Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.520.064
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
GolaGlava kaže...

Dobar dan!

 

Molim za cca info koliko bi došla zamjena 105cm ekrana na 4K Philipsovom 6000 serija TV-u. Na staklu ili šta je već nema oštećenja, ali neznam da li je ono neodvojiv dio elektronike u pozadini, vjerojatno jest. Slika u prilogu. Hvala.

 

[IMG]http://i68.tinypic.com/8x8rwz.jpg[/IMG]

 

 

 Pitaj u servisu koliko bi došla zamjena panela. Ako je skupo vjerojatno ti se više isplati ići na novi tv s novom garancijom.

 

Inače da, to je razbijeno, igračka je krivac :)

10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A gdje se nalazi pojačalo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 16:00 (REAKTOR).
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
REAKTOR kaže...

Imam tv LCD Samsung model  LE 32 B 350F1W i problem sa zvukom. Upalim tv pojavi se slika ali nema zvuka. Ugasim pa ponovo upalim i čuje se zvuk iz zvučnika i nakon par minuta opet nestane zvuka i ostavim ga upaljenog i nakon par minuta se ponovo čuje iz zvučnika. Nekad kad ga upalim bude sve uredu, a ponekad nema zvuka. Probao sam dirati žice koje idu prema zvučnicima da vidim jel negdje prekida i sve je bilo u redu. Tv je kupljen prije 10 godina i do sada nije bilo problema. Jel netko zna u čemu je problem i jel već imao takvih problema. Evo slike pa ako netko nešto zna ili mi ostaje nositi tv na popravak.

 

Možda samo hladni lem na pojačalu.

 

 

 A gdje se nalazi pojačalo.

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Blizu konektora na koje su spojeni zvučnici, vjerovatno na nekom hladnjaku.

Budem potražio shemu.

 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam Tv Grunding 32 VCL 7020 C.Javio mi se problem sa paljenjem.Ispocetka sam ga tesko palio trebalo je jedno 5 minuta..Dok sada se ne moze nikako upaliti...

 

Pa ako ima ko kakvu soluciju za resavanje problema nek odgovori..

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vrlo vjerovatno samo neispravni elektrolitski kondenzatori.

To se jako lako popravi, zamijeniš ih odmah sve, ne koštaju puno.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

imam samsung ku6000 seriju iz 2017 (ku6452) i vise mi nece ocitat usb. Probao sam ih sve koje imam i drugi ih tv normalno ocitava. Tv prepoznaje usb alo uvijek se zamrzne kod ucitavanja datoteka. Zna li netko u cemu bi mogao biti problem? Zadnji firmware je na njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Tv se sasvim normalno upali, radi oko pola minute, i onda nestane slike a ton ostane. Tojest backlight se ugasi a slika se moze vidjeti ako posvjetlim sa recimo bljeskalicom. 47pfh4109/88

sa voltmetrom sam jedino uspio osigurati da nije problem do uticnice i dovodnog kabla, ali eto kabel ustekan u uticnicu daje urednih 227v.

jedino sto mi preostaje je da sam krenem otvarati televizor i idem gledati ako se neki kondenzator napuhao mada ne mogu biti siguran je li samo to problem, jer ako je problem u diodama koje su pregorile nemam potrebne alate niti da odlemim te osjetljive diode pa zamjenim, niti da otpilim onaj debeli provodnik na kojem se najcesce nalaze pa prespojim na drugi. 

sto mi vi preporucate? raspolazem jeftinom lemilicom, multimetrom od strica za kojeg nisam siguran koliko je precizan, osnovnim znanjem o elektrotehnici buduci da sam 3. srednje, i sa ebayom.

najblizi servis mi je u rijeci, te se dvojim izmedu cronexa i elka, mada naginjem na cronex jer ne naplacuju dijagnostiku, ali recite mi ako znate za jos neki pouzdani servis te kakva iskustva imate sa spomenutim.

hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ZThunders kaže...

Tv se sasvim normalno upali, radi oko pola minute, i onda nestane slike a ton ostane. Tojest backlight se ugasi a slika se moze vidjeti ako posvjetlim sa recimo bljeskalicom. 47pfh4109/88

sa voltmetrom sam jedino uspio osigurati da nije problem do uticnice i dovodnog kabla, ali eto kabel ustekan u uticnicu daje urednih 227v.

jedino sto mi preostaje je da sam krenem otvarati televizor i idem gledati ako se neki kondenzator napuhao mada ne mogu biti siguran je li samo to problem, jer ako je problem u diodama koje su pregorile nemam potrebne alate niti da odlemim te osjetljive diode pa zamjenim, niti da otpilim onaj debeli provodnik na kojem se najcesce nalaze pa prespojim na drugi. 

sto mi vi preporucate? raspolazem jeftinom lemilicom, multimetrom od strica za kojeg nisam siguran koliko je precizan, osnovnim znanjem o elektrotehnici buduci da sam 3. srednje, i sa ebayom.

najblizi servis mi je u rijeci, te se dvojim izmedu cronexa i elka, mada naginjem na cronex jer ne naplacuju dijagnostiku, ali recite mi ako znate za jos neki pouzdani servis te kakva iskustva imate sa spomenutim.

hvala!

 Možeš otvoriti i vizualno pregledati, pa ako je što napuhano zamijeniti, ma da ne vjerujem da su ti kondenzatori problem jer oni obično reagiraju "obrnuto" - kad oslabe dok su hladni imaju slabi kapacitet, a kad se zagriju im se kapacitet djelomično vrati pa znaju i "proraditi". Tako da su oni problem bi ti prije tv reagirao tako da se ne pali dok je hladan, a nakon par paljenja i nakon što se zagriju da ti proradi, makar ne mora značiti.

 

Nemoj gledati Vesica i slične "stručnjake" po jutubu koji pile te trake i kupusare po tv-u, to je sve krpanje i ako je problem u pozadinskoj rasvjeti jedini pravi popravak je da zamijeniš kompletnu pozadinsku rasvjetu. Koliko sam shvatio brzim guglanjem tvoj tv ni nije direct led već edge led pa su ti te ledice na jednom od rubova ekrana.

 

Možeš otvoriti, pregledati, izmjeriti napon (npr. dobiva li inverter napon) itd., a ako treba rasvjetu mjenjati možda bolje da prepustiš nekome tko je to već radio jer je veliki ekran i nespretno je.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

onda necu ni otvarati, puno mi je posla da na kraju vjerojatno nista ne postignem. prejako mi je da si odmah shvatio da sam gledao vesica hahaha, istina da je popravio televizor ali pitanje je na koliko dugo, mada koliko sam shvatio kome on popravlja ima srece jer je stvarno jeftin. ja nigdje nisam mogao naci jeli direkt ili edge, kamo si ti pronasao tu informaciju da znam gdje traziti ubuduce?

kad smo utvrdili da je najbolja opcija servis, znas li neki pouzdani koji ima poslovnicu i u rijeci?

16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ZThunders kaže...

onda necu ni otvarati, puno mi je posla da na kraju vjerojatno nista ne postignem. prejako mi je da si odmah shvatio da sam gledao vesica hahaha, istina da je popravio televizor ali pitanje je na koliko dugo, mada koliko sam shvatio kome on popravlja ima srece jer je stvarno jeftin. ja nigdje nisam mogao naci jeli direkt ili edge, kamo si ti pronasao tu informaciju da znam gdje traziti ubuduce?

kad smo utvrdili da je najbolja opcija servis, znas li neki pouzdani koji ima poslovnicu i u rijeci?

 A takva vrsta "popravka" i nije za puno naplatiti, jer kao što rekoh to je samo odgoda kvara a ne popravak. Da je edge sam malo googlao, vidio sam po slikama da na ebayu netko je prodavao te edge led trake, a i na par stranica sa specifikacijama piše da je edge led. A možda sam i u krivu, tko zna :)

 

Ako tražiš u Rijeci onda Elko je ovlašteni, a ovlašteni imaju prednost jer već znaju gdje otprilike tražiti kvar te ponekad imaju druge ploče za ispitati

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

hvala

6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam Grundig televizor, na zidnom nosaču, kabelska antena, prije 10 ak dana odjednom iz cistog mira slika se pocela gasiti, tocnije trepce u nedogled, slika se na sekundu pojavi i konstantno tim ritmom samo trepce, ima tona inace.

Nakon nekih osam sati sama od sebe se pojavila natrag, bez treptanja, sve kao da nista nije bilo.

Danas se ponovno dogodilo isto, tako da sumnjam na slucajnost pa me zanima da li bi netko imao ideju sto bi to bilo.

Iskopcala sam.ga iz struje, iz antene, isprobala drugi tv na istom mjestu, na njemu je sve ok, tako da je ocito u televizoru greska.

Inace je star cca 3 godine, jos mu i garancija vrijedi, ali  se negdje zagubila, samo imam račun, a kupljen je u Elipso trgovini.. 

Puno hvala za svaki savjet! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nosi ga u servis ili u Elipso, što ti je bliže. Bitno je da imaš račun

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne priznaju samo sa racunom, vec sam ih kontaktirala ..

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jesi pitala servis ili trgovinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Trgovinu Elipso, jer od njih se prvo krece posto oni dalje preusmjeravaju u servis, i spomenuli su da servis također nece priznati bez racuna i garantnog lista.

Televizor je radio sinoc, tona je bilo, slika titrala, dok se u jednom trenutku nakon ponoci opet sve vratilo na staro, slika i sve normalno. Neznam zaista sto se to događa, neznam.da li ste imali kada primjer ovakve situacije..

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pitaj u servis, možeš preskočiti trgovinu jer trgovina bi i tako tv dalje prosljedila u servis. Račun je najbitniji i on je dokaz da si nešto kupila toga i toga datuma, a ako još na njemu piše koliko tv ima garancije onda si na konju

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

http://ee-otpad.com/sabirni-centri.php

 

što nema u Zg negdje bliže po gradu ovih sabirnih centara, da odnesem ovaj jučerašnji uradak svog sina tamo?

 

ili ima netko neku ekipicu koja to skuplja na poziv? 

 

zvao dva servisa za zamjenu ekrana, kad su mi rekli cijenu samo se nasmijao 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Daj mi reci koje je rješenje bilo na kraju imam istu situaciju???

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ronhill22 kaže...

Daj mi reci koje je rješenje bilo na kraju imam istu situaciju???

 

a frende nasmijao si me 

a koje je rješenje, hoćeš li vaditi keš, ili peglati karticu nema ti druge...

uzeo sam Sony 49we755 i to je to, nema mi TVa jače klase dok mali klipan ne naraste

 

dva servisa koja sam zvao spominjali cifre 6000-8000kn

 

ako misliš na rješenje oko zbrinjavanja još ništa, pospremio u podrum...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 18:43 (lav1000).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Meni su rekli u msgrupi na rugvici 2600 popravak a tv je bio 3puta skuplji,tako da ne znam dal ga popravljat ili ic na novi u skorije vrijeme.
Ne znam jel imam sta povoljnije u zg od ovih jer je to ipak servis,a privatno mozda mogu manje platit...barem tako mislim.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ronhill22 kaže...
Meni su rekli u msgrupi na rugvici 2600 popravak a tv je bio 3puta skuplji,tako da ne znam dal ga popravljat ili ic na novi u skorije vrijeme.
Ne znam jel imam sta povoljnije u zg od ovih jer je to ipak servis,a privatno mozda mogu manje platit...barem tako mislim.

 Baš sam poslao upit mailom... na telefon nitko ne doživljava

koji je to točno model, čini mi se da je manji od mog TV-a

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Samsung UE 49ku6172UXXH
Zakrivljeni ekran
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 16:33 (ronhill22).
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ronhill22 kaže...
Meni su rekli u msgrupi na rugvici 2600 popravak a tv je bio 3puta skuplji,tako da ne znam dal ga popravljat ili ic na novi u skorije vrijeme.
Ne znam jel imam sta povoljnije u zg od ovih jer je to ipak servis,a privatno mozda mogu manje platit...barem tako mislim.

 To je znači trećina cijene tv-a, a i nije mala dijagonala. Po meni popravak ti je isplativ.

 

A kod koga ćeš otići privatno? Odakle njemu zakrivljeni ekran? Nema ti tu bez ovlaštenog servisa ništa, osim da baš imaš sreće pa ubodeš negdje polovni ekran, ali šansa za to je veoma mala jer ljudi obično prodaju tv-e nakon što razbiju ekran, a ako je problem sa elektronikom onda popravljaju.

7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

moj je 49ku6502, ta cijena je cca pola vrijednosti TV-a koliko sam ga platio cca 5500kn

zadržat ću ga koji mjesec u podrumu ako se slična nezgoda ponovi, ipak bolje dati 2600 nego 4000-4500 za novi

pod uvjetom da mi daju ponudu na 2600 za popravak...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Da to I ja mislim,popravit ga her I da kupin novo necy nista bolje dobit ipak jw to novi model uhd I trenutno se nw nudi nista extra.
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poklanjam tv, cijena popravka na slici, koliko vidim prije to ispada 3500 kad se sve zbroji nego 2600... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Da tvoj je nesto skuplji I to dosta...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Za moj model su rekli 2600
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice