Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.831
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Osvjetljenje je jako bitno kod ocjenjivanja kontrasta. Vjerujem da u osvjetljenoj trgovini i lošiji modeli prikazuju crnu dobro. A ako prikaz boja nije daleko, onda stvarno izgleda da nije velika razlika. Nema šanse da kad sunce dere u dnevni da se vidi blooming. Samo u mraku ili sa malo svijetla.

 

Oled dođe duplo skuplje od nekih modela, ali nije ni približno duplo bolji... to je poanta priče. Ima i on mana dosta koliko čitam, ali kontrast i boje mu nisu mane. I one najbitnije pitanje, da li se isplati razlika? To je relativno od čovjeka do čovjeka, iako se za večinu ljudi ne isplati. Ja sam više na strani da se uzme veću dijagonalu ispred kvalitete slike...  

 

 

 Potpisujem svaku tvoju riječ,

stršljen
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kekec01 kaže...

Pozdrav svima. Molim preporuku best-buy televizora 49-50". Sada imamo običan tv a voljeli bi Smart tj Android TV. Buđet je nikakav i vrti se oko 3000kn. Gledali bi se standardni iptv programi, filmovi a instalirao bih i Kodi da vidim i to čudo. Smatram da nismo neki zahtjevni korisnici, tako da ne znam koliko bismo primijetili oscilacije u crnoj boji i slično jer se nikada ne gleda u full zamračenoj prostoriji. Ima li koji uređaj da se može iole preporučiti u tom cjenovnom razredu. Gledam Hisense, LG, Vivax, Samsung ali ništa ne nalazim kad goglam njihove oznake, nikakve testove, recenzije. Za Hisense kažu da nije dobar a opet nije ni toliko loš. Vivax se isto digao kvalitetom i radi se kod nas. LG kao nije dobar ali opet neki modeli su dobri. I tako, što više čitam manje znam. Možda neki drugi budget proizvođač?? Sada imamo Samsung LE40D503F7W. Kada sam ga kupovao našao sam stranicu gdje su bile recenzije televizora i lako sam odabrao. Sada mi se čini da toga nema, ili ja ne mogu naći, ili možda nema za taj cjenovni rang.

 premalo novaca, prevelike želje...

odi u trgovinu gledaj da tv ima 5 god garancije i kupi za te novce (3000 kn) što ti se najviše sviđa....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Levca5 , pa kad vidim kave se stvari pisu naravno da dovodim u pitanje i tvoje i tude znanje i bilo koga tko pise  gluposti.

Ako je sve slicno cemu opce ovaj forum i preporuke , kupi bilo sto i zaboravi.

kontrast je jedan od najbitnijih parametara kod ocjene kvalitete slike, a ti si ga ocjenjivao o najgorim mogucim uvijetima !

Usporediti ips tv s kontrastom 1000:1 i oledom je blago receno neozbiljno i nakon toga mi bilo koja tvoja izjava nema vise apsolutno nikakav kredibilitet.

Uz to si i vidovit kad znas koje sam ha tve uzivo vidio, isprobao i sl, vjerojatno znas cime se bavim u zivotu , koliko imam iskustva s tehnikom i sl.

Ako si iskrcao ili ces iskrcati 2500€ za ips samo napijed, tvoja lova, meni tak svejeno, ali reci da su razlike male, ne znam sto bi ti na to rekao, a da nikoga ne uvrijedim.

90% korisnika ima drek od tva i naravno da nisu naucili na vrhunsku sliku i svi bolji tvi im mozda uzgledaju slicno jer ne znaju sto treba gledati u slici. Ali jednom kad se naucis i naviknes nema nazad, odmah  se primjete svi nedostatci.

Stavi oled, neki qled i ips(skuplji) u normalnu sobu jedan kraj drugog i ako na prvu ne vidis razliku onda ili imas problema s vidom ili si stetnik kojem kvaliteta slike ne igra ulogu pa kupi jeftin tv i uzivaj.

 

I nastavit cu i dalje pametovati jer je  forum preplavljen hrpom krivih informacija, misljenjima ljudi koji nemaju nikakvog dodira s oledima ili nekim drugim top tvima, onda iskustvima poput tvog koja vec u startu imaju gresku u koracima pa onda niti zakljucak nema smisla.

Valjda su i svi ostali koji nesto znaju u krivu kad tvrde da razlike nisu male, ili ljudi koji su s lcda presli na oled.

Da si rekao q9fn i oled nije velika razlika, ok, ali ips i oled 😂 i to jos u hdru 😂

 

Kome se ne sviđa sto pisem ne mora citati. 

 

I jos nesto, ako pogledas moje preoruke drugima, gotovo nikad ne preporucim oled nego neki lcd uz vrlo pozitivne komentare na pojedine modele, tako da ti zaista ne stoji tvrdnja da smatram da je sve osim oleda smece. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 21:57 (Pixel).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Osvjetljenje je jako bitno kod ocjenjivanja kontrasta. Vjerujem da u osvjetljenoj trgovini i lošiji modeli prikazuju crnu dobro. A ako prikaz boja nije daleko, onda stvarno izgleda da nije velika razlika. Nema šanse da kad sunce dere u dnevni da se vidi blooming. Samo u mraku ili sa malo svijetla.

 

Oled dođe duplo skuplje od nekih modela, ali nije ni približno duplo bolji... to je poanta priče. Ima i on mana dosta koliko čitam, ali kontrast i boje mu nisu mane. I one najbitnije pitanje, da li se isplati razlika? To je relativno od čovjeka do čovjeka, iako se za večinu ljudi ne isplati. Ja sam više na strani da se uzme veću dijagonalu ispred kvalitete slike...  

 

 

 Pitas krivo pitanje, nije pitanje isplati li se oled, nego isplati li se tv tog cjenovnog ranga ?

Ako nemas normalne uvijete za gledanje i ako ne koristis tv za sadrzaj koji treba kvalitetan tv onda naravno da ne.

Oled vise nije skuplji od lcda, naprotiv, ima i skupljih lcda koji mu ne pariraju slikom

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 21:42 (Pixel).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
kekec01 kaže...

Pozdrav svima. Molim preporuku best-buy televizora 49-50". Sada imamo običan tv a voljeli bi Smart tj Android TV. Buđet je nikakav i vrti se oko 3000kn. Gledali bi se standardni iptv programi, filmovi a instalirao bih i Kodi da vidim i to čudo. Smatram da nismo neki zahtjevni korisnici, tako da ne znam koliko bismo primijetili oscilacije u crnoj boji i slično jer se nikada ne gleda u full zamračenoj prostoriji. Ima li koji uređaj da se može iole preporučiti u tom cjenovnom razredu. Gledam Hisense, LG, Vivax, Samsung ali ništa ne nalazim kad goglam njihove oznake, nikakve testove, recenzije. Za Hisense kažu da nije dobar a opet nije ni toliko loš. Vivax se isto digao kvalitetom i radi se kod nas. LG kao nije dobar ali opet neki modeli su dobri. I tako, što više čitam manje znam. Možda neki drugi budget proizvođač?? Sada imamo Samsung LE40D503F7W. Kada sam ga kupovao našao sam stranicu gdje su bile recenzije televizora i lako sam odabrao. Sada mi se čini da toga nema, ili ja ne mogu naći, ili možda nema za taj cjenovni rang.

 premalo novaca, prevelike želje...

odi u trgovinu gledaj da tv ima 5 god garancije i kupi za te novce (3000 kn) što ti se najviše sviđa....

 A ovo?? https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-49fx550e-uhd-smart-led-televizor-p597739

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kekec01 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
kekec01 kaže...

Pozdrav svima. Molim preporuku best-buy televizora 49-50". Sada imamo običan tv a voljeli bi Smart tj Android TV. Buđet je nikakav i vrti se oko 3000kn. Gledali bi se standardni iptv programi, filmovi a instalirao bih i Kodi da vidim i to čudo. Smatram da nismo neki zahtjevni korisnici, tako da ne znam koliko bismo primijetili oscilacije u crnoj boji i slično jer se nikada ne gleda u full zamračenoj prostoriji. Ima li koji uređaj da se može iole preporučiti u tom cjenovnom razredu. Gledam Hisense, LG, Vivax, Samsung ali ništa ne nalazim kad goglam njihove oznake, nikakve testove, recenzije. Za Hisense kažu da nije dobar a opet nije ni toliko loš. Vivax se isto digao kvalitetom i radi se kod nas. LG kao nije dobar ali opet neki modeli su dobri. I tako, što više čitam manje znam. Možda neki drugi budget proizvođač?? Sada imamo Samsung LE40D503F7W. Kada sam ga kupovao našao sam stranicu gdje su bile recenzije televizora i lako sam odabrao. Sada mi se čini da toga nema, ili ja ne mogu naći, ili možda nema za taj cjenovni rang.

 premalo novaca, prevelike želje...

odi u trgovinu gledaj da tv ima 5 god garancije i kupi za te novce (3000 kn) što ti se najviše sviđa....

 A ovo?? https://edigital.hr/led-televizori/panasonic-tx-49fx550e-uhd-smart-led-televizor-p597739

ima i ovo isto povoljno ali kad neznas nista o njima jedino da ima 5 god. garancije. meni u tom rangu nekako jos najvise se svida hisense

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/elit-tv-prijemnik-4917uhdts2

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 22:50 (joooka).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok, trebam za starce tv do max. 3000 kn.

Nasao sam ovaj u ED, samo me zanima jel još uvijek traje promocija od Samsunga za 5 godina garancije prilikom reg. na webu.

 

LINK

 

Dali je ujedno ovo i BEST-BUY tv do 3 soma, ugl. gledaju preko Total tv SD srpsko-turske programe pa bi htio da ima dobar upscale ako moze da se ne bi vidle kockice

 

Samo 55'' veličina dolazi u obzir jer im drito na mm paše unutar komode a i starci bi htijeli malo veći 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 0:50 (domi321).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pande kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih pomoć pri odabiru TV-a.

Za sada je izbor pao na ove modele:

https://pevec.hr/sony-kd49xf7077saep-led-tv-316120.html

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/66408/sony-kd49xf7596baep-ultra-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70709/lg-50uk6300-ultra-hd-led-tv/

 

Što mislite o njima? Budžet mi je 4.300 max cca. Isplati li se uzeti možda jefitniji LG-ov? TV bi se gledao sa nekih 2.5-3 m udaljenosti i večinom bi služio za iptv program, malo PS i puštanje filmova s kompa. "Problem" je što moram fizički ići po njega (ne financiram ga ja) tako da online naručivanje nije moguće :/

 

PS: ako ima ovdje još netko iz Osijeka, mozak mi je totalno stao, ali sada se mogu sjetiti samo Peveca i Emmezete kao mjesta za kupiti TV. Ima li ih još?

 Ima li netko mišljenje? :D

Za oko mi je zapeo i ovaj samsung https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/67951/samsung-ue55nu7172uxxh-ultra-hd-led-tv/

Koji bi preporučili? Sutra idem kupiti ili sonya ili ovog samsunga pa je svaka preporuka dobrodošla. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pande kaže...

Za oko mi je zapeo i ovaj samsung https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/67951/samsung-ue55nu7172uxxh-ultra-hd-led-tv/

Koji bi preporučili? Sutra idem kupiti ili sonya ili ovog samsunga pa je svaka preporuka dobrodošla. 

 Zašto bi dao tolike novce za taj uređaj kad može i dosta jeftinije??

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-61847251

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam panasonic serije 7,za ovo što tebi treba(kodi,iptv) morati ćeš kupiti dodatni box s androidom.Pani je za multimediju loš izbor,,player ne prepoznaje dosta codeca tako da 20% filmova neće vrtit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 11:19 (hajduk1962).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dal je netko iskusio problem na Youtube aplikaciji da prilikom odabira jednog videa često se otvori prvi do njega? Malo je frustrirajuće. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok. Sad sam malo pametniji. Ajmo onda ovako....Ima li kakav uređaj za preporuku a da nije smart Tv? Android TV box mogu kupiti i posebno. Bitna je slika, da mogu spojiti zvučnike od kućnog kina, i gledati filmove preko usb-a ali to je manje bitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema nesto snizenja sada, oko 10% tu i tamo.

Izgleda da cu morati cekati sljedeci Bozic))

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedino što imam dostupno trenutno su Pevec, Emmezeta i Elipso, a kad kliken mna link od Elipsa cijena je 100 kn jefitnija tamo. 

Znači dao bi prednost Samsungu ispred Sonya?

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

bok, trebam za starce tv do max. 3000 kn.

Nasao sam ovaj u ED, samo me zanima jel još uvijek traje promocija od Samsunga za 5 godina garancije prilikom reg. na webu.

 

LINK

 

Dali je ujedno ovo i BEST-BUY tv do 3 soma, ugl. gledaju preko Total tv SD srpsko-turske programe pa bi htio da ima dobar upscale ako moze da se ne bi vidle kockice

 

Samo 55'' veličina dolazi u obzir jer im drito na mm paše unutar komode a i starci bi htijeli malo veći 

 

7 Samsung UE55NU7023
6 LG 55UK6300MLB
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, starci kupuju TV pa bi trebao pomoc oko odabira.

Vidim da su sada Samsung na nekakvim akcijama, u oko su mi upala sljedeca 2 modela :


https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55nu7023kxxh-uhd-smart-led-televizor-p598597?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click : ovaj sa 55 dijagonalom

 

https://www.segar.hr/led-televizor-samsung-ue49nu7172/0101011869/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click : ovaj sa 49 dijagonalom..

 

Dakle koliko vidim to su poprilicno slicni modeli, no razlika u serijama ?? ovaj od 55 je 7023 dok je manji 7172, no cijenom su otprilike isti..

Da li mi moze neko objasniti razliku s obzirom da ne mogu pronaci nista po googleu za ove modele.

Rado bi isao na veci model ukoliko nema nekih razlika, pa bi bio zahvalan ukoliko bi neko objasnio ukoliko zna.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Avicii1 kaže...

Pozdrav, starci kupuju TV pa bi trebao pomoc oko odabira.

Vidim da su sada Samsung na nekakvim akcijama, u oko su mi upala sljedeca 2 modela :


https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55nu7023kxxh-uhd-smart-led-televizor-p598597?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click : ovaj sa 55 dijagonalom

 

https://www.segar.hr/led-televizor-samsung-ue49nu7172/0101011869/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click : ovaj sa 49 dijagonalom..

 

Dakle koliko vidim to su poprilicno slicni modeli, no razlika u serijama ?? ovaj od 55 je 7023 dok je manji 7172, no cijenom su otprilike isti..

Da li mi moze neko objasniti razliku s obzirom da ne mogu pronaci nista po googleu za ove modele.

Rado bi isao na veci model ukoliko nema nekih razlika, pa bi bio zahvalan ukoliko bi neko objasnio ukoliko zna.

Hvala

 Slobodno uzmi veci model, razlike su nebitne.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ja gledam 65" modele... i imas neki LCD-ove za 8-10 k kuna, dok oled skoro dođe duplo. Da bi se iskoristile dobre strane OLED-a trebaju  biti i uvjeti. Dok za prosječne korisnike možeš za 8-10 k kupiti isto dobre televizije.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Ma ja gledam 65" modele... i imas neki LCD-ove za 8-10 k kuna, dok oled skoro dođe duplo. Da bi se iskoristile dobre strane OLED-a trebaju  biti i uvjeti. Dok za prosječne korisnike možeš za 8-10 k kupiti isto dobre televizije.

 65” oled kod nas najniže je bio oko 17500 kn.

Ako nisi previše kritican prema slici ili ti neke mane lcda ne smetaju, a uz to ne planiras gledati puno hdr sadrzaja, bolje je uzeti recimo sony xf90 seriju koji je sad na akcijama imao dobru cijenu, a vjerojatno ce opet cijena pasti u 2-3 mj  kad krenu novi modeli.

Ali da ne bude zabune, i u normalno osvjetljenoj prostoriji oled ima prednost, ali nije toliko izrazena, ako si sitnicav smetat ce te, ako nisi nece.

Svi samo govore o crnoj boji, nije samo to, osim vrhunskog kontrasta tu je i cist ekran bez dse-a, ostra slika radi trenutnog odziva pixela, vrhunska reprodukcija boja i gradacija boja, sirok kut gledanja, dobar antirefleksivni premaz ekrana ... . Sve su to sitnice koje kad se skupe znacajno utjecu na kvalitetu prikaza.

 

Ali kao sto si rekao, za vrhunsku sliku trebaju biti i uvijet u sobi i to ne samo za oled. Ako imas hiend tv, steta ga je ne iskoristiti do kraja.

A za to treba mrak u sobi ili kome smeta mrak, vrlo malo ambijentalnog svjetla :) 

A u tim uvijetima oled briljira i samo mu je samsung q9fn dosao donekle blizu.

 

Svima kojima ovakvo gledanje nije prioritet , nema potrebe ni za oledom ili ostalim top tvima

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 17:01 (Pixel).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..trebam preporuku za kupnju tv-a do max 2500-3000 kn.. Treba mi minimalno 43" te da bude UHD...znam da nema bas previse tv-a na izbor u tom cjenovnom rangu ali zanima me neki bust buy za tu lovu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Modern kaže...

Pozdrav..trebam preporuku za kupnju tv-a do max 2500-3000 kn.. Treba mi minimalno 43" te da bude UHD...znam da nema bas previse tv-a na izbor u tom cjenovnom rangu ali zanima me neki bust buy za tu lovu

 Ovdje imaš.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6703/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43A6550/

 

Ili nešto veči, ali slabiji što se tiče kvalitet slike.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 17:56 (garfield1).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Kum treba telku za sd signale, os nebitan, samo kvaliteta slike, malo iz centra malo iz kosa, znači ips

Oko 108 cm, do 3500 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada ce OLEDI past na 8t kn imali neki strucnjak sta prati padanje cijena?? :D

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Kada ce OLEDI past na 8t kn imali neki strucnjak sta prati padanje cijena?? :D

 U DE su vec 55” vrlo blizu te cijene, kod nas jos ne.

bio je lg b8 oko 10000 plus neki pokloni koji ako prodas ispadne tv oko 9k, ne sjecam se tocno.

2018 g je bila vrlo dobra sto se cijena okeda tice jer su vec po izlasku cihene bile dosta nize nego 2017g.

Nisam siguran hoce li se taj trend nastaviti ove godine s novim modelima, ali postoje realne sanse da do kraja godine i kod bas bude 55” oleda po 8-9000 kn

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ček, di je link za Philips???

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir



..... koristi li neko CI modul, sa karticom, na TV-u i kako to funkcioniše ?

U skeniranju DTV kanala mi se nude neki programi koje bih gledao, ali su trenutno zaključani .....


Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pronasao sam neke modele koji bi mi odgovarali do 3000 kn pa me zanima vase misljenje posto se stvarno ne mogu odluciti..ja vidim razliku jedinu u cijeni..a za ostalo bi molio pomoc od vas..

 

2 Samsung UE43NU7092UXXH
6 LG 43UK6400PLF
1 LG 43UJ620V
0 LG 43UK6300MLB
0 LG 43UK6200PLA
1 SAMSUNG 43NU7192
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Modern kaže...

Pozdrav..trebam preporuku za kupnju tv-a do max 2500-3000 kn.. Treba mi minimalno 43" te da bude UHD...znam da nema bas previse tv-a na izbor u tom cjenovnom rangu ali zanima me neki bust buy za tu lovu

 Ovdje imaš.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43A6550/

 

 Budući da je H55A6550 iz iste serije samo većeg ejrana, da li je za preporuku ili ima nešto drugo bolje te veličine za isti nivac?? Hvala!

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koristim ja . Što te zanima ?
U principu sluzi za dekodiranje tv programa. Konkretno , dobio sam je od Telemach BH da bi mogao gledat sto imam u paketu .
Znam da evo tv u hr nude c1 module, vjerovatno si uhvatio njihove kodirane tv programe
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 23:07 (error_666).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice