Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.687
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...
Sil kaže...

Kupujem klincima TV za dječju sobu. Gleda se iz dosta širokih kuteva, te pretpostavljam da bih trebao ići na IPS. Ne treba veći od 43", niti manji od 40". Obavezno treba imati WiFi ugrađen. Obavezno IPTV aplikacija. Bilo bi poželjno da ima HBO GO podržan (ne znam da li webOS 4.0 podržava HBO?). Ne treba biti UHD, ne treba biti LG :). Budget do oko 2.500 kn. Za sad sam suzio izbor na LG 43UK6400. Da li ima još poneka preporuka?

 Da odgovorim sam sebi. :) Možda nekome pomogne u odluci. Kupio TV. WebOS je odlična stvar. Klinci imaju sve što ima treba... IPTV, YouTube, HBO. Ono što mi je bilo interesantno je to što su toliko navikli na drugačiju vrstu panela - imali su Samsung H6300, da im je standard mod bio pretaman i odmah su prebacili na onaj nabrijani "živo". :) Također je pao i poneki iskreni komentar glede crne boje, kako je više siva nego crna. :) U principu, išao sam na IPS zbog kuta gledanja, ali možda sam ipak trebao uzeti opet Samsung, seriju 7 recimo. Vjerojatno će se brzo naviknuti na nešto drugačiji prikaz IPS panela, ali interesantno je kako su primjetili sve ono što se zapravo i piše o razlikama. Kvaliteta izrade je entry level - plastika i bez bilo kakve mogućnosti zakretanja tv-a. Zvuk je pristojan i može biti prilično glasan. Uglavnom, WebOS sjajan, napucan mogućnostima, zvuk ok, kvaliteta slike lošija što se tiče prikaza crne i tamnijih boja općenito. Također, mogao bi biti ipak nešto svjetliji da se ne ide na nabrijani mod da se kompenzira. To je to. U tom cjenovnom rangu i nema nekakve konkurencije izgleda - ima hrpa manje poznatih brandova koji su cjenovno tu a imaju neprovjerene smart os tako da nisam htio eksperimentirati previše.  

 Pa danas 70% ljudi kupuje TV radi OS-a a ne radi kvalitete slike ili materijala ... što si i sam potvrdio.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Sil

 

Vivid mod je zapravo najgori, ubije detalje i nijanse, te prenapuca backlight na 100% te stoga jos vise probija sivija crna. Ne bih preporucio takovo gledanje, ni za oci nije super. Jer prenapucano osvjetljenje ne znaci bolju sliku, samo nakratko izgleda "bolje". Radije izaberi Standard i u opcijama profila podigni backlight, ali ne na 100. Pogledaj i druge opcije u profilu, tipa ECO opcije koje isključiš, itd.

 

I BTW, skoro nijedan TV danas nema zakretanje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:45 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
ivca8650 kaže...

Hi, vidim da su neke akcjie počele na Tv tipa u SD i svijetu medija,...

 

Uzeti 55C8 ili možda ići na isto 55 od Samsunga QLED za nešto manje novaca? 

 

Svakao bih uzeo Soundbar-ove uz jedan i drugi pa mi DTS nije neki problem.

 DTS ti je potencijalno svejedno problem, jer navodno Samsung cak ne radi ni passthrough DTS-a. 

 

Ugl. ako pare i burn-in nisu problem, OLED.

 Jel moguće da nema DTS passthrough, to bi značilo da nema zvuka ni preko receivera kućnog kina koji ima sve codece...???

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Problem kod ARC-a općenito kod svih marki tv-a je što podržava samo 5.1 dts i dd, nema 7.1 atmosa, dtshd... što je totalna glupost

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1534479331

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
srco1978 kaže...
Minneyar kaže...
ivca8650 kaže...

Hi, vidim da su neke akcjie počele na Tv tipa u SD i svijetu medija,...

 

Uzeti 55C8 ili možda ići na isto 55 od Samsunga QLED za nešto manje novaca? 

 

Svakao bih uzeo Soundbar-ove uz jedan i drugi pa mi DTS nije neki problem.

 DTS ti je potencijalno svejedno problem, jer navodno Samsung cak ne radi ni passthrough DTS-a. 

 

Ugl. ako pare i burn-in nisu problem, OLED.

 Jel moguće da nema DTS passthrough, to bi značilo da nema zvuka ni preko receivera kućnog kina koji ima sve codece...???

Evo malo objašnjenja:

 

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć, tema je možda malo offtopic, ali ne znam gdje bi je drugdje postavio.

Dakle, odlučio sam reklamirati svoj Samsung 65NU8000 zbog problema iz mojeg prijašnjeg posta: Problem sa 65NU8000.

TV je kupljen u Harvey Normanu, njih sam prvo kontaktirao i oni su me uputili na servis "MR Servis".

Nakon par dana sam od njih dobio odgovor da je što se njih tiče sve ok i da je to normalno ponašanje TV-a. Normalno ili ne, kliktanje TV-a je nepodnošljivo i stvarno ometa normalno gledanje. Što sad? Žaliti se kome? Dići tužbu? TV nije baš bio jeftin i ne želim imati "premium" marku TV-a sa ovakvim kvarom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako misliš kliktanje?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zvuk je kao zvuk klikanja miša.

Obuhvaćena je i Q linija Samsung TV-a, ima više o toj temi ovdje:

Samsung clicking.

Čini se da je to serijka greška uzrokovana odabirom loše plastike, ali je malo bezobrazno od servisera da to odbaci kao normalnu pojavu bez ikakve dijagnostike (nisu nikad pogledali TV).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidis ovo prvi put vidim... ali samsung uopce nema normalnu opciju da se upali pass nego nes drugo sam prebacuje iz formata u format i gluposti neke... sreca pa sam uzeo Denona onda i da ima 4k pass.... inace bi dao pare za nista.... a obozavam dobar zvuk u filmovima....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
srco1978 kaže...

Problem kod ARC-a općenito kod svih marki tv-a je što podržava samo 5.1 dts i dd, nema 7.1 atmosa, dtshd... što je totalna glupost

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1534479331

 ARC podrzava Atmos ali je signal komprimiran. Ali za filmove je kvaliteta i takvog komprimiranog signala i vise nego dovoljna.

 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja do sada nisam ni jednom cuo nikakvo klikanje/puckanje na Q6FN... Ali bas ni jednom... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

@Sil

 

Vivid mod je zapravo najgori, ubije detalje i nijanse, te prenapuca backlight na 100% te stoga jos vise probija sivija crna. Ne bih preporucio takovo gledanje, ni za oci nije super. Jer prenapucano osvjetljenje ne znaci bolju sliku, samo nakratko izgleda "bolje". Radije izaberi Standard i u opcijama profila podigni backlight, ali ne na 100. Pogledaj i druge opcije u profilu, tipa ECO opcije koje isključiš, itd.

 

I BTW, skoro nijedan TV danas nema zakretanje...

 Da, slažem se. Danas sam vratio na standard i pronašao napredne postavke te sam samo malo podigao kontrast i oštrinu. Backlight nisam dirao. Sad je to puno bolje...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

 Pa danas 70% ljudi kupuje TV radi OS-a a ne radi kvalitete slike ili materijala ... što si i sam potvrdio.

 Ovisi o potrebi pretpostavljam... Mislim da sam u prvom postu dosta jasno naznačio što mi je bilo bitno u ovom slučaju. :) OS je bio samo bonus recimo. Klincima je ovo vrh. Kad sam uzimao za dnevnu, uzeo sam Samsung NU8000 s kojim smo apsolutno zadovoljni što se tiče kvalitete slike. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Ja do sada nisam ni jednom cuo nikakvo klikanje/puckanje na Q6FN... Ali bas ni jednom... :D

 Onda  si ti jedan od sretnijih. Oko 50% Samsung serije 8 i serije Q TV-a ima ovaj problem. Ja spadam u ovih drugih 50%...

S obzirom na bezobrazluk servisa, mislim da ću ići ovo rješavati pravnim putem. Pa što bude.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izasao novi FW za Samsung NU8000 (ver 1260.8) ako nekog zanima posto vidim da Vas ima dosta sa tim tv-om. Sad, sta donosi novog to nebi znao.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...
deepshitcro kaže...
Ja do sada nisam ni jednom cuo nikakvo klikanje/puckanje na Q6FN... Ali bas ni jednom... :D

 Onda  si ti jedan od sretnijih. Oko 50% Samsung serije 8 i serije Q TV-a ima ovaj problem. Ja spadam u ovih drugih 50%...

S obzirom na bezobrazluk servisa, mislim da ću ići ovo rješavati pravnim putem. Pa što bude.

 jesi probo direkt sa Samsungom pricat? ako oni priznaju rec da se servis pravi mutav....

VenAtoR#2231
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imma lg web os i instalirao max tv to go, logirao se al nece da radi, kaze kao da nemam pretplatu, preko moba uredno radi, kazu kao da aplikacija ne podrzava, pa ne bi je onda bilo valjda u storeu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Javio sam se i u samsung.hr, oni su samo proslijedili upit prema samsung eu i čekaju odgovor.

Tipična hrvatska priča, samo daj pare, a poslije ko te j.... Miljama smo mi još po zaštiti potrošača iza civiliziranih zemalja. Čitao sam na nekom stranom forumu da je lik u Australiji 3 puta mijenjao Q9FN zbog tog kliktanja dok nije dobio ispravan.

Baš zato sam se se sad zainatio i istjerati ću to da kraja, pa kakv on bio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 7:31 (Asterix040).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Javio sam se i u samsung.hr, oni su samo proslijedili upit prema samsung eu i čekaju odgovor.

Tipična hrvatska priča, samo daj pare, a poslije ko te j.... Miljama smo mi još po zaštiti potrošača iza civiliziranih zemalja. Čitao sam na nekom stranom forumu da je lik u Australiji 3 puta mijenjao Q9FN zbog tog kliktanja dok nije dobio ispravan.

Baš zato sam se se sad zainatio i istjerati ću to da kraja, pa kakv on bio.

Ja sam u ranim danima FHD LCD telki kupio Toshibu s tadašnjeg vrha ponude televizora. Kliketala je sve u 116 od prvog dana. Nekih tjedan dana sam to bio trpio, a onda sam je otvorio iza, malo stiskao po unutrašnjosti da izazovem taj klik, na kraju ugurao komadić papira između kućišta i metalnog poklopca ekrana i bilo je dalje OK. TV radi i dan danas. Toplo/hladno efekt pretpostavljam, pa kako zadesi koji primjerak/seriju. Mene tako bojler počeo zezati zadnjih par dana. Zagrije se cijev tople vode nakon tuširanja ili duljeg puštanja tople vode i klika li ga klika li ga klika neko vrijeme, ko da voda kaplje. Čuje se po čitavom stanu i nervira.

Deckard
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 ARC podrzava Atmos ali je signal komprimiran. Ali za filmove je kvaliteta i takvog komprimiranog signala i vise nego dovoljna.

 

 

 ARC nema šta podržavat Atmos. Atmos je layer unutar DD+ ili Dolby TrueHD codeca. To sa DD+ mi je smješno jer ne moš imat overhead zvučnike u 5.1 setupu niti imat object-based audio bez kalibracije, soundbarove neću ni komentirat.

Ne znam šta bi ovaj drugi dio rečenice triba značit, lossless formati postoje već više od 10 g. u biti malo je žalosno da u 2019 praktički nema tv-a koji može prosljedit lossless višekanalni na AVR nego moraš koristit vanjske playere.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav treba mi 65" tv koji ce se najviše koristit za max tv. Koji tv ima najbolji prikaz SD signala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Pozdrav treba mi 65" tv koji ce se najviše koristit za max tv. Koji tv ima najbolji prikaz SD signala

 

 Koji Philips model sa P5 procesorom, ili koji Sony model sa X1 procesorom.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Pozdrav treba mi 65" tv koji ce se najviše koristit za max tv. Koji tv ima najbolji prikaz SD signala

 

 Ah... nijedan... to jest, svi su podjednako loši jer je SD signal koji pušta MaxTV sranje i izgleda kao 360p sa gro kompresije pride. S druge strane, većina ima funkcije za peglanje slike pa to donekle pomogne, ali i sa tim je slika "mutna". Tako da ne gledaj po tome.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Asterix040 kaže...

Javio sam se i u samsung.hr, oni su samo proslijedili upit prema samsung eu i čekaju odgovor.

Tipična hrvatska priča, samo daj pare, a poslije ko te j.... Miljama smo mi još po zaštiti potrošača iza civiliziranih zemalja. Čitao sam na nekom stranom forumu da je lik u Australiji 3 puta mijenjao Q9FN zbog tog kliktanja dok nije dobio ispravan.

Baš zato sam se se sad zainatio i istjerati ću to da kraja, pa kakv on bio.

Ja sam u ranim danima FHD LCD telki kupio Toshibu s tadašnjeg vrha ponude televizora. Kliketala je sve u 116 od prvog dana. Nekih tjedan dana sam to bio trpio, a onda sam je otvorio iza, malo stiskao po unutrašnjosti da izazovem taj klik, na kraju ugurao komadić papira između kućišta i metalnog poklopca ekrana i bilo je dalje OK. TV radi i dan danas. Toplo/hladno efekt pretpostavljam, pa kako zadesi koji primjerak/seriju. Mene tako bojler počeo zezati zadnjih par dana. Zagrije se cijev tople vode nakon tuširanja ili duljeg puštanja tople vode i klika li ga klika li ga klika neko vrijeme, ko da voda kaplje. Čuje se po čitavom stanu i nervira.

 A čuj, uspoređivati bojler i TV za 8000 kn je malo nezahvalno. A i ne želim sebi dopustiti da idem šarafit po novom TV-u.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...
Memphis kaže...

 Pa danas 70% ljudi kupuje TV radi OS-a a ne radi kvalitete slike ili materijala ... što si i sam potvrdio.

 Ovisi o potrebi pretpostavljam... Mislim da sam u prvom postu dosta jasno naznačio što mi je bilo bitno u ovom slučaju. :) OS je bio samo bonus recimo. Klincima je ovo vrh. Kad sam uzimao za dnevnu, uzeo sam Samsung NU8000 s kojim smo apsolutno zadovoljni što se tiče kvalitete slike. 

 Da, kompromis.

 

Uglavnom ja sam kupio Panasonic za koji će možda mnogi reć da nije konkurentan po pitanju OS-a i cijene (onog što nudi) ali ja znam kaj ta cijena i brand nosi. Pa nemam problema sa ljubičastim flekama, slikom, zvukovima prilikom paljenja i gašenja i sl. 

 

Kao minus mogu navest manjak aplikacija kome je to bitno ...  to je ono na što se referiram pri odabiru. Svi prije biraju zabavu (interkativni sadržaj) od nekih osnovnih značajki koje bi trebale radit po normalno.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic se tek ove godine trgnuo iz zimskoga sna pa ćemo tek vidjeti te njegove kvalitete koje vuče s imenom. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pao lg C8 na 8500kn u mall.hr ducanu..

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

 Da, kompromis.

 

Uglavnom ja sam kupio Panasonic za koji će možda mnogi reć da nije konkurentan po pitanju OS-a i cijene (onog što nudi) ali ja znam kaj ta cijena i brand nosi. Pa nemam problema sa ljubičastim flekama, slikom, zvukovima prilikom paljenja i gašenja i sl. 

 

Kao minus mogu navest manjak aplikacija kome je to bitno ...  to je ono na što se referiram pri odabiru. Svi prije biraju zabavu (interkativni sadržaj) od nekih osnovnih značajki koje bi trebale radit po normalno.

 

 Meni je Firefox bija o.k, s druge strane mu je otiša panel nakon 2 ipo godine(CX700). Ima je još nekih mušica.

Recimo zna je izgubit sliku kod minjanja refresh ratea, tribalo je minjat izvor i ponovo ga vratit da bi proradilo.

 

Inače cila serija je imala problem sa random gašenjem u vlažnijim krajevima. 

 

Nemoj se ljutit, ali meni je kupovat tv radi branda besmislenije nego zbog OS-a.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Panasonic se tek ove godine trgnuo iz zimskoga sna pa ćemo tek vidjeti te njegove kvalitete koje vuče s imenom. 

I opet samo u oled segmentu jer po onome što se zna led segment je ništa posebno, ponovno su tu 99% 50hz paneli, i VA i IPS ovisno o dijagonali i seriji. Osim top modela 75"GX940 svi ostali imaju 8bit+FRC izvedbe panela pa je panasonic opet iza konkurencije.

 

Jedini veći novitet je podrška za Dolby Vision u seriji GX8xx no to ne znači baš puno kad se zna da tv mora imati puno napredniji panel da bi se to prikazalo..ali fino zvuči marketinški, svi HDR formati u jednom tv-u:)

 

Oled je naravno druga priča međutim cijene su opet dosta visoke, kao što sam napisao u prošlom postu:

 

55GZ950     14000  65" 21000

55GZ1000   17500  65" 24700

55GZ1500   18700  65" 26200

55GZ2000  26200  65" 35000

 

Sada kad je lg 55C8 s rekordno niskom cijenom od 8500 onda ove panasonicove cijene su daleko od povoljnih ali treba vidjeti kako će do kraja godine biti. Kod nas ne očekuj ništa dobro jer i sada je u SD prošlogodišnji ulazni model 55FZ800 12000, novi GZ sigurno neće biti jeftiniji

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav clanovima foruma.

Zivim u BiH i nazalost ovdje su cijene televizora vece nego u HR.
Imam dva pitanja, pa molim za savjete i misljenja.

1. Dvoumim se izmedju VS i IPS panela. Vjecita dilema. VA panel me tjera zbog kuta gledanja, a IPS zbog crne boje i kontrasta. 

2. Gledao sam sljedece modele tv-a (svi su 55 inch) i molim za vase savjete i preporuke:
- LG SK9500 (cijena cca 2300 KM - 1150 Eur),
- LG SM 8600 (cijena cca 2400 KM - 1200 Eur),
- Samsung Q6FN (cijena cca 1800 KM - 900 Eur),
- Sony XF9005 (cijena cca 2400 KM - 1200 Eur).

Tv inace koristim za skoro sve namjene: filmovi, sportski sadrzaj, gaming (Xbox One X)...

Molim za savjete i misljenja... Da li se isplati dati veliki novac za Sony XF9005 ili LG SK9500 (IPS) ili je mozda best buy Samsung Q6FN? Mozda neki drugi model ima za preporuku?

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice