Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.302
|
čitano: 14.078.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivca8650 kaže...

Da i ja sam uzeo 55C8 bila je odlična cijena u SD + žuta srijeda i uz LG SK5 soundbar mislim da će se odlično uklopiti u dnevnu.  Također javim dojmove kada setup-iram sve.

 

Dali se dobije LG SK5 soundbar na poklon ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da bar, ali je na nekoj "akciji" pa ono. Bilo bi odlično da za tu svotu novaca daju i soundbar kao poklon. Makar s nekim modelima trenutno dolaze neki pokloni, ali ne i uz C8, ima na njihovoj stranici, što se dobi uz što.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti -za baku i ujka (do 6500kn)

Pozdrav.Baki i ujaku potreban je nov TV.Uzeti cu im ne preko 55",da ima satelitsku i da naravno SMART Tv jer babi ima hot spot 4G,Ujak hoce lg,ima evo tv placa,

Evo nekaj za njih ide i nosacic.Da namontira na zid.

https://www.njuskalo.hr/led-tv/lg-led-tv-32le5500-oglas-24307962 1080p je ali pase. Za baku 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/koncar-led-smart-tv-102-cm-oglas-23100862 cist kinez,ali je takodje za baku

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kdl-40w605b/specifications za baku ali 4K

https://www.chipoteka.hr/artikl/137491/tv-led-strong-srt-43ua6203-uhd-smart-netflix-dvb-t2cs2-1099900371 za baku ali je 1440p

https://www.philips.de/c-p/47PFL5008K_12/5000-series-ultraflacher-3d-smart-led-fernseher-mit-2-seitigem-ambilight-und-pixel-plus-hd za baku s ambilightom.

Sta vi mislite o ovim tv?? Koji preporucate?

 

 

 

 

LG 32LN450B,PS3 320GB,sobna sa pojacalom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Razmišljam o kupnji polovnog tv-a. Pojma nemam šta je aktualno i šta valja. Jel se isplati kupiti polovni tv i koji.. Može neki savjet, šta treba gledat, koji se kvare najviše.. Dimenzije ekrana cca 100cm.
Tv bi najviše koristio za gledanje filmova preko kompa, preko usb-a i tu i tamo igranje igrica tipa pes, nba..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 14:27 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivca8650 kaže...

Uzeti 55C8 ili možda ići na isto 55 od Samsunga QLED za nešto manje novaca? 

Nije dugo bilo, pa... Ovisi kako namjeravaš koristiti telku i što ti je bitno od podrške, a što ne. Puno statike, puno gledanja TV programa, desktop s kompa, rad telke po čitave dane i kad nema nikoga u blizini, nemaš namjeru kupovati novu telku barem 6-7-8-100+ godina, hoćeš svjetlo na 100% bez posljedica (osim za oči): uzmi Q9FN (sve drugo nije fer uspoređivati s C8). Filmovi, serije, dokumentarci, vjerojatno i ponajbolji smart sistem trenutno, daljinac bez premca, najbolji mogući HDR uz malo statike i najbolja moguća slika trenutno, DTS i Dolby Vision, Netflix i Jubito u punom sjaju? C8. Budimo realni, taj oled slikom, kad se u jednadžbu uzmu tipične karakteristike slike (boja, kontrast, dubina crne, kut gledanja, uniformnost, probijanje svjetla, banding, HDR...), raznese bilo koji LCD koji je ljudska ruka ikad sastavila i stavila na tržište i koji će sastaviti u dogledno vrijeme u svako doba dana i noći, osim možda ako se telka gleda vani uz direktno sunce u ekran u pola bijela dana u našim krajevima 21.06. i oko tog datuma, ili ako se gleda u osvijetljenju klase sportska dvorana, zubarska ordinacija ili kirurška sala. Osim toga mislim da od aktualnih Samsunga ni jedan čak ni ne streama DTS, pa trebaš odvojeno dovoditi stream iz vanjskog playera na soundbar, barem se tako pisalo po forumima i reviewima.

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok! :) Bilo bi super ako bi mi netko mogao dati savjet.

Trazim TV 40/43 incha - kauc nam je na oko 2 metra od zida na kojem bi bio TV pa ne bi htjela da bude prevelik, naporan za gledanje.

Takoder, prozor je prekoputa TV-a. Nazalost prostor se ne moze organizirati drugacije.

 

Zanimljiva su mi ova 3 modela:

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue40nu7192-televizor-cijena-40-102-cm-led-ultra-hd-62102551
https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue40nu7112-televizor-cijena-40-102-cm-led-ultra-hd-83323691
https://www.nabava.net/search.php?q=PHILIPS+43PUS6503

Za svo ozbiljnije gledanje bi zamracili prostoriju, tako da vazno mi je da je slika dobra u mraku, ali da je gledljivo za neko casual gledanje po danu (da pola ekrana nije odbljesak prozora).

Zanima me savjet koji je najbolji izbor od ova 3 modela, te takoder je li mi promakao neki dobar model u slicnom cjenovnom rangu?

Cjenovni rang je otprilike do 2600kn, ali zanima me i je li to ipak premalo za nesto solidne kvalitete. Dakle ne mora biti neko ludilo, ali nek je pouzdano i nek je kvalitetno. I najvise me brine odbljesak prozora, dakle da je gledljivo po danu s nezamracenim prozorom.

Cijenim svaki savjet, hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi može li mi netko pomoći između ova dva modela

Sony KD65XF8577SAE cijena 8500kn

TCL U65X9006 XESS X2 cijena 6900 kn

Najviše mi treba za gledanje max tv.

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 20:56 (Picita).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko iskustva sa crvenim pikselom tj. barem se nadam stuck pixelom na NU8002 ? Probao sam sa JScreenFix-om, odvrtio par stuck pixel fix videa na yt ali i dalje nema promjena. Također sam probao krpicom pritisnuti taj piksel ali nije pomoglo. Ako imate kakvu ideju slobodno predložite.

Druga stvar koja me muči je brightness titlova u mračnijim scenama, zapravo se brightness titlova mijenja iz scene u scene i dosta smeta kod gledanja. Pretpostavljam da je problem čuveni local dimming koji se ne može na NU8002 podesiti na low a kamoli isključiti .

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 16:40 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma kod Samsunga je problem sa svim zvucnim zapisima...ja sam uzeo ks7000 prije 2 godine i nista normalno nemogu dobit jer nisu u stanju napravit najobicniji passthrough....Denon receiver x1400 i kad pustam filmove da ide shield-tv-Denon pola toga nedobijem normalno na Denonu jer vidim tocno koja je kvaliteta zapisa DD, DD+, DDTHD, DTSHDMaster,... morao sam spojit shield-Denon-tv da bi dobio normalno sve znaci ja imam pass slike kroz receiver umjesto da imas jednostavno klik na pass u tvu.... ovo je zadnji samsung majkemi....
VenAtoR#2231
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam tv, ne zanima me smart tv tako da bi uzeo tv do 2200 kn ali mi je bitna kvalitera slike e sad posto u trgovinama nijedan tv nije spojen na antenu zanima me koji tv ima bolju sliku LG ili Philips mislin na te nizeg cjenovnog razreda.

 

Isto tako prijatelj mi kaze da uzmem Philips jer LG nema servis u Splitu nego ako se sta dogodi u toku garancije mora se slat u Zg.? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 5:55 (VrhVrhova1).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali je ovo Oled C8 u SD 8500kn sa akcijama ili sam nesto pobrkao sa obracunavanjem popusta?

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali ima di kod nas u ponudi od pannasonica Oled FZ952, cijene vanka su slicne LG C8 dok se govori da mu je slika primjetno bolja nego na LG C8 cak i u Doliby Vision sadrzaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem klincima TV za dječju sobu. Gleda se iz dosta širokih kuteva, te pretpostavljam da bih trebao ići na IPS. Ne treba veći od 43", niti manji od 40". Obavezno treba imati WiFi ugrađen. Obavezno IPTV aplikacija. Bilo bi poželjno da ima HBO GO podržan (ne znam da li webOS 4.0 podržava HBO?). Ne treba biti UHD, ne treba biti LG :). Budget do oko 2.500 kn. Za sad sam suzio izbor na LG 43UK6400. Da li ima još poneka preporuka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ma kod Samsunga je problem sa svim zvucnim zapisima...ja sam uzeo ks7000 prije 2 godine i nista normalno nemogu dobit jer nisu u stanju napravit najobicniji passthrough....Denon receiver x1400 i kad pustam filmove da ide shield-tv-Denon pola toga nedobijem normalno na Denonu jer vidim tocno koja je kvaliteta zapisa DD, DD+, DDTHD, DTSHDMaster,... morao sam spojit shield-Denon-tv da bi dobio normalno sve znaci ja imam pass slike kroz receiver umjesto da imas jednostavno klik na pass u tvu.... ovo je zadnji samsung majkemi....

 HDMI ARC je ograničen sam po sebi nema to veze sa Samsungom.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jedno pitanjce, utvrđeno je da na mom Samsungu 55KS9002 je neispravan ekran al vise nije dobavljiv, tv je osiguran i ima puno pokrice, partum protecto, u iznosu od 15000-22500kn, jeste vi imali kakva iskustva sta ce mi ponudit u zamjenu, na sta da pristanem il ne... 2016godine kad sam kupio tv je taj model
bio najjaci od Samsunga na trzistu HR..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ma kod Samsunga je problem sa svim zvucnim zapisima...ja sam uzeo ks7000 prije 2 godine i nista normalno nemogu dobit jer nisu u stanju napravit najobicniji passthrough....Denon receiver x1400 i kad pustam filmove da ide shield-tv-Denon pola toga nedobijem normalno na Denonu jer vidim tocno koja je kvaliteta zapisa DD, DD+, DDTHD, DTSHDMaster,... morao sam spojit shield-Denon-tv da bi dobio normalno sve znaci ja imam pass slike kroz receiver umjesto da imas jednostavno klik na pass u tvu.... ovo je zadnji samsung majkemi....

Daj mi reci na kojem to TV-u iz 2016 radi DD+, DDTDH... passthrough? Danas svega par tv uređaja imaju tu mogućnost.

Na tom tv-u savršeno radi DD i DTS passthrough.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam (LG 65SK8500) edit: 65SK8000 zapravo za 7499kn u mall.hru pa da napisem dojmove.

Tražio sam 65 inchni tv ali nisam bio spreman izdvojit 10k+ za oled/qled modele. Zato sam bio ograničen na ips ili va panele. Svaki ima svoje mane i prednosti.

VA panel pokazuje dobru crnu boju ali kut gledanja dosta utječe na kvalitetu slike. IPS panel ima dobar kut gledanja ali ima sivu boju crne. Ja sam se odlucio za ips pa znajuci sto mogu ocekivati stvarno nisam razocaran. Ovaj model također ima malu kolicinu refleksije vanjskog svjetla pa me je i to ponukalo odabiru.

Jedina zamjerka ide edge osvjetljenju ali opet s obzirom na cijenu nisam mogao bolje dobiti.

 

edit2: velik dio problema s edge osvjetljenjem (vertical bleeding) se rješio jednostavnim gašenjem local dimminga. TV je sad za moje potrebe savršen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 9:18 (Darkoooo).
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa

preporuka tva do nekih 3.500 kn 
Vidim u SD su sada popusti razni , razmisljam o ovom kojeg bi sa raznim popustima dobio i za ispod 3 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.html
imate kakav bolji prijedlog ? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 pazi da se ne spotakneš... 

kod njih su takve akcije samo za izložbene i vraćane teveje...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Dali ima di kod nas u ponudi od pannasonica Oled FZ952, cijene vanka su slicne LG C8 dok se govori da mu je slika primjetno bolja nego na LG C8 cak i u Doliby Vision sadrzaju.

Mislim da nema. U S.Domenici imaju 55FZ800 ali je cijena visoka s obzirom da je to stari model. 12000 kn i nema Dolby Visiona na toj seriji.

 

Tek od ove godine Panasonic oled ima i Dolby Vision, već su se pojavili u prodaji prvi modeli. Kod nas vjerojatno nešto kasnije. Međutim cijene su visoke, evo mall.hr već ima izlistane sve modele:

 

55GZ950     14000  65" 21000

55GZ1000   17500  65" 24700

55GZ1500   18700  65" 26200

55GZ2000  26200  65" 35000

 

https://www.mall.hr/oled-tv?o=_price&b%5B%5D=panasonic

 

Zato je kod njih sada na akciji lg 55C8 za 8499, to je best buy u ovom trenutku.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled55c8pla

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 16:16 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darkoooo kaže...
Kupio sam LG 65SK8500 za 7499kn u mall.hru pa da napisem dojmove.

Tražio sam 65 inchni tv ali nisam bio spreman izdvojit 10k+ za oled/qled modele. Zato sam bio ograničen na ips ili va panele. Svaki ima svoje mane i prednosti.

VA panel pokazuje dobru crnu boju ali kut gledanja dosta utječe na kvalitetu slike. IPS panel ima dobar kut gledanja ali ima sivu boju crne. Ja sam se odlucio za ips pa znajuci sto mogu ocekivati stvarno nisam razocaran. Ovaj model također ima malu kolicinu refleksije vanjskog svjetla pa me je i to ponukalo odabiru.

Jedina zamjerka ide edge osvjetljenju ali opet s obzirom na cijenu nisam mogao bolje dobiti.

65SK8500 ili 65SK8100? SK8500 nema edge LED nego FALD panel i Direct LED izvedbu s 48 dimming zona.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1da25321b

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ne želite blooming kod titlova...onda u video player-u dignite titlova da budu na slici ne na onim black bars ispod

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
om-prat kaže...
jocommb kaže...

 HDMI ARC je ograničen sam po sebi nema to veze sa Samsungom.

 Ogranicen s cim?

VenAtoR#2231
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65SK8000PLB, u pravu si, pomijesao sam loncice.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...

Kupujem klincima TV za dječju sobu. Gleda se iz dosta širokih kuteva, te pretpostavljam da bih trebao ići na IPS. Ne treba veći od 43", niti manji od 40". Obavezno treba imati WiFi ugrađen. Obavezno IPTV aplikacija. Bilo bi poželjno da ima HBO GO podržan (ne znam da li webOS 4.0 podržava HBO?). Ne treba biti UHD, ne treba biti LG :). Budget do oko 2.500 kn. Za sad sam suzio izbor na LG 43UK6400. Da li ima još poneka preporuka?

 Da odgovorim sam sebi. :) Možda nekome pomogne u odluci. Kupio TV. WebOS je odlična stvar. Klinci imaju sve što ima treba... IPTV, YouTube, HBO. Ono što mi je bilo interesantno je to što su toliko navikli na drugačiju vrstu panela - imali su Samsung H6300, da im je standard mod bio pretaman i odmah su prebacili na onaj nabrijani "živo". :) Također je pao i poneki iskreni komentar glede crne boje, kako je više siva nego crna. :) U principu, išao sam na IPS zbog kuta gledanja, ali možda sam ipak trebao uzeti opet Samsung, seriju 7 recimo. Vjerojatno će se brzo naviknuti na nešto drugačiji prikaz IPS panela, ali interesantno je kako su primjetili sve ono što se zapravo i piše o razlikama. Kvaliteta izrade je entry level - plastika i bez bilo kakve mogućnosti zakretanja tv-a. Zvuk je pristojan i može biti prilično glasan. Uglavnom, WebOS sjajan, napucan mogućnostima, zvuk ok, kvaliteta slike lošija što se tiče prikaza crne i tamnijih boja općenito. Također, mogao bi biti ipak nešto svjetliji da se ne ide na nabrijani mod da se kompenzira. To je to. U tom cjenovnom rangu i nema nekakve konkurencije izgleda - ima hrpa manje poznatih brandova koji su cjenovno tu a imaju neprovjerene smart os tako da nisam htio eksperimentirati previše.  

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
om-prat kaže...
jocommb kaže...

 HDMI ARC je ograničen sam po sebi nema to veze sa Samsungom.

 Ogranicen s cim?

 Maximalnim bandwidthom u biti ima ista ograničenja ka toslink(komprimirani 5.1).

 

Druga stvar je šta i televizije znaju zezat s drugim izvorima i limitiraju na 2.0, u tom slučaju eventualno povezat optikom.

Dok se ne pojavi eARC za bitstremat lossless multi channel nemaš drugog izbora nego spojit kako ti je trenutno i spojeno.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice