Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.730
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Friday kaže...

Samo da napisem nesto gotovo potpuno nevezano... Uzeo sam prije par mjeseci braviu 65 inca i mogu vam reci da netflix u 1080p izgleda bolje od 95% 4k ripova koje sam pogledao (a skidam ripove od 20 pa do skoro 80 giga). Ne znam u cemu je fora i da li upscaling radi tako dobro ali evo gledam i ne vjerujem. Vuce uglavnom nekih 6-10 mbps i slika je jebeno savrsena...

 Gdje si nakraju uzeo, JL, RS, Currys...?

 

BTW, pustas ripove preko PCa ili internog playera? Da nisu filteri/postavke problem?

 

Currys je na kraju bio. TV sa stalkom i 5 godisnjim "kaskom" - oko 1700 eura.

Pustam preko kodija ili VLC-a koji su instalirani na TV-u

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG C9 OLED TV Review - HDTVTest

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Uvijek možeš potegnut i do naših, evo "akcija" u emmezeti, 14999 kn 

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70818/lg-oled65b8-ultra-hd-oled-tv

 

 

 

 

 I ja pikiram LG OLED65C, ali sam fulao proslo ljeto kad su bili cak i ispod 15K kn, a sada je 9-ka tu po prevelikoj cijeni, ceka se 10-ka... BF je zadnji datum kad uzimam, ne da mi se sstrijepiti od povratnika i otvaranih kasnije. Moooozda bi Q90R usao u izbor da nije preskup i Samsung

 ja bi uzeo i 8-micu...mislim da u displayu nema puno razlike 8-9-10, više HW za smart TV...?

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam nekih problema sa svojom starom najdražom panasonic plasmom tx-p42g20e.,pa cu mozda morat ranije u kupovinu od namjeravanog, pa me zanima preporuke za tv jer nisam u toku u zadnje vrijeme.Ovako gledam najviše sport(najviše nogomet)u hd-preko satelita, možda i iptv uzmem jer na satelitu sve manje paketa(pa sam mislio mozda odmah neki lg), i filmovi.igre ne igram.udaljenost gledanja cca 3 m.neki best by idealno bi bilo oko 5000kn ili manje, ali mogu se protegnit i više ako je nesto isplativije.Philips mi nemoj te nuditi!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Milojko amateru aj se poklopi sam i ne jaci na moje postove. To sto je ovdje 99% amatera koji o tehnici ne znaju nista mene puno ne dira.

Kupi sto hoces i gledaj kako hices, stvarno me nije briga.

mozes i slusati vrhunske audio snimke na aerodromu ako te to usrecuje.

 

Ali daj barem malo pameti u glavu stavi i procitaj moj post pa onda odgovori, ovako ispadas glup.

Sto sam ja to krivo napisao ? Jesi imao i jedan od ta dva tva koja sam usporedio pa da imas sto pametno za reci ?

Na kraju covjek je pitao tko je presao s plazme na oled i da usporedi. Odgovorio sam mu tocno sto je pitao !

 

Koja si ti trolcina !

 Peče, a? 

Tak jako da sam dobio thumb down.. Hahahahahahah. Ja ču tebi Thumb up, jer si mi simpa.

Pitao sam te prije nekoliko mjeseci da predočiš svoje profesionalstvo i ništa. Tak da...

Nemečeš svoje mišljenje i bilo kakva diskusija s tobom nema smisla. Gadno je kad gačice padnu na noge .

 

EOD

 

Edit: Sorry ekipi na off topic, danas idem bacit oko na 55'' i 65'' od oko 1k € +- 200€.

 

Eto ON Topic:

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 5:18 (Zver).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Pixel kaže...

 Milojko amateru aj se poklopi sam i ne jaci na moje postove. To sto je ovdje 99% amatera koji o tehnici ne znaju nista mene puno ne dira.

Kupi sto hoces i gledaj kako hices, stvarno me nije briga.

mozes i slusati vrhunske audio snimke na aerodromu ako te to usrecuje.

 

Ali daj barem malo pameti u glavu stavi i procitaj moj post pa onda odgovori, ovako ispadas glup.

Sto sam ja to krivo napisao ? Jesi imao i jedan od ta dva tva koja sam usporedio pa da imas sto pametno za reci ?

Na kraju covjek je pitao tko je presao s plazme na oled i da usporedi. Odgovorio sam mu tocno sto je pitao !

 

Koja si ti trolcina !

 Peče, a? 

Tak jako da sam dobio thumb down.. Hahahahahahah. Ja ču tebi Thumb up, jer si mi simpa.

Pitao sam te prije nekoliko mjeseci da predočiš svoje profesionalstvo i ništa. Tak da...

Nemečeš svoje mišljenje i bilo kakva diskusija s tobom nema smisla. Gadno je kad gačice padnu na noge .

 

EOD

 

Edit: Sorry ekipi na off topic, danas idem bacit oko na 55'' i 65'' od oko 1k € +- 200€.

 

Eto ON Topic:

 O cemu ti covjece pricas ?

sto ti je dosadno pa si nasao nekog zaj. na forumu 

Dobio si palac dolje jer si uletio u post , napisao gluposti koje nemaju apsolutno nikakve veze s onime sto je civjek pitso i sto sam ja odgovirio i sad nastavljas na osobnoj razini dalje provocirati. Potpuno ocekivani odgovor nekoga tko nema sto pametno za reci.

Ako imas sto reci na temu o kojoj sam pisao samo daj, ako ne predtani trolati i spamati !

Sto ni ja trbi predocio svoje profesionalstvo ? Sto si ti meni ? 

Zelim imati svoju dozu privatnosti na forumu vas zbog ekipe koja u nedostatku znanja i kulture krece osobno na ljude jer ne zna nista drugo.

Ako si za diskusiju ja sam za, ali samo argumentima i cinjenicama, ostalo me ne zanima.

Nikom ja nista ne namecem, ovo je forum, izrazavam svoje misljenje kao i svi drugi, sto bi trebao sutiti ako se ne slazem s necime da ti budes sretan ? Ako mislis da nisam u pravu slobodno kontriraj pa mozemo diskutirati. 

Diskusija s tobom nema smisla jer osim podrugivanja nisi opet napisao nista vezano uz temub? 

Vidis li ironije, provociras nekoga ko je covjeku dao konkretan odgovor i prozivas ga da trola, a sam cijelo vrijeme trolas jer nisi napisao apsolutno nista na tu temu ?

A svoje kompetncije sam spomenuo ako te bas zanima, necu se ponavljati.

 

Pa da ti ponovim pitanje pa reci ti covjeku kad ja trolam:

presao si s plazme na oled, koje su tvoje impresije ?

evo odgovori !

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručio Q6FN 55", 65" mi je prevelik za udaljenost s koje gledam, kad stigne javim dojmove 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 13:45 (ParaNO1d).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ga imam nekih tri tjedna, i zadovoljan sam... :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pripazite na purple patches

nikad više samsung

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

pripazite na purple patches

nikad više samsung

O kojem TV-u se radi? Što je bilo?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

purple patches je zajebana stvar :(

Isto nikad više na samsung tv, mobiteli da ali tv ne.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Objasnite molim ? jer planiram kupnju tv-u iduči mjesec i htio sam samsung

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ursusc355 kaže...

Objasnite molim ? jer planiram kupnju tv-u iduči mjesec i htio sam samsung

 Prijatelju i najdraži moj kolega forumaš evo ti link pa čitaj da te ja previše nadavim :)

ja ti mogu ukratko reć da su to ljubičaste točke i mrlje koje su se pojavile na mom Samsungu :/

A to je sve češći i češći slučaj na njihovim televizorima...

Nadam se da ću sa Sony XF ili XG 9005 imat više sreće što se ekrana tiče 

 

https://www.ifixit.com/Answers/View/497669/Purple+spots+on+samsung+led+48

 

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 11:05 (Seki001).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je izolirani slucaj i takve stvari se dogadaju svim proizvodacima (osim naravno Phillipsa :P ) , jebao vas lov na vjestice na temelju 2 iskustva izmedu milijuna korisnika. Najbitnije je da se moze bez problema reklamirati i dobiti ispravan TV.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

utipkaj u google "samsung purple patches" i čitaj do mile volje, ima štiva... već sam pisao o tome i svojim iskustvima.

samsung u moju kuću više neće

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koja hebena 2 iskustva i koja zamjena tv-a nakon isteka jamstva, ne pricaj gluposti

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

utipkaj u google "samsung purple patches" i čitaj do mile volje, ima štiva... već sam pisao o tome i svojim iskustvima.

samsung u moju kuću više neće

 

Šta kazu za Qled?

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/purple-patches-at-the-side-and-center-of-the-screen/td-p/2472707

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

koja hebena 2 iskustva i koja zamjena tv-a nakon isteka jamstva, ne pricaj gluposti

 Evo pogledaj link u postu iznad, ista stvar za Sony. Jamcim ti, googlaj bilo koji brand i iskocit ce ti more potencijalnih problema s kojima se ljudi susrecu. Zato se lijepo uzme 5 godina garancije kad kupujes nesto od cega ocekujes da radi na dulji rok.

 

Evo ja sam osobno imao slucaj da sam dvaput morao reklamirati MSI Gaming graficku karticu koja je inace na glasu kao najbolja i najpouzdanija od svih izvedbi. Pa necu sad pljuvati proizvodaca, jednostavno mi je tako grah pao i jednostavno osobno vise necu uzimati MSI :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 11:30 (Minneyar).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da nije do Samsunga, jednostavno se to događa svima. Neovisno je li televizor ili nešto drugo. Ja Gorenje ne preferiram jer nikad nisam imao sreće s tim proizvođačem, a znam ljude koji kupuju samo Gorenje i uvijek sve super. Tako je i kod TV-a, osobno sa Samsungom i Sony-em nikad loša iskustva, a opet ima ljudi koji ih ne vole.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
meboro1 kaže...

koja hebena 2 iskustva i koja zamjena tv-a nakon isteka jamstva, ne pricaj gluposti

 Evo pogledaj link u postu iznad, ista stvar za Sony. Jamcim ti, googlaj bilo koji brand i iskocit ce ti more potencijalnih problema s kojima se ljudi susrecu. Zato se lijepo uzme 5 godina garancije kad kupujes nesto od cega ocekujes da radi na dulji rok.

 

Evo ja sam osobno imao slucaj da sam dvaput morao reklamirati MSI Gaming graficku karticu koja je inace na glasu kao najbolja i najpouzdanija od svih izvedbi. Pa necu sad pljuvati proizvodaca, jednostavno mi je tako grah pao i jednostavno osobno vise necu uzimati MSI :P

 MSI je smeće i bilo uvijek, netko ti je dobro prodao priču ...

 

Samsung ima najviše problema sa ljubičastom bojom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 14:06 (Memphis).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
Minneyar kaže...
meboro1 kaže...

koja hebena 2 iskustva i koja zamjena tv-a nakon isteka jamstva, ne pricaj gluposti

 Evo pogledaj link u postu iznad, ista stvar za Sony. Jamcim ti, googlaj bilo koji brand i iskocit ce ti more potencijalnih problema s kojima se ljudi susrecu. Zato se lijepo uzme 5 godina garancije kad kupujes nesto od cega ocekujes da radi na dulji rok.

 

Evo ja sam osobno imao slucaj da sam dvaput morao reklamirati MSI Gaming graficku karticu koja je inace na glasu kao najbolja i najpouzdanija od svih izvedbi. Pa necu sad pljuvati proizvodaca, jednostavno mi je tako grah pao i jednostavno osobno vise necu uzimati MSI :P

 MSI je smeće i bilo uvijek, netko ti je dobro prodao priču ...

 

Samsung ima najviše problema sa ljubičastom bojom 

to ja i govorim, daleko najviše problema sa flekavim ekranima imaju korisnici samsung televizora. ja sam jedan od njih. tv je kupljen za bozic 2014 i nakon niti 5g slika je negledljiva. procitao sam masu postova na stranim forumima da samsung apsolutno ne poduzima nista po tom pitanju ako je tv van garancije pa makar i mjesec dana. vozi u servis i mjenjaj panel koji kosta ko novi tv, a da ne pricam o tome da mi je panel riknuo na tom samsungu unutar 6mjeseci od kupovine, zvao servis došao majstor s novim panelom, ide zasarafit, uzme krivi vijak (predugacak) i pukne panel. pa cekaj opet novi panel. tako da ustvari panel na mojoj televiziji nema ni 4g.

samo ukucaj u google PURPLE PATCHES TV pa ces vidjeti koji proizvodac se najvise spominje, tako da moze pricat tko god sto hoce ali ja sam samsung prekrizio

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da će se Samsung najviše spominjat kada generalno prodaje najviše televizora..

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

na ovoj temi je barem 50 forumaša kupilo samsung tv zadnjih 15 mj i još nitko nije spomenuo tu anomaliju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 15:16 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkexx kaže...

Naravno da će se Samsung najviše spominjat kada generalno prodaje najviše televizora..

 Aha, a di je onda LG izostao?

Anđeo bez falinge kaže...

na ovoj temi je barem 50 forumaša kupilo samsung tv zadnjih 15 mj i još nitko nije spomenuo tu anomaliju.

 A kaj je godina dana? Buš videl nakon 2-3 godine jel su bu il ne bu kaj događalo ...

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto je ovo otvoreni forum da se nadovežem.

Nije da branim Samsung i ostalo, smatram da su im TV-i preskupi(high end) što ide i mene

jer sam vlasnik jednog od takvih.

 

No ovdje se protežu KRIVE INFORMACIJE, dakle, model koji kolega spominje

ima "Sonyev" panel kako ja to volim zvati ili ako ćemo točno

panel od tvrtke AU Optoelectronics koja također ugrađuje panele u PC monitore, laptope,

aute, tablete itd...uglavnom poslije LG-a drugi po redu renomirani proizvođač panela.

Svi paneli koje Sony ugrađuje u LED LCD liniju su upravo AUO, VA matrica.

Svi paneli koje Samsung ugrađuje do mid end klase su upravo AUO.

Da, čak i QLED, Q6FN, Q7FN, Q8FN(europsko tržište) imaju upravo AUO panele.

Q8DN, Q9FN imaju Samsung original panele.

Ovo su provjerene informacije, također mogu postati sliku svoga odnosno koda u servisnog meniu.

 

Naravno da može biti i do elektronike a ne panela ali tada opet jašemo mrtvog konja

jer osim procesora 90% sklopova u Samsungu nije njihovo nego 3rd party koji se koristi

u svim ostalim TV-ima.

 

Samsung ima najviše problema sa purple patches(ako je suditi po googleu).

Samsung prodaje najviše TV-a, ako je suditi po googleu i statiskima, sve jasno.

 

Osobno imam Samsung uređaje već 10 godina te 6 TV-a koje smo promijenili nikad problema.

Osim brat trenutno sa ovim 7. Q90R o kojem sam pisao da ima gadan dirty screen efekt.

Hladnjaci su im također vrh kao i perilice rublja, mogu tvrditi da su dostigli miele kvalitetu

po 50% nižoj cijeni.

Također nemam problema sa MSI no zato imam neugodna iskustva sa gorenjem.

To je tako, dio statistike, sve se kvari.

Zato je tu jamstvo, nije realno očekivati da nešto traje 10 godina, TV recimo zbog samog principa tehnologije.

Prošla su vremena katodnih cijevi, makar je i tu bilo 

pizdarije, više nego danas.

Samsung često nudi 5 godina tvorničkog jamstva na promocijama, za TV, perilice, hladnjake.

Meni sasvim dovoljno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 16:48 (Strelok).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma krivo je to što ti nemaš pojma o tehnologiji. Kakve veze ima tko radi za njih panele? Radi i LG za mase panele ali svaki ne zapakira isto. I tu je ta razlika za koju neuka ekipa misli kako je sve to isto jer koriste iste/ slične komponente. Nije isto niti neće bit isto ... kao i mobiteli .... postoje razlike zašto su određene marke skuplje zašto jeftinije i zašto se po nekima plaća ime al to se pokazuje sa godinama korištenja.

 

Baš još veći razlog taj što najviše prodaje i toga ima u svim serijama te  samsunga pokazuje time da ih nije baš briga da otkloni taj problem. Ne radi se samo o nekim starijim serijama nego i QLED.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko se isplati uzimati polovnu 1080p televiziju? Trenutno imam Philips 42PFL5603D iz 2007. Sad bih uzimao 55". Za oko mi je jedino zapela LG LB730V stara oko 5 god za 3000kn. Glavni problem je što sam skeptičan prema IPS panelu s obzirom da je glavna namjena za filmove u tamnoj prostoriji, te nešto igranja. Imate li možda neku preporuku za novi 1080p ili je ovo solidan deal?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za te pare kupiš novi tv renomiranog proizvođača. Je da je možda najslabiji model tog lineupa ali je svakako bolji od 5 godina starog.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...
ursusc355 kaže...

Objasnite molim ? jer planiram kupnju tv-u iduči mjesec i htio sam samsung

 Prijatelju i najdraži moj kolega forumaš evo ti link pa čitaj da te ja previše nadavim :)

ja ti mogu ukratko reć da su to ljubičaste točke i mrlje koje su se pojavile na mom Samsungu :/

A to je sve češći i češći slučaj na njihovim televizorima...

Nadam se da ću sa Sony XF ili XG 9005 imat više sreće što se ekrana tiče 

 

https://www.ifixit.com/Answers/View/497669/Purple+spots+on+samsung+led+48

 

 

 Da se nadovežem.. slučajnost ili ne, ali link koji si postao je isti TV koji roditelji koriste. Sa istim problemom. TV kupljen 2015.g, sve super, sve 5, vratim sa u RH nakon nešto izbivanja i primjetim te fleke.. Zvao servis, odnio ga u Radničku taman prije 01.05. i za nekoliko dana zvali da je problem riješen (pozadinsko osvijetljenje). Nisam siguran tko je napisao u postu nakon tebe da treba gledati 5g garancije, ali iz mog slučaja - upravo to me i spasilo. 2g + 3g produženog i riješeno. Barem zasad.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Memphis

 

Krivo je da nemam pojma o tehnologiji?

Citiraj jednu rečenicu kojom ćeš to potkrijepiti.

Jedan netočan navod, informaciju ili laž koju sam iznio.

Nema se meni smisla zajebavati sa mrziteljima

svega i svačega, koliko sam skužio ovaj forum 

je prepun. 

 

Da, kao da je bitno ko kako upakira...

Mađarska i Slovačka za Samsung, US tržište Meksiko.

Sve ljudi plaćeni na minimalcu ili ispod prosjeka.

Mislim na one koji sklapaju i pakiraju.

LG, Sony, Panasonic itd. nisu ništa bolji.

Ako pod pakiranje misliš na kontrolu kvalitete tada si u pravu, Samsung ima dosta lošiji prosjek.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice