Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...
bogy333 kaže...

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

 
...... predpostavljam da je negdje u rangu sa SK8500 po kvalitetu ?

 Nu8000 po kvaliteti slike je dosta bolji od sk8500

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Neške kaže...
bogy333 kaže...

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

 
...... predpostavljam da je negdje u rangu sa SK8500 po kvalitetu ?

 Nu8000 po kvaliteti slike je dosta bolji od sk8500

 
..... i sam misli da je tako. Nisam imao priliku da pogledam navedeni model Samsung-a .....

Samo primjećujem da je približno ista cijena za navedene u veličini od 55" ..... ili on ili model Q6.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zna li netko kako se riješiti,ajmo tako reći zrnatog zaslona? Radi se o xf90.
Evo i slika...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel to u svakom filmu ili u nekim ? Probaj sa smanjivanjem vrijednosti kontrasta 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hajduk1962 kaže...

Vidim da neki spominju neke njemaćke trgovine konkretno media markt i saturn,pa me zanima kako rješavaju dostavu iz Njemačke jer ovi ne dostavljaju u Hrvatsku? I ja mjerkam tv iz Njemačke.

Cijene su nevjerojatne kad oni daju svoje popuste na razne newslettere i slično:)

 

Ovaj vikend u Švicarskoj OLED 55C8 1059 € 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na Netflixu se najviše primjeti,nisam primijetio na drugim sadrzajima,ali čim dodjem doma provjeriti ću,i pokušat smanjiti kontrast.
Hvala.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Na Netflixu se najviše primjeti,nisam primijetio na drugim sadrzajima,ali čim dodjem doma provjeriti ću,i pokušat smanjiti kontrast.
Hvala.

 Na netflixu ima  tog i kod mene , pogotovo u Marvelovim serijama . To su ubacili zbog " filmičnosti " , btw ni meni se taj efekat nimalo ne sviđa . 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 19:15 (error_666).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas sam i ja u elipsu kupio 55nu8002. Dostavit će mi ga idućih dana kad napravim mjesta za njega😀 Nadam se da će biti sve o.k. i da će dostojno zamjenit panny plazmu 42x20.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Nu8000 po kvaliteti slike je dosta bolji od sk8500

Ne bih se složio da je "dosta bolji", tako dobiješ dojam da je razlika red veličine, a nije ni približno. VA sam po sebi nije bogom dan u svim uvjetima, to što se tebi više sviđa OK, ali nije svima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:56 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
king73 kaže...

Danas sam i ja u elipsu kupio 55nu8002. Dostavit će mi ga idućih dana kad napravim mjesta za njega😀 Nadam se da će biti sve o.k. i da će dostojno zamjenit panny plazmu 42x20.

 Znači ti očekuješ da će imati bolju sliku od plazme...?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dostojno zamjenit panny plazmu u smislu dizajna i mogucnosti, a slike pogotovo sd signala tesko. Kut gledanja takoder, a da tv je super al kome smeta fejk boje i kut gledanja moze slobodno zaobic pa cak i qled modele.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

 Nu8000 po kvaliteti slike je dosta bolji od sk8500

Ne bih se složio da je "dosta bolji", tako dobiješ dojam da je razlika red veličine, a nije ni približno. VA sam po sebi nije bogom dan u svim uvjetima, to što se tebi više sviđa OK, ali nije svima.

 
..... ako gledamo neke specifikacije - Samsung NU8002, bar na papiru, bi trebao da ima bolji kontrast od SK8500 ? Mada, po specifikacijama NU8002 ima VA panel što govori da bi trebao da ima bolji kontrast u odnosu na LG ..... ali je 8-bitni panel.

E, sad ..... ja ne znam da li je to marketinški trik ili ne ?

Sa druge strane, nekako mi se LG8500 čini kao kompletniji uređaj od navedenog Samsung-a. Možda i griješim .....

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 23:12 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 23:10 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 23:12 (Neške).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo ponovno u SD xf 55 za 7599kn:)....ja sam odustao za ovu godinu....čeka se model za 2019....pa nakon usporedbe budemo se odlučio
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Na netflixu ima  tog i kod mene , pogotovo u Marvelovim serijama . To su ubacili zbog " filmičnosti " , btw ni meni se taj efekat nimalo ne sviđa . 

 bit će toga sve više.

glumci se već desetak godina bune zbog filmova u viokoj rezoluciji gdje im se svaka bora vidi pa ćemo u budućnosti gledati sve više "umjetnički" zbluranih lica ili zrnatosti.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

 Nu8000 po kvaliteti slike je dosta bolji od sk8500

Ne bih se složio da je "dosta bolji", tako dobiješ dojam da je razlika red veličine, a nije ni približno. VA sam po sebi nije bogom dan u svim uvjetima, to što se tebi više sviđa OK, ali nije svima.

 Razlika je red veličine. To što ti imaš ips je druga stvar :)

Nema to vez sa time što se meni sviđa,  NU8000 ima dobar VA panel s dobrim kontrastom , dobrom vršnom svjetlinom i dobrom reprodukcijom boja.  SK8500 jedino ima bolji kut gledanja.  

Možda se po danu uz puno rasvjete i SDR sadržaju ne vidi "velika razlika" , ali ako netko kupuje bolji tv valjda ga planira i koristi i u boljim uvijetima za gledanje filmova i sl. A ti je NU8000 itekako bolji tv.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
king73 kaže...

Danas sam i ja u elipsu kupio 55nu8002. Dostavit će mi ga idućih dana kad napravim mjesta za njega😀 Nadam se da će biti sve o.k. i da će dostojno zamjenit panny plazmu 42x20.

 Znači ti očekuješ da će imati bolju sliku od plazme...?

 Zašto ne ? 

Pa nije svaka plazma bila vrh !

To što je plazma ne znači da je u svemu najbolja. Samo su top modeli Panasonica i Pioneer-a bili vrhunski tv-i , ovi ostali modeli nisu bili ništa posebno. Za ono vrijeme su bili bolji od LCD-a , ali nikako bolji od današnje srednje klase LCD-a s VA panelima koji mogu postići tu razinu crne i sličan kontrast uz daleko višu razinu svjetline. 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Evo ponovno u SD xf 55 za 7599kn:)....ja sam odustao za ovu godinu....čeka se model za 2019....pa nakon usporedbe budemo se odlučio

 Kako doci od te cijene od 7599 kn jer vidima da je redovna 8799 kn - 10% (newsletter) = 8079,30 kn

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DiRT kaže...

Dostojno zamjenit panny plazmu u smislu dizajna i mogucnosti, a slike pogotovo sd signala tesko. Kut gledanja takoder, a da tv je super al kome smeta fejk boje i kut gledanja moze slobodno zaobic pa cak i qled modele.

 Kakve fake boje ???

QLED ima odličnu reprodukciju boja, samo ga treba ispravno podesiti.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kojoot kaže...
HCMAA kaže...
Evo ponovno u SD xf 55 za 7599kn:)....ja sam odustao za ovu godinu....čeka se model za 2019....pa nakon usporedbe budemo se odlučio

 Kako doci od te cijene od 7599 kn jer vidima da je redovna 8799 kn - 10% (newsletter) = 8079,30 kn

 I mene zanima, jer se kod SONYTV5 ne zbraja s onim od newslettera, mene ispadne 7919kn s newsletterom

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prodat ću ja moju 55xf90 za 7200 bez koda ;)
Radila 3 dana..
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Prodat ću ja moju 55xf90 za 7200 bez koda ;)
Radila 3 dana..

 Dobro si spustio cijenu...

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, ako moze preporuka tv do 6500-7000kn, vidio sam Samsung UE55NU8002  slika je prekrasna cijena 7000kn pa me zanima dali se za te novce da nac nesto bolje ili je to sasvim solidno za tu cijenu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Pozdrav svima, ako moze preporuka tv do 6500-7000kn, vidio sam Samsung UE55NU8002  slika je prekrasna cijena 7000kn pa me zanima dali se za te novce da nac nesto bolje ili je to sasvim solidno za tu cijenu?

 Ovaj vikend ti je bio u elipsu isti taj za 5950kn, tako da ja bih čekao neku sljedeću akciju, dobar je to TV.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da slika je odlicna jucer bio u elipsa, cura rekla da je bila neka wikend akcija neznam da trenutno nije na popustu meni se osobno TV sviđa samo se pitao dali postoji sta bolje sa slicnu cijenu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 11:25 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Da slika je odlicna jucer bio u elipsa, cura rekla da je bila neka wikend akcija neznam da trenutno nije na popustu meni se osobno TV sviđa samo se pitao dali postoji sta bolje sa slicnu cijenu.

 

 U tom rangu, ja bih rekao:

 

SAMSUNG UE55NU8002

SAMSUNG QE55Q6FN

LG 55SK8500

SONY KD-55XF9005

 

Od navedenih je najskuplji i najbolji sony.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
Belick1 kaže...

Da slika je odlicna jucer bio u elipsa, cura rekla da je bila neka wikend akcija neznam da trenutno nije na popustu meni se osobno TV sviđa samo se pitao dali postoji sta bolje sa slicnu cijenu.

 

 U tom rangu, ja bih rekao:

 

SAMSUNG UE55NU8002

SAMSUNG QE55Q6FN

LG 55SK8500

SONY KD-55XF9005

 

Od navedenih je najskuplji i najbolji sony.

 

..... kod tog Sony modela mnogi se žale na bugove sa daljinskim upravljačem. Navodno sve zbog Android sistema ...... Sa druge strane, navodno ima najbolju obradu slike.

10 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem sad za Božić starcima tv,oni gledaju samo tv program(Hrt,Nova RTL)
Cijena do 2200 max i to gledam 24-36 rata diners
jedino što ima su ovi modeli pa što preporučujete ,hvala

 

 

JVC LT-40VF52M FHD DVB-T2/S2 SMART
TCL 40DS500 FHD LED TV
Grundig 40VLE4720BN TV LED
SHARP LC-40FG3142E
SHARP LC-40FG3242E
SHARP LC-40FG3342E

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izvinjavam se... krivo sam vidio...što se tiče xf55"9005:(...vidio sam akcijsku cijenu od 8070 kn....Ali to je bilo za 49" ekran...Tako da akcija cijena za 55" s uključenim tih 5% 7941kn...jedino ako je moguće umisto tih 5% staviti...onih 10% od newsletter onda bi ispalo 7523 kn,:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice