Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.980
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Pixel kaže...
 Bas tako!

Meni ovdje nema dvojbe, ovaj samsung je daleko bolji tv na kojem ce cak i hdr izgledati solidno, a to je bitno jer ce se spajati pc i ps4 !

phillips tu nema nikakve sanse, da ne spominjemo probleme s kvalitetom izrade

 Nema nikakvih problema sa izradom, kao što ti očeš, da prikažeš:)

 A ne znam baš, kruže drugačije priče :)  

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Jedno pitanje za malo iskusnije, citao sam clanak o OLED-u gdje objasnjavaju kako HDR sadrzaj utjece na trajnost TV, po njima ispada ukoliko se gleda HDR sadrzaj 5% vremena od 100.000 sati da se smanjuje trajnost TV za 20% to je isto puno, evo clanak https://www.techhive.com/article/3239350/smart-tv/will-hdr-kill-your-oled-tv.html

 Strašno puno, neće ti tv trajati 54g nego max 40g  , a ako pretjeraš s HDR-om za 20g ga možeš bacit 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

Sada citam o LG-u i RGBW. Zar je taj RGBW toliko los i postoji li neki LG model iz 2018., a da ima RGB na 55" panelu i da je do cca 4600 kn?

 

 toliko je "loš" da nećeš primjetiti razliku...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 12:54 (Anđeo bez falinge).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma dobro sve to stoji nego me iznenadilo da za 5% vremena gledanja HDR od 100.000h  se smanjuje vjek za 20.000h dok ce kod nekih mozda bit 10% ili vise, ali kako kazete i s time je vjek  trajanja dosta dugacak..

کτγℓع
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
win32 kaže...

Sada citam o LG-u i RGBW. Zar je taj RGBW toliko los i postoji li neki LG model iz 2018., a da ima RGB na 55" panelu i da je do cca 4600 kn?

 

 toliko je "loš" da nećeš primjetiti razliku...

 Razlika znači i nije nešto vidljiva?

 

Jedino mi se čini da je onda možda bolje uzeti Sony:

 

https://goo.gl/fXDexC

 

https://goo.gl/M2hHaV

 

 Ili da razvučem do LG 55UK7550:

 

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UK7550PLA

 

Koliko sam shvatio, 55UK7550 koristi RGB? 

 

Usporedba:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b5e4979b6

 

Pokušavam naći taj 55uk7550 na nekom sniženju  no čini mi se da je u Sloveniji najpovoljniji za cca 4900 kn. 

Kod nas je najniža cijena oko 5400 kn. 

Ostale trgovine koje ga imaju ne misle dati baš nikakav popust za plaćanje gotovinom pa mi to ispada jer mi je previše novca. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

 

Koliko sam shvatio, 55UK7550 koristi RGB? 

 

Usporedba:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b5e4979b6

 

Pokušavam naći taj 55uk7550 na nekom sniženju  no čini mi se da je u Sloveniji najpovoljniji za cca 4900 kn. 

Kod nas je najniža cijena oko 5400 kn. 

Ostale trgovine koje ga imaju ne misle dati baš nikakav popust za plaćanje gotovinom pa mi to ispada jer mi je previše novca. 

 kažem ti. razlika se ne vidi a taj Sony je OK tv...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
win32 kaže...

 

Koliko sam shvatio, 55UK7550 koristi RGB? 

 

Usporedba:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b5e4979b6

 

Pokušavam naći taj 55uk7550 na nekom sniženju  no čini mi se da je u Sloveniji najpovoljniji za cca 4900 kn. 

Kod nas je najniža cijena oko 5400 kn. 

Ostale trgovine koje ga imaju ne misle dati baš nikakav popust za plaćanje gotovinom pa mi to ispada jer mi je previše novca. 

 kažem ti. razlika se ne vidi a taj Sony je OK tv...

 Tnx. Ne znam kakve su to fore s Nano Cell, ali ako netko da ponudu od cca 5 k kn za 7550, uzeti cu ga. Ako bas nitko nista ne bude imao onda cu mozda vidjeti sto je s tim Sonyem.

 

Nego ljudi, koja je fora s ovim reklamiranjem Philipsa? Online sam vise od dvadeset godina i u tih dvadeset i vise godina nisam vidio da netko bas ovoliko gura jedan brand. Ovo je sada gore nego one borbe Intel vs AMD i ciji je veci.

 

Ok, vjerujem da Philips moze biti ok, meni osobno je zanimljiv ambilight, ali nakon svega sto sam cuo i sto mi kazu ljudi koji zaprimaju taj isti Philips na servis, ja ga ne bi nikada kupio. 

Isto kao sto nikada ne bi kupio tu neki Vox, Vivax, Grundig (nisam nikada volio taj Grundig)...ma znam i da su neki TLC modeli ok, kao i  npr. Hisense, ali jednosatvno nisam za njih.

 

Svatko nesto voli....

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 14:44 (win32).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Stručnjak, OLED nema pozadinskog osvjetljenja. 

 Nisam ovdje mislio OLED, več ostale televizore..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

Sada citam o LG-u i RGBW. Zar je taj RGBW toliko los i postoji li neki LG model iz 2018., a da ima RGB na 55" panelu i da je do cca 4600 kn?

 

 

 

 

Ovaj nije loš.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=55UK6500

 

Test.


https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6570

 

Amazon:

 

 https://www.amazon.co.uk/gp/aw/reviews/B07BHS4R61/ref=cm_cr_arp_mb_paging_btm_2?ie=UTF8&pageNumber

 

 

https://www.amazon.co.uk/Samsung-UE55NU7100-55-Inch-Ultra-Certified/dp/B07CR767ZR

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 17:20 (Crt True Colors).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry za offtopic, vi koji imate LG webos, dali vam radi HRTi aplikacija, tj videoteka u njoj? Meni radi samo uživo. Hvala.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Leon4rdo kaže...

Stručnjak, OLED nema pozadinskog osvjetljenja. 

 Nisam ovdje mislio OLED, več ostale televizore..

 

U članku na koji si odgovorio je striktno bilo riječi o OLED-u. Još jedanput Majstor uhvaćen u neznanju.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Jedno pitanje za malo iskusnije, citao sam clanak o OLED-u gdje objasnjavaju kako HDR sadrzaj utjece na trajnost TV, po njima ispada ukoliko se gleda HDR sadrzaj 5% vremena od 100.000 sati da se smanjuje trajnost TV za 20% to je isto puno, evo clanak https://www.techhive.com/article/3239350/smart-tv/will-hdr-kill-your-oled-tv.html

Zdrava logika govori da HDR brže troši ledice na oledu nego SDR, barem u regiji jakog osvjetljenja. Zato ja koristim energy saving za HDR sadržaje na LG-u C8. Ne pere me HDR pa mi je šteta televizora. Kad bi se barem nekako HDR mogao u potpunosti isključiti po internim playerima (Netflix, Youtube) da ne moram prebacivati energy saving svaki put kad pokrenem nešto u HDR-u. Razmišljao sam da nakurim oled light za SDR modove do razine kad bi s uključenim energy savingom na medium postavkama davao svjetla kao kad je podešen bez energy savinga. To bi anuliralo potrebu za paljenjem i gašenjem energy savinga. S kalibratorom izmjerim svjetlo. To je za sad samo ideja jer mi se jednostavno ne da prtljati previše. Da li je takvo nešto vama koji imate LG-eve oled telke i kojima smeta jako svjetlo palo na pamet?

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Ma dobro sve to stoji nego me iznenadilo da za 5% vremena gledanja HDR od 100.000h  se smanjuje vjek za 20.000h dok ce kod nekih mozda bit 10% ili vise, ali kako kazete i s time je vjek  trajanja dosta dugacak..

Problem kod oleda nije vijek trajanja televizora, nego vrijeme u kojem će se početi uočavati razlika u potrošenosti pojedinih ledica. Dakle burn-in. A HDR oledu ne radi ništa previše dobrog po tom pitanju.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luc989 kaže...

Sorry za offtopic, vi koji imate LG webos, dali vam radi HRTi aplikacija, tj videoteka u njoj? Meni radi samo uživo. Hvala.

Da, ista stvar. Kad je aplikacija tek bila izašla, radilo je dosta toga iz videoteke. S vremenom kod mene ne radi više ništa. Nakon reinstalacije zna proraditi pokoji video ali opet krepa. Pisao sam supportu odmah čim je izašla aplikacija, odgovorili su da su isprobali i uočili problem i da su proslijedili stvar nekamo, nemam pojma više kome. Ja se baš nešto i ne nadam da će se to srediti u neko dogledno vrijeme.

 

 

Edit: išao sam opet prtljati po aplikaciji i skužio da mi je dva puta pod accountom prijavljen isti televizor. Pa sam obrisao oba uređaja, izbacilo me na login, ponovno se logirao i od tada je videoteka radila besprijekorno. Palio i gasio aplikaciju, sve OK. Hm, možda netko u HRT-u čita forum  ? Budem danas provjerio kako stoje stvari, možda se opet zblesiralo.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 10:07 (deckard).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači s obzirom na HDR... OLED nije baš za video gaming...

Kod igara ne samo što je rizik burn in.a veći...nego i još imaš problem HDR.a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Znači s obzirom na HDR... OLED nije baš za video gaming...

Kod igara ne samo što je rizik burn in.a veći...nego i još imaš problem HDR.a

 Ja se bas puno igram u hdru jer izgleda spektakularno, tesko se vratiti na sdr :)

za sad nema problema, ali jos je tv mlad pa je tesko reci (malo vise od 5 mj)

 

Kupio sam tv da uzivam u hdru, ne mislim ga stedit

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D ne znam gdje da ovo pitamn pa ću ovjde..

 

Kupili smo neki dan samsung UE55NU7179U i nikako ne znam kako da namjestim da imam satelitsku i hrvatske programe, ako namjestim hrvatski, nemam njemački, ako stavim njemački, nemam hrvatski...pliz help i kako obrisati programe koje ne želim imati?

 

Hvala :)

 zar nitko? :-/

12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lol ovo mi je vrhunac, kupis TV za 10+k kn i onda ga "stedis" tako da uopce ne koristis HDR..... i na kraju dana imas bolje iskustvo sa duplo jeftinijim Q6 TV-om i upaljenim HDR. Ko da kupis ferari i onda ga vozis 30 na sat da ga ne ostetis.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
7 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Miki_16 kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D ne znam gdje da ovo pitamn pa ću ovjde..

 

Kupili smo neki dan samsung UE55NU7179U i nikako ne znam kako da namjestim da imam satelitsku i hrvatske programe, ako namjestim hrvatski, nemam njemački, ako stavim njemački, nemam hrvatski...pliz help i kako obrisati programe koje ne želim imati?

 

Hvala :)

 zar nitko? :-/

 Moram priznati da mi nije jasno što si pitao, tj što želiš postići.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Miki_16 kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D ne znam gdje da ovo pitamn pa ću ovjde..

 

Kupili smo neki dan samsung UE55NU7179U i nikako ne znam kako da namjestim da imam satelitsku i hrvatske programe, ako namjestim hrvatski, nemam njemački, ako stavim njemački, nemam hrvatski...pliz help i kako obrisati programe koje ne želim imati?

 

Hvala :)

 zar nitko? :-/

 

Ne možeš brisati programe već si složi listu favorita sa programima koje želiš imati. A ovo iznad isto ne kužim pitanje.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Duje2 kaže...

Jedno pitanje za malo iskusnije, citao sam clanak o OLED-u gdje objasnjavaju kako HDR sadrzaj utjece na trajnost TV, po njima ispada ukoliko se gleda HDR sadrzaj 5% vremena od 100.000 sati da se smanjuje trajnost TV za 20% to je isto puno, evo clanak https://www.techhive.com/article/3239350/smart-tv/will-hdr-kill-your-oled-tv.html

Zdrava logika govori da HDR brže troši ledice na oledu nego SDR, barem u regiji jakog osvjetljenja. Zato ja koristim energy saving za HDR sadržaje na LG-u C8. Ne pere me HDR pa mi je šteta televizora. Kad bi se barem nekako HDR mogao u potpunosti isključiti po internim playerima (Netflix, Youtube) da ne moram prebacivati energy saving svaki put kad pokrenem nešto u HDR-u. Razmišljao sam da nakurim oled light za SDR modove do razine kad bi s uključenim energy savingom na medium postavkama davao svjetla kao kad je podešen bez energy savinga. To bi anuliralo potrebu za paljenjem i gašenjem energy savinga. S kalibratorom izmjerim svjetlo. To je za sad samo ideja jer mi se jednostavno ne da prtljati previše. Da li je takvo nešto vama koji imate LG-eve oled telke i kojima smeta jako svjetlo palo na pamet?

Meni se ne zeza sa tim...vec 3 mjeseca imam upaljen energy saving na automatic.

 

Kad nisam imao upaljeno, uvijek bi me sokirala kolicina svjetla kada bi se prebacilo na HDR signal.

Jednostavno mi ne pase to jako osvjetljenje na HDR-u pa sam to rijesio sa automatic opcijom za sve signale :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

Lol ovo mi je vrhunac, kupis TV za 10+k kn i onda ga "stedis" tako da uopce ne koristis HDR..... i na kraju dana imas bolje iskustvo sa duplo jeftinijim Q6 TV-om i upaljenim HDR. Ko da kupis ferari i onda ga vozis 30 na sat da ga ne ostetis.

Samo se ti tješi da je na Q6 bolje iskustvo .

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Meni se ne zeza sa tim...vec 3 mjeseca imam upaljen energy saving na automatic.

 

Kad nisam imao upaljeno, uvijek bi me sokirala kolicina svjetla kada bi se prebacilo na HDR signal.

Jednostavno mi ne pase to jako osvjetljenje na HDR-u pa sam to rijesio sa automatic opcijom za sve signale :)

Kod mene je problem automatic postavke u tome što telka previše zatamni sliku pošto 90% vremena radi samo u potpunom mraku.

Deckard
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja kurim taj HDR maximalno!Kad rikne kupit ću drugi,i to u najmanju ruku opet OLED ili šta već bude bolje na tržištu,ako budem imao para:)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 10:10 (torente 35).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Ja kurim taj HDR maximalno!Kad rikne kupit ću drugi,i to u najmanju ruku opet OLED ili šta već bude bolje na tržištu,ako budem imao para:)

Ma ništa neće riknuti, samo će se (vrlo vjerojatno) neravnomjerno istrošiti ledice tako da će slika prije ili poslije izgledati ko zadnji drlog . Pa što ih više pržiš to će se prije potrošiti. Takva je priroda materijala, nema tu puno filozofije. Mene čak ni ne dira što će se spržikati i što ću ga baciti kroz prozor van kad se to počne vidjeti, samo ne bih htio da se to baš dogodi unutar 3-4 godine jer mi je totalna tlaka kupovati novi televizor. I ne toliko zbog novca nego zbog svih peripetija oko kupovine. Mrtvi pikseli, panel lutrija, bugovi, trgovci koji ne pošalju jamstveni list s televizorom (hrvatska posla), transport, raspakiravanje, namještanje... Fakat postajem prestar za takve stvari. Sad bi samo ležao pred tim i buljio. Inače slika na oledu je neusporediva pojava u komparaciji s bilo kakvim lcd-om, plazmama i CRT-ima koje sam ikad igdje vidio i za ikakve novce, nema natrag s toga kad se jednom proba koliko koštalo da koštalo.

Deckard
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Ja kurim taj HDR maximalno!Kad rikne kupit ću drugi,i to u najmanju ruku opet OLED ili šta već bude bolje na tržištu,ako budem imao para:)

 e tako se živi, do daske iskoristi što ti se pruža

a ne zdrobit dvije prosječne plaće na tv i onda se stiskat ko jazavac 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne razmišljam o tim problemima,kao što se ne opterećujem da li će mi sutra pasti cigla na glavu,jednostavno nema smisla,"Que Sera Sera" :)

 

Ali evo,kad smo kod toga,TV koristimo možda tri sata na dan prosjek,i to možda-jako nategnuto,jedno 10 mj u godini,2 mj sam negdje drugdje,to je oko 900 sati godišnje,u 5 godina 4500 sati,meni se to ne čini toliko puno,mislim da će mi prije crknut ekran od laptopa:)

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
Miki_16 kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D ne znam gdje da ovo pitamn pa ću ovjde..

 

Kupili smo neki dan samsung UE55NU7179U i nikako ne znam kako da namjestim da imam satelitsku i hrvatske programe, ako namjestim hrvatski, nemam njemački, ako stavim njemački, nemam hrvatski...pliz help i kako obrisati programe koje ne želim imati?

 

Hvala :)

 zar nitko? :-/

 

Ne možeš brisati programe već si složi listu favorita sa programima koje želiš imati. A ovo iznad isto ne kužim pitanje.

 Znaći zeliž hrvatske programe za tatu, a za mene i mamu njemačke programe (satelitsku), nigdje mu ne nudi opciju da mi trazi programe sve atenske i satelitkse, ili jedno ili drugo...kuzis  sada? xD i hvala svakako svima na pomoci..gledala sam i upute i nista ne kužim...rekao mi jedan da stavim satelitske programe pa da onda hrv dodam ali kako? nista ne ide..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
torente 35 kaže...

Ja kurim taj HDR maximalno!Kad rikne kupit ću drugi,i to u najmanju ruku opet OLED ili šta već bude bolje na tržištu,ako budem imao para:)

Ma ništa neće riknuti, samo će se (vrlo vjerojatno) neravnomjerno istrošiti ledice tako da će slika prije ili poslije izgledati ko zadnji drlog . Pa što ih više pržiš to će se prije potrošiti. Takva je priroda materijala, nema tu puno filozofije. Mene čak ni ne dira što će se spržikati i što ću ga baciti kroz prozor van kad se to počne vidjeti, samo ne bih htio da se to baš dogodi unutar 3-4 godine jer mi je totalna tlaka kupovati novi televizor. I ne toliko zbog novca nego zbog svih peripetija oko kupovine. Mrtvi pikseli, panel lutrija, bugovi, trgovci koji ne pošalju jamstveni list s televizorom (hrvatska posla), transport, raspakiravanje, namještanje... Fakat postajem prestar za takve stvari. Sad bi samo ležao pred tim i buljio. Inače slika na oledu je neusporediva pojava u komparaciji s bilo kakvim lcd-om, plazmama i CRT-ima koje sam ikad igdje vidio i za ikakve novce, nema natrag s toga kad se jednom proba koliko koštalo da koštalo.

 

Neće biti drlog, tj ne bi trebala biti.

I u HDR-u se svijetli dijelovi pojavljuju preko cijelog ekrana pa imaš donekle ravnomjerno trošenje.

Uz to se često zaboravlja da tv konstantno prati trošenje pixela (mislim da interno mjeri otpore i preko toga zna stanje svakog pixela) te radi komenzacije, nakon svaka 4 sata kratki refresh, svakih 2000 stai veliki refresh.

Ja ne očekujem neke probleme s uniformnosti u slučaju uobičajenog korištenja SDR i HDR materijala.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa :D ne znam gdje da ovo pitamn pa ću ovjde..

 

Kupili smo neki dan samsung UE55NU7179U i nikako ne znam kako da namjestim da imam satelitsku i hrvatske programe, ako namjestim hrvatski, nemam njemački, ako stavim njemački, nemam hrvatski...pliz help i kako obrisati programe koje ne želim imati? 

 vjerojatno misliš da kada tv traži automatski kanale ne možeš u isto vrijeme imati (spremiti) satelitski kanal i naš s logaritamske antene ?! 

 

morat ćeš prvo podesiti satelitske automatski, sejvati ih na brojeve odn kanale koje želiš a domaće pokušaj manualno... ili obratno.. ne smije tu biti problema...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 13:05 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice