Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa kad kupiš atmos sustav upikni box u reciever i nećeš imati problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Baš sam nedavno gledao Bluray playere. Ali naravno neke s normalnijim cijenama. Panasonic pretjeruje s cijenama. TV-a i svega ostalog. Imam još uvijek G30.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

 
Ja recimo ne razumijem ljude koji ne razumiju ako sam kupio recimo OLED da želim pogledati neki film uz Dolby Vision. A uz Dolby Vision uglavnom dolazi Dolby Atmos. Kao što sam već napisao.

Ako sam kupio high-end TV onda ga gledam iskoristiti kako treba.

A što se tiče streama mislim da je to pitanje preference i nema potrebe filozofirati. Recimo možda želiš imati arhivu i onda bez razmišljanja pustiti bilo kada. Recimo i kada internet ne radi kako treba.

I nije mi problem kupiti neki box ali i s njima zna biti problema. Ali to ću sigurn morati napraviti kada složim Atmos sustav.

 

https://hdguru.com/understanding-dolby-atmos-from-an-supporting-lg-tv/

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledao sam nu7192 49” model sa VA panelom i kut gledanja je odličan, ja san se iznenadia jako da se boja mijenja minimalno kad gledaš iz maksimalnog kuta te uopće nije kako sam ja mislia da je loš kut skroz.

Gamer
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...

Pogledao sam nu7192 49” model sa VA panelom i kut gledanja je odličan, ja san se iznenadia jako da se boja mijenja minimalno kad gledaš iz maksimalnog kuta te uopće nije kako sam ja mislia da je loš kut skroz.

 Gledao si u ducanu ili kod nekog doma odgledao neku seriju? Inace, na npr RTINGSu imas i mjerenja pod koji kutem koje komponente slike degradiraju...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma naravno da nije loš, mislim šta ljudi očekuju kvalitetu slike i gledaju pod 45 stupnjeva.

To su takve pluposti, ako se 4k 55 tv gleda sa 2-3m udaljenosti da bi uopće vidio taj 4k tko onda gleda iz kuta od 45 stupnjeva?

Ips paneli su namjenjeni za birtije, kladionice i uredske monitore.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 15:51 (Grga1984).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Ips paneli su namjenjeni za birtije, kladionice i uredske monitore.

 

 

 

BTW, VA monitori su jedni od lošijih, jednako kao i TN, osim što TN barem ima brzinu panela, a za VA proizvođači moraju kemijati solidno da bi došli na bar neki nivo brzine i prikaza boja (ASUS). IPS su trenutno najskuplji monitori za gaming, posao itd. Znači kompletno obrnuto od TV svijeta koji ne brine previše za latenciju... do nedavno kada igre već lagano ulaze i u tu kategoriju.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
lost4815152342 kaže...

 ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

 

 Samo pazi, sa Samsungom bi ti ovo mogao bit problem posto ne podrzava najuobicajeniji format zvuka, DTS. Pa ces morati konvertirati filmove prije gledanja.

 

Pitanje samo jedno, mozda malo glupo: ako nije spojen HDD direktno na TV nego je spojen HDD na laptop a laptop na TV, tada bi zvuka trebalo biti bez obzira na format??

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Kako onda meni radi, zvuk prebacim na PCM i nikakvih problema?

Pa dal ti razumiješ što ti i drugi ovdje pišu ili samo trolaš? Samsunzi od 2018. na dalje NE PODRŽAVAJU DTS CODEC! Bez obzira radi li li se o najjeftinijem 40NU7100 ili o najskupljem Q900 8K televizoru. Niti novi za 2019. isto NE PODRŽAVAJU DTS.

 

Tko gleda puno sadržaja s DTS-om bolje nek zaobiđe samsunge:)

 

 

 

 

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lost4815152342 kaže...
Minneyar kaže...
lost4815152342 kaže...

 ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

 

 Samo pazi, sa Samsungom bi ti ovo mogao bit problem posto ne podrzava najuobicajeniji format zvuka, DTS. Pa ces morati konvertirati filmove prije gledanja.

 

Pitanje samo jedno, mozda malo glupo: ako nije spojen HDD direktno na TV nego je spojen HDD na laptop a laptop na TV, tada bi zvuka trebalo biti bez obzira na format??

 Da, ak gledas prek laptopa/ kompa (spojeno HDMI kablom) onda oni odrađuju dekodiranje zvuka i onda sve radi bez problema

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da nikad jeftiniji lg 55b8 na edigital 8700kn

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Grga1984 kaže...

Ips paneli su namjenjeni za birtije, kladionice i uredske monitore.

 

 

 

BTW, VA monitori su jedni od lošijih, jednako kao i TN, osim što TN barem ima brzinu panela, a za VA proizvođači moraju kemijati solidno da bi došli na bar neki nivo brzine i prikaza boja (ASUS). IPS su trenutno najskuplji monitori za gaming, posao itd. Znači kompletno obrnuto od TV svijeta koji ne brine previše za latenciju... do nedavno kada igre već lagano ulaze i u tu kategoriju.

 Ovdje si polgledaj brzinu:)

 

Motion Blur of TVs

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Motion Blur of Monitors

https://www.rtings.com/monitor/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

 

 

Color Volume of TVs

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/color-volume-hdr-dci-p3-and-rec-2020

 

Wide Color Gamut Coverage of TVs
Rec.709, DCI-P3, Rec.2020
Color Accuracy of TVs
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao što je gore lijepo navedeno u svemu je bolji va panel, u odazivu su jednaki. 

Sada ti meni reci kakva je razlika 

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
mirko111222 kaže...

Pogledao sam nu7192 49” model sa VA panelom i kut gledanja je odličan, ja san se iznenadia jako da se boja mijenja minimalno kad gledaš iz maksimalnog kuta te uopće nije kako sam ja mislia da je loš kut skroz.

 Gledao si u ducanu ili kod nekog doma odgledao neku seriju? Inace, na npr RTINGSu imas i mjerenja pod koji kutem koje komponente slike degradiraju...

 U dućanu sam gledao da, znam da su to neke njihove namontirane scene ali ne mogu utjecat na kut gledanja baš

Gamer
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Grga1984 kaže...

Ips paneli su namjenjeni za birtije, kladionice i uredske monitore.

 

 

 

BTW, VA monitori su jedni od lošijih, jednako kao i TN, osim što TN barem ima brzinu panela, a za VA proizvođači moraju kemijati solidno da bi došli na bar neki nivo brzine i prikaza boja (ASUS). IPS su trenutno najskuplji monitori za gaming, posao itd. Znači kompletno obrnuto od TV svijeta koji ne brine previše za latenciju... do nedavno kada igre već lagano ulaze i u tu kategoriju.

 Lošiji su u svemo osim kontrastu ... i to im je glavna boljka jer je veliki omjer.

 

Ostalo je sve na strani IPS-a od boja, brzine, kutova. Očita prednost osim kuta su boje koje na VA panelu izgledaju isprano.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa, mogu li se kod LG-a (u ugradjenom playeru) trajno spremiti postavke za titlove?
Trenutno moram svaki put kad otvorim film/seriju ponovno postavljati koding itd.
U pitanju je webos 4.0.
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozz

 

u potraznji sam za ''gaming'' telkom, trenutno imam 55pus6262 no on ide na more pa bi si ovog puta uzimal televizor kak spada s obzirom da na ovom trenutnom filipsovom igre uopce nisu smooth ko na monitoru tj. zbog viskog input laga ako se ne varam.

Google mi je rekao da je za sada LG jedini s niskim input lagom kad se stavi u GAMING/PC mode no opet pitanje je jel ce se ponasat isto ko i da igram na monitoru.

 

 

Kad igram na telci vecinom sam na kontroleru no u FPS igrama ubi te bog da naciljam nekog tj. imam osjecaj ko da slika kasni

 

Znam da je monitor mama al jbga draze mi je igrat iz kreveta navecer u kasne sate

 

EDIT:

 

zaboravil sam rec da ne mislim uzimat telke po 10 hiljada kuna, mislio sam nesto do 4-5 a max bi bilo 6 tisuca

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 22:50 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

taj tv ima veliki input lag 125 ms ... e sad u game modu dal ima nešto manje ne znam ... ali nisi jedini koji se žali da loše radi na igrama.

 

A u kojoj rezoluciji igraš igre?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

taj tv ima veliki input lag 125 ms ... e sad u game modu dal ima nešto manje ne znam ... ali nisi jedini koji se žali da loše radi na igrama.

 

A u kojoj rezoluciji igraš igre?

 4k

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 23:41 (karlo125).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bi tv, velicina 43", gledao sam Lg 43uk6300 i Samsung 43nu7122, eventualno sam vidio Hisense 50" 6140, ima još neki model?

 

Što bi se od toga najviše isplatilo?

 

Na njega bi spojio Pc da mogu igrat pes/gta, jel bi bila loša slika ak te igre igram u full hd jer za 4k i nemam bas grafu (gtx1060).

 

Bilo bi isto korisno da ima ok media player preko usb-a da stari moze jednostavnije pustit si film da se ne zeza s paljenjem kompa nego samo da pikne stick.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Kao što je gore lijepo navedeno u svemu je bolji va panel, u odazivu su jednaki. 

Sada ti meni reci kakva je razlika 

 a gdje si ti to "gore" pročitao da su VA monitori brzi ? 

..najbrži su i dalje TN monitorski paneli, zatim slijede IPS a zadnjih godinu dvije piše da VA stiže do nekih 5 ms mada je problem kolorita i dalje izražen.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 6:44 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O čemu ti pričaš o monitorima ili TV.

Jer ja pričam u TV i ni jedan taj IPS nije brži od VA, dapače i u svemu ostalom su lošiji. Osim u kutu gledanja (neš ti bitne karakteristike).

Bitan je kut, a kontrast, prikaz crne, raspon boja i ostale stvarno bite karakteristike su nebitne.

Koliko ja čujem da je OLED najbolji panel jer ima beskonačan kontrast i savršenu crnu boju, a ne zato što ima kut gledanja bolji od IPS.

Lijepo Vi uživajte u gledanju pod 45 stupnjeva i sa upaljenim reflektorima jer to vam je jedina utjeha što ste kupili taj IPS TV.

 

Vi IPS stručnjaci ste postali gori od onog Slovenca koji gura IPS Filipse. U stvari i Filips se maknuo od IPS onda znaš koliko je sat.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 8:43 (Grga1984).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

pozz

 

u potraznji sam za ''gaming'' telkom, trenutno imam 55pus6262 no on ide na more pa bi si ovog puta uzimal televizor kak spada s obzirom da na ovom trenutnom filipsovom igre uopce nisu smooth ko na monitoru tj. zbog viskog input laga ako se ne varam.

Google mi je rekao da je za sada LG jedini s niskim input lagom kad se stavi u GAMING/PC mode no opet pitanje je jel ce se ponasat isto ko i da igram na monitoru.

 

 

Kad igram na telci vecinom sam na kontroleru no u FPS igrama ubi te bog da naciljam nekog tj. imam osjecaj ko da slika kasni

 

Znam da je monitor mama al jbga draze mi je igrat iz kreveta navecer u kasne sate

 

EDIT:

 

zaboravil sam rec da ne mislim uzimat telke po 10 hiljada kuna, mislio sam nesto do 4-5 a max bi bilo 6 tisuca

Evo ovdje pogledaj: https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

Imas i po cjenovnom rangu.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

O čemu ti pričaš o monitorima ili TV.

Jer ja pričam u TV i ni jedan taj IPS nije brži od VA, dapače i u svemu ostalom su lošiji. Osim u kutu gledanja (neš ti bitne karakteristike).

Bitan je kut, a kontrast, prikaz crne, raspon boja i ostale stvarno bite karakteristike su nebitne.

Koliko ja čujem da je OLED najbolji panel jer ima beskonačan kontrast i savršenu crnu boju, a ne zato što ima kut gledanja bolji od IPS.

Lijepo Vi uživajte u gledanju pod 45 stupnjeva i sa upaljenim reflektorima jer to vam je jedina utjeha što ste kupili taj IPS TV.

 

Vi IPS stručnjaci ste postali gori od onog Slovenca koji gura IPS Filipse. U stvari i Filips se maknuo od IPS onda znaš koliko je sat.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...
Memphis kaže...

taj tv ima veliki input lag 125 ms ... e sad u game modu dal ima nešto manje ne znam ... ali nisi jedini koji se žali da loše radi na igrama.

 

A u kojoj rezoluciji igraš igre?

 4k

 

 Onda zaboravi ulazne HDR modele

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
CroDexter kaže...

 
Ja recimo ne razumijem ljude koji ne razumiju ako sam kupio recimo OLED da želim pogledati neki film uz Dolby Vision. A uz Dolby Vision uglavnom dolazi Dolby Atmos. Kao što sam već napisao.

Ako sam kupio high-end TV onda ga gledam iskoristiti kako treba.

A što se tiče streama mislim da je to pitanje preference i nema potrebe filozofirati. Recimo možda želiš imati arhivu i onda bez razmišljanja pustiti bilo kada. Recimo i kada internet ne radi kako treba.

I nije mi problem kupiti neki box ali i s njima zna biti problema. Ali to ću sigurn morati napraviti kada složim Atmos sustav.

 

https://hdguru.com/understanding-dolby-atmos-from-an-supporting-lg-tv/

 

 

Vidio sam to ranije kada smo raspravljali o Dolby Atmosu. Iskreno da sam znao da LG ne može puštati Dolby Atmos iz mkv file-ova ne bi ga uzeo.

A da ne pričam o tome da ne može puštati titlove koji su u obliku slike, a koje čita i VLC na mobitelu.

BTW, glupi mobitel uz VLC ili KODI može puštati Dolby Atmos, a TV od 10.000 kn ne može.

Za mene je LG totalno fail po pitanju multimedije. Plus to je takoreći zatvoreni sustav poput iOS-a i ako oni ne podržavaju nešto zaboravi.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U jednu ruku se slažem jer Sony, LG i samsung imaju svaki svoje mušice i niti jedan nema kompletno riješenje. 

U drugu ruku od aplikacija na TV-u koristim iptv, Netflix, HBO i prime video za sve ostalo koristim android box.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

U jednu ruku se slažem jer Sony, LG i samsung imaju svaki svoje mušice i niti jedan nema kompletno riješenje. 

U drugu ruku od aplikacija na TV-u koristim iptv, Netflix, HBO i prime video za sve ostalo koristim android box.

 

 

To sam ustvari i ja htio reći. Ovdje se non stop priča kako Samsung ne podržava DTS (ok to je možda najrašireniji audio format koji se koristi) ali i drugi imaju ograničenja.

Ja ću si definitivno na kraju kupiti uređaj za playanje (Bluray player ili media box koji će imati HDMI 2.1)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 14:09 (CroDexter).
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A presmijesno kako ovdje neki spominju LG kao sveti gral koji podrzava sve formate, a onda cujes ovako od ljudi koji ga zbilja imaju pravu situaciju... dosta govori o tome kolko se ljudi koji pisu tu o televizorima zapravo kuze u njih :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice