Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.957
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije jača slika nego je bolji kontrast. Ako gledaš po kutem onda IPS.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima dobrih boxova malo su skuplji... uzmes nvidiu shield i imas strojcinu za filmove a bogami i za igranje ako te zanima.... ja sam uzeo jer imam dobro ozvucenje i receiver....i naravno tv je Samsung KS7002 i problemi dobit hd zapise s filmova zbog kretenizma Samsungovog sto nemogu najobicniji pass na hdmi napravit nego izigravaju majmune.... ugl shield nema sta nije procitao do sada...i svaki zapis procita koji se nalazi u fajlu....
VenAtoR#2231
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ipak sam uzeo qe65q8dn i bilo bi mi žao da sam išao na 55" soluciju, ostavio sam ga na "nogicama" i udaljrnost gledanja je 2,8m. Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.

 jesi koristio onaj link od Garfielda za postavke ili nesto drugo, ja cekam da mi stigne tv.

nadam se da ce stici kroz dan-dva

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

 Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

 Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

 Stvar je u tome da sam nasao taj LG iz 2017 za 700 EUR. A i taj QLED je oko 6.000 kn u sancta domenica

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

 Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

 Stvar je u tome da sam nasao taj LG iz 2017 za 700 EUR. A i taj QLED je oko 6.000 kn u sancta domenica

 OK, odgovor je i dalje isti, pod uvjetom da je taj B7 OK, neraspakiran itd. itd. Q6FN je 7776 ili 6999 u SD-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 13:23 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Mad Ant kaže...
djhuby kaže...
Dvoumim se..Koji TV bi odabrao? Samsung QLED iz 2018 god ili OLED LG iz 2017 god? Radi se o ova dva modela:
QLED TV Samsung QE55Q6FN 2018
LG OLED55B7V OLED 2017
na njemu cu koristiti i PS4 pro i PS5 koji bi trebao izici ove ili slijedece godine. Hvala

 Ne znam gdje gledas cijene, ali imas vec i B8 iz 2018 od 55" za te novce... I da, OLED je bolji od obicnog LCDa sa edge pozadinskim osvjetljenjem naravno...

 Stvar je u tome da sam nasao taj LG iz 2017 za 700 EUR. A i taj QLED je oko 6.000 kn u sancta domenica

 OK, odgovor je i dalje isti, pod uvjetom da je taj B7 OK, neraspakiran itd. itd. Q6FN je 7776 ili 6999 u SD-u.

 Za vikend je SD imala akciju za 6.300 kn sad su opet digli. Ovaj LG je sa amazona. Izgleda da otpakiran. Navodno LG daje jamstvo godinu dana u Hrvatskoj ako narucis sa amazona. Ne z am da li da riskiram.

 

https://www.amazon.de/LG-OLED55B7V-Premium-Ultra-55-Zoll/dp/B06XVMNVD5?psc=1&SubscriptionId=AKIAIPHVZTVH6LZ5BFZA&tag=techracom00-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06XW4Y4ZN&ascsubtag=grd-4294825943135470284-21&th=1

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...
Cak i nasi SD kanali izgledaju jako dobro uz detaljne postavke slike naravno.

 jesi koristio onaj link od Garfielda za postavke ili nesto drugo, ja cekam da mi stigne tv.

nadam se da ce stici kroz dan-dva

 Sa RTINGS-a

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

 Za vikend je SD imala akciju za 6.300 kn sad su opet digli. Ovaj LG je sa amazona. Izgleda da otpakiran. Navodno LG daje jamstvo godinu dana u Hrvatskoj ako narucis sa amazona. Ne z am da li da riskiram.

 

https://www.amazon.de/LG-OLED55B7V-Premium-Ultra-55-Zoll/dp/B06XVMNVD5?psc=1&SubscriptionId=AKIAIPHVZTVH6LZ5BFZA&tag=techracom00-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06XW4Y4ZN&ascsubtag=grd-4294825943135470284-21&th=1

 Čini se OK, od LG-a je i oni sređuju dostavu, što je zanimljivo jer inače za nove ne možeš dobiti dostavu u HR. Jednako tako bi trebala biti mogućnost slanja na garanciju, kao i sa ostalim Amazon stvarima.

 

EDIT: Sad vidim da je od Stella’s Boutique koji je tek otvoren i nema ocjene. Zato i ima dostavu u HR

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:59 (Mad Ant).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gorane, jel možeš podjeliti iskustva sa TVom, jer još danas mi vrijedi ponuda i SD-a za taj TV. Kažeš da je SD signal jako dobar, nekako me taj dio brine jer žena  zna "zapilliti" sa lokalnim programima HRT, nova, RTL?!

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko preporuku za solidan zidni nosač za 65Q8DN

tv bi stajao na zidu u visini očiju (sjedeći položaj)

nije potrebno da je podesiv kut, bitno mi je samo da je što bliži zidu (radi estetike)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma uzmi onda najobicniji nosac ... nisu tvi vise po 30 kila ko stare plazme da se moras sekirat.... imaju 10-15 kila i uredno ce stajat.... stotinjak kuna ce te kostat...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Interesantno nadasve!
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima,

 

evo jedno pitanje? Ima li netko iskustva sa Hisense televizorima? Konkretno me zanima ovaj iz Elipsa. https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ma uzmi onda najobicniji nosac ... nisu tvi vise po 30 kila ko stare plazme da se moras sekirat.... imaju 10-15 kila i uredno ce stajat.... stotinjak kuna ce te kostat...

 Ovaj je 27kg, neznam mora li nosač biti VESA ili ne

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...
jocommb kaže...
Ma uzmi onda najobicniji nosac ... nisu tvi vise po 30 kila ko stare plazme da se moras sekirat.... imaju 10-15 kila i uredno ce stajat.... stotinjak kuna ce te kostat...

 Ovaj je 27kg, neznam mora li nosač biti VESA ili ne

 Pa vesa ti je standard za nosace tj. rupe na tv-u gdje se montira nosac.

Vidis raspon rupa i uzmes nosac koji mozes namontirat tu.

Ne mozes uzet nosac tek tako koji ti padne na pamet.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako dozvolite jedno glupo pitanje,

 

moze li smart tv raditi bez max tv prijemnika.

spojim ga na internet, skinem aplikaciju max tv, logiram se...

ili tako samo max tv go moze raditi

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 15:49 (Dr_Acula_Hr).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DiRT kaže...

Dobra cijena, vjerojatno ima još dosta NU8002 u svim veličinama po skladištima i shopovima a novi stižu pa treba riješiti zalihe. Može se uskoro očekivati i 4999 za 55":)

 

Ali evo i dobre ponude iz dežele: kod njih u ovom trenutku najjeftiniji OLED 55B8, 7680 kn.

 

https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55b8.html

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od danas dostupan u Njemačkoj novi 55" C9 OLED za 2196 eur.  Uskoro onda i u svim EU zemljama, vidjet ćemo s kakvim krajnjim cijenama.

 

https://millionstore.com/cgi-bin/index.pl?prod=DTR442472

 

 

Odmah u startu 300 eura niža cijena od preporučene (2500) što znači da nas čeka još dosta takvih sniženja do kraja godine, nadamo se još više nego za C8:)

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

ako dozvolite jedno glupo pitanje,

 

moze li smart tv raditi bez max tv prijemnika.

spojim ga na internet, skinem aplikaciju max tv, logiram se...

ili tako samo max tv go moze raditi

 MaxTV "obični" ne radi bez svog "playera" kojeg dobiješ u kutiji i spaja se na određeni port na glavnom routeru.

 

MaxTV GO je za uređaje spojene samo na internet (PC, mobitel, tablet), a moram priznati da nisam vidio baš aplikaciju u nekom od TV-a za skinuti sa store-a. I reklame govore samo o drugim uređajima.

 

Teoretski je moguće možda na nekom Android TV uređaju... jedino je pitanje da li postoji u Play Store-u ili moraš nekako nabaviti .apk datoteku i instalirati...

 

Slično je sa HBO paketom u kojem dobiješ HBO GO koji onda možeš instalirati/prijaviti na druge TV-e (do 4 ako se ne varam), ali HBO GO aplikacija nema "kanale" (Cinemax, HBO 1, 2, 3...) već samo izbor filmova/serija, kao Netflix...

 

 

 

EDIT: Mislim da bi ovo bilo to što trebaš (Maxtv To Go TV):

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.t.ht.maxtv.ottbox

 

a ima i HD verzija, iako kaže da je za telefone i tablete, MaxTV To Go HD (možda ne radi daljinski):

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.bulb.tcom.maxtvhd.ott

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 17:50 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
DiRT kaže...

... 

 

Ali evo i dobre ponude iz dežele: kod njih u ovom trenutku najjeftiniji OLED 55B8, 7680 kn.

 

https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55b8.html

 Ovo mi izgleda kao odlična ponuda bez obzira na samo 2 god garancije. Mislim da se ne isplati dati 2000 kn više za C8.

Jeli tko kupovao od njih, jesu pouzdani? Navodno se može platiti i pouzećem bez obzira što su iz SLO?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 19:03 (Vurky).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DiRT kaže...

 Ima i u Elipsu akcija za taj

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Može preporuka za 65'' do 10000 kn, puno toga je na tržištu pa me zanima mišljenje ekipe koja prati tehnologiju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

ako dozvolite jedno glupo pitanje,

 

moze li smart tv raditi bez max tv prijemnika.

spojim ga na internet, skinem aplikaciju max tv, logiram se...

ili tako samo max tv go moze raditi

 

Teoretski da ako je davatelj usluga omogucio takvu vrstu usluge i izdao aplikaciju za tvoj TV . 

Trenutno koristim   takvu aplikaciju po bas takvom sistemu kako si opisao  . aktivira se na korisnickom portalu preko OTP koda i autorizira TV ( kao HBOgo) . radi preko interneta i pored TV programa ima  napredne servise (VOD , vracanje programa   7dana  itd ) i radi odlicno dodao bih :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 20:04 (error_666).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel zna netko u čemu je problem. Imam Lg 55uf7787 i kad prebacim na neki UHD program slika mi se nakon dvije tri sekunde zatamni, znači bude Ok i onda odjednom se zatmni. Na kraju mi ispadne da je bolja slika na FullHd nego na UHD istom programu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

Jel zna netko u čemu je problem. Imam Lg 55uf7787 i kad prebacim na neki UHD program slika mi se nakon dvije tri sekunde zatamni, znači bude Ok i onda odjednom se zatmni. Na kraju mi ispadne da je bolja slika na FullHd nego na UHD istom programu.

 Problem sa brightnesom ili postavkama za taj input?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 9:35 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZeljkoP kaže...

Pozdrav!

 

Može preporuka za 65'' do 10000 kn, puno toga je na tržištu pa me zanima mišljenje ekipe koja prati tehnologiju.

 Ako se možeš protegnuti do 12 ipo, onda https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled65b8pla

 

Baš je best buy. Ja sam skoro pola godine gledao šta uzeti za iste pare kao i ti i ova akcija me konačno natjerala da se odlučim. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice