Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.464
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

izgleda da sony tv 2019 budu imali jače procesore...

 

Samo top modeli za 2019. (XG9505 LED, AG9 OLED, ZG9 8K LED) imat će X1 Ultimate, ostali imaju slabiji X1 Extreme.

 

Prevedeno to bi značilo da je "najjeftinija" moguća varijanta s X1 Ultimate novi 55XG9505 što u našem slučaju znači negdje travanj ili svibanj s vjerojatno vrlo visokom cijenom od barem 11-12tkn..Onda opet dođeš do činjenice da za 10-11-12K imaš 55" OLED, uostalom vidjet ćemo za 3, 4 mjeseca koliko će (pre)visoke cijene biti kod nas za te nove televizore.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene upravo interesira...nasljednik od xf,znači xg...sad je pitanje hoće li novi model opravdati cijenu u odnosu na xf... ionako plan kupovine bi bio tek BF 2019:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih za savjet oko tv-a. Kupio sam Lg 55uk6950. Pošto većinu vremena gledam sd program, nisam zadovoljan kvalitetom slike, jednostavno nije dobra. Imam mogućnost vraćanja tv-a, pa bih molio za preporuku nekoga u tom cjenovnom rangu koji je u stanju dobro prikazati sd sadržaj. Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 8:30 (danire01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nece ni jedan prikazat isd kako treba kad je tv veliki i zahtijeva vecu rezoluciju.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali bi bio bolji odabir tv-a sa VA panelom?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danire01 kaže...

Molio bih za savjet oko tv-a. Kupio sam Lg 55uk6950. Pošto većinu vremena gledam sd program, nisam zadovoljan kvalitetom slike, jednostavno nije dobra. Imam mogućnost vraćanja tv-a, pa bih molio za preporuku nekoga u tom cjenovnom rangu koji je u stanju dobro prikazati sd sadržaj. Unaprijed hvala

 I najskuplji TV nece imati puno bolju sliku na SD kanalima, moze samo biti svjetliji. Ne znam od kuda zabluda da ce TV popeglati govno od signala i "izmisliti" detalje gdje ih nema...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 8:36 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danire01 kaže...

Dali bi bio bolji odabir tv-a sa VA panelom?

 jedino šta bi dobio s tim je da bi crna boja bila "crnija", sd slika bit ce ruzna svejedno, jednostavno ne mozes puno napraviti u vezi toga

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

AV forumi i 2.5m za 65''.. nebuloze

Gluposti.

~2,8m 55", heh, da je 65" bilo bi definitivno puno bolje a 75-77" san snova (oled). Ali to je sve relativno. Ja volim kino efekt dok gledam filmove i serije. 65" na cca 3m za letterbox filmove je super, 75" savršeno. 85" mi se tek činilo malo nakaradno za tu udaljenost, pogotovo sa 16:9 materijalom.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danire01 kaže...

Molio bih za savjet oko tv-a. Kupio sam Lg 55uk6950. Pošto većinu vremena gledam sd program, nisam zadovoljan kvalitetom slike, jednostavno nije dobra. Imam mogućnost vraćanja tv-a, pa bih molio za preporuku nekoga u tom cjenovnom rangu koji je u stanju dobro prikazati sd sadržaj. Unaprijed hvala

Za SD sliku da izgleda OK potraži neki FHD televizor ako nađeš i manjih gabarita (do max. 42" recimo). Ja sam prije godinu i nešto uzeo rodbini neki 32" FHD LG za cca 1700kn, gledaju uglavnom par ovih domaćih kanala i evotv i već s 2-3 metra misliš da je HD slika. 55" ili veći televizor s dobrom SD slikom još nisam vidio (čak ni top modeli top brandova s top procesorima i top upscale algoritmima nisu neka bajka osim ako gledaš s velike distance). Ali moji kriteriji "dobre" slike su relativno visoki. Za te novce bojim se da nema ničega što će ti napraviti neku osjetnu razliku. Pretpostavljam da nisam pomogao, ali tako ti stvari stoje s SD slikom na 55"+ televizorima. Možda eventualno da uzmeš nešto s VA panelom ako ti kut gledanja ne igra previše da barem dobiješ na kontrastu. Ali pitanje je što od 55" VA telki u tom cjenovnom rangu izgleda ok.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma neznam ni ja, npr. Samsung 55nu7402, gledam i Sony 55xf8096 (nije VA)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 9:51 (danire01).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Pixel kaže...

Evo ja sam sad stao na metar ispred 65” tva i jedva da ekran pokrije 30-40% vidnog polja.

Znas onu, nekad je pametnije sutiti nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju (popuni dijelove koji fale) 

 

 

 

Pa kakovo popunjavanje vidnog polja jebote. Pa ti si  ''super'' čovjek.

Ja osobno imam dobar vid i nemogu pratiti više od 50% vidnog polja.

Primjer je extreme dvoran u cinestaru, ja u predzadnjem redu, ekran mi je skoro 80%. I poslije filma ak je još k tome 3d sam umoran.

 

Dok doma u dnevnom na 102 cm s 2-2.5m sa aktivnim 3d-om na samsungu nisam poslije 2 u komadu tak umoran.

 

Jer ja ovo pišem na 23'' točno metar od ekrana i monitor mi je oko 30-40%.

JA imam 38 godina, pa se vjerovatno suzilo koji stupanj,  dva..

Nemoj drobit. Nemreš sad ti tu tvrdit kak se gleda, svak gleda kak mu paše.

AV forumi i 2.5m za 65''.. nebuloze

 

Gluposti.

 

Kakb superčovjek , o čemu ti ?

Pa nije niti cilj pratiti 100% vidno polje,  to je pogreša, ljudski vid tako ne radi, ali ako je ostatak vidnog polja  dovoljno popunjen sadržajm koji pratiš (izvan fokusa) bolji je doživljaj filma jer si više u samoj radnji i ne ometa te okolni sadržaj oko tva koji nema veze s radnjom.

 Znači ako gledas u monitor onda ti je ok 30-40 % vidnog polja, a kad sam napisao da je to na 65" tvu praktički jedan metar udaljenosti, onda to nije ok ?

Me nemam volje se opće raspravljat, upravo to nek gleda kako ko hoće , njegova stvar. 

Ko ne kuži o čemu pričam neće niti skužiti, a iskreno zaista me nije briga.

 

Bitno da ti drugima govoriš kako treba gledati kad tvrdiš da je 65" na 2.5 m nebuloza 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
danire01 kaže...

Molio bih za savjet oko tv-a. Kupio sam Lg 55uk6950. Pošto većinu vremena gledam sd program, nisam zadovoljan kvalitetom slike, jednostavno nije dobra. Imam mogućnost vraćanja tv-a, pa bih molio za preporuku nekoga u tom cjenovnom rangu koji je u stanju dobro prikazati sd sadržaj. Unaprijed hvala

Za SD sliku da izgleda OK potraži neki FHD televizor ako nađeš i manjih gabarita (do max. 42" recimo). Ja sam prije godinu i nešto uzeo rodbini neki 32" FHD LG za cca 1700kn, gledaju uglavnom par ovih domaćih kanala i evotv i već s 2-3 metra misliš da je HD slika. 55" ili veći televizor s dobrom SD slikom još nisam vidio (čak ni top modeli top brandova s top procesorima i top upscale algoritmima nisu neka bajka osim ako gledaš s velike distance). Ali moji kriteriji "dobre" slike su relativno visoki. Za te novce bojim se da nema ničega što će ti napraviti neku osjetnu razliku. Pretpostavljam da nisam pomogao, ali tako ti stvari stoje s SD slikom na 55"+ televizorima. Možda eventualno da uzmeš nešto s VA panelom ako ti kut gledanja ne igra previše da barem dobiješ na kontrastu. Ali pitanje je što od 55" VA telki u tom cjenovnom rangu izgleda ok.

 

Generalno se slažem uz par obzervacija :)

Ja konstantno govorim da je ta konkretna serija lg-a drek, ali ljudi se kunu u njui stalno preporučuju. 

Na žalost što se sd-a tiče velike razlike neće ni s drugim tvima. Pod velike razlike mislim ono na jednom super slika na drugom drek :)

Ali, ako gledamo skuplje tv-e ipak slika bolje izgleda, tu je ipak bolji proc, bolke skaliranje, bolje mapiranej boja, bolji kontrast. Ipak to malo poravi stvari i meni je SD na 65" sasvim gledljiv, dok mi je na nekim drugim recimo 55" modelima očaj. 

Ja bi inicijalno odmah uzeo Samsung Nu7000 seriju jer ima bolju sliku od tog lg-a. Na njemu mi je SD izgledao pristojno. Gledao sam čak i na 75" verziji i to s 3 m i bilo je ok. Vjerojatno Samsung ima bolji upscale algoritam.

Preporuka je da odeš u trgovinu i pogledaš tog samsunga, traži da ti puste neki SD kanal. Obično gledanje u trgovini nije korisno, ali ovdje obrati pozornost na to kako televitor radi upscale, zanemari ako su boje krivo podešene i sl, to se doma popravi.

Ako ti je razlika dovoljno velika definitivno zamjeni

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danire01 kaže...

Ma neznam ni ja, npr. Samsung 55nu7402, gledam i Sony 55xf8096 (nije VA)

 

 Samsung bi generalno trebao imati bolju sliku, eventualno sony možda odradi malo bolji upscale, ali nisam gledao taj konkretan model pa ne znam točno

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danire01 kaže...

Molio bih za savjet oko tv-a. Kupio sam Lg 55uk6950. Pošto većinu vremena gledam sd program, nisam zadovoljan kvalitetom slike, jednostavno nije dobra. Imam mogućnost vraćanja tv-a, pa bih molio za preporuku nekoga u tom cjenovnom rangu koji je u stanju dobro prikazati sd sadržaj. Unaprijed hvala

 Ovdje imaš.

https://www.nabava.net/search.php?q=KD55XF7005

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/98ae131d

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 10:36 (Crt True Colors).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Generalno se slažem uz par obzervacija :)

Ja konstantno govorim da je ta konkretna serija lg-a drek, ali ljudi se kunu u njui stalno preporučuju. 

Na žalost što se sd-a tiče velike razlike neće ni s drugim tvima. Pod velike razlike mislim ono na jednom super slika na drugom drek :)

Ali, ako gledamo skuplje tv-e ipak slika bolje izgleda, tu je ipak bolji proc, bolke skaliranje, bolje mapiranej boja, bolji kontrast. Ipak to malo poravi stvari i meni je SD na 65" sasvim gledljiv, dok mi je na nekim drugim recimo 55" modelima očaj. 

Ja bi inicijalno odmah uzeo Samsung Nu7000 seriju jer ima bolju sliku od tog lg-a. Na njemu mi je SD izgledao pristojno. Gledao sam čak i na 75" verziji i to s 3 m i bilo je ok. Vjerojatno Samsung ima bolji upscale algoritam.

Preporuka je da odeš u trgovinu i pogledaš tog samsunga, traži da ti puste neki SD kanal. Obično gledanje u trgovini nije korisno, ali ovdje obrati pozornost na to kako televitor radi upscale, zanemari ako su boje krivo podešene i sl, to se doma popravi.

Ako ti je razlika dovoljno velika definitivno zamjeni

 O čemu ti to? Slika na Samsungu će biti jednaka, samo će prikaz crne biti bolji, te kut gledanja dosta lošiji. Jednako tako će biti bolje na XF9005 koji pak ima bolji proc i peglanje slike. Jedino što možeš dobiti da je slika mutnija kada popališ sva peglanja signala koja postoje.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obzirom da sam izbor uglavnom sveo na 55q6fn ili 55nu8002 kad jos malo padnu cijene ili neka akcija pa ubodem za cca 6k kn. Ono kaj me zanima je postoji li neka vec razlika. Q6fn bi trebao biti bolji, ali je ujedno meni osobno i dosta ruzniji obzirom da mi nu8002 izgleda bomba pa me zanima hocu li biti na vecem gubitku alo napravim trade off dizajn vs. performance (quality)? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Obzirom da sam izbor uglavnom sveo na 55q6fn ili 55nu8002 kad jos malo padnu cijene ili neka akcija pa ubodem za cca 6k kn. Ono kaj me zanima je postoji li neka vec razlika. Q6fn bi trebao biti bolji, ali je ujedno meni osobno i dosta ruzniji obzirom da mi nu8002 izgleda bomba pa me zanima hocu li biti na vecem gubitku alo napravim trade off dizajn vs. performance (quality)? 

 ne, uzmi koji je jeftiniji...ja osobno imam ovaj 55nu8002 i prezadovoljan sam svime...i pregledal sam skoro 30 filmova i još nisam naletel na neki da ima problem sa DTS-om, a skidam ove filmove do nekih max 3gb...a imam ga nekih mjesec dana...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 11:33 (lesonitka).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

 ne, uzmi koji je jeftiniji...ja osobno imam ovaj 55nu8002 i prezadovoljan sam svime...i pregledal sam skoro 30 filmova i još nisam naletel na neki da ima problem sa DTS-om, a skidam ove filmove do nekih max 3gb...a imam ga nekih mjesec dana...

 to sam jednom pisao za moj LG

naletio sam na jedan jedini film koji nije podržao audio format i tv je lijepo napisao ; no supported audio..bla..bla (ne znam koji je bio, nije DTS jer ga podržava) no tv se u djeliću sekunde rekuperirao i opet sam imao zvuk...

što je tv napravio ne znam.

moguće da isto to radi i Samsung s DTS ali nemamo točne informacije od ljudi koji su ga kupili.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa koliko vidim, cijena im je skoro pa ista, ovisno o dućanu, ali negdje sam čak vidio

NU8002 da je skuplji nego Q6fn...Ok razlika u cijeni nije velika, svugjde je cijena

za oba modela od 6.800-7.500 tako da mi cijena ne igra neku ulogu kod ova 2 modela,

već želim uzeti najbolje što mogu za taj novac. U igri je bio i 55SK8500 ali sam odustao

radi IPS panela, a koliko sam shvatio, iako ima FALD, u praksi i nije nešto. Doduše LG

mi je bio zanimljiv radi drugi stvari WebOS, magic remote Dolby Vision-a, no i za Dolby Vision

sam pročitao da je na papiru jer ima niski kontrast koji to ne može odraditi kako treba pa sam

ga isključio iz odabira...znači čekam da jednom od ova 2 modela padne cijena na cca 6.000 HRK

pa koji prije bude na akciji, njega uzimam...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
REDDEVILS kaže...

Pozdrav forumasi , imam problem s novim TV-om u pitanju je Sony XF559005 star nepuna dva mjeseca naime pojavio mi se mrtav piksel pa me sada zanima dali ce mi dati novi tv posto je tv pood petogodisnjom garancijom 

Teško. Ali pitaj u trgovini.

 Dobio sam nov tv od SONY-a, hvala SONY

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Pa koliko vidim, cijena im je skoro pa ista, ovisno o dućanu, ali negdje sam čak vidio

NU8002 da je skuplji nego Q6fn...Ok razlika u cijeni nije velika, svugjde je cijena

za oba modela od 6.800-7.500 tako da mi cijena ne igra neku ulogu kod ova 2 modela,

već želim uzeti najbolje što mogu za taj novac. U igri je bio i 55SK8500 ali sam odustao

radi IPS panela, a koliko sam shvatio, iako ima FALD, u praksi i nije nešto. Doduše LG

mi je bio zanimljiv radi drugi stvari WebOS, magic remote Dolby Vision-a, no i za Dolby Vision

sam pročitao da je na papiru jer ima niski kontrast koji to ne može odraditi kako treba pa sam

ga isključio iz odabira...znači čekam da jednom od ova 2 modela padne cijena na cca 6.000 HRK

pa koji prije bude na akciji, njega uzimam...

 ja sam ga uzeo u elipsu negdje sredinom prosinca, koštao je 7000kn al je imao 15 posto popusta za vikend pa sam gla platio 5950kn i uzeo 5 godina garancije...kasnije su ga do kraja prosinca spustili na 5999kn...od nove godine neznam više dal je bio u elipsu ispod 6999kn...i znam da u elipsu ima još malo komada na zalihama, brzo će nestati, sljedeća akcija dok bude se možda rasprodaju...budi spreman brzo reagirati i prati akcije...ne vjerujem da će ti modeli samsunga u ostalim hr dućanima biti ispod 6000kn uopće, očito samsung ima deal sa elipsom oko te serije tv-a...

 

a u elipsu su q6 modeli izložbeni, nemaju oni više zapakirane q6...

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
lesonitka kaže...

 ne, uzmi koji je jeftiniji...ja osobno imam ovaj 55nu8002 i prezadovoljan sam svime...i pregledal sam skoro 30 filmova i još nisam naletel na neki da ima problem sa DTS-om, a skidam ove filmove do nekih max 3gb...a imam ga nekih mjesec dana...

 to sam jednom pisao za moj LG

naletio sam na jedan jedini film koji nije podržao audio format i tv je lijepo napisao ; no supported audio..bla..bla (ne znam koji je bio, nije DTS jer ga podržava) no tv se u djeliću sekunde rekuperirao i opet sam imao zvuk...

što je tv napravio ne znam.

moguće da isto to radi i Samsung s DTS ali nemamo točne informacije od ljudi koji su ga kupili.

 evo ja se nisam još susreo sa time, trebao bi baš ciljano skinut neki takav film...mislim da je to više problem na forumu nego u stvarnosti...ja ću prvi napisat dok mi se to dogodi

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Žao mi je što ranije nisam krenuo pratiti i propustio sve akcije u prosincu. 5950Kn je super cijena

i uzeo bih ga također bez razmišljanja...Nadam se da će još negdje biti cijena u tom rangu neto prije

dolaska modela za 2019. godinu pa se možda nađu ova 2 po toj cijeni...gledam sam svaki dan ima li kakvih

akcija, ali ništa...nadao sam se da će biti sad u siječnju kad je generalno loša potrošnja i ljudi ne kupuju baš,

no slabo...možda bude u SD opet neka akcija s nekim skupim poklonom kojeg mogu riješiti na njuškalo

pa mi na kraju i ispadne cijena u tom rangu...

 

Ako netko primijeti da su 55Q6fn ili 55nu8002 na akciji nekaj javi, biti ću zahvalan:).

 

S time da bih obavezno kupio online da mogu vratiti TV ako nešto slučajno ne bi štimalo...

 

Kakva su iskustva s kupovinom preko mall-hr/maks-pro/e-digital i slično...oni nekad znaju imati dobre akcije

pa čisto da znam ako imam nekakvih problema s njima...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 12:33 (dragutin985).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 O čemu ti to? Slika na Samsungu će biti jednaka, samo će prikaz crne biti bolji, te kut gledanja dosta lošiji. Jednako tako će biti bolje na XF9005 koji pak ima bolji proc i peglanje slike. Jedino što možeš dobiti da je slika mutnija kada popališ sva peglanja signala koja postoje.

 Znači dva različita procesora i algoritma koji obrađuju sliku, različit panel, ali slika će biti jednaka ?

Pa na kojem mi nivou ovdje više raspravljamo ?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Obzirom da sam izbor uglavnom sveo na 55q6fn ili 55nu8002 kad jos malo padnu cijene ili neka akcija pa ubodem za cca 6k kn. Ono kaj me zanima je postoji li neka vec razlika. Q6fn bi trebao biti bolji, ali je ujedno meni osobno i dosta ruzniji obzirom da mi nu8002 izgleda bomba pa me zanima hocu li biti na vecem gubitku alo napravim trade off dizajn vs. performance (quality)? 

 Razlika je između njih beznačajna, uzmi koji ti je jeftiniji. U nekim stvarima je jedan mrvicu bolji u drugima drugi, posve nebitno, oba su dobra.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Obzirom da sam izbor uglavnom sveo na 55q6fn ili 55nu8002 kad jos malo padnu cijene ili neka akcija pa ubodem za cca 6k kn. Ono kaj me zanima je postoji li neka vec razlika. Q6fn bi trebao biti bolji, ali je ujedno meni osobno i dosta ruzniji obzirom da mi nu8002 izgleda bomba pa me zanima hocu li biti na vecem gubitku alo napravim trade off dizajn vs. performance (quality)? 

 Jedna od razlika koja se da primjetiti čak i u dućanu je da Q6 ima bolji kut gledanja od NU8002... po svemu ostalom bi rekao da su razlike minorne (pogotovo ako uzmemo u obzir testove).. dvoje kolega kod mene uzeli NU8002.. jedan 55' drugi 65' i jako su zadovoljni s tv-om... doduše ovaj sa 65-icom nemože upogoniti HDMI-ARC vezu sa relativno novim Denon recieverom, al još nije napravio update (nema internet u novom stanu) pa ćemo i to malo popratiti ovih dana kak se razvija, jel kolko vidim po forumima zna to kod samsunga isto malo zafrkavati.

Drugi kolega sa 55NU8002 spojio i iz prve proradio ARC na soundbaru)..općenito oduševljen slikom, pogotovo Netflix u 4K s HDR-om i tako to..

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Žao mi je što ranije nisam krenuo pratiti i propustio sve akcije u prosincu. 5950Kn je super cijena

i uzeo bih ga također bez razmišljanja...Nadam se da će još negdje biti cijena u tom rangu neto prije

dolaska modela za 2019. godinu pa se možda nađu ova 2 po toj cijeni...gledam sam svaki dan ima li kakvih

akcija, ali ništa...nadao sam se da će biti sad u siječnju kad je generalno loša potrošnja i ljudi ne kupuju baš,

no slabo...možda bude u SD opet neka akcija s nekim skupim poklonom kojeg mogu riješiti na njuškalo

pa mi na kraju i ispadne cijena u tom rangu...

 

Ako netko primijeti da su 55Q6fn ili 55nu8002 na akciji nekaj javi, biti ću zahvalan:).

 

S time da bih obavezno kupio online da mogu vratiti TV ako nešto slučajno ne bi štimalo...

 

Kakva su iskustva s kupovinom preko mall-hr/maks-pro/e-digital i slično...oni nekad znaju imati dobre akcije

pa čisto da znam ako imam nekakvih problema s njima...

 

 

 prati ekupi.hr, pretplati se na novosti, oni često imaju dobre akcije.

 

U drugom mjesecu prije izlaska novih modela cijene budu često jako dobre

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na infu...tako sam i mislio, samo sam htio finalnu potvrdu...nadam se da će nu8002 biti jeftiniji 

u trenutku kupnje jer je puno ljepši...jedino me sad strah izgleda slike sd kanala. Koliko sam čitao

sd slika je krš na svakom televizoru 55+ veličine. Čak sam se iznenadio na 55XF9005 koji je kao

najbolji non oled za 2018 koliko je slika krš na našim kanalima što će mi vjerojatno biti malo teže

se naviknuti jer prelazim s 43'' samsung plasme koja ima sasvim dobru sliku naših progama. Jedino

me tješi što imam iskon tv pa bi tu slika trebala biti nešto bolje nego antenska, ali me i dalje strah

da će mi ta slika biti teško razočaranje koliko god će mi filmovi FHK, UHD i igranje biti čudo, no što je tu je.

Valjda će i normalni kanali preći bar na 720p u dogledno vrijeme...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 12:41 (dragutin985).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Budem svakako pratio...svaki dan checkiram i nabavu.net/jeftinije.hr da vidim ako se pojavi neka dobra ponuda.

Pa i očekujem neke akcije u idućih 45 dana...samo mene kad uhvati groznica, a to je najčešće izraženo kod tehnike

i gadeta, imam osjecaj da će mi se mozak rastopit ako ne kupim odmah, danas...ali na sreću lupa me u mahovima

pa se suzdržavam. Neda mi se dati sad 7.000-7.500 aku ću ga moći ubosti kroz mjesec dana za 6.000...jedino me strah

da se zalihe potroše i neće ih više biti za kupiti pa ću morati kupiti neki model za 2019 a u tom cjenovnom rangu, mislim

da neću imati ništa pametno za kupiti, osim ako neki entry/mid level modeli za 2019. budu bolji od upper-mid modela 2018...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...

Hvala na infu...tako sam i mislio, samo sam htio finalnu potvrdu...nadam se da će nu8002 biti jeftiniji 

u trenutku kupnje jer je puno ljepši...jedino me sad strah izgleda slike sd kanala. Koliko sam čitao

sd slika je krš na svakom televizoru 55+ veličine. Čak sam se iznenadio na 55XF9005 koji je kao

najbolji non oled za 2018 koliko je slika krš na našim kanalima što će mi vjerojatno biti malo teže

se naviknuti jer prelazim s 43'' samsung plasme koja ima sasvim dobru sliku naših progama. Jedino

me tješi što imam iskon tv pa bi tu slika trebala biti nešto bolje nego antenska, ali me i dalje strah

da će mi ta slika biti teško razočaranje koliko god će mi filmovi FHK, UHD i igranje biti čudo, no što je tu je.

Valjda će i normalni kanali preći bar na 720p u dogledno vrijeme...

ja sam prešao također sa samsung plasme, al 51 inč, na ovaj od 55...slika je jako dobra na sd signalu, nečeš se razočarati sigurno...

 

ovo kaj tu sve možeš pročitati su spektakli, toga budi svjestan...jedan normalan čovjek biti će jako zadovoljan slikom ako se naravno gleda i sa primjerene udaljenosti a to nije 1 metar nego barem 2 na više metara i onda je slika jako dobra...a sad ovi kaj pišu da treba 75 inča na dva metra, e to nije normalno sigurno...55 je idealna veličina za raspon od 2 do 5 metara, više ne treba...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice