Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.328
|
čitano: 14.126.618
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Pa tako sam si nekako i mislio da ne mogu fulati s bilo kojim od ta 2, ali možda sad

više naginjem Samsungu...doduše, u početku sam si postavio limit budžeta na 5.000HRK

dok je ovo u rangu nekih 6.500-7.000 pa se nadam da će uskoro neka jača akcija ili možda

rasprodaja modela iz 2018 kad dođu modeli za 2019.g

 

Još mi je možda malo previše dati 1.000€ za TV...ne radi nedostatka toliko budžeta koliko

nekih principa. Kad se sjetim da sam unatrag nekoliko godina uzeo Panasonic plazmu za 3.000HRK

koja mi je tad bila svemirski brod...prelazak sa crt-a 70cm na plazmu 107 tako da se nekako

sam sebe uvjeravam da ne vrijedi dati toliko para za TV, a s druge strane nisam siguran da ću

naći to što želim za manje od 5.000 HRK.

 

Btw...ja sam originalno krenuo gledati 49'' gdje mi se LG činio najbolji izbor u kategoriji do 49'',

no mislim da sam se zapravo radi Samsunga prebacio na 55'' modele. Iako sam malo skeptičan 

da bi moglo biti preveliko jer gledam s nekih 2,5m, mislim da će to biti ok. Nikad nije prevelik, hahah

 

Ako netko možda zna da su planu nekakve jače akcije, slobodno neka javi:)

 

 

 

Sa LG-jem budete imali više zabave .....



Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 21:15 (Neške).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Konacno zavrsena i moja prica, danas donio doma B8, al jos ga nisam raspakirao ;)
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...
Konacno zavrsena i moja prica, danas donio doma B8, al jos ga nisam raspakirao ;)

 Kako mozes, i to jos ovako javno na forumu 

Ja nisam izdrzao jednu minutu

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi..

 

može mala pomoć gdje najbolje kupiti televiziju? Nekako iz navike gledam samo Sancta Domenicu i Elipso.

 

Elipso do danas imao akciju na Philips PUS7303. Malo mi žao što ga nisam kupio ali kao čekam neku bolju priliku. Ne znam, možda sam se zeznuo.

 

Može mala pomoć? Hvala.

 

LP

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pazi na velicinu tv-a. Stani ispred 55 ili 49 u trgovini pa ces vidjet sto ti odgovara. Ja sam bio uvjeren da cu kupit 55, međutim tek kad sam stao ispred vidio sam da mi bas i ne odgovara, em sto je manji boravak pa mi izgleda neukusno a i gubim siri fokus ili kontekst kod (pre)velikog ekrana, non stop hvatam sliku (mozda stvar i navike). Gledam s 3 m i slika na 49 je prilicno velika (cak sam mogao i s 43 ici). Ugl, to svakako trebas sam odlucit, tu savjete ne trebas
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Pazi na velicinu tv-a. Stani ispred 55 ili 49 u trgovini pa ces vidjet sto ti odgovara. Ja sam bio uvjeren da cu kupit 55, međutim tek kad sam stao ispred vidio sam da mi bas i ne odgovara, em sto je manji boravak pa mi izgleda neukusno a i gubim siri fokus ili kontekst kod (pre)velikog ekrana, non stop hvatam sliku (mozda stvar i navike). Gledam s 3 m i slika na 49 je prilicno velika (cak sam mogao i s 43 ici). Ugl, to svakako trebas sam odlucit, tu savjete ne trebas

 Ovo je kontra preporuka svih koji išta zanaju o tvima ili se  profesionalno time bave 

Znači za oči je bolje veći tv, za doživljaj sadržaja , za prilagodbu dinamičkog raspona oka na sliku na tv-u , za iskorištvanje 4k reze  ...

Ne mogu se više ne slagati s tvojom preporukom 

Imao sam 50" , kako to može biti preveliko s 3m , pa tu 65" ide bez problema. 

OK ako se tv kupuje za gledanje dnevnika i usputne gluposti, ali ako se koristi za gledanje filmova , serija , dokumentaraca onda definitivno što veći tv !

Nije mi jasno to s hvatanjem slike, kako u stvarnosti onda gledaš gdje ti je kut skoro 180 stupnjeva ? Cilj je da te tv uvuče u sadržaj i da ti okolina što manje smeta, zato je bitno da slika pokriva što veći dio vidnog područja. 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

veličina tv-a je osobna stvar, nekome na 3 metra treba 75 a nekome 43 inča...to je isto ko i sa pimpekima, ovi kaj imaju male vole velke tv-e i obrnuto...i većina kupi 55 jer imaju osrednji alat...

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad sam gledao u 49incha mislio sam da mi je cak i to preveliko, sad mi je to bas kako treba. Inace, boravak mi je manji sa lijepim dekorativnim zidom od bijele cigle. Kat iznad mene, potpuno isti raspored i kvadratura, susjed kupio 55incha. Meni je to jednostavno preveliko, ne izgleda mi lijepo veliki tv u malom prostoru. Uostalom, 49 incha ili 127cm dijagonale uopce nije mali tv, uzivam i u filmovima i dnevniku. Opet, netko bi tu uzeo 65 incha i razvalio se kao kralj ispred ekrana. "Go for it" ako zelis, ovo sto pisem nema veze sa strukom, preporukama niti tehnikalijama. Nastojim objektivno opisat subjektivni dozivljaj, to ne moze bit krivo
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao neki LG42 full hd i mislio to je to,na nekih 2.5-3m,veće nema smisla,kupio 55" i pitam se kako sam mogao prije živit bez njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

veličina tv-a je osobna stvar, nekome na 3 metra treba 75 a nekome 43 inča...to je isto ko i sa pimpekima, ovi kaj imaju male vole velke tv-e i obrnuto...i većina kupi 55 jer imaju osrednji alat...

 Ne nego je vece bolje, kao i sa pimpekima :)

 

A sad cinjenica da vecina ljudi nema mjesta/ para za vece je druga stvar... a i ovi koji tvrde da im je "dovoljno" i da "ne zele preveliko", vjeruj mi da bi se svi naviknuli lako na veceg i onda bi se sami sebi cudili kak su mogli htjeti manje... sjecam se kad sam kupovao 24'' monitor nakon 19'', bio sam uvjeren da ce mi bit prevelik i da se nikad necu naviknut, sad bih vec rado 27'' ako ne i 32'' :D ... slicno za TV, kad smo uzeli prvi 55'' cinio se toliko ogroman u odnosu na 32'' da su bila pitanja tipa kak cu tu ista uspjet pratit... a sad bi u taj prostor (ogromna dnevna, sa najdalje strane sobe ima i preko 10m do TV-a) stavio 75'' bez problema, pa i vise...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne, vec nisi u pravu. Ne mozes govoriti u ime drugih. Otkud znas da cu se ja (ili netko drugi) naviknut ili da se zelim naviknut na veci ekran ili da bi se onda cudio sto nisam prije uzeo veci? Tvoje skustvo je takvo, OK, ali moje nije. Da mi netko nudi u zamjenu 65 necu jer mi ne treba.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ekipa na preporukama. Idem danas vidjeti još taj LG 50UK6750PLD ili 50UK6950 tj. što imaju u trgovini pa naručim jer su razlike u cijeni ogromne (klasika).

 

Gledam s cca 2.5-3 m pa jedino trebam smisliti 50" ili 55". Mislim da je na tu udaljenost 50" možda naknap i će 55" biti bolje?

 

Najveći problem je ako uzimam 55", onda svi ovi navedeni modeli u verziji od 55" nemaju VA, nego imaju IPS:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c005ba47

 

Ima li koji model VA panel do cca 4 k kn u 55"? Za 4 k kn i 55" jedino Samsung ima svoje modele? 

 

Kaže mi čovjek koji je radio u SD da od svih tih brandova izbjegavam Philips jer su na njih imali uvijek najviše reklamacija. Kaže da dobivaju nazad više Philipsa nego svih ostalih telki zajedno. Šteta ...

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 10:23 (win32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Ne, vec nisi u pravu. Ne mozes govoriti u ime drugih. Otkud znas da cu se ja (ili netko drugi) naviknut ili da se zelim naviknut na veci ekran ili da bi se onda cudio sto nisam prije uzeo veci? Tvoje skustvo je takvo, OK, ali moje nije. Da mi netko nudi u zamjenu 65 necu jer mi ne treba.

 Otkud ti znas da se ne bi naviknuo, ako ne zelis probat :) Ovo su samo cinjenice, mozda se i nađe poneki cudan svat koji nikako ne zeli vece, ali to je na razini statisticke greske i nema smisla da to propovijedas tu ljudima po forumu...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Otkud ja znam?!Pa kakva je to konstatacija 😅
Pa valjda ja znam koja mi velicina odgovara, tko drugi...
Koje to veze uopce ima sa statistikom ili cudnim svakojakim svatovima, ne shvacam te rezone.
Uglavnom, ne propovjedam niti dajem savjete u ono sto se ne razumijem, samo govorim svoje misljenje i svoje osobno iskustvo i to samo o velicini tv-a.
Da ne trosimo plin bezveze, lp
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Ne, vec nisi u pravu. Ne mozes govoriti u ime drugih. Otkud znas da cu se ja (ili netko drugi) naviknut ili da se zelim naviknut na veci ekran ili da bi se onda cudio sto nisam prije uzeo veci? Tvoje skustvo je takvo, OK, ali moje nije. Da mi netko nudi u zamjenu 65 necu jer mi ne treba.

 Je u pravuje.

Ti brkas osobanm odabir/mogucnosti/sklonosti/iskustvo. Ok ti uzmes sto ti pase.

Ali postoji struka, postoje preporuke , postoji nacin kako se snimaju filmovi, format u kojem se snima i kako je to namjenjeno gledti !

A to sigurno nije na mini ekranu s 3 -4 metra, cak ni veliki ekrani u potpunosti ne prenose sve ali su blize tome.

Ako nisi takav tip konzumenta kojemu je to bitno ok, ljudi gledaju filmove na mobitelu i sl, ali to ne znači da je to "ispravan" način.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
lesonitka kaže...

veličina tv-a je osobna stvar, nekome na 3 metra treba 75 a nekome 43 inča...to je isto ko i sa pimpekima, ovi kaj imaju male vole velke tv-e i obrnuto...i većina kupi 55 jer imaju osrednji alat...

 Ne nego je vece bolje, kao i sa pimpekima :)

 

A sad cinjenica da vecina ljudi nema mjesta/ para za vece je druga stvar... a i ovi koji tvrde da im je "dovoljno" i da "ne zele preveliko", vjeruj mi da bi se svi naviknuli lako na veceg i onda bi se sami sebi cudili kak su mogli htjeti manje.

 Ma to su ih i žene tako tješe , a priželjkuju nešto drugo 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

Hvala ekipa na preporukama. Idem danas vidjeti još taj LG 50UK6750PLD ili 50UK6950 tj. što imaju u trgovini pa naručim jer su razlike u cijeni ogromne (klasika).

 

Gledam s cca 2.5-3 m pa jedino trebam smisliti 50" ili 55". Mislim da je na tu udaljenost 50" možda naknap i će 55" biti bolje?

 

Najveći problem je ako uzimam 55", onda svi ovi navedeni modeli u verziji od 55" nemaju VA, nego imaju IPS:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c005ba47

 

Ima li koji model VA panel do cca 4 k kn u 55"? Za 4 k kn i 55" jedino Samsung ima svoje modele? 

 

Kaže mi čovjek koji je radio u SD da od svih tih brandova izbjegavam Philips jer su na njih imali uvijek najviše reklamacija. Kaže da dobivaju nazad više Philipsa nego svih ostalih telki zajedno. Šteta ...

Gledao sam u kućnim uvjetima oba i što se slike tiče kod 55" modela, ne bih lg ips niti uzeo u obzir kaj samsung serije NU7000.  Jedino ako ti je ips nužnost zbog kuta gledanja

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 14:06 (Pixel).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
 Je u pravuje.

Ti brkas osobanm odabir/mogucnosti/sklonosti/iskustvo. Ok ti uzmes sto ti pase.

Ali postoji struka, postoje preporuke , postoji nacin kako se snimaju filmovi, format u kojem se snima i kako je to namjenjeno gledti !

A to sigurno nije na mini ekranu s 3 -4 metra, cak ni veliki ekrani u potpunosti ne prenose sve ali su blize tome.

Ako nisi takav tip konzumenta kojemu je to bitno ok, ljudi gledaju filmove na mobitelu i sl, ali to ne znači da je to "ispravan" način.

 

 

 

Dapace kolega, itekako cijenim savjete i struku, zato sam i "došao" tu po informacije. I zahvalio svima. Prikupio, analizirao, suzio izbor, vidio što mi odgovara i uzeo. Izbor veličine tv-a meni nije bio uvjetovan samo doživljajem gledanja filma i preporukama kako treba gledati, već i nekim mojim specifičnim potrebama i prostoru kojeg sam uredio i za kojeg želim da lijepo izgleda. To nipošto ne znači da ne cijenim stručno mišljenje, al niti da sam nešto pobrkao. 

Da ne ispada da pametujem, sve lijepo pozdravljam!

Sebe sam riješio :) Mogu drugima reći svoje iskustvo, stručne savjete ostavljam drugima

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Pixel kaže...
 Je u pravuje.

Ti brkas osobanm odabir/mogucnosti/sklonosti/iskustvo. Ok ti uzmes sto ti pase.

Ali postoji struka, postoje preporuke , postoji nacin kako se snimaju filmovi, format u kojem se snima i kako je to namjenjeno gledti !

A to sigurno nije na mini ekranu s 3 -4 metra, cak ni veliki ekrani u potpunosti ne prenose sve ali su blize tome.

Ako nisi takav tip konzumenta kojemu je to bitno ok, ljudi gledaju filmove na mobitelu i sl, ali to ne znači da je to "ispravan" način.

 

 

 

Dapace kolega, itekako cijenim savjete i struku, zato sam i "došao" tu po informacije. I zahvalio svima. Prikupio, analizirao, suzio izbor, vidio što mi odgovara i uzeo. Izbor veličine tv-a meni nije bio uvjetovan samo doživljajem gledanja filma i preporukama kako treba gledati, već i nekim mojim specifičnim potrebama i prostoru kojeg sam uredio i za kojeg želim da lijepo izgleda. To nipošto ne znači da ne cijenim stručno mišljenje, al niti da sam nešto pobrkao. 

Da ne ispada da pametujem, sve lijepo pozdravljam!

Sebe sam riješio :) Mogu drugima reći svoje iskustvo, stručne savjete ostavljam drugima

 Ok, to sve stoji, odabireš tv za sebe. Samo sam želio reći da si ti imao neki drugi prioritet i kod tv-a si radi toga radio kompromis. Ja govorim sa stajališta prikaza sadržaja i doživljaja istog i u kojem smijeru treba ići ako se taj dio ne želi kompromitirati.

Moj kompromis je isto bio veličina ekrana, ali razlog je bila cijena, meni mi po preporukama treba obarem 75", ali oled od 77" je daleko od onog što želim dati za tv, a nisam želio kompromis u slici kod 75" modela unutar mog cijenovnog ranga.

Ali radi toga sigurno neću nekome savjetovati da uzme manji tv jer sam ja radio kompromis.  

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi..

 

može mala pomoć gdje najbolje kupiti televiziju? Nekako iz navike gledam samo Sancta Domenicu i Elipso.

 

Elipso do danas imao akciju na Philips PUS7303. Malo mi žao što ga nisam kupio ali kao čekam neku bolju priliku. Ne znam, možda sam se zeznuo.

 

Može mala pomoć? Hvala.

 

LP

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Otkud ja znam?!Pa kakva je to konstatacija 😅
Pa valjda ja znam koja mi velicina odgovara, tko drugi...
Koje to veze uopce ima sa statistikom ili cudnim svakojakim svatovima, ne shvacam te rezone.
Uglavnom, ne propovjedam niti dajem savjete u ono sto se ne razumijem, samo govorim svoje misljenje i svoje osobno iskustvo i to samo o velicini tv-a.
Da ne trosimo plin bezveze, lp

 Nisi u pravu kolega, bezveze lazes ovaj napaceni narod. Ljudi, cak i ako zivite u WCu nema smisla nista ispod 65"  uzimati pogotovo sto su danasnje televizije jeftine.

Ako se nema para onda idite u kino.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
novitzki kaže...

Pozdrav ljudi..

 

može mala pomoć gdje najbolje kupiti televiziju? Nekako iz navike gledam samo Sancta Domenicu i Elipso.

 

Elipso do danas imao akciju na Philips PUS7303. Malo mi žao što ga nisam kupio ali kao čekam neku bolju priliku. Ne znam, možda sam se zeznuo.

 

Može mala pomoć? Hvala.

 

LP

 A za koliko para tražiš tv i kakve veličine..?

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje za EU znalce.

 

Imam poslovni put s kombijem u Eppingen, Njemačka za cca 2 tjedna. 

 

Htio bi provjeriti da li će biti neki zgodan OLED na akciji u MediaMarktu, Saturnu ili nekom slicnom ducanu u Eppingenu, Stuttgartu i okolici.

 

Gdje da online checkiram za akcije u ducanima u toj regiji?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Ovo je kontra preporuka svih koji išta zanaju o tvima ili se  profesionalno time bave 

Znači za oči je bolje veći tv, za doživljaj sadržaja , za prilagodbu dinamičkog raspona oka na sliku na tv-u , za iskorištvanje 4k reze  ...


OK ako se tv kupuje za gledanje dnevnika i usputne gluposti, ali ako se koristi za gledanje filmova , serija , dokumentaraca onda definitivno što veći tv !

 

 

 

Evo, točno te vidim u kinu ko lika u prvom redu, a uvijek me zanimalo koji to likovi idu naprije.

Šta čitate naokolo i tu ponavljate.

 

Po meni 2m udaljenost 100cm, 3m 120cm, 4m 139.. pretjerujete.

Daj mi rreci kako neko može biti stručnjak i meni reči s koje ču ja udaljenosti gledati.. ma k... k...

Ja kad sam u dučanu stao ispred 55.. nisam se mogao dosta odmaknut da pohvatam sliku.. nije bilo mjesta pozadi.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...

Jedno pitanje za EU znalce.

 

Imam poslovni put s kombijem u Eppingen, Njemačka za cca 2 tjedna. 

 

Htio bi provjeriti da li će biti neki zgodan OLED na akciji u MediaMarktu, Saturnu ili nekom slicnom ducanu u Eppingenu, Stuttgartu i okolici.

 

Gdje da online checkiram za akcije u ducanima u toj regiji?

 Ovdje si pogledaj.

 

https://www.mediamarkt.de/de/category/_oled-tvs-493536.html

 

https://www.saturn.de/de/category/_oled-tvs-474980.html

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo sad u MM i Saturnu ispada kao kod nas, da ne kazem skuplje :-)

 

Ima jos koji interesantan ducan?

 

p.s. trazim LG OLED 55B8 ili neki ekvivalent

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 16:22 (lukasijaner).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Pixel kaže...

 Ovo je kontra preporuka svih koji išta zanaju o tvima ili se  profesionalno time bave 

Znači za oči je bolje veći tv, za doživljaj sadržaja , za prilagodbu dinamičkog raspona oka na sliku na tv-u , za iskorištvanje 4k reze  ...


OK ako se tv kupuje za gledanje dnevnika i usputne gluposti, ali ako se koristi za gledanje filmova , serija , dokumentaraca onda definitivno što veći tv !

 

 

 

Evo, točno te vidim u kinu ko lika u prvom redu, a uvijek me zanimalo koji to likovi idu naprije.

Šta čitate naokolo i tu ponavljate.

 

Po meni 2m udaljenost 100cm, 3m 120cm, 4m 139.. pretjerujete.

Daj mi rreci kako neko može biti stručnjak i meni reči s koje ču ja udaljenosti gledati.. ma k... k...

Ja kad sam u dučanu stao ispred 55.. nisam se mogao dosta odmaknut da pohvatam sliku.. nije bilo mjesta pozadi.

 

 
Ne vrijedi ulaziti u raspravu ..... ali, imam osjećaj da za par godina ti isti, koji sada propagiraju veličinu panela, budu uzimali pomagala za oči. Naravno, kada se pokvari vid ..... obično tada priča ide u suprotnom pravcu.

Velike dimenzije panela lijepo izgledaju na zidu u velikom prostoru, za to su i napravljeni, ili na nižem namještaju, ali jako znaju da bodu oči na višem namještaju. U tom slučaju izgledaju navalentno u prostoru .....

Mada, ako se malo prouči literatura na zadanu temu, da se zaključiti da se mozak brzo adaptira na navedenu torturu. To znači da ako npr. odete kod oftalmologa i on vam pogriješi dioptriju za neki postotak, mozak reaguje sa glavoboljama i nakon par dana se jednostavno adaptira, ali oko i dalje trpi torturu i ako mozak ne šalje signal da nešto nije u redu.. E sad, da li je to tako treba i da li je to dobro - vrijeme pokaže.  

P.S. Žene ne zadovoljava samo veličina ..... ima nešto i u tehnici. Provjereno ..... ;-) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 17:33 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolega, nemojte krivo tumacit i stavljat mi rijeci u usta. Govorim svoje misljenje temeljem svog iskustva, to nije pogresno niti lazno niti krivo. Savjet mogu dati samo za tv koji imam, u drugo se ne petljam. Valjda covjek moze reci sto misli i sto mu se vise sviđa ili odgovara (velicina, estetika), tu nema pogresno...o tehnikalijama nemam namjere govorit jer ne znam
Necu vise na ovu temu, ispada da se non stop opravdavam a nema razloga zaista.
Eto
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edit: ovo je bilo namjenjeno kolegi OOO ili tako nesto slicno.
Ajmo se sad bavit bitnim, ostavimo da svak sebi stavi koliko mu treba 😉😉😉
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
martyzd kaže...
Ne, vec nisi u pravu. Ne mozes govoriti u ime drugih. Otkud znas da cu se ja (ili netko drugi) naviknut ili da se zelim naviknut na veci ekran ili da bi se onda cudio sto nisam prije uzeo veci? Tvoje skustvo je takvo, OK, ali moje nije. Da mi netko nudi u zamjenu 65 necu jer mi ne treba.

 Je u pravuje.

Ti brkas osobanm odabir/mogucnosti/sklonosti/iskustvo. Ok ti uzmes sto ti pase.

Ali postoji struka, postoje preporuke , postoji nacin kako se snimaju filmovi, format u kojem se snima i kako je to namjenjeno gledti !

A to sigurno nije na mini ekranu s 3 -4 metra, cak ni veliki ekrani u potpunosti ne prenose sve ali su blize tome.

Ako nisi takav tip konzumenta kojemu je to bitno ok, ljudi gledaju filmove na mobitelu i sl, ali to ne znači da je to "ispravan" način.

 

 

 ma koja "struka" postoji koja će nekom reći koja udaljenost mu odgovara ?!

gdje se ide u tu školu ?!

 

deset godina si na forumu kao i ja i trebao bi se sjećati da je ista ta struka 2008 godine govorila da je idealna udaljenost za veličinu teveja od 94 cm 3 metra.

 

sjećam se toga kao danas.

 

i ja volim "veliki"  tv i volio bih kupiti 75 OLED i mislim da mi s 3 metra ne bi bio prevelik ali ostavimo ljudima da sami odluče što im je dovoljno veliko.

 

ne možemo nametati svoj stav a struka neka se napuši jer ta "struka" ne postoji.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice