Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.253
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...

Pozdrav, trebam savjet oko izbora tv-a za sobu, gledao sam samsung ue43nu7192 ili lg 43uk6300 e sad glavna stvar šta me muči je to da je lg ips a samsung va, jel ima tu neke razlike u kvaliteti panela, ponajviše ima li velike razlike o kutu gledanja jer će se ponekad gledat iz dosta velika kuta. Ako netko posjeduje navedene modele da kaže malo iskustva.

 Za veći kut gledanja trebaš IPS.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, treba mi vaša stručna pomoć.

Što više čitam vaše objave čini mi se da manje znam. Tražim 65" ekran jer mi je udaljenost gledanja oko 5m.

Buđet mi je od 8000-11000, mogu malo rastegnit ako se baš isplati za neki model.

Imam IPTV plačenu listu tako da ce se u 90% slučajeva to gledat, najvažniji program mi je NIKELODEON...., pokoji film kad dica zaspu.

Gledao sam modele:

- SONY KD - 65XF7596 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-65xf7596-4k.html

- LG 65SK8100 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-65sk8100.html

- SAMSUNG https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7402-uhd.html

 

Uzimam na 24 rate tako da akcija za mene ne važi.

Uz ovaj LG na poklon se dobije mob LG G6 što je odlično.

Da li uzeti neki od ovih modela ili imate neku drugu preporuku. 

HVALA!!!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 8:59 (Picita).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Pozdrav ekipa, treba mi vaša stručna pomoć.

Što više čitam vaše objave čini mi se da manje znam. Tražim 65" ekran jer mi je udaljenost gledanja oko 5m.

Buđet mi je od 8000-11000, mogu malo rastegnit ako se baš isplati za neki model.

Imam IPTV plačenu listu tako da ce se u 90% slučajeva to gledat, najvažniji program mi je NIKELODEON...., pokoji film kad dica zaspu.

Gledao sam modele:

- SONY KD - 65XF7596 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-65xf7596-4k.html

- LG 65SK8100 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-65sk8100.html

- SAMSUNG https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7402-uhd.html

 

Uz ovaj LG na poklon se dobije mob LG G6 što je odlično.

Da li uzeti neki od ovih modela ili imate neku drugu preporuku. 

HVALA!!!

 

 

 

 

 Ne znam koliko si zahtjevan, ali s obzirom na 5m udaljenosti (sto je dosta) i vecinom djecu i crtice, razmisli o ovom 70" :

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-70uk6950.html

 

Ovaj specificni je VA panel (SK8100 je IPS 120Hz), ali 60Hz. Cisto da bacim bubu u uho s obzirom na udaljenost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 9:15 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Televizor do 2000kn, gledam na mall.hr Manta televizore. Je itko imao iskustva? Android tv, čine se dobre specifikacije

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ag008 kaže...

Televizor do 2000kn, gledam na mall.hr Manta televizore. Je itko imao iskustva? Android tv, čine se dobre specifikacije

 Izgleda kao brand poput Quadro ili Vivax... a Android je 6 na tko zna kojem procesoru... Ja bih isao na neki malo skuplji poznati brand iskreno...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Pozdrav. Molio bih vas za pomoć i savjet oko kupnje tv za dnevni boravak. Kupio bi tv u cjenovnom rangu od 5 000 do 6 000 kn i veličine 49 incha.  Imam nedoumice oko ova tri modela:

 

1) LED TV Sony Bravia KD-49XF8096 4K

2) LED TV LG 49UK7550

3) QLED TV Samsung QE49Q6FN

 

Unaprijed se zahvaljujem na svim savjetima.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo mi ta 70" izgleda velika.

Da li je velika razlika u

 LG 65SK8100

 LG 65SK8500

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Radije kupi provjerenu marku + android box nego mačka u vreći.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Malo mi ta 70" izgleda velika.

Da li je velika razlika u

 LG 65SK8100

 LG 65SK8500

 

 Nije prevelika na tu udaljenost, ali je slabiji model (60Hz i slabije osvjetljenje). SK8500 naspram 8100 ima FALD pozadinsko osvjetljenje i malo je svjetliji. FALD je ipak razlika, tako da je 8500 bolji.

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se isplati dati koju tisuću više za Oled ili Qled naspram UHD-a? 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala 

Evo otiša u SD po LG ali sve rasprodali, nema u nijednoj poslovnici i nezna oce li dolazit. Pošto je pala odluka na LG nema druge nego cekati novu akciju

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo opet mali update vezan za moj Samsung qled 😄

 

U mrservisu je od 22.2. ...online radni nalog stoji na dijagnostici 2 konstantno...

 

Dao sam im tri tjedna, reko neću biti napastan, naporan...

 

Ali izgleda da ću ih morati zvrcnuti, odnosno pomoliti se Vecni da mi se netko javi na telefon...

 

U međuvremenu sam si stavio najstariji LCD koji imam, panasonicov iz 2006/2007, nisam ziher koja je točno godina.

 

Na njemu nema problema kojih je bilo na Samsungu (prekidanje u gledanju sportskog sadržaja, kao da fps padne na 15 fps) , a qled sam uzeo zbog 120hza, kao super za sport...

 

Uglavnom, Panasonic osim što zuji ko dizelaš, i vide se fleke kada je malo moderniji sadržaj, plus crna nije baš najcrnija...

 

Što se tiče prijenosa sporta- Avion...nikakav 15 fps bs...

 

Ali što sam htio reći, odnosno priupitati...kakav je ovaj altirand dućan?

 

Televizor koji sam kupio isključivo zbog gledanja nogometa, je zaqrac po istom pitanju...

 

Ako mi nekim slučajem vrate lovu, 7600,00 , razmišljam o dodavanju još par tisućica i kupovini oleda. 

 

A taj oled, 55c8, je oko 10,5tkn u tom altirandu. 

 

Pa me zanima vaše mišljenje o tom dućanu?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, biram između 3 TV-a od 55" koje mogu dobiti za gotovo iste novce, ima li tko preporuku?

a) Samsung Q8FN (sviđa mi se dizajn, sučelje i saturacija boja)

 

b) LG C8 (sve i više nego 5 ali me strašno smeta gigantsko postolje)

 

c) Phillips POS9002 (Ambilight je jako privlačan ali ima li ikakve šanse?)

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 18:13 (Vash'jir).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li ima neko PHILIPS PUS8503 ili 8303, kakva je slika na SD signalu i opcenito da li vrijedi tih novaca ili ga je konkurencija dotukla.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo bi idući tjedan novi TV sad kad su još popusti u SD-i.

Imam neke dileme, pošto TV gledam sa nekih 3m. Zapeo sam za Sony.

Gledao sam KD-55AF8,. Cijenovno je tu i 65xf9005. Sviđa mi se i Philipsov OLED zbog ambilighta, dosta je i jeftiniji, ali rijetko gdje se spominje u nekakvim usporedbama.

Gledalo bi se svašta, od zemaljskih programa, Youtube, Kodi, filmovi sa torrenta.

Molim neku preporuku od ta tri i dal znate ide li još kakav popust na one trenutne promo cijene u SD-i.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Evo opet mali update vezan za moj Samsung qled 😄

 

U mrservisu je od 22.2. ...online radni nalog stoji na dijagnostici 2 konstantno...

 

Dao sam im tri tjedna, reko neću biti napastan, naporan...

 

Ali izgleda da ću ih morati zvrcnuti, odnosno pomoliti se Vecni da mi se netko javi na telefon...

 

U međuvremenu sam si stavio najstariji LCD koji imam, panasonicov iz 2006/2007, nisam ziher koja je točno godina.

 

Na njemu nema problema kojih je bilo na Samsungu (prekidanje u gledanju sportskog sadržaja, kao da fps padne na 15 fps) , a qled sam uzeo zbog 120hza, kao super za sport...

 

Uglavnom, Panasonic osim što zuji ko dizelaš, i vide se fleke kada je malo moderniji sadržaj, plus crna nije baš najcrnija...

 

Što se tiče prijenosa sporta- Avion...nikakav 15 fps bs...

 

Ali što sam htio reći, odnosno priupitati...kakav je ovaj altirand dućan?

 

Televizor koji sam kupio isključivo zbog gledanja nogometa, je zaqrac po istom pitanju...

 

Ako mi nekim slučajem vrate lovu, 7600,00 , razmišljam o dodavanju još par tisućica i kupovini oleda. 

 

A taj oled, 55c8, je oko 10,5tkn u tom altirandu. 

 

Pa me zanima vaše mišljenje o tom dućanu?

 

 

 

 Imas u Mall-u 55B8 za 9.200,00 kn koji ti je isti C8 samo sa starijim/slabijim procesorom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 21:56 (evincar).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vurky kaže...

Uzeo bi idući tjedan novi TV sad kad su još popusti u SD-i.

Imam neke dileme, pošto TV gledam sa nekih 3m. Zapeo sam za Sony.

Gledao sam KD-55AF8,. Cijenovno je tu i 65xf9005. Sviđa mi se i Philipsov OLED zbog ambilighta, dosta je i jeftiniji, ali rijetko gdje se spominje u nekakvim usporedbama.

Gledalo bi se svašta, od zemaljskih programa, Youtube, Kodi, filmovi sa torrenta.

Molim neku preporuku od ta tri i dal znate ide li još kakav popust na one trenutne promo cijene u SD-i.

 

 Lg c8 i b8

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam da je LG best buy, ali ne bi.

Jedan od dva spomenuta Sony-a ili eventualno Philips OLED.

Ne znam koliko mi je pametnije ići  na 65'' xf9005 umjeso 55 OLED, plus što još moram mijenjati i ormarić jer ne stane 65''?

 
0 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeti LED TV Sony Bravia KD-49XF8096 4K ili QLED TV Samsung QE49Q6FN?

 
0 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel TCL 43S517 ikad bio na nasem trzistu , ili samung 40NU7100?

 

Naisao sam na neki video gdje sa ta 2 TV-a spominju kao najbolji odabir do 3000kn.?

Ima li ko kakvih informacija o ovome?

 

EDIT

Naisao sam i na ovaj.Ovako nesto mi trebha do 110cm , Smart tv...Misljenje ?

https://www.smartson.hr/artikl/51445-tcl-televizor-43dp640-4k-uhd-led-tv-smart-tv-109-cm?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 12:14 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vurky kaže...

Znam da je LG best buy, ali ne bi.

Jedan od dva spomenuta Sony-a ili eventualno Philips OLED.

Ne znam koliko mi je pametnije ići  na 65'' xf9005 umjeso 55 OLED, plus što još moram mijenjati i ormarić jer ne stane 65''?

Philips osjetno LOŠ..Jedina dobra stvar na kineskom philipsu je panel od LG:)
B8/C8 svakako bolja kupnja!

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 14:20 (Crt True Colors).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Vurky kaže...

Znam da je LG best buy, ali ne bi.

Jedan od dva spomenuta Sony-a ili eventualno Philips OLED.

Ne znam koliko mi je pametnije ići  na 65'' xf9005 umjeso 55 OLED, plus što još moram mijenjati i ormarić jer ne stane 65''?

Philips osjetno lošiji..jedina dobra stvar na kineskom philipsu je panel od LG:)
B8/C8 svakako bolja kupnja!

 Nemoj pisati gluposti..Nijedan OLED nije osjetno lošiji:))  Onda neka uzme Philips OLED 803, koji je bolji od Lg OLED-a..

 

 

11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U fazi kupnje TVa sam do 3000kn +-200, nisam puno istrazivao al prvo na kaj sam naletio je ovo, moze li se naci nesto bolje za te novce?

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70709/lg-50uk6300-ultra-hd-led-tv/

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Apsolutno tvoje cvrkutanje ne znači ništa:)
To moraš da znaš?
 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Apsolutno tvoje cvrkutanje ne znači ništa:)
To moraš da znaš?

 Pa ni tvoje mišljenje ništa ne vredi:)) A pored toga sve lepo ovdje piše..

 

John Archer:
While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

 

 

Vincent Teoh:

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.



For short bursts the 65OLED803 can actually hit 900 nits of brightness - around 70-100 nits more than any other OLED TV I've seen to date.
These unique-for-OLED brightness highlights persist, too, even when the highlight is sitting right alongside an area of inky blackness. This makes you blissfully aware of OLED's natural contrast advantage over its LED rival. More importantly, though, it also delivers the most fulfilling HDR experience I've seen on an OLED TV.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 14:25 (garfield1).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To nije mišljenje to je činjenica:)
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Crt True Colors kaže...
Apsolutno tvoje cvrkutanje ne znači ništa:)
To moraš da znaš?

 Pa ni tvoje mišljenje ništa ne vredi:)) A pored toga sve lepo ovdje piše..

 

John Archer:
While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

 Vincent Teoh:


The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

 I ovde ti lepo piše:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it. It may be related to this being a review sample – we have not been able to double-check with a retail sample."

"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as “creator’s intent”, meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa zar jos taj lik ima pravo glasa u ovoj temi?

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
Crt True Colors kaže...
Apsolutno tvoje cvrkutanje ne znači ništa:)
To moraš da znaš?

 Pa ni tvoje mišljenje ništa ne vredi:)) A pored toga sve lepo ovdje piše..

 

John Archer:
While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

 Vincent Teoh:


The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

 I ovde ti lepo piše:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it. It may be related to this being a review sample – we have not been able to double-check with a retail sample."

"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as “creator’s intent”, meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

Pa ljudi ne gledaju Chipset.. Več je "važna" kvaliteta slike:)) A ko nije zadovoljan sa Androidom na televizoru, još uvijek može uzet vanjski Android box za par evra.. Mislim, da se televizor još uvijek kupuje primarno za gledanje, a ne zbog smart sustava:)) Ko oče dobar smart u smislu samog rada neka uzme Lg, a ko želi "najbolji" kvalitet slike uzima Philips, Sony  ili Panasonic..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice