Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.141.262
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 8:40 (garfield1).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
dovla_77 kaže...
perkoxcar kaže...
Mad Ant kaže...
dovla_77 kaže...

 

 Za Atmos moras imati ili Atmos soundbar ili Atmos receiver/kucno kino pa TV radi passthrough do njega. Jer definitivno podrzava Atmos.

 Ne samo to, moras imati i TV koji moze slati Atmos preko ARC, to je trenutno jako zbrckano sve na trzistu.Novi hdmi standard bi to trebao rijesiti sa eARC.

 imam marantz reciver koji podržava atmos. samo ga nisam još prikopčao.

ali kad sam pustio mkv film koji sadržava 2 audio zapisa, atmos i dd5.1, na kratko mi je izbačena obavjest da nije podržan audio. a film normalno ide i čuje se zvuk na tv,u.

Zbog toga mislim da atmos ne ide direktno preko playera na televizoru, a da je zvuk išao sa drugog audio zapisa u dd5.1 formatu.

 Atmos nije podržan preko usb-a ili ako radiš streaming s kompa

 

Pronašao sam ovu raspravu
https://www.reddit.com/r/OLED/comments/agy1ca/lg_c8_dolby_atmos_and_dolby_vision_at_the_same/

Moram priznati da mi više nije jasno kada radi i tko je u pravu.

 

Meni je pomalo prijevara da radi samo kod streaminga.

Sad mi je jasno zašto mi kod playanja mkv filmova u 7.1 napiše da nije podržan audio.

 

Znači mogu zaboraviti gledanje filmova preko C8 uz Atmos ako kupim LG SK10Y? Ne mogu poslati čisti audio stream na soundbar pa da ga on obrađuje?

Ako kupim vanjski player onda bi sve išlo prvo na soundbar, a tek onda na telku? Ne znam da li je onda media player i soundbar moraju imati HDMI 2.1 kako bi mogao ići paralelno zvuk i slika.

U tom slučaju soundbar šalje sliku dalje prema TV-u.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 11:50 (CroDexter).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što ti je tolko bitan taj Atmos i nekomprimirani 7.2 zvuk?

pa da bi to čuo treba ti audio oprema od 10k€

Imam doma dosta skup audio i ne vidim neki benefit od atmosa, nije bas iskoristen u filmovima

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Što ti je tolko bitan taj Atmos i nekomprimirani 7.2 zvuk?

pa da bi to čuo treba ti audio oprema od 10k€

Imam doma dosta skup audio i ne vidim neki benefit od atmosa, nije bas iskoristen u filmovima

 

Mislio sam uzeti neki atmos soundbar. Znam da to nije to ali koliko sam čitao stvara određeni dojam prostora. Pogotovo kad se na LG sound bar dodaju stražnji zvučnici.

Imam trenutno receiver u konfiguraciji 2.0

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nećeš ništa dobiti. Dolby Atmos dolazi kao 7.1.2 ili 5.1.4 setup. Da bi doživio Director's Cut verziju zvuka ovaj 2 u 7.1.2, odnosno dva od četiri zvučnika u 5.1.4 konfiguraciji su prednji gore zvučnici i nisu puka opcija. Možeš postaviti dva (ili sva četiri) zvučnika nešto iznad televizora ili imati zvučnike kojima je jedinica okrenuta prema gore a zvuk dolazi do tebe tek nakon što se odbije od plafona. Pravilno podesiti taj zvuk nije posao od dvije minute. Otvoreni prostor ili spušteni stropovi nimalo ne pomažu pri tome. Soundbar zbog svog oblika i pozicije ova dva (četiri) zvuka vjerojatno će samo smiksati u prednja dva zvučnika. Slobodno me ispravite, ali Dolby Atmos je dosta zatvoren standard i nisam siguran da postojeći receiveri sa ova dva kanala uopće rade 3D pozicioniranje. Naravno, nikakav emulator za Dolby Atmos još ne postoji. Ukoliko ne namjeravaš raditi koncertnu dvoranu na tvom bi se mjestu zadovoljio Atmosom kojeg dobiješ sa televizorom. Sa soundbarom ćeš dobiti bolji bas (u verzijama sa onom velikom kutijom što stoji na podu ;) ) i možda dvadesetak watti više na prednjim zvučnicima u odnosu na televizor, ali pravi Atmos ne.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uz ove cijene Oleda 55" od 9000Kn, ovo mi se čini best buy u visokoj klasi TV-65"

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-65sk9500pla

 

Oled od 65" su oko 15000kn

Sony 65xf9005 oko 13000kn

Samsung Qled  od 9500 pa nadalje

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

filips je na dnu svih ljestvica, najmanje PET kineskih proizvođača koji su daleko ispred a da ne spominjemo korejske i japanske.

 

Dakle ispred KINESKOG FILIPSA su redom KINESKI velikani:

 

1. HISENSE

2. TCL

3. SKYWORTH

4. HAIER

5. CHANGHONG

 

 Sa tržištem TV-a će se dogodit isto što i sa tržištem mobitela ... prevladat će kineski proizvođači ...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Prosli tjedan narucio tv, sve super proslo. Iako sam placao ponudu preko internet bankarstva, sutra dan je narudzba odmah bila obradjena i nisam morao nikog zivkat i slat mailove. Također su se drzali datuma isporuke koji su stavili prilikom narucivanja.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

 Sa tržištem TV-a će se dogodit isto što i sa tržištem mobitela ... prevladat će kineski proizvođači ...

 hoće ako budu počeli proizvoditi kvalitetne uređaje kao što imaju kvalitetnih kineskih mobitela.

ako nastave raditi škart poput Philipsa, tv tržište će im propasti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Što ti je tolko bitan taj Atmos i nekomprimirani 7.2 zvuk?

pa da bi to čuo treba ti audio oprema od 10k€

Imam doma dosta skup audio i ne vidim neki benefit od atmosa, nije bas iskoristen u filmovima

 kad već imam dolby atmos receiver, želim da iskoristim puni potencijal. radi se spušteni plafon i u njega idu gornji atmos zvučnici. nikakve simulacije, odbijanja od zidove i ostale karafeke.

kako izgleda da ne ide atmos preko usb,a na televizoru moraće se kupiti dodatni media player sa podrškom za 4k HDR i atmos passtrough.

Sad je pitanje šta ima a da nije preskupo

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Filips je trećerazredni KINESKI proizvod, sada već svjetski divovi kao što su TCL i HISENSE će sasvim sigurno promjeniti zauvijek ovaj odnos koji trenutačno vlada. Ne bih rekao da će prestići Samsung, LG i Sony ali sve je manja razlika.

 

Ovo su vjerojatno zadnje sezone da ovi etablirani igrači kreću s ovako bezobrazno visokim cijenama- primjer novi 55" Sony XG95 2000 EUR ili srednji segment novih qled samsunga 55" Q80R 2000 EUR. S obzirom na trenutačne cijene 55" oleda i neka predviđanja za nikad nižu cijenu 55B9 to je onda još više izraženo.

 

Vidit ćemo kakvi će biti oni najavljeni novi TCL miniLED 55-65-75", to bi mogli biti vrlo zanimljivi novi televizori:)

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Registrirala sam se da bih vas molila za pomoć:)

Prvo sam razmišljala o kupnji 55 " tv-a (zakasnila sve akcije po običaju), i ovi modeli su mi u izboru Samsung  UE55NU8002, Sony TV KD-55XF8505,  SONY KD-55XF8577, lg-55sk8500.

Nakon toga sam razmišljala ipak možda uzeti veći 65 ";  LG 65UK6950PLB, LG 65UK6750PLD, Sony KD-65XF7096, Sony KD-65XF7596. Ne znam što izabrati, prosječni korisnik sam.Mislila sam najviše do 8500 kn, po mogućnosti na rate. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 narucio tv, placao pouyecem, nije bilo problema, cekao 2 tjedna jer mi nije bilo hitno, mogao sam birati kako zelim, stiglo platio.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na Mall.hr trenutno 65nu8000 za manje od 9000kn.Dosta dobar deal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Na Mall.hr trenutno 65nu8000 za manje od 9000kn.Dosta dobar deal.

 a na black friday je u elipsu koštao 6999 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
perkoxcar kaže...

Na Mall.hr trenutno 65nu8000 za manje od 9000kn.Dosta dobar deal.

 a na black friday je u elipsu koštao 6999 

Je da ali 55.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja uzo 55" NU8002 za ispod 6k prošle god, taman je za sobu, al i 65" bi isto bio dobar, tak i onak je tv na zidu, al bi 65 dominirao prostorom, ovaj se taman uklopio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
dmanz kaže...
perkoxcar kaže...

Na Mall.hr trenutno 65nu8000 za manje od 9000kn.Dosta dobar deal.

 a na black friday je u elipsu koštao 6999 

Je da ali 55.

 ne, 65 je koštao 6999, a 55 je koštao 5999kn...

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 11:26 (garfield1).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ili umjesto njih ima nesto bolji model philipsa... Hahahaahhaahha
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Ili umjesto njih ima nesto bolji model philipsa... Hahahaahhaahha

 Ima bez brige..

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo sale, da ne bude stalno losa vibra u temi... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka Smart TV-a oko 3000kn osoba nije nešto prohtjevna...

Važno da može na net pogledati koji film i sl...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Hvala...uzmem jedan od ova tri sva mi djeluju dobro..koji je po tebi 1,2,3 :D

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebam savjet oko izbora tv-a za sobu, gledao sam samsung ue43nu7192 ili lg 43uk6300 e sad glavna stvar šta me muči je to da je lg ips a samsung va, jel ima tu neke razlike u kvaliteti panela, ponajviše ima li velike razlike o kutu gledanja jer će se ponekad gledat iz dosta velika kuta. Ako netko posjeduje navedene modele da kaže malo iskustva.

Gamer
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Preporuka za tv od cca 100cm.

2 preporuke mi trbaju...
Prva do 2000kn druga do 3000kn.

Bitno da bude full HD.
This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za vlasnike C8/B8 peticija za eARC
http://chng.it/RFChd87SNm
Teško da će biti nešto od toga ali treba probati
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice