Nosac za tv pitanje

poruka: 13
|
čitano: 19.463
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Nosac za tv pitanje
Znaci ja imam 32" (82cm) lcd i hocu ga stavit na zid. On na straznjoj strani ima neke 4 rupe(bar mislim da ih je 4) i jel ja kad kupim nosac s njim dobim sve potrebno za postavljqnje(serafi ,to nesto sto ide u tv etc)? I dal bi se to moglo postavit na gipsani zid(nema cigle)?
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosac za tv pitanje
mar123 kaže...
Znaci ja imam 32" (82cm) lcd i hocu ga stavit na zid. On na straznjoj strani ima neke 4 rupe(bar mislim da ih je 4) i jel ja kad kupim nosac s njim dobim sve potrebno za postavljqnje(serafi ,to nesto sto ide u tv etc)? I dal bi se to moglo postavit na gipsani zid(nema cigle)?

 naravno da moze u gipsani zid, bez brige :)

 

EDIT: ovdje  imas sve o tome (nacin postavljanja i ostalo...)

Vrbaa'''
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 13:07 (Almin94).
15 godina
online
Nosac za tv pitanje
Ma svi mi kazu da nemoze da xe ro povuc zid dole xd ja neznam ali nebi se bas zezo s tim. Jelznas mozda jel se snosacem dobije sva pozrebna oprema?
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Nosac za tv pitanje
mar123 kaže...
Znaci ja imam 32" (82cm) lcd i hocu ga stavit na zid. On na straznjoj strani ima neke 4 rupe(bar mislim da ih je 4) i jel ja kad kupim nosac s njim dobim sve potrebno za postavljqnje(serafi ,to nesto sto ide u tv etc)? I dal bi se to moglo postavit na gipsani zid(nema cigle)?

dobiješ sve potrebno

ne može se to stavit na zid od gipsanih ploča jer će sve zajedno pasti dolje, treba učvrstit na nešto jače

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
14 godina
neaktivan
offline
Nosac za tv pitanje

ima li ti u gipsanom zidu neki malter ili nesto?

Vrbaa'''
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nosac za tv pitanje
Ovo ce sad bit smjesno ali ja nemam pojma sto je malter. Vjerojatno cu ga stavit na zid koji je od cigle pitam samo za ubuduce. Taj gipsani zid pregrađuje sobe.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Nosac za tv pitanje
mar123 kaže...
Ovo ce sad bit smjesno ali ja nemam pojma sto je malter. Vjerojatno cu ga stavit na zid koji je od cigle pitam samo za ubuduce. Taj gipsani zid pregrađuje sobe.

pretpostavljam da misli na beton :/

 

ako je samo gips ja ne bih stavljao ništa teže na to jer može pasti...

u takve zidove se postavljaju profili na određena mjesta gdje je unaprijed predviđeno da će se nešto postavit pa se tako može u njih učvrstit, al samo ovako u ploču učvrstit nije nimalo pametno

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
15 godina
online
Nosac za tv pitanje
Ma stavljat cu na zid s ciglom. Najvise me zanimalo dal dobim sve s nosacem jer s tv-om nisam nista zazid dobio pa onda valda to doe s nosacem. Jel moze netko ukratko opisat kako se to postavlja?
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Nosac za tv pitanje
mar123 kaže...
Ma stavljat cu na zid s ciglom. Najvise me zanimalo dal dobim sve s nosacem jer s tv-om nisam nista zazid dobio pa onda valda to doe s nosacem. Jel moze netko ukratko opisat kako se to postavlja?

izbušiš 4 rupe na zidu, tu učvrstiš nosač sa tiplama (trebao bi ih dobit s nosačem), zatim sa 4 šarafa učvrstiš tv na nosač i to je to...

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
12 godina
offline
Nosac za tv pitanje

Kod pregrada zidova od gipsa i ugradnje nosača na njih se mozes posluziti sigurnom metodom učvršćivanja u samu konstrukciju.

Pravilo konstrucije za knauf je da se od ravnog zida okomito postavljaju profili na svakih 62,5 cm.

Najčvršće rješenje je da se skine ploča i doda se vertikalno profil, dva na nju s unutarnje strane i na te profile se postavlja nosač.

Ujedno možeš ubaciti sve kablove koji su potrebni unutar zida i napraviti rupu na mjestu gdje dolazi stalak.

Majstor koji ti je postavljao gips za to ti ne bi trebao uzeti više od 150 kn skupa s gletanjem.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nosac za tv pitanje

tv stoji na gips tabli ali sam ga hvatao na profil

http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nosac za tv pitanje
Sir_Henry_Dale kaže...

tv stoji na gips tabli ali sam ga hvatao na profil

To je to, u slucaju tvog nosača je dovoljno naći okomiti profil i postaviti na njega, čvrstoća je kao da si postavio na normalan zid.

/[edit] Dobro si iskoristio gips, nigdje ne vire žice

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 14:32 (plug-in).
8 godina
offline
Nosac za tv pitanje

-

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 10:37 (Bencho2211).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice