Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.133.403
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
anttee11 kaže...

Uzeti LED TV Sony Bravia KD-49XF8096 4K ili QLED TV Samsung QE49Q6FN?

Sony Bravia KD-49XF7596 dođe 1.600 kn manje, a gotovo je isti kao serija 8,  ovdje imaš usporedbu. Za 4.250 kn je daleko bolja kupnja. Demo materijal koji se vrtio u SD Split Joker mi je začudo bolje izgledao na 7596 nego na Sony XF8096/8596 ili LG 55SK8500 i ne znatno lošije od Sony XF9005. Još mi nije jasno kako je to moguće, ali eto. Možda je je bio uključen neki drugi mod ili je netko petljao po postavkama? Zapravo mi je žao što nisam imao više vremena. Sony osim serije 9 sa VA panelom koliko vidim na displayspecifications ima samo XF7096 i to samo u 55" dijagonali, a ovaj je bio manji.

 

@garfield

Svi noviji filmovi idu u Dolby Visionu, a ovaj Philips koji je po Archeru za HDR bolje opremljen od drugih OLED televizora to uopće neće znati prikazati. Usto ima sporo sučelje koje konstantno pleše na granici rušenja sistema, zvuk koji zaostaje i ima dosta šuma zahvaljući jeftinim elektroničkim komponentama. Ne bih, hvala. Usto podizanjem brightnessa ćeš samo dobiti svjetliju sliku ali to nema veze za HDR-om. Jedino s čime ima veze je da ćeš LG panelu u tom Philipsu kada mu 2x digneš osvjetljenje 16x skratiti životni vijek, što je danas glavna prepreka boljoj prodaji OLEDa unatoč vidljivo boljoj slici. A što reći o stvarima prepisanim iz Philips prospekta. "ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence" bi trebalo značiti da će boje i osvjetljenost koju Philips procesor zapravo nadoda-izmisli na sliku biti bolji i precizniji od originala ili "enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed" HDR će nadodati-izmisliti podesivo tamo gdje je "najpotrebnije" što naravno da nema veze sa zdravim razumom, niti ima veze sa principom na kojem HDR radi ali lijepo zvuči na papiru.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
anttee11 kaže...

Uzeti LED TV Sony Bravia KD-49XF8096 4K ili QLED TV Samsung QE49Q6FN?

Sony Bravia KD-49XF7596 dođe 1.600 kn manje, a gotovo je isti kao serija 8,  ovdje imaš usporedbu. Za 4.250 kn je daleko bolja kupnja. Demo materijal koji se vrtio u SD Split Joker mi je začudo bolje izgledao na 7596 nego na Sony XF8096/8596 ili LG 55SK8500 i ne znatno lošije od Sony XF9005. Još mi nije jasno kako je to moguće, ali eto. Možda je je bio uključen neki drugi mod ili je netko petljao po postavkama? Zapravo mi je žao što nisam imao više vremena. Sony osim serije 9 sa VA panelom koliko vidim na displayspecifications ima samo XF7096 i to samo u 55" dijagonali, a ovaj je bio manji.

 

@garfield

Svi noviji filmovi idu u Dolby Visionu, a ovaj Philips koji je po Archeru za HDR bolje opremljen od drugih OLED televizora to uopće neće znati prikazati. Usto ima sporo sučelje koje konstantno pleše na granici rušenja sistema, zvuk koji zaostaje i ima dosta šuma zahvaljući jeftinim elektroničkim komponentama. Ne bih, hvala. Usto podizanjem brightnessa ćeš samo dobiti svjetliju sliku ali to nema veze za HDR-om. Jedino s čime ima veze je da ćeš LG panelu u tom Philipsu kada mu 2x digneš osvjetljenje 16x skratiti životni vijek, što je danas glavna prepreka boljoj prodaji OLEDa unatoč vidljivo boljoj slici. A što reći o stvarima prepisanim iz Philips prospekta. "ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence" bi trebalo značiti da će boje i osvjetljenost koju Philips procesor zapravo nadoda-izmisli na sliku biti bolji i precizniji od originala ili "enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed" HDR će nadodati-izmisliti podesivo tamo gdje je "najpotrebnije" što naravno da nema veze sa zdravim razumom, niti ima veze sa principom na kojem HDR radi ali lijepo zvuči na papiru.

 Nemoj pisati gluposti:) Več shvati jednom, da je Philips digao kvalitet slike na razinu, koji drugi ne mogu , da prate..! A sad podjelite nešto minusa..

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije baš sve u slici nego kompletnom paketu.

Što vrijedi slika kad većinu vremena TV toliko šlampavo radi da se primijete jedino nikakve performanse?
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još nekoliko citata iz testova..

 

HIFI test.
Verdict:

The Philips 55OLED803 is a brilliant TV. In some ways, it's better than the LGs with which it shares a panel, particularly in terms of colour vibrancy and detail.

Skin tones still occasionally seem a little off and a premium Sony will do an even better job with motion, but these are minor flaws in an overall excellent picture performance.

What's more, with the bugs of the first sample we tested no longer proving an issue, you're free to enjoy that excellent picture without fear of the set crashing - and we're free to give the TV the five-star rating it clearly deserves.

 

 

Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

However, when it comes down to image quality the Philips OLED803 really did surprise us with some of the most accurate and compelling SDR and HDR images we have seen this year. It really does perform at the same standards as our favourite models like the LG C8 and Panasonic FZ952 and offers up images any film fan would be happy with. It does this while offering some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues. Of course, you can also go mad if you wanted to with some really over the top image processing, as you would expect from a Philips TV. But don't let that divert you away from just how accurate this Philips can also be and the type of image quality that genuinely competes with the LG, Sony and Panasonic sets. If you have decided to go for a 2018 OLED TV, we suggest adding the Philips OLED803 to your demo list and expect to be as pleasantly surprised, as we have been, at what it can offer in terms of image quality for both SDR and HDR content.

 

Final verdict

The 65OLED 803 is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.

 

 

Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.

 

 

CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.

 

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.

 

 

I još što je najvažnije..

 

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLE TVs of older generations.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 18:46 (garfield1).
 
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vurky kaže...

Znam da je LG best buy, ali ne bi.

Jedan od dva spomenuta Sony-a ili eventualno Philips OLED.

Ne znam koliko mi je pametnije ići  na 65'' xf9005 umjeso 55 OLED, plus što još moram mijenjati i ormarić jer ne stane 65''?

 Zasto ne lg ?

Ne vidim smisao uzeti tv oled klase i onda nemati podrsku za sve hdr formate.

 

Ako nisi jako sitnicav, bolja opcija je 65” xf9005 nego 55” oled, pogotovo ako gledas s udaljenosti od preko 3m.

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa sto nije bolje uzet onda oled 65" za 1000kn više?
https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled65c7d-4k-wi-fi.html
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bolje 55 OLED nego led 65

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravljač me nešto zaj.. na LG B8,odnosno nema mi onog kursora(pokazivača) jednostavno nestao, a kad pokušam registrirati upravljač piše da je registracija neuspješna,imao netko sličan problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, citam Vas vec mjesec dana i ovaj forum mi je pomogao u odluci kupnje tv-a.

Uzeo sam LG 55C8.

E sad imam pitanje pa molim pomoc.

Pustio sam onaj test 5% sive i uocio sam banding u filmovima i ostalom sadrzaju se ne primjeti toliko, a i na slici je puno izrazenije nego u stvarnosti.

Jel ovo strasno, da trazim zamjenu tv-a(kupljen je u Petak) ili je ovo prihvatljivo?

Puno Vam hvala svima unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Upravljač me nešto zaj.. na LG B8,odnosno nema mi onog kursora(pokazivača) jednostavno nestao, a kad pokušam registrirati upravljač piše da je registracija neuspješna,imao netko sličan problem?

 Riješio,ako još netko bude imao ovakav problem...:

 

https://forums.tomsguide.com/threads/magic-remote-cursor-not-working.163298/

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MR10 kaže...

Pozdrav svima, citam Vas vec mjesec dana i ovaj forum mi je pomogao u odluci kupnje tv-a.

Uzeo sam LG 55C8.

E sad imam pitanje pa molim pomoc.

Pustio sam onaj test 5% sive i uocio sam banding u filmovima i ostalom sadrzaju se ne primjeti toliko, a i na slici je puno izrazenije nego u stvarnosti.

Jel ovo strasno, da trazim zamjenu tv-a(kupljen je u Petak) ili je ovo prihvatljivo?

Puno Vam hvala svima unaprijed

 Tesko je doci do savrsenog primjerka, ako uopce, tako da ako ti ne smeta/ne vidis problem ja ne bih preporucio vracanje i lutriju ponovno (jer mozes dobiti i losiji).

Plus što OLED-ima treba malo vremena da se "razrade".

Sve zavisi koliko te smeta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 9:38 (Mad Ant).
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
minarelli kaže...

U fazi kupnje TVa sam do 3000kn +-200, nisam puno istrazivao al prvo na kaj sam naletio je ovo, moze li se naci nesto bolje za te novce?

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70709/lg-50uk6300-ultra-hd-led-tv/

 bump

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu7100-vs-lg-uk6300/596/602   LG ti je ips,Samsung va panel...pogledaj usporedbu...ak ces ga spajat sa pc onda Samsung,LG je RGBW ...

po meni Samsung...kad bi nasao sa 5 god gare to je to...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu7100-vs-lg-uk6300/596/602   LG ti je ips,Samsung va panel...pogledaj usporedbu...ak ces ga spajat sa pc onda Samsung,LG je RGBW ...

po meni Samsung...kad bi nasao sa 5 god gare to je to...

 Ako je za PC onda bi baš trebao uzet IPS

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prvo prouci cinjenice a ne ovak napamet....dosta je reci WRGB...pozz

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Prvo prouci cinjenice a ne ovak napamet....dosta je reci WRGB...pozz

 Nisi ni ti proucio kako treba, 50UK6300 je VA panel sa full 4K rezolucijom.

11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci nije los taj model mogu ga kupit? Nebude spajan na pc, samo gledanje telke i nista vise

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Prvo prouci cinjenice a ne ovak napamet....dosta je reci WRGB...pozz

 Aj ne terkeljej i nemoj se pravit pametan kad to nisi.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svaka recenzija kaze ips osim na displayspec...ok i da je va nije lg,vidis da se ljudi ovdje a i na drugim forumima zale  i vracaju i 6950 koji je kao best buy...

Sve je to donji razred ali opet ostajem na tome da je Samsung bolji...kaj god Ja ili neki drugi ovdje tvrdili,ti stalno naginjes na LG,daleko si od Garfielda ali

,mu se priblizavas... pozz

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slobodno mi ti objasnis,rado uvijek poslusam druge,koliko god neupuceni bili...

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Svaka recenzija kaze ips osim na displayspec...ok i da je va nije lg,vidis da se ljudi ovdje a i na drugim forumima zale  i vracaju i 6950 koji je kao best buy...

Sve je to donji razred ali opet ostajem na tome da je Samsung bolji...kaj god Ja ili neki drugi ovdje tvrdili,ti stalno naginjes na LG,daleko si od Garfielda ali

,mu se priblizavas... pozz

Bitno je da ti drugima prebcuješ pristranost a sam si u tome. On preferira LG ti Samsung. I na taj način uvjeravate nekoga u svoje sposobnosti ocijene, znanja prema proizvođačevim promo materijalima (tržišnom natjecanju) u kojma LG ističe prednosti IPS panela dok Samsung RGB u odnosu na WRGB. Kako proizvođači marketingom privlače neupučene korisnike tako i vi lagano za njima uz pozadinsku potporu većinom plaćenih recenzija. I time ti smatraš da si upućen i nešto znaš? Pravi kvalitetan proizvođač se natječe takvim "marketingom" već kvalitetom i sposobnosti da napravi kvalitetnu sliku iz bilo koje korištene tehnologije (ako hoćeš panela) bez obzira na njegove predispozicije. To je onda za svaku preporuku i pohvalu. Ako mene pitaš za mene ni jedan od ta 2 branda neće biti moj TV. Od LG-a dolazi u obzir samo klima ili vešmašina a od Samsunga mobitel i frižider. Iako je Samsung daleko jači brand kojeg LG već 10ljećima u svemu kopira. Tako da mene u taj koš ne moraš stavljat.

 

mariocroatia78 kaže...

Slobodno mi ti objasnis,rado uvijek poslusam druge,koliko god neupuceni bili...

 

 Već sam objasnio više puta. Da samo iščitavanje specifikacija i prema tome pretpostalvljanje kvalitete ili bolje slike je čista glupost. Teorija je jedno praksa sasvim nešto drugo. Pogotvo kod brandova koji ulaze na tržište i daju više za manje para .... na papiru ...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
minarelli kaže...

Znaci nije los taj model mogu ga kupit? Nebude spajan na pc, samo gledanje telke i nista vise

 U tom rangu od cca 3000 su svi renomirani proizvođaci priblizno isti. Izaberi si onaj na kojem ti se OS najvise sviđa te da li trebas IPS ili VA. I uzmi u obzir da je HDR na njima vise marketing nego stvarnost, te da Samsung nema podrsku za DTS zvuk.

 

Moras skociti duplo u cijeni da bi vidio vecu razliku. I to pod uvjetom da znas prepoznati (i namjestiti) bolje, nafrljit boje i backlight mozes na svakom... neki mazohisti tako gledaju stalno jer time fejkas "zivu" i "punchy" sliku, a zapravo je sranje. Tako da to šmekanje ispod cca 7000kn je pomalo smijeh i ne bi se trebao preokupirati previse sa tim...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 13:50 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani forumaši,

 

na temelju vaših preporuka sam nabavio računalo s kojim sam izuzetno zadovoljan pa se evo vraćam da vidim što ima novog u svijetu televizora.

Molio bih Vas za savjet oko odabira smart televizora veličine 55 incha (može i koji inch manje ili više), ali da ne prelazi iznos od 5.000,00 kn. Ne mora biti posljednji krik tehnologije, ali da nije pao u zaborav već. Ne znam koliko naše prodavaonice prate svjetske i europske trendove u nabavi televizora, no vidim da nekih poput TLC (dobar omjer uloženog i dobivenog) kod nas baš i nema ili su znatno slabiji od verzija televizora na drugim tržištima. 

Ne bi bilo loše niti kada bih ga mogao koristiti za pc gaming.

Hvala unaprijed. 

Lp,


4 Samsung
0 Sony
3 Philips
2 TLC
0 Vizio
2 Panasonic
11 LG
0 ostalo
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

Da li se isplati uzeti LG 65UK6950 model za nezahjevno gledanje, vecinom iptv plačena lista i antenski SD kanal. Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

LG ti je ips

 

Nije, trolaš bezveze. Već godinu dana se zna da lg u veličinama 50", 60" i 70" ugrađuje VA panele, puna 4K rezolucija.

 

Po za sada dostupnim informacijama i nova UM serija za 2019. imat će VA panele u tim veličinama.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garrincha077 kaže...

Poštovani forumaši,

 

na temelju vaših preporuka sam nabavio računalo s kojim sam izuzetno zadovoljan pa se evo vraćam da vidim što ima novog u svijetu televizora.

Molio bih Vas za savjet oko odabira smart televizora veličine 55 incha (može i koji inch manje ili više), ali da ne prelazi iznos od 5.000,00 kn. Ne mora biti posljednji krik tehnologije, ali da nije pao u zaborav već. Ne znam koliko naše prodavaonice prate svjetske i europske trendove u nabavi televizora, no vidim da nekih poput TLC (dobar omjer uloženog i dobivenog) kod nas baš i nema ili su znatno slabiji od verzija televizora na drugim tržištima. 

Ne bi bilo loše niti kada bih ga mogao koristiti za pc gaming.

Hvala unaprijed. 

Lp,


 Ja sam kupio ovaj tv preko vikend akcije -20% ako te tako nešto zanima.

Picita kaže...

Pozdrav.

Da li se isplati uzeti LG 65UK6950 model za nezahjevno gledanje, vecinom iptv plačena lista i antenski SD kanal. Hvala

 Isplati se jer za godinu dana bi trebali imat već HD kanale.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati kupiti QLED TV Samsung QE49Q6FN 2018 za 5600kn u SD?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nista ti meni nisi objasnio kolega....da si znao objasniti onda bi znao mane WRGB panela,naravno ne za sve ali nekima je vazno ako ce ga spajat sa PC kakvih problema

ce imati zbog  WRGB...razliku u rezoluciji rijetko tko ce uociti,posto nije ajmo rec full 4k.o gammi  i bojama se ima dosta napisati,signal je RGB a panel je WRGB i to nije dobro

uskladjeno pa je i greyscale,gamma i boje zbrckano....croma 4.4.4 problemi...problem sa slovima...  jel razumijes...nije to razlika IPS I VA panela nego pricam o IPS WRGB

panelu...Nikoga ja kao neki ne preferiram nego samo kazem moje misljenje da radje Samsung uzme,da mislim da je LG bolji rekao bi LG.

 

I da,prilicno sam dosta upucen za razliku od tebe sta pises o marketingu a ne problemima WRGB o cemu se i pisalo te iznosim svoje misljenje.

Nadam se da sad razumijes...pozz

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Pozdrav.

Da li se isplati uzeti LG 65UK6950 model za nezahjevno gledanje, vecinom iptv plačena lista i antenski SD kanal. Hvala

 Ne znam koju cijenu gledaš, u SD je 7999 ako uzimaš na 24 rate kako si rekao prije. Sa njim dođe i Magic remote (airmouse). Ako je za starije ljude onda pogledaj i LG 65UK6750 i 65UK6400/6470 koji dođu sa "običnim" daljincem.

 

p.s. SK8500/8100 što si gledao prije jesu bolji TV-i, ali za nezahtjevno gledanje je i UK serija OK. Za zahtjevnije minimalno SK8500 kod LG-a.

 

p.p.s. koji god kupio, uzmi u obzir da su svi(!) nenamješteni direktno iz kutije i treba se poigrati sa opcijama (za svaki preset posebno - standard, vivid, game, ...). Npr. LG dođe u Eco modu na prvu i to izgleda loše jer je sve "stišano", tj. "Eco" :-), a Cinema/ISF je jedini kalibriran za mračnu sobu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 17:43 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...

Nista ti meni nisi objasnio kolega....da si znao objasniti onda bi znao mane WRGB panela,naravno ne za sve ali nekima je vazno ako ce ga spajat sa PC kakvih problema

ce imati zbog  WRGB...razliku u rezoluciji rijetko tko ce uociti,posto nije ajmo rec full 4k.o gammi  i bojama se ima dosta napisati,signal je RGB a panel je WRGB i to nije dobro

uskladjeno pa je i greyscale,gamma i boje zbrckano....croma 4.4.4 problemi...problem sa slovima...  jel razumijes...nije to razlika IPS I VA panela nego pricam o IPS WRGB

panelu...

 i ti ga baljezgaš..

imam wrgb panel i nikakvih problema koje si naveo.

pročitaš par gluposti na webu, tv nisi ni vidio ali "ti znaš", ti si moćan... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 17:56 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice