Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.561
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Bash kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx 

 

Sta je ovo? 

 Jesam ja poludio ili su u SD-u skroz pukli - 13500kn za 55Q6FN?!

 

Muahahahahaha!

 Pa zato da  za novogodišnji popust mogu napisati da ide rasrodaja tv-a 50 - 70 %

Tako ej bilo i prošle godine, bilo je samsunga sa 70% popusta, a ono i s tim cijene bile smiješno velike. Recimo da im je Q7 bio preko 30 000 KN . Ono za upišat se od smijeha.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Ovdje si pročitaj nekoliko citata iz testova pa, če ti biti sve jasno:)) A možeš doči kod mene, pa češ se sam uvjerit koji je bolji..

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.


CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.


Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.


Final verdict

The 65OLED is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.


Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

 

 


While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image’s brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they’re most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred “Movie” setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED’s usual viewing angle advantage.

 

 

Što si naporan , da u nekim parametrima slike je mrvicu bolji od lg-a, u drugima je lg bolji.

Uz to, za tu lovu i kod oleda hoću Dolby Vision. LG jedini ima pravu hardversku implementaciju dolby visiona (nema ju nitko drugi, čak niti sony koji ga podržava ali implementacija je loša)

A OS da ne spominjem. Kad recenzent npr kaže da je tv relativno stabilan i da se resetirao sam od sebe samo jednom za vrijeme testa  

U toj kategoriji gdje su performanse kod prikaza slike jako slične, gleda se koji tv ima bolji OS i koji je povoljniji, a tu je LG s WEBOS-om daleko ispred tok kineskog philipsa !!!

 

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Zanimljivo, ja do sad kod sebe nisam nikad primjetio image retention, a često se igra ps4 po par sati.  Nisam stavljao slideove nakon igranja, ali ako ga ne vidim nakon toga kad gledam nešto drugo, nije me niti briga vidi li se na jednoličnoj sivoj pozadini, pa nisam kupio c8 da gledam sivi ekran .

Ne vidim zašto bi te to smetalo, pogotovo što nestane za par minuta i ne vidi se bez slideova. 

Ručni refresh ne moraš pokretati nikad osim ako primjetiš neki jači uniformity problem na ekranu u normalnom gledanju.  TV to sam pokreće svakih 2000 sati. 

Ni ja kod sebe nisam vidio još ni i od image retentiona. Gleda se po par sati dnevno, nekad i po 5-6 sati. Ali mislim da je čarolija u tome da se oled light drži na nekim relativno nižim razinama. Ako se ne varam ti si bio rekao da držiš na 25 za SDR? Ja svojeg isto furam na 25. u SDR-u a za HDR palim energy saving pa opet vršno svjetlo ne ode negdje u sferu paranja očiju, jednostavno mi smeta jako svjetlo, a i gledam telku samo po mraku. Ručni pixel refresher ni štapom ne diram.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Vi koji imate spomenuti LG ili sljedeću C seriju,za koju kažu da su prilično slične, jeste zadovoljni kupovinom?

Jedini televizor koji bih si uzeo poslije C8 ako se ovaj sprži u nekom doglednom vremenu je Samsung Q9FN, i to samo ako mu dodaju Dolby Vision i DTS u nekoj narednoj verziji. Osim toga svi ti LG oledi imaju odličan smart sistem i daljinac iz neke druge priče. C8 mi je jedna od boljih kupovina tehnike ikad. Level up.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Ni ja kod sebe nisam vidio još ni i od image retentiona. Gleda se po par sati dnevno, nekad i po 5-6 sati. Ali mislim da je čarolija u tome da se oled light drži na nekim relativno nižim razinama. Ako se ne varam ti si bio rekao da držiš na 25 za SDR? Ja svojeg isto furam na 25. u SDR-u a za HDR palim energy saving pa opet vršno svjetlo ne ode negdje u sferu paranja očiju, jednostavno mi smeta jako svjetlo, a i gledam telku samo po mraku. Ručni pixel refresher ni štapom ne diram.

 Na SDRu-u mi je trenutno na 30 , a na HDR u na max (ili za DV default na 50)

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da se javim..... uzeo na kraju qe55q6fn za 7k, kad sam stavio prvi film...bleed je bio uzasan,probao poboljsat postavkama i svacime pa nis..

vratio,uzeo drugi..malo bolje ali opet nisam zadovoljan... slika je fanstasticna inace..narocito ili demo 4k hdr ili netflix hdr..ali dok spojim sa pc,

nije to to,previse ga zatamni..sve zivo sam probao od playera do kodeca..madvr ukljuci hdr ali jako zatamni,probao na chroma  4.2.0.   4.4.4.  4.2.2.

8 bit.10 bit 12 bit...recimo najbolje je na 4.4.4. i 8 bita ali posto su filmovi 10..nije mi to bas jasno...ako tko zna dobre postavke za madvr samo neka kaze..

telka je inace ok  i jako svijetla i mracna kad treba,recimo  ne svidja mi se da daljinski vise nema pointer kao na starom modelu i lg u...upario sam stari daljinac

i radi makar nema vise pointer ali je po meni bolji,cita sve zivo ali naravno dts zaboravi..to i nije problem kad zvuk ide iz pc a..i tak...bumo vidjeli kako bu dalje....

evo prvi dojmovi.... i garfield,bez obzira na sve nikad philips....pozz svima!

 

 

p.s. za gaming je stvarno odlican!probao svasta,fenomenalno....

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 15:39 (mariocroatia78).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
CroDexter kaže...
evincar kaže...
torente 35 kaže...

Ja sam već pomalo lud...gledao sam isprva Samsungove QLED linije,pa Sony XF9005,pa jučer vidio uživo LG55B8,uf šta je to dobra slika:) i zaboravio na ove prije.

Ima ga po 10.300-10.700kn sa 5g jamstvom što je vrlo bitno kod OLED-a i time se zapravo rješava njegova najveću mana(ako ne i jedina).

 

Vi koji imate spomenuti LG ili sljedeću C seriju,za koju kažu da su prilično slične, jeste zadovoljni kupovinom?

 

Kaj da ti velim...ocjena 10/10 :)

Ako kupiš nećeš požaliti.

 
Ne znam koliko su povezani image retention i burn-in. Čini mi se da se image retention pojavljuje dosta lako. Nakon sat vremena FIFA-e se vidi kada se gleda onih 10% sive.
Nisam neki veliki igrač ali to mi se čini bezveze. Ali nije samo u pitanju igranje. Što ako se recimo gleda neki program svaki dan 2-3 sata u komadu.
Za sada mi nije žao što sam kupio C8, a nadam se da neću požaliti.

Btw, imam uključenu onu opciju za logo na high. Koliko često bi se inače trebalo koristiti manualno refreshanje i utječe li to na piksele?

 

Zanimljivo, ja do sad kod sebe nisam nikad primjetio image retention, a često se igra ps4 po par sati.  Nisam stavljao slideove nakon igranja, ali ako ga ne vidim nakon toga kad gledam nešto drugo, nije me niti briga vidi li se na jednoličnoj sivoj pozadini, pa nisam kupio c8 da gledam sivi ekran .

Ne vidim zašto bi te to smetalo, pogotovo što nestane za par minuta i ne vidi se bez slideova. 

Ručni refresh ne moraš pokretati nikad osim ako primjetiš neki jači uniformity problem na ekranu u normalnom gledanju.  TV to sam pokreće svakih 2000 sati.

 

 

Ne nestane nakon nekoliko minuta. Koliko sam vidio jedan dan je bio vidjivo i sljedeći dan. Ne kod normalnog gledanja već na sivoj. Jasno je da nije bitna siva ali gledam na sivoj da vidim koliko će se zadržati.
Malo ću uspoređivati u sljedećim danima. Trenutno sam u fazi igranja FIFA-e po sat-dva dnevno.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

Zanimljivo, ja do sad kod sebe nisam nikad primjetio image retention, a često se igra ps4 po par sati.  Nisam stavljao slideove nakon igranja, ali ako ga ne vidim nakon toga kad gledam nešto drugo, nije me niti briga vidi li se na jednoličnoj sivoj pozadini, pa nisam kupio c8 da gledam sivi ekran .

Ne vidim zašto bi te to smetalo, pogotovo što nestane za par minuta i ne vidi se bez slideova. 

Ručni refresh ne moraš pokretati nikad osim ako primjetiš neki jači uniformity problem na ekranu u normalnom gledanju.  TV to sam pokreće svakih 2000 sati. 

Ni ja kod sebe nisam vidio još ni i od image retentiona. Gleda se po par sati dnevno, nekad i po 5-6 sati. Ali mislim da je čarolija u tome da se oled light drži na nekim relativno nižim razinama. Ako se ne varam ti si bio rekao da držiš na 25 za SDR? Ja svojeg isto furam na 25. u SDR-u a za HDR palim energy saving pa opet vršno svjetlo ne ode negdje u sferu paranja očiju, jednostavno mi smeta jako svjetlo, a i gledam telku samo po mraku. Ručni pixel refresher ni štapom ne diram.

Također sam se zapanjio kad je na HDR/Dolby Vision sadržaju TV prebacio na 100% oled light pa su mi oči počele suziti (ajde još je ok kad je puno sunca u sobi ali po noći nikako mi ne paše )

Zbog toga držim oled light na auto/energy saving na HDR ali i na SD signalu jer mi je to nekako najprirodnije za oči jer on sam regulira jačinu po količini svjetla u sobi.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručio upravo LG55B8,recenzije su vrlo  pozitivne gdje god pogledam,a burn-in mi ne bi trebao biti problem,s obzirom da klasični tv program skoro uopće ne gledam,hvala svima na odgovorima. 

 

 

https://www.techspot.com/products/tvs/lg-oled55b8.184691/

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b8-vs-lg-c8/647/600?usage=4854&threshold=0.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 16:17 (torente 35).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
garfield1 kaže...

 Ovdje si pročitaj nekoliko citata iz testova pa, če ti biti sve jasno:)) A možeš doči kod mene, pa češ se sam uvjerit koji je bolji..

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.


CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.


Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.


Final verdict

The 65OLED is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.


Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

 

 


While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image’s brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they’re most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred “Movie” setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED’s usual viewing angle advantage.

 

 

Što si naporan , da u nekim parametrima slike je mrvicu bolji od lg-a, u drugima je lg bolji.

Uz to, za tu lovu i kod oleda hoću Dolby Vision. LG jedini ima pravu hardversku implementaciju dolby visiona (nema ju nitko drugi, čak niti sony koji ga podržava ali implementacija je loša)

A OS da ne spominjem. Kad recenzent npr kaže da je tv relativno stabilan i da se resetirao sam od sebe samo jednom za vrijeme testa  

U toj kategoriji gdje su performanse kod prikaza slike jako slične, gleda se koji tv ima bolji OS i koji je povoljniji, a tu je LG s WEBOS-om daleko ispred tok kineskog philipsa !!!

 

 Ja imam Philipsa i nemam nikakvog problema sa Androidom:)) A što se tiče razlike u kvaliteti slike, nije tu mrvica več se osjetno vidi razlika..! Uopšte kod sadržaja nižih resolucija i HDR-a:))  Jedino je mali plus za Lg Dolby Vision. Znam, da te boli, da je Philips bolji što se tiče kvalitet slike, ali češ se morat sa tom pomirit.. Pa moraš, da znaš, da što se tiče kvalitet slike LG nikad neče biti ispred Philipsa, Sonya i Panasonica.. Pa možete vi ovdje pametovat oko raznih specifikacija itd..Jer specifikacije su jedno, a praksa drugo:)) Samo toliko, a sad možeš ti dalje terat svoje..

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 17:11 (garfield1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako netko ima viška novaca može za 36 000 kn kupiti 8K i biti će faca gdje god bio pa i na forumu🤣

QLED TV Samsung QE65Q900R 8K

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q900ratxxh-8k.aspx?gclid=CjwKCAiAo8jgBRAVEiwAJUXKqDkN5BaMh6WWDN9TvUwrWwKeUouJHprw5GcGRqwiPBzKlHodwlakyBoCse0QAvD_BwE
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZdravkoZ kaže...
Ako netko ima viška novaca može za 36 000 kn kupiti 8K i biti će faca gdje god bio pa i na forumu🤣

QLED TV Samsung QE65Q900R 8K

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q900ratxxh-8k.aspx?gclid=CjwKCAiAo8jgBRAVEiwAJUXKqDkN5BaMh6WWDN9TvUwrWwKeUouJHprw5GcGRqwiPBzKlHodwlakyBoCse0QAvD_BwE

 
..... vrlo brzo bi se i njemu pronašla mana. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 21:34 (Neške).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam bio u dilemi dali uzeti oled c8 55" ili xf9005 65". Razmatrao sam i 65" oled ali preskupe su...

 

Odluka je pala na 65" xf900 i nije mi žao jer naviknuo sam se na veličinu i mislim da bi mi bio premali 55". Imam veliki kauć i nekad kad gledam sa strane vidim blooming u tamnim scenama. Kad gledam ravno, nemam što reći. 

 

Više bi volio da imam oled 65" i siguran sam da je to odlično, pogotovo zbog tih kuteva ali preskupe su 65" i nose rizik. Meni je dnevni jako osvjetljen i po danu dignem osvjetljenje dosta, a navečer spustim. Sad ću ovako dvije godine pa cu ga prodat i uzet neku novu tehnologiju. 

 

Taman kupujem ps4 pro i znam igrati i po 10 sati sa pauzama ali ostane igra upaljena, tako da ne znam da li bi se oled od toga burnao, ali ne bi mi bilo drago se mislit. A i cura svaki dan zaspe na netlfix, a on ostane upaljen, i stoji po sat na onom da li želiš nastaviti. Sad ne znam kakve zaštite za to ima oled... vjerovatno ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mala napomena, danas od 20 sati je late night shopping na ekupi, 20% na samsung robu!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Mala napomena, danas od 20 sati je late night shopping na ekupi, 20% na samsung robu!

Baš ćemo vidit šta nude.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Taman kupujem ps4 pro i znam igrati i po 10 sati sa pauzama ali ostane igra upaljena, tako da ne znam da li bi se oled od toga burnao, ali ne bi mi bilo drago se mislit. A i cura svaki dan zaspe na netlfix, a on ostane upaljen, i stoji po sat na onom da li želiš nastaviti. Sad ne znam kakve zaštite za to ima oled... vjerovatno ima.

I ja bih na tvojem mjestu vjerojatno uzimao led umjesto oleda. Inače ove LG oled telke pale screensaver čim skuže statičnu sliku unutar minute. A postoji i sleep timer.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Ja imam Philipsa i nemam nikakvog problema sa Androidom:)) A što se tiče razlike u kvaliteti slike, nije tu mrvica več se osjetno vidi razlika..! Uopšte kod sadržaja nižih resolucija i HDR-a:))  Jedino je mali plus za Lg Dolby Vision. Znam, da te boli, da je Philips bolji što se tiče kvalitet slike, ali češ se morat sa tom pomirit.. Pa moraš, da znaš, da što se tiče kvalitet slike LG nikad neče biti ispred Philipsa, Sonya i Panasonica.. Pa možete vi ovdje pametovat oko raznih specifikacija itd..Jer specifikacije su jedno, a praksa drugo:)) Samo toliko, a sad možeš ti dalje terat svoje..

 Meni stvarnon ije jasno kako ti navečer mirno možeš zaspati, ako ti ljudi kažu da vima ideš na živce i trolaš tim philipsom , daj prestani više.

Zanimljivo kako ti je Dolby Vision sitnica jer ga phillips nema, a ovo što je philips bojli to je naravno najvažnije i ogromna razlika, nemam riječi. 

Ne znam kako ću navečer zaspati znajuči da gledam u očajnu sliku na lg oledu , katastrofa je to i još uz to ne mogu uživati u "odličnom" androidu na kinezu nego miram koristiti onaj očajni web os i onaj užasan lg-ev daljinac.  Tak me boli da ne znam što ću.  Eto, nisam kod kupnje mogao birati što ću kupiti jer su me natjerali na lg , a ja sam baš želio philipsa i ne mogu im to nikako oprostiti 

I ti se moraš pomiriti da u svom philipsu na kraju ipak gledaš LG-ev panel :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Ja sam bio u dilemi dali uzeti oled c8 55" ili xf9005 65". Razmatrao sam i 65" oled ali preskupe su...

 

Odluka je pala na 65" xf900 i nije mi žao jer naviknuo sam se na veličinu i mislim da bi mi bio premali 55". Imam veliki kauć i nekad kad gledam sa strane vidim blooming u tamnim scenama. Kad gledam ravno, nemam što reći. 

 

Više bi volio da imam oled 65" i siguran sam da je to odlično, pogotovo zbog tih kuteva ali preskupe su 65" i nose rizik. Meni je dnevni jako osvjetljen i po danu dignem osvjetljenje dosta, a navečer spustim. Sad ću ovako dvije godine pa cu ga prodat i uzet neku novu tehnologiju. 

 

Taman kupujem ps4 pro i znam igrati i po 10 sati sa pauzama ali ostane igra upaljena, tako da ne znam da li bi se oled od toga burnao, ali ne bi mi bilo drago se mislit. A i cura svaki dan zaspe na netlfix, a on ostane upaljen, i stoji po sat na onom da li želiš nastaviti. Sad ne znam kakve zaštite za to ima oled... vjerovatno ima.

 Da možda je LCD bolji za tebe. 

Ali na lg-u se tv sam ugasi (može se podesiti) ako recimo ne diraš daljinac sat vremena, uz to ako slika otane statična neko vrijeme ( 5-10 min) tv ti ju krene zatamnjivati i skroz priguši, čak tolerira malu promjenu po slici.  Ima dosta tih mehanizama z azaštitu ekrana. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti!

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 11:51 (mmesh).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
garfield1 kaže...

 Ja imam Philipsa i nemam nikakvog problema sa Androidom:)) A što se tiče razlike u kvaliteti slike, nije tu mrvica več se osjetno vidi razlika..! Uopšte kod sadržaja nižih resolucija i HDR-a:))  Jedino je mali plus za Lg Dolby Vision. Znam, da te boli, da je Philips bolji što se tiče kvalitet slike, ali češ se morat sa tom pomirit.. Pa moraš, da znaš, da što se tiče kvalitet slike LG nikad neče biti ispred Philipsa, Sonya i Panasonica.. Pa možete vi ovdje pametovat oko raznih specifikacija itd..Jer specifikacije su jedno, a praksa drugo:)) Samo toliko, a sad možeš ti dalje terat svoje..

 Meni stvarnon ije jasno kako ti navečer mirno možeš zaspati, ako ti ljudi kažu da vima ideš na živce i trolaš tim philipsom , daj prestani više...

 Spava on bez problema zbog toga. Puno veći mu je problem što su ga prije tri dana izbacili sa pcekspert foruma i sad mora po tko zna koji put objašnjavati ovima iz Philipsa kako to da je izbačen sa foruma na kojem je jedva složio 50 Philips preporuka.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Predpostavljam da će puncu biti dobar bilo koji i da ga ne zanimaju sitnice i detalji niti previše kompliciranja. Stoga uzmi Samsung jer je najjeftiniji i gotovo.

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Garfield hvala ti, no nema ga ovdje u trgovinama, a ne mogu online naručiti

 

Malo sam čačkao te mi se ova tri modela čine ok i u mojem su cjenovnom rangu, kako vam se čine Samsung ue55nu7172, LG49uk6400 ili Sony kd43xf7005

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Ja bi ti svakako preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Ja bi ti svakako preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ajde prekini više.......JB te Philips

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Ja bi ti svakako preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Moj Garfild pa ja bi se ubio da moram raditi posao koji ti radiš, tebi dali govna da prodaješ. Mislim stvarno si vrijedan lik i odrađuješ posao vrhunski al gdje si našao lobirati za Philips, nisi mogao gore proći.

Philips je takvo smeće, onaj android na njemu je živi cirkus pa to jedva odrađuje osnovne aplikacije. Znači ljudi svi imaju neke svoje mane i vrline (Sony, LG, Sam), ali Phili ima samo mane nema jedne dobre stvari.

Kupujte šta god samo Philips nikadaaaaaaaaaaaaaaaaa. 

@mmesh

Evo ti anketa (odmah uračunaj Philipsima 10ak glasova s Garfildovih profila)

 

0 Philips 55pus6703
19 LG 55uk6950
4 Samsung ue55nu7172
3 Philips 55pus7303
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...
garfield1 kaže...
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Ja bi ti svakako preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Moj Garfild pa ja bi se ubio da moram raditi posao koji ti radiš, tebi dali govna da prodaješ. Mislim stvarno si vrijedan lik i odrađuješ posao vrhunski al gdje si našao lobirati za Philips, nisi mogao gore proći.

Philips je takvo smeće, onaj android na njemu je živi cirkus pa to jedva odrađuje osnovne aplikacije. Znači ljudi svi imaju neke svoje mane i vrline (Sony, LG, Sam), ali Phili ima samo mane nema jedne dobre stvari.

Kupujte šta god samo Philips nikadaaaaaaaaaaaaaaaaa. 

@mmesh

Evo ti anketa (odmah uračunaj Philipsima 10ak glasova s Garfildovih profila)

 

Pa neču ništa ja da glasujem, jer nema potrebe:) Jer iko ko ima malo pojma o televizorima, zna, da je Philips svakako najbolji u tom cenovnom rangu..! Uopšte model 7303:)) A kako može biti recimo Lg bolji, kad nema ni pravi RGB panel ima osjetno slabiji slikovni procesor, IPS Edge Led panel koji ionako nije najbolji za gledanje filmova serija itd..Da ne pričam o samom osvetljenju panela.. A ljudima preporučujete to smeče od Lg-ja:)) Kako vam nije jasno, da može Lg konkurirat jedino što se tiče OLED televizora, pa još tamo je nešto slabiji napram konkurencije.. A kot LCD televizora nije uopšte konkurenčan, več radi svoje samo marketing:))

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi.

 

Taman jučer nahvalio telku H55U7A i onda navečer si stavio film, gledam u mraku i skužim da kod mračnih scena vidim nekakve svjetle mrlje po ekranu, kao oblačići na 2-3 mjesta.

Nije da jako smeta i zamjeti se jedino u mraku na ful tamnim scenama ali ono... tek sam kupio telku i malo me to naživciralo.

Da li je netko imao sličan problem, čitao sam svašta od toga da treba masirati televiziju  pa do toga da treba brisati krpicom od sredine ekrana prema rubu što sam i probao ali ne pali.

Totalna tlaka bi mi sada bila ponovno pakirati TV i vraćati ga u Elipso (nije prošlo još 14 dana od kupnje), ne znam šta napraviti, ako ne nađem rješenje može li se samo tako spakirati i vratiti nazad u dućan i tražiti pare nazad???

 

hvala

lp

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
jomi kaže...
garfield1 kaže...
mmesh kaže...

Tražim neki Best Buy/Best Value TV od cca 5k kn za punca.
Ja sam suzio na ova 3 sa slike u prilogu (svi su na akciji u SD), pa ako može savjet koji od ta 3 odabrati ili možda netko tko više prati situaciju zna da ima šta bolje u ponudi?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6703-saphi-smart-ambi3.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu7172-uhd.aspx

Hvala!

 Ja bi ti svakako preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Moj Garfild pa ja bi se ubio da moram raditi posao koji ti radiš, tebi dali govna da prodaješ. Mislim stvarno si vrijedan lik i odrađuješ posao vrhunski al gdje si našao lobirati za Philips, nisi mogao gore proći.

Philips je takvo smeće, onaj android na njemu je živi cirkus pa to jedva odrađuje osnovne aplikacije. Znači ljudi svi imaju neke svoje mane i vrline (Sony, LG, Sam), ali Phili ima samo mane nema jedne dobre stvari.

Kupujte šta god samo Philips nikadaaaaaaaaaaaaaaaaa. 

@mmesh

Evo ti anketa (odmah uračunaj Philipsima 10ak glasova s Garfildovih profila)

 

Pa neču ništa ja da glasujem, jer nema potrebe:) Jer iko ko ima malo pojma o televizorima, zna, da je Philips svakako najbolji u tom cenovnom rangu..! Uopšte model 7303:)) A kako može biti recimo Lg bolji, kad nema ni pravi RGB panel ima osjetno slabiji slikovni procesor, IPS Edge Led panel koji ionako nije najbolji za gledanje filmova serija itd..Da ne pričam o samom osvetljenju panela.. A ljudima preporučujete to smeče od Lg-ja:)) Kako vam nije jasno, da može Lg konkurirat jedino što se tiče OLED televizora, pa još tamo je nešto slabiji napram konkurencije.. A kot LCD televizora nije uopšte konkurenčan, več radi svoje samo marketing:))

Ako išta ljudi znaju neće kupiti Philipsa, ja dva puta pojeo takvo govno da je čudo jedno (jednom nisam ja bio kriv - šogi i sestra kupili seriju 9 meni neugodno bilo kaka je to sporo, žali Bože para koje su dali). 

Zamisli (punca od mmesh-a) koji treba dati 5000kn za TV-e i onda se patiti na Philipsu. Stvarno misliš da itko vjeruje da ova dva glasa nisu tvoji profili, alooo pa nepostoje takve dvije legende kao ti.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice