Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.720
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Moj Lg kao i tvoj LG OLED tv imaju opciju pravljenja screenshota.

nije bitno je li kompresirana ili nije.

snimi ti s OLEDOM iz istoga filma iste scene na npr 1:22 m i uploadamo na postimagr npr.

vidjet ćeš da se vidi razlika odn da tvoj tv prikazuje bolju sliku... mobitel ne može prenijeti vjernu snimu s ekrana. tv prebaciš na zoom, pauziraš, imaš tipku za screenshot i uslikaš.

jednostavno..osim što po defaultu sprema fotke na svoju memoriju kao što sam već pisao.

Ček ček ček, moram priznati da sam površno pratio tvoju raspravu s Pixelom ali mi je ovo screenshotanje upalo u oko pa mi sad baš nije najbistrije što se s tim screenshotovima dokazuje? Ako sam dobro shvatio ti veliš da se napravi screenshot sadržaja ekrana (pauzirana slika) i onda bi se prema tom screenshotu moglo ocjeniti što točno? Kvaliteta prikaza? Svjestan si da je taj screenshot digitalna bitmapa trenutnog framea materijala s aktualnog izvora i da će ta slika na oledu kad prođe procesiranje s drugačijim postavkama u konačnici izgledati sasvim drugačije (bolje), među ostalim i zbog drugačijih karakteristika panela? A da će screenshot s oleda na IPS-u izgledati jadnije? Ili ne shvaćam raspravu. Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

 pravite famu ni iz cega  .... poenta je da ako se mobitelom ili fotoaparatom  uslika  prikaz sa nekog loseg IPS-a sa  ispranim bojama ta slika ce bit usrana na cemu god je pogledali,  bio to OLED ili neka krama od 2000 kn . Neko je ovdje prije  postavljao slike  usporedbe nekog panasonica sa VA i LG IPS-a u mraku gdje se vidjelo dobro koliko su boje isprane na tom  IPS-u .  Nema tog procesinga koji ce je uljepsati , ako ne valja , ne valja .

 

EDIT : i da se referiram na pricu kako IPS  ne moze dati dobru sliku i dobru crnu boju . Kazem da moze itekako kad se podesi pravilno , evo slika u mrtvom mraku , LG UH85 televizor sa IPS-om .  Ja ovdje ne vidim ispranu crnu tj sivu  , a vi ?  

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 20:13 (error_666).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
POZNANOVEC kaže...

Molim preporuku za 55" cijene 5000-6000kn. Bitno mi je da imam Tv za narednih 10 godina, da preko usb-a mogu gledati sve moguće filmove, gaming mi nije bitan...razmišljao sam o nekom TCL-u ili

LP.

 

 Ja bi ti preporučio, jedan od ta dva modela Philipsa:)

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS780312-1370047.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62020831

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55dc760-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-74786431

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 8:43 (garfield1).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Moj Lg kao i tvoj LG OLED tv imaju opciju pravljenja screenshota.

nije bitno je li kompresirana ili nije.

snimi ti s OLEDOM iz istoga filma iste scene na npr 1:22 m i uploadamo na postimagr npr.

vidjet ćeš da se vidi razlika odn da tvoj tv prikazuje bolju sliku... mobitel ne može prenijeti vjernu snimu s ekrana. tv prebaciš na zoom, pauziraš, imaš tipku za screenshot i uslikaš.

jednostavno..osim što po defaultu sprema fotke na svoju memoriju kao što sam već pisao.

Ček ček ček, moram priznati da sam površno pratio tvoju raspravu s Pixelom ali mi je ovo screenshotanje upalo u oko pa mi sad baš nije najbistrije što se s tim screenshotovima dokazuje? Ako sam dobro shvatio ti veliš da se napravi screenshot sadržaja ekrana (pauzirana slika) i onda bi se prema tom screenshotu moglo ocjeniti što točno? Kvaliteta prikaza? Svjestan si da je taj screenshot digitalna bitmapa trenutnog framea materijala s aktualnog izvora i da će ta slika na oledu kad prođe procesiranje s drugačijim postavkama u konačnici izgledati sasvim drugačije (bolje), među ostalim i zbog drugačijih karakteristika panela? A da će screenshot s oleda na IPS-u izgledati jadnije? Ili ne shvaćam raspravu. Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

 Da, dobro si razumio, pokusavam covjeku objasniti da to o cemu govori nema veze s onime sto panel prikazuje, niti teoretski moze imati ikakve veze jer bas kao sto si rekao, tv snimi trenutnu bitmapu. 

Obadva tva ce snimiti recimo jednaku bitmapu, a kako ce je prikazati ovisi o panelu.

Ja se trudim objasniti, ali ne ide.

Istina malo sam ga zafrkavao, nadam se da se ne ljuti previse :)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Error_666 tim slikama nisi nista pokazao jer mobitel fokusira na svijetli dio slike i korigira cijelu fotku pa potamni ostatak.

opcenito fotografiranjem ekrana se ne moze nista realno prikazati cak i kad se slika blooming jer i on onda izgleda pretjerano.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda , ali tako otprilike je i u real life scenarijima.. Ako hoćete vjerovati vjerujte, a ako ne, što se može . Poenta priče je da to ni izbliza nije toliko loše koliko ljudi misle da jeste. Naravno, svjestan sam da bi imao bolju sliku na nekom ekvivalentnom sony ili samsung modelu , ali odlučio sam se za ovaj jer mi je 3D jako bitna stavka. Al to je sad već druga priča.

 

EDIT : Ako je u mom slucaju  pri fotografiranju mobitel " uljepsao  " i potamnio  sliku za ove fotke gore  da bi na kraju to ispalo ekstra , zasto se onda na ovim fotkama  vidi vecina mana IPS panela o kojima pricamo ovdje ???  Isti mob , ista soba , isti TV, razlika je  samo u  postavkama slike .

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 21:40 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
deckard kaže...

 

EDIT : i da se referiram na pricu kako IPS  ne moze dati dobru sliku i dobru crnu boju . Kazem da moze itekako kad se podesi pravilno , evo slika u mrtvom mraku , LG UH85 televizor sa IPS-om .  Ja ovdje ne vidim ispranu crnu tj sivu  , a vi ?  

 

Da,jedan od rijetkih s prosječnom crnom.

-Ali omjer kontrasta je loš.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Obrati paznju na detalje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za to imam LED traku koja minimizira probijanje i  blooming na minimum od kojeg btw kako vidim ni VA nije "operisan" 

A iskreno , to mi ni ne smeta toliko  . kao sto rekoh , bio sam na  neki nacin "prisiljen " na kompromis i  prije kupovine bio sam svjestan svih pluseva i minusa  . 

kako god  , ne mislim da  sam u nekom velikom gubitku :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 21:54 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Možda , ali tako otprilike je i u real life scenarijima.. Ako hoćete vjerovati vjerujte, a ako ne, što se može . Poenta priče je da to ni izbliza nije toliko loše koliko ljudi misle da jeste. Naravno, svjestan sam da bi imao bolju sliku na nekom ekvivalentnom sony ili samsung modelu , ali odlučio sam se za ovaj jer mi je 3D jako bitna stavka. Al to je sad već druga priča.

 

EDIT : Ako je u mom slucaju  pri fotografiranju mobitel " uljepsao  " i potamnio  sliku za ove fotke gore  da bi na kraju to ispalo ekstra , zasto se onda na ovim fotkama  vidi vecina mana IPS panela o kojima pricamo ovdje ???  Isti mob , ista soba , isti TV, razlika je  samo u  postavkama slike .

 

 

 

 

 

 Ok.:)

Original Original
Tvoja Tvoja
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad je ovo na sto si mi ukazao u pitanju ono sto vidim ocima i na onoj  slici  nije ni blizu isto . nema onog "vristanja "  i detalji se bolje vide , al nevazno :)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo sam se potrudio pogledat sve bitne recenzije ovog LGSK8500 i u svim recenzijama taj tv ima prođu, ili je vrlo dobro ili odlicno ocjenjen. Nigdje spomena da je IPS neko smece, da ne valja ili da se e.preporucujeShvacam da ima boljih slika, pogotovo kod tog Sonya 9005 al meni je slika na tv-u zaista super, cak ne vidim ni probleme kod crne boje.
Evo jedan review u kojem je tv dobio top ocjene:
http://www.s21.com/lg-55sk8500pla.php
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Otisla poruka prije zavrsetka pisanja hbg...
Volio bih usporedit sva tri tv-a (SK8500, NU8002 ili Q6 I Fx9005) iz prve ruke pa da vidim kakva je to razlika.
Ovako dajem subjektivan dojam.
Eto. Poz
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Otisla poruka prije zavrsetka pisanja hbg...
Volio bih usporedit sva tri tv-a (SK8500, NU8002 ili Q6 I Fx9005) iz prve ruke pa da vidim kakva je to razlika.
Ovako dajem subjektivan dojam.
Eto. Poz

 Ovako...ukratko,moj dojam....imam samsunga ips, serija 6400,3d,120hz,10bit,2 daljinska... iz 2014 god...milina,,nis mu ne fali,,ali..stvarno se vidi razlika navecer u crnoj,,tj.  sivoj crnom..

ali i to se da narihatat..nebi ni uzimao novi da ovaj nije riknuo...ja sam poceo sam budjetom od 3.5k za 55 pa zavrsio na 7100kn i uzeo q6fn55...sva ta kao visa srednja klasa,

je sve tu negdje,,jedan ima bolji os,,drugi sliku,treci fald drugi bolji daljinski,,,pa sve ovisi sta trazis...ja sam se bojao va na pocetku mislio sam da nis nebum vidio sa strane ali...

prva liga..to nebi trebala  biti prepreka kod ljudi koji se neckaju ok va panela...nezz za jeftinije modele...ali moja preopruka ide VA panelu,jednostavno ips vise nema tu trazit kaj,

narocito za hdr...kao LG i Dolby Vision..imas 10 filmova i to je to...LG,najbolji OS,daljinski,super je prvi dan i to je to...kasnije samo palis telku...kraj price...ips..ne,sk8500 kraj 8002 ili q6 nemas kaj razmisljat,sony...hmmm..9005 nije nista posebno,ima kolega...ja ga prvenstveno nebi uzeo zbog androida ili bilo koji tv sa androidom,daljinski iz 91

godine,a i on ima svojih musica,svejedno solidna telka ali bome i kosta,fald kod njega i nije nesto posebno btw...eto da budem iskren skroz,zao mi je sta nisam uzeo 8002 na akciji za 5500,

jedino zato,sto mi je prvi q6fn imao ogromne fleke...light bleed ali pretjerano,,uzeo drugi,,dok sam se vratio iz inozemstva,proslo je 14 dana za zamjenu,,ovaj je malo bolji,,ali ima fleku lijevo kod titlova

da se ubijes... tako da je danas sve lutrija...rekao sam sebi,nikad vise Samsung..ali...bas i nema izbora... opcenito,super tv,kvaliteta upitna,ali imas garanciju...nadam se 5 god..

q6 ak imas viska,,,8002 cim prije,dok ne nestanu ali samo na akciji...lg...za djecu i zene...sony za..neznam... do 4000 kn hisense ili tlc noviji modeli...tlc je super telka..ali samo za US trziste..kod nas ni daljinski ne dobijes brijem lol..eto  ukratko malo lol..pozz

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Koliko god volim Xiaomi kao brend i dalje ne vidim razloga zašto bi si komplicirao život naručivanjem branda kojeg ne možeš servisirati u hr.

nansale kaže...

Hisense 50a6140 - Elipso

@ BigD_Cro: mislim da je upit bio moj..kupila šogorica preko weba, nakon par dana TV je dostavljen ali...prema njenim rječima uključuje se s vremena na vrijeme sam od sebe!

Ženska nije tuka, isčekirala je sve postavke i nije našla da je negdje nešto uključeno, poslala je upit servis centru pa čeka odgovor.

@ send : koja app za iptv je instalirana i odakle?

 Za to samostalno paljenje probajte isključit autmatsko ažuriranje kanala (ako postoji, obično je negdje u postavkama antene), a također i automatsko OAD i internet ažuriranje...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Ček ček ček, moram priznati da sam površno pratio tvoju raspravu s Pixelom ali mi je ovo screenshotanje upalo u oko pa mi sad baš nije najbistrije što se s tim screenshotovima dokazuje? Ako sam dobro shvatio ti veliš da se napravi screenshot sadržaja ekrana (pauzirana slika) i onda bi se prema tom screenshotu moglo ocjeniti što točno? Kvaliteta prikaza? Svjestan si da je taj screenshot digitalna bitmapa trenutnog framea materijala s aktualnog izvora i da će ta slika na oledu kad prođe procesiranje s drugačijim postavkama u konačnici izgledati sasvim drugačije (bolje), među ostalim i zbog drugačijih karakteristika panela? A da će screenshot s oleda na IPS-u izgledati jadnije? Ili ne shvaćam raspravu. Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

 dobro, moguće da si u pravu no što se tiče oled tehnologije no kod Va panela istog cijenovnog ranga se ne bi smjele primjetiti razlike.

evo slikano fotićem ili mobitelom

 

http://hdtelevizija.com/2015/03/01/oled-vs-ips-lcd-vs-s-pva-televizori-usporedni-test/

po tome ja ne bih trebao vidjeti razlike na fotkama jer imam lošiji panel, ili ?

možda bi bilo bolje onda napraviti test istih scena fotkanih mobitelom na istoj rezoluciji =? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 9:40 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

To je PVA panel kategorija, ili stari S-PVA sa šepavim kontrastom(kao i IPS/PLS ili TN LCD panel) oko 1000:1 ili malo više.

 

 

PVA je Samsung proizvod, a od 2014 godine pa dalje to je Samsung SVA i danas nudi kontrast oko 3000:1.

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

 točno.

a kako je Samsung uspio napraviti taj PVA panel sa savršenim kutem gledanja, možda bolji kutevi nego OLED.

imam i Samsung i Philips 94 cm..iz 2009 još u kući pa se ne mogu načuditi.

zašto danas ne prave takve panele a da pojačaju kontrast na bar 3000:1

je li to izvodljivo na PVA panelu ?

što smeta to slovo P ovom VA dijelu u nazivu da ne može, ako ne može ?  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

 Ovako...ukratko,moj dojam....imam samsunga ips, serija 6400,3d,120hz,10bit,2 daljinska... iz 2014 god...milina,,nis mu ne fali,,ali..stvarno se vidi razlika navecer u crnoj,,tj.  sivoj crnom..

ali i to se da narihatat..nebi ni uzimao novi da ovaj nije riknuo...ja sam poceo sam budjetom od 3.5k za 55 pa zavrsio na 7100kn i uzeo q6fn55...sva ta kao visa srednja klasa,

je sve tu negdje,,jedan ima bolji os,,drugi sliku,treci fald drugi bolji daljinski,,,pa sve ovisi sta trazis...ja sam se bojao va na pocetku mislio sam da nis nebum vidio sa strane ali...

prva liga..to nebi trebala  biti prepreka kod ljudi koji se neckaju ok va panela...nezz za jeftinije modele...ali moja preopruka ide VA panelu,jednostavno ips vise nema tu trazit kaj,

narocito za hdr...kao LG i Dolby Vision..imas 10 filmova i to je to...LG,najbolji OS,daljinski,super je prvi dan i to je to...kasnije samo palis telku...kraj price...ips..ne,sk8500 kraj 8002 ili q6 nemas kaj razmisljat,sony...hmmm..9005 nije nista posebno,ima kolega...ja ga prvenstveno nebi uzeo zbog androida ili bilo koji tv sa androidom,daljinski iz 91

godine,a i on ima svojih musica,svejedno solidna telka ali bome i kosta,fald kod njega i nije nesto posebno btw...eto da budem iskren skroz,zao mi je sta nisam uzeo 8002 na akciji za 5500,

jedino zato,sto mi je prvi q6fn imao ogromne fleke...light bleed ali pretjerano,,uzeo drugi,,dok sam se vratio iz inozemstva,proslo je 14 dana za zamjenu,,ovaj je malo bolji,,ali ima fleku lijevo kod titlova

da se ubijes... tako da je danas sve lutrija...rekao sam sebi,nikad vise Samsung..ali...bas i nema izbora... opcenito,super tv,kvaliteta upitna,ali imas garanciju...nadam se 5 god..

q6 ak imas viska,,,8002 cim prije,dok ne nestanu ali samo na akciji...lg...za djecu i zene...sony za..neznam... do 4000 kn hisense ili tlc noviji modeli...tlc je super telka..ali samo za US trziste..kod nas ni daljinski ne dobijes brijem lol..eto  ukratko malo lol..pozz

 

 Ti si netko tko se "pali" na prenapucane boje i svjetlinu Samsunga i to je OK ako si zadovoljan. Drugo je kad pocnes drugima drobiti o svojem osobnom dojmu mimo svih testiranja i recenzija...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
POZNANOVEC kaže...

Molim preporuku za 55" cijene 5000-6000kn. Bitno mi je da imam Tv za narednih 10 godina, da preko usb-a mogu gledati sve moguće filmove, gaming mi nije bitan...razmišljao sam o nekom TCL-u ili

LP.

 

 Ja bi ti preporučio, jedan od ta dva modela Philipsa:)

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS780312-1370047.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62020831

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55dc760-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-74786431

 

 

 

 Još jedno pitanje taj Philips 7803 ima ak sam dobro prčital VA panel...Za moj dnevni boravak Tv bi mi trebao imati širi kut gledanja

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 dobro, moguće da si u pravu no što se tiče oled tehnologije no kod Va panela istog cijenovnog ranga se ne bi smjele primjetiti razlike.

evo slikano fotićem ili mobitelom

 

http://hdtelevizija.com/2015/03/01/oled-vs-ips-lcd-vs-s-pva-televizori-usporedni-test/

Evo ova slika upravo govori sve o razlikama IPS i VA panela. Mislim da dalje nema smisla raspravljati. Pa sad ko vidi razliku vidi, ko ne ne. Gledam upravo na kalibriranom wide gamut Dell monitoru i slika perfektno prikazuje problem crne na IPS-u: ni slično dubini crne na desnom panelu + glare. E sad, kome to ne smeta kad gleda mračne scene...

 

 

Deckard
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@POZNANOVEC

 

Model 7803 kao i model 7303 ti imata MVA panel, i imata dobar kut gledanja i nešto malo slabiji napram IPS panelima. A ako ti stvarno treba veoma dobar kut gledanja, onda moraš uzet koji model sa IPS panelom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 11:52 (garfield1).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo malo friškog dojma o Philipsu, još uvijek sam nabrijan:

 

Naime, starci imaju 7373/12 model, kao neki srednje dobri sa daljincem sa tipkovnicom s druge strane, nije šljuka navodno. I sada, MaxTV HBO GO usluga. Skinem je sa Play storea, aktiviram i proradi normalno. I tada stara pita kako se vratim na klasičnu televiziju, kao što sam joj maloprije pokazao u drugoj sobi na LG 55UK6950 - gdje god da si u nekom trenutku, tipka "home" i LiveTV, nemoš' fulat.

 

Ali ne, na ovom Philipsu mora biti debilana - naime, kada se nalaziš u HBO GO aplikaciji, moraš izaći van iz nje (skroz do "početne" od HBO-a plus sa podpitanjem da li želiš da/ne) i tek onda možeš dalje. Niti jedan gumb na daljinskom, poput "source" gumba, ne funkcionira više u njoj. Nemoj me je**t... Većina funkcija na daljincu u aplikaciji ne radi, uključujući fizičku tipkovnicu na samom daljinskom kada si u search dijelu. WTF?!

 

S obzirom na 3 različita menija na TV-u i ovom totalnom glupošću da ne možeš ništa dok ne izađeš iz aplikacije (iako je Android), stara je vidno ostala zbunjena. Prestrašno

 

BTW, VA panel mu ne pomaže da ne propušta backlight na crnoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:34 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Ti si netko tko se "pali" na prenapucane boje i svjetlinu Samsunga i to je OK ako si zadovoljan. Drugo je kad pocnes drugima drobiti o svojem osobnom dojmu mimo svih testiranja i recenzija...

 

 Pa ja neznam više i stvarno sam zbunjen, pa kaj današnji HDR oliti Dynamic Mode nema prenapucane boje na svim 4k TV-ima.

 

deckard kaže...

Evo ova slika upravo govori sve o razlikama IPS i VA panela. Mislim da dalje nema smisla raspravljati. Pa sad ko vidi razliku vidi, ko ne ne. Gledam upravo na kalibriranom wide gamut Dell monitoru i slika perfektno prikazuje problem crne na IPS-u: ni slično dubini crne na desnom panelu + glare. E sad, kome to ne smeta kad gleda mračne scene...

 

Pročitajte svi unatarg 10 stranica, ispalo je da su na VA panelima i bolje boje od IPS-a. Ja više neznam ništa(možda sam krivo mislio)?.

Znači živim u zabludi da IPS paneli imaju bolje boje?

 

Pa nečemo samo gledat Predatore i Resident Evil. Ja sam mislio da se u dučanima vrte DEMO-i na ekranima zbog marketinga!?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:51 (Zver).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Evo ova slika upravo govori sve o razlikama IPS i VA panela. Mislim da dalje nema smisla raspravljati. Pa sad ko vidi razliku vidi, ko ne ne. Gledam upravo na kalibriranom wide gamut Dell monitoru i slika perfektno prikazuje problem crne na IPS-u: ni slično dubini crne na desnom panelu + glare. E sad, kome to ne smeta kad gleda mračne scene...

 

 

to su crne scene s koloritom i nije lijeva tako strašna da je negledljiva... (opet govorim, ta razlika je dobro uočljiva u zatvorenom, slabo osvjetljenom prostoru neke scene filma). u unutrašnjosti prostorije gdje je snimljen kadar gdje je dobra rasvjeta ili vani po danu na otvorenom (filmska scena) IPS je dobro gledljiv

nije sporno da je dobar VA panel bolji od dobrog IPS panela za gledanje filmova niti sam to ikada napisao ... i to je to.

 

ja gledam sebe.. tv gdje se gledaju svi programi, više SD, ponekad film s max tv-a soba je rijetko zamračena.

tv za dnevnu sobu gdje jedna osoba gleda direktno, druga na fotelji iz drugog kuta kuta, treća štrika džemper  👍 i usput iz trećeg ugla koji nije mali isto baci pogled...

nisam mogao riskirati kupiti VA panel.

 

već sam pisao da ću ove godine ubosti sebi OLED jer za dobar filmski ugođaj ne želim i ne mogu si priuštiti loš VA panel

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

...jer za dobar filmski ugođaj ne želim i ne mogu si priuštiti loš VA panel

 zato postoje recenzije, savjeti forumaša, proba u trgovini i ako ništa drugo - web narudžba s pravom povrata robe u 14 dana

dakle, potpuno isto kao i za sve druge, pa i ips televizore na kojima također nemereš riskirat loš panel i dobiti probijanje svjetla i ostala ips veselja, jel

sve ostalo je bespotrebno filozofiranje, kao ips kupuješ bez rizika, a va je kao rizik... budaleština

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Mad Ant kaže...

 Ti si netko tko se "pali" na prenapucane boje i svjetlinu Samsunga i to je OK ako si zadovoljan. Drugo je kad pocnes drugima drobiti o svojem osobnom dojmu mimo svih testiranja i recenzija...

 

 Pa ja neznam više i stvarno sam zbunjen, pa kaj današnji HDR oliti Dynamic Mode nema prenapucane boje na svim 4k TV-ima.

 

deckard kaže...

Evo ova slika upravo govori sve o razlikama IPS i VA panela. Mislim da dalje nema smisla raspravljati. Pa sad ko vidi razliku vidi, ko ne ne. Gledam upravo na kalibriranom wide gamut Dell monitoru i slika perfektno prikazuje problem crne na IPS-u: ni slično dubini crne na desnom panelu + glare. E sad, kome to ne smeta kad gleda mračne scene...

 

Pročitajte svi unatarg 10 stranica, ispalo je da su na VA panelima i bolje boje od IPS-a. Ja više neznam ništa(možda sam krivo mislio)?.

Znači živim u zabludi da IPS paneli imaju bolje boje?

 

Pa nečemo samo gledat Predatore i Resident Evil. Ja sam mislio da se u dučanima vrte DEMO-i na ekranima zbog marketinga!?

 HDR nije dynamic mode, jedno nema nikakve veze s drugim, HDR nema prenapucane boje nego je cilj da ima realne boje i veliki dinamicki raspon boja. 

Danas i ips i va paneli imaju dobre boje, ali tu treba gledati konkretne modele, nemaju svi podrsku za siroki raspon boja

6 godina
neaktivan
offline
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj SD reklamira otvaranje nove trgovine u Westgateu sljedeci vikend (18.-20. 1.) i stavke na reklamni video i na reklamni letak LG UK6950

 

http://prntscr.com/m691we

 

Vrebam vec mjesec dana taj UK6950 i nemaju ga nikad. Zadnjih par dana su stavili da imaju izlozbene primjerke samo, a na upit na mail javljaju da ne ocekuju uskoro novu posiljku, a ovdje se besramno reklamiraju stavljaju ci ga kao "glavni TV" na prodaji 

 

Sve vise se cudim ovom Hrvatistanu i kakve gluposti ovdje prolaze.

 

 

Vec vidim da cu popizdit i uzeti 6750 sutra u Linksu jer koliko vidim isti je kao i 6950 samo sto ne dobijem daljinac u paketu. Rade cu dati jos 400kn za daljinac i uzet ovih +3 godine garancije do 15.1., nego cekati mrtvi vikend gdje ce mi gospoda iz SD-a reci da je to opet izlozbeni primjerak i to cak 1 komad na prodaji 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas odem do Kc u Elipso, a tamo niti jedan LG (jučer je bilo navedeno kako imaju određene modele).

 

Ono što sam vidio je npr. Samsung UE50NU7092UXXH i ima ok sliku tj. za ono malo što sam mogao vidjeti pošto toliko nabriju boje da je uistinu teško za gledati sve one telke. Baš ga pretjeraju s bojama i osvijetljenjem.

 

Drugi model koji mi se čini ok, ali nažalost nisam ga nigdje vidio je LG 49UK6400PLF.

 

Jedan je VA  drugi je IPS i baš taj drugi nisam vidio. 

 

Ima li netko od vas neki od ta dva modela pa da kaže neke svoje dojmove tj. koji bi bio manje zlo? 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DariX kaže...

Ovaj SD reklamira otvaranje nove trgovine u Westgateu sljedeci vikend (18.-20. 1.) i stavke na reklamni video i na reklamni letak LG UK6950

 

http://prntscr.com/m691we

 

Vrebam vec mjesec dana taj UK6950 i nemaju ga nikad. Zadnjih par dana su stavili da imaju izlozbene primjerke samo, a na upit na mail javljaju da ne ocekuju uskoro novu posiljku, a ovdje se besramno reklamiraju stavljaju ci ga kao "glavni TV" na prodaji 

 

Sve vise se cudim ovom Hrvatistanu i kakve gluposti ovdje prolaze.

 

 

Vec vidim da cu popizdit i uzeti 6750 sutra u Linksu jer koliko vidim isti je kao i 6950 samo sto ne dobijem daljinac u paketu. Rade cu dati jos 400kn za daljinac i uzet ovih +3 godine garancije do 15.1., nego cekati mrtvi vikend gdje ce mi gospoda iz SD-a reci da je to opet izlozbeni primjerak i to cak 1 komad na prodaji 

DariX,

ne vidim ništa loše u tom modelu UK6750 ..... Vjerujete da taj Magic Remote nije baš svima praktičan za korištenje ..... mada, uvijek ga možete naknadno dokupiti. Prvo se zadovoljite sa ovim koji se dobije uz navedeni TV-e ..... naravno, ako se odlučite za kupovinu istog.

I da ne bude zablude, lično meni se nikako nije svidjela slika koju daje taj 50UK6950, koji je VA panel, a ni slika na 55UK6950 koji je IPS.

Mislim da su u toj seriji, pa sve do serije SK, korišteni paneli drugih proizvođača. Taj podatak LG je lijepo i naglasio u specifikacija za svaki TV, pojedinačno. Bar u specifikacijama serije SK je to navedeno, pa mi taj podatak baca sumlju na ono što navedoh u predhodnoj rečenici. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

Danas odem do Kc u Elipso, a tamo niti jedan LG (jučer je bilo navedeno kako imaju određene modele).

 

Ono što sam vidio je npr. Samsung UE50NU7092UXXH i ima ok sliku tj. za ono malo što sam mogao vidjeti pošto toliko nabriju boje da je uistinu teško za gledati sve one telke. Baš ga pretjeraju s bojama i osvijetljenjem.

 

Drugi model koji mi se čini ok, ali nažalost nisam ga nigdje vidio je LG 49UK6400PLF.

 

Jedan je VA  drugi je IPS i baš taj drugi nisam vidio. 

 

Ima li netko od vas neki od ta dva modela pa da kaže neke svoje dojmove tj. koji bi bio manje zlo? 


win32, 

od Samsunga preporuka za sve modele, ali od serije NU74xx pa nadalje.

Od LG-a opet preporuka za model UK6750 ..... mislim da je približno iste ili male razlike u cijeni u odnosu na navedeni.  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice