Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.435
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

Dolazi polako proljeće, "nova serija" TV-a samo što nije na vratima, "stara, fuj" serija polako odlazi u zaborav.
Ima li po današnjim standardima "dobar" 65" LED tv, 4K za pristojne pare iz te "stare fuj" serije na rasprodajama?

Meni su pristojne pare 6-8k kuna.

E, sad... što mi je "dobar" tv, to ne znam. Trenutno imam Sony KDL-55W755C (mislim, ili vrlo sličan) , te bih volio veću, bržu, bolju, kvalitetniju... zamjenu sa bolji "gaming" performansama u obliku 65" 4K zvjeri za pristojne pare.

Braviu smo uzimali preko Sancta Domenice, oko Božića 2015. , mislim da je na American ispao oko 6k kuna (neki popust za American), sad tražim nešto u tom rangu, ili sa jaaako dobrim opravdanjem skuplje, u 4k 65" varijanti. Prostorija je relativno svjetla, a open ne bih htio neki QLED/OLED gdje se može zapeć slika, budući klinci često gledaju Nick JR pa je stalno isti logo gore (makar kažu nema veze) - nisam stručnjak, vi procijenite.

Želim past na guzicu od slike kad stavim TV na zid i probam streamat neki 4K sa netflixa, ili youtube 4K example video. Da ne velim ako spojim PC/PS na njega (ne sa svojom trenutnom konfiguracijom).

Hvala, lp.

 Ne bi htio oled da se ne zapeće, samo sitnica, 65" oled je oko 17 000 kn , fali ti jedno 10 k pa burn in vjerujem tu nije najveći problem 

QLED i OLED su dvije jako različite stvari, QLED je malo napredniji LCD, ima marketinški naziv kako bi zavarao kupce, pravi QLED tv je nešto sasvim drugo (opet, različito od OLED-a). 

QLED nema burn in , neka te to ne brine, ali opet QLED je skup i 65" i za najjeftiniji qled ti treba barem 10k kn.

Jedino što ti za tu lovu preostaje je Samsung NU7400 model. Ne mogu baš reći  da je to zvjerka jer nije, nije u stanju prikazati hdr, ima ok sliku, pristojnu, ali ništa više od tog, za nezahtjevog korisnika odličan tv, zahtjevniji korisnik mora tražiti dalje.

Bez minimalno 10 000 Kn nećeš naći neki malo bolji 65" TV,  a 12-13 k je neki optimum za malo žešće tv-e

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

a koji 43' tv kupiti, treba mi za starce oni gledaju samo 'obične' programe, hvala!

 Iskreno, za tu namjenu neki najjeftiniji.

Uzmeš neki početni LG s webos-om jer oni rade ok i sve podržavaju, a nisu preskupi.

 

Druga opcije je neki skroz jeftini kinez.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Rhodin kaže...

...

 Ne bi htio oled da se ne zapeće, samo sitnica, 65" oled je oko 17 000 kn , fali ti jedno 10 k pa burn in vjerujem tu nije najveći problem 

QLED i OLED su dvije jako različite stvari, QLED je malo napredniji LCD, ima marketinški naziv kako bi zavarao kupce, pravi QLED tv je nešto sasvim drugo (opet, različito od OLED-a). 

QLED nema burn in , neka te to ne brine, ali opet QLED je skup i 65" i za najjeftiniji qled ti treba barem 10k kn.

Jedino što ti za tu lovu preostaje je Samsung NU7400 model. Ne mogu baš reći  da je to zvjerka jer nije, nije u stanju prikazati hdr, ima ok sliku, pristojnu, ali ništa više od tog, za nezahtjevog korisnika odličan tv, zahtjevniji korisnik mora tražiti dalje.

Bez minimalno 10 000 Kn nećeš naći neki malo bolji 65" TV,  a 12-13 k je neki optimum za malo žešće tv-e

 

 

E, cool, sad imam konačno "pricerange" koji mogu gledat :P

Iskreno prvo sam bubnuo cijenu jer nemam uopće pojma kako se kreću cijene, vidio sam ih između 7-8k kunića do preko 20 (govorim o 65" modelima) i iskreno nisam imao pojma gdje gledat i što tražit.

 

Znam da se u ovo vrijeme (oko Uskrsa) obično događa "smjena generacija" i bude svake godine neka preporuka što i kako gledat po akcijama i koji TV je "best buy".

 

Probao sam naći i cijene po webu, bey buy itd. ima od budget modela (cijene ih oko 899-1200€) pa do great unutar 2400-3000€što mi nekako odgovara ovome što si napisao.

 

Znaći kažeš preko 10? OK, što bi bila "best buy" preporuka, da je recimo trenutna ili stara generacija, gledt oko smjene? Obično modeli od "slijedeće" godine u kategoriji niže dobiju funkcionalnosti koje su prethodne godine bili "high end" ili whatever, novi high end modeli imaju neki "value added", a stari "high end" modeli pojeftine taman toliko da ne budu skuplji od novih budgeta jer su ipak "stari modeli" - tako sam već kupovao - i dalo se nać super TV-a po pristojnim cijenama.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

E, cool, sad imam konačno "pricerange" koji mogu gledat :P

Iskreno prvo sam bubnuo cijenu jer nemam uopće pojma kako se kreću cijene, vidio sam ih između 7-8k kunića do preko 20 (govorim o 65" modelima) i iskreno nisam imao pojma gdje gledat i što tražit.

 

Znam da se u ovo vrijeme (oko Uskrsa) obično događa "smjena generacija" i bude svake godine neka preporuka što i kako gledat po akcijama i koji TV je "best buy".

 

Probao sam naći i cijene po webu, bey buy itd. ima od budget modela (cijene ih oko 899-1200€) pa do great unutar 2400-3000€što mi nekako odgovara ovome što si napisao.

 

Znaći kažeš preko 10? OK, što bi bila "best buy" preporuka, da je recimo trenutna ili stara generacija, gledt oko smjene? Obično modeli od "slijedeće" godine u kategoriji niže dobiju funkcionalnosti koje su prethodne godine bili "high end" ili whatever, novi high end modeli imaju neki "value added", a stari "high end" modeli pojeftine taman toliko da ne budu skuplji od novih budgeta jer su ipak "stari modeli" - tako sam već kupovao - i dalo se nać super TV-a po pristojnim cijenama.

 

Od dobrih tv-a gledaj ove, trenutno cijene jesu nešto više, ali mogle bi pasti, ovako idu po kvaliteti slike:

Samsung Q8DN (za sad još dosta skup i bojle uzeti oled za tu lovu, ali ako značajno padne cijena , recimo na 12K ili manje, zaista odličan tv , pod uvjetom da ti DTS nije bitan)

Sony XF9005 - odličan tv, ako je na nekoj dobroj akciji ne treba puno razmišljati, recim 12k ili manje.

Samsung Q8FN i Q7FN - trenutno preskupi za ono što nude , ali ako cijena bude ok, onda preporuka (nap Q8FN ne preko 12k, Q7 ne preko 10-11 K)

Samsunf Q6 ili NU8002 , dva jako slična tv-a , nešto malo lošiji od ovih gore, ali i dalje jako dobri TV-i  , ovo su početni modeli koji imaju donekle dobar HDR, ovi gore već imaju dobar HDR, za večinu korisnika ne treba dalje od ovoga tražiti, daju se na akcijama naći po jako dobrim cijenama, moraju biti definitivno ispod 10k (8-9 K il manje bi bila odlična cijena, trenutno je Nu8002 10k, q6 11k  , nije ni to prestrašno ,ali definitivno to treba biti niže).

 

Ove cijene koje pišem , trenutno su ti tvi skuplji, one su neke okvirne po kojima bi ti tv-i bili dobra kupnja.

 

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav stručnjacima,
izgleda da na dotično mjesto stane tv od 49,50 inča pa evo novih prijedloga da mi pomognete oko odabira pa i objašnjenja koji od navedenih je najbolja opcija, znači tv ce se gledati s prednjeg kuta u zamračenim uvjetima,serije,filmovi, budžet ograničen, pa je samo par opcija:
- PHILIPS 50PUS6703 (već imam ambilight i to je jedino što je super na tv-u,sve ostalo ništa special), SAMO 2 g GARANCIJE....3084 kn
- HISENSE H50A6550, super izgleda radi metalnog kučišta, u specifikacije i marku se stvarno ne razumijem,to što nema local dimming da li je veliki minus?  2+3 g GARANCIJE.....3000 kn
- SAMSUNG 49NU7172, SAMO 2 g GARANCIJE....3195 kn
Molim za savjet ili možda neki četvrti prijedlog.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

Dolazi polako proljeće, "nova serija" TV-a samo što nije na vratima, "stara, fuj" serija polako odlazi u zaborav.
Ima li po današnjim standardima "dobar" 65" LED tv, 4K za pristojne pare iz te "stare fuj" serije na rasprodajama?

Meni su pristojne pare 6-8k kuna.

E, sad... što mi je "dobar" tv, to ne znam. Trenutno imam Sony KDL-55W755C (mislim, ili vrlo sličan) , te bih volio veću, bržu, bolju, kvalitetniju... zamjenu sa bolji "gaming" performansama u obliku 65" 4K zvjeri za pristojne pare.

Braviu smo uzimali preko Sancta Domenice, oko Božića 2015. , mislim da je na American ispao oko 6k kuna (neki popust za American), sad tražim nešto u tom rangu, ili sa jaaako dobrim opravdanjem skuplje, u 4k 65" varijanti. Prostorija je relativno svjetla, a open ne bih htio neki QLED/OLED gdje se može zapeć slika, budući klinci često gledaju Nick JR pa je stalno isti logo gore (makar kažu nema veze) - nisam stručnjak, vi procijenite.

Želim past na guzicu od slike kad stavim TV na zid i probam streamat neki 4K sa netflixa, ili youtube 4K example video. Da ne velim ako spojim PC/PS na njega (ne sa svojom trenutnom konfiguracijom).

Hvala, lp.

Ovdje imaš sada veoma dobar model za odlične pare:) Imam i sam taj model i moram reči, da je kvalitet slike veoma dobar, kao i sam Android.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ili taj još nešto bolji model.

 

http://aveline.hr/televizor-philips-65pus780312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili jedan od ta dva modela.

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65nu7402-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-61847271

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-65xf7596-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-64679631

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gloria kaže...
Pozdrav stručnjacima,
izgleda da na dotično mjesto stane tv od 49,50 inča pa evo novih prijedloga da mi pomognete oko odabira pa i objašnjenja koji od navedenih je najbolja opcija, znači tv ce se gledati s prednjeg kuta u zamračenim uvjetima,serije,filmovi, budžet ograničen, pa je samo par opcija:
- PHILIPS 50PUS6703 (već imam ambilight i to je jedino što je super na tv-u,sve ostalo ništa special), SAMO 2 g GARANCIJE....3084 kn
- HISENSE H50A6550, super izgleda radi metalnog kučišta, u specifikacije i marku se stvarno ne razumijem,to što nema local dimming da li je veliki minus?  2+3 g GARANCIJE.....3000 kn
- SAMSUNG 49NU7172, SAMO 2 g GARANCIJE....3195 kn
Molim za savjet ili možda neki četvrti prijedlog.

 Philips i Hisense sta ti najbolja. Koji god model uzmeš, je veoma dobar odabir.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gloria kaže...
Pozdrav stručnjacima,
izgleda da na dotično mjesto stane tv od 49,50 inča pa evo novih prijedloga da mi pomognete oko odabira pa i objašnjenja koji od navedenih je najbolja opcija, znači tv ce se gledati s prednjeg kuta u zamračenim uvjetima,serije,filmovi, budžet ograničen, pa je samo par opcija:
- PHILIPS 50PUS6703 (već imam ambilight i to je jedino što je super na tv-u,sve ostalo ništa special), SAMO 2 g GARANCIJE....3084 kn
- HISENSE H50A6550, super izgleda radi metalnog kučišta, u specifikacije i marku se stvarno ne razumijem,to što nema local dimming da li je veliki minus?  2+3 g GARANCIJE.....3000 kn
- SAMSUNG 49NU7172, SAMO 2 g GARANCIJE....3195 kn
Molim za savjet ili možda neki četvrti prijedlog.

 svakako u tvome izboru taj samsung.

ona kineska sranja od Philipsa i hisense zanemari.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

Dolazi polako proljeće, "nova serija" TV-a samo što nije na vratima, "stara, fuj" serija polako odlazi u zaborav.
Ima li po današnjim standardima "dobar" 65" LED tv, 4K za pristojne pare iz te "stare fuj" serije na rasprodajama?

Meni su pristojne pare 6-8k kuna.

E, sad... što mi je "dobar" tv, to ne znam. Trenutno imam Sony KDL-55W755C (mislim, ili vrlo sličan) , te bih volio veću, bržu, bolju, kvalitetniju... zamjenu sa bolji "gaming" performansama u obliku 65" 4K zvjeri za pristojne pare.

Braviu smo uzimali preko Sancta Domenice, oko Božića 2015. , mislim da je na American ispao oko 6k kuna (neki popust za American), sad tražim nešto u tom rangu, ili sa jaaako dobrim opravdanjem skuplje, u 4k 65" varijanti. Prostorija je relativno svjetla, a open ne bih htio neki QLED/OLED gdje se može zapeć slika, budući klinci često gledaju Nick JR pa je stalno isti logo gore (makar kažu nema veze) - nisam stručnjak, vi procijenite.

Želim past na guzicu od slike kad stavim TV na zid i probam streamat neki 4K sa netflixa, ili youtube 4K example video. Da ne velim ako spojim PC/PS na njega (ne sa svojom trenutnom konfiguracijom).

Hvala, lp.

 

 

Trenutno najbolji izbor za tvoje zahtjeve.

 

70XF8305

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-tv-prijemnik-kd-70xf8305-android

 

60XF8305

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-tv-prijemnik-kd-60xf8305-android

 

65NU8002


https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65nu8002-televizor-cijena-65-165-cm-75-1905-cm-led-ultra-hd-61847151

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 17:42 (Crt True Colors).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo mog malog osvrta na LG 50UK6950  koji sam kupio.

 

++++

 

odličan OS  i daljinski ( air mouse i glasovno biranje su vrlo korisni )

uspijeva reproducirati bez problema sve video fajlove koje sam na njega stavio

solidan zvuk

solidna slika ( pogotovo HD i bolji  sadržaj, kvazi HD sadržaj sa IPTV listi solidno, SD sadržaj tako tako..)

bojao sam se , ali nema nekakvog trzanja slike kod brzih pokreta  ( sport izgleda  dobro :-) )

 

 

 

------ 

 

fali mu malo jače osvjetljenje

kut gledanja je prilično uzak. Rekao bih do nešto manje od 1,5m sa svake strane od idealne pozicije

anti refleksivni sloj nije katastrofa, ali  bi mogao biti bolji 

 

 

 

Ukratko dobar TV  u svojoj klasi. Za 3600kn - 4000kn  za koliko se prodaje, po meni dobar izbor.

 

 

Da dodam moj dojam o veličini TV-a..  Bojao sam se da je 55" previše za gledanje sa 2-2,5m pa sam zato uzeo 50"...  Ako se ne gleda SD sadržaj definitivno nije. Ako se gleda još uvjek neki od naših kabelskih operatera u SD-u onda je..  Uglavnom, tko kupuje TV za koju godinu u budućnost kad će sav SD biti u ropotarnici povijesti, definitivno su u pravu oni koji govore da se TV gleda sa malo više od 1,5 udaljenosti diagonale.. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 18:31 (BugLove).
 
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pixel, koji bi ti odabrao od ova tri svi su oko cca 2600kn, Panasonic 43fx550, samsung 43nu7192, neki lg npr 43uk6300 kažem starcima treba za gledanje tv programa, kineze neću jer su brutalno loši na tv anteni....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo sam postao neki dan. Kako sam i sam bio u sličnoj potrazi i sa sličnim budgetom toplo preporučam sony-bravia-kdl-43we755 u koji gledam zadnjih par dana. 2.599,00 + 5god garancije. Kratak subjektivan dojam..

 

Pozitivno:

- triluminus (ili qled..) tehnologija u kombinaciji s IPS panelom daje fantastičnu sliku neusporedivu s ostalim uređajima u trenutnom cjenovnom rangu

- odlično funkcionira u osvjetljenom prostoru

- širok kut vidljivosti bez pada kvalitete

- odlično skaliranje SD sadržaja

- osnovne smart funkcije s nekoliko aplikacija (ima youtube, meni dovoljno)

- brz, osobito u odnosu na prekrcane 4K uređaje donjeg cjenovnog razreda sa slabim procesorima i malo RAM-a

- vrlo dobar lag za PS4 igranje, za PS4 podržava i HDR

- Full-hd (meni dovoljno)

- 5 god garancije

 

Negativno:

- IPS panel ima slab kontrast u odnosu na ostale tipove panela.. ujedno slabiji prikaz crnih boja

- samo osnovne smart funkcije za one koji traže više

- samo 2 HDMI ulaza

- nije 4K (kome treba)

 

Sretno!

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

pronjuskao sam malo po temi,ali nisam bas nasao "jeftinije " televizore, tj ono sto bi meni trebalo

uglavnom,uzeo bi za djete neki tv - do 1500 kn - nista posebno, ekran 82 (okvirno,veci manji ne igra neku ulogu), ako je moguce da je HD i smart bi bilo super. znam da u ovom rangu se nemre naci nesto posebno,ali opet da ne zemem bas najgore

ono sto sam naletio
TCL LED TV 32" 32DS520
VIVAX IMAGO LED TV-32LE78T2S2SMG
VOX 32ADS311B LED TV

ili

 

sam mislio cak preko njuske, ali tu kad pogledam ne znam sta kupujem tj nemam neke garancije ako bi se pokvarilo

Samsung 40  - mozda bi isao pitat za 1000kn posto je star toliko ?

ali ipak bi mozda se fokusirao na novo (iz ducana/sigurnost?)

ukratko to bi bilo to,svaki savjet dobro dosao
hvala
lp


Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Pixel, koji bi ti odabrao od ova tri svi su oko cca 2600kn, Panasonic 43fx550, samsung 43nu7192, neki lg npr 43uk6300 kažem starcima treba za gledanje tv programa, kineze neću jer su brutalno loši na tv anteni....

 Panasonic preskoci izgleda da su opet poceli Vestele stavljati pod Panasonic naljepnicu - serija fx550.

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da je u Media Marktu Samsungov QE55Q7FN 1050 € (bez satova na poklon). Zna li netko vrijedi li kod nas garancija? Nisam već jako dugo kupovao u Austriji. 

 

https://www.mediamarkt.ch/de/product/_samsung-qe55q7fn-1832744.html#technische-daten

 

Edit: sad vidim da je riječ o CH. 

 

U Austriji je 1200.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 15:44 (Zenon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Pixel, koji bi ti odabrao od ova tri svi su oko cca 2600kn, Panasonic 43fx550, samsung 43nu7192, neki lg npr 43uk6300 kažem starcima treba za gledanje tv programa, kineze neću jer su brutalno loši na tv anteni....

 Samsunga , gledao sam taj model s našim sd programima i slika je ok, korištenje tva je fluidno, generalno dobar tv za korisnike koji nisu jako zahtjevni prema slici.

Lg je isto ok opcija, ali ima losiju sliku, njega samo ako starci gledaju sliku iz raznih kutova, tj da obicno ne sjede pred tvom dok gledaju

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tks!

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenon kaže...

Vidim da je u Media Marktu Samsungov QE55Q7FN 1050 € (bez satova na poklon). Zna li netko vrijedi li kod nas garancija? Nisam već jako dugo kupovao u Austriji. 

 

https://www.mediamarkt.ch/de/product/_samsung-qe55q7fn-1832744.html#technische-daten

 

Edit: sad vidim da je riječ o CH. 

 

U Austriji je 1200.

Puno bolja ponuda je u njemačkom MM. LG OLED 55/65B8 za 999€ odnosno 1555€

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 21:18 (Flagship).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka TV u Njemačkoj do max 800 eura? I da je 150+ cm.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo kupio SD lg55sk85 za 7600kn (15% popusta noćni šoping) i gratis saundbar... Na prvu Tv je mrak

Jedno pitanje, kad uparim saundbar i Tv zvuk izlazi samo iz saundbara i taj zvuk je dosta loš, može se narhtati da se zvuk reproducira i iz Tv i iz saundbara?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

jos jedan upit od mene,ali za kolegu
u cjenovnom rangu do 3k

 

LG 43UK6400PLF LED TV

da li bi ti bio najbolji izbor ?
koristio bi se za tv/filmove(komp) i igrice naravno(ps4 pro i ostalo)
daljina nekih 1,5-2m
najbitnije mu je da ima 4k, smart/wifi i nije toliko bitan ali ne skodi (posto ce se spajat sa kompom/hdmi)

hvala

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55" transparent OLED TV (2019) with 38% transparency

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto slično već godinama postoji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Nešto slično već godinama postoji.

 Da, ali ovo je OLED.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U čemu je razlika. OLEDu je potrebna crna pozadina (princip maski za varenje sa par nivoa) na kojoj će aditivno svjetliti pixeli. LCDu je potrebna bijela pozadina (još jednostavnije za izvesti sa svjetlima sa strane putem folije sa malim udjelom fosfora) na kojoj se putem LCD matrice oduzima svjetlost. Ova verzija OLEDa je nešto kao plazma kojoj je osim prednje prozirna i zadnja elektroda. Sa organic materijalom bez problema za izvesti. U oba slučaja govori se o dva sloja. Pozadinskom i dijelu sa slikom. Kada se gleda i straga za razliku od LCD kojemu su tada potrebna tri sloja osim kod minimalnog osvjetljenja, OLEDu su uvijek potrebna samo dva osim kod maksimalnog zatamnjenja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 16:10 (Leon4rdo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

U čemu je razlika. OLEDu je potrebna crna pozadina (princip maski za varenje sa par nivoa) na kojoj će aditivno svjetliti pixeli. LCDu je potrebna bijela pozadina (još jednostavnije za izvesti sa svjetlima sa strane putem folije) na kojoj se putem LCD matrice oduzima svjetlost. Ova verzija OLEDa je nešto kao plazma kojoj je osim prednje prozirna i zadnja elektroda. Sa organic materijalom bez problema za izvesti. U oba slučaja govori se o dva sloja. Pozadinskom i dijelu sa slikom. Kada se gleda straga za razliku od LCD kojemu su tada potrebna tri sloja, OLEDu su uvijek potrebna samo dva.

 

 Predpostavit cemo da je razlika u kvaliteti prikaza i svjetlini. Ionako je to za reklame i slicno kao i oni LG prozori za stan...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljiv mi je ovaj TCL na ekupi pa me zanima dal je ok za te pare? Ima li nešto puno bolje? U pravilu će se gledati naši programi putem sobne antene te odigrati koja partija PES-a. Za cca 3500kn. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG B9. Ako će išta biti best buy TV ove godine to je onda to. 

 

 

 

 

Naravno, samo ako C9 iste dijagonale u sklopu pojedinih akcija ne bude jeftiniji.

 

 

 

 

Pogodio mjesec početka prodaje te da će se najvećim dijagonalama početna cijena bitno smanjiti. 

Arai kaže...

Ako je u pitanju LG evo što kaže službeni support:

 

"Thank you for your interest LG C9 4K HDR Smart OLED TV w/ AI ThinQ® - 65" Class (64.5" Diag), Model # OLED65C9PUA has just gone into production and until it nears production completion, we will not have a timetable for availability, pricing or a release date for the TV. The earliest date for products that are showcased at CES to hit stores is around mid to late March and at a later date for premium products like the LG OLEDs..."

 

 

Ako uzmemo u obzir prošlogodišnju seriju ne vjerujem da će biti dostupni prije travnja. Sredinom ili pred kraj travnja, a i to je dosta optimistično... Vjerojatno će početna cijena za sve OLED-e ići barem 500 eura dolje u odnosu na prošlu godinu. Za veće dijagonale možda čak i više od toga. Stari modeli će naravno pojeftiniti...

 

 

Neugodno se iznenadio ostatkom cijena koje su iste kao i prije godinu dana.

 

OLED TVs available from April 2019:

  • LG OLED55C9 (55 inches) - 2499 euros
  • LG OLED65C9 (65 inches) - 3499 euros
  • LG OLED77C9 (77 inches) - 7999 euros
  • LG OLED55E9 (55 inches) - 2999 euros
  • LG OLED65E9 (65 inches) - 3999 euros

 

 

B9 dolazi sredinom godine, cijena nije poznata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 19:58 (Arai).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Puno bolja ponuda je u njemačkom MM. LG OLED 55/65B8 za 999€ odnosno 1555€

 

 

 Koja je razlika LG OLED55B8PLA u odnosu na ovaj LG OLED55B87LC ?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam C8 i imam neke probleme u korištenju.
Najveći je da mi u većini mkv datoteka ne prepoznaje titlove.
Pogledao sam info vezan uz player da čita određene formate ali mi je totalno čudno da uglavnom ima problema. Napravio sam factory reset ali ista stvar. Vanjske titlove čita.

HBO aplikacija mi zna s vremena na vrijeme zamrznuti. OK, vjerovatno je problem do aplikacije ali je iritantno da se mora upaliti i ugasiti TV, a da nema mogućnosti gašenja aplikacije. Ili možda ima neka opcija?

Jučer mi u par navrata nisu radile glasovne commande. Javio neku grešku da se ne može spojiti na server. Mislim WTF. Zašto se za običnu glasovnu komandu mora spajati na vanjski server. Internet je inače radio bez problema u tom trenutku.

I jedno općenito pitanje. Zbog čega se kod postavljanja svijetline iznad 50 kvari crna boja. Zar crna nije uvijek crna bez obzira na svijetlinu. Znam da se na OLED-u svijetlina postavlja preko OLED light ali nekako mi nema smisla da obična svijetlina mjenja crnu boju. Iako ako dobro razumijem to je problem loše uniformiranosti panela jer tamo gdje je panel dobar crna je crna i kada se poveća svjetlina.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice