Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.519.950
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ronhill22 kaže...
Za moj model su rekli 2600

 Ajde javi koliko je tocno izaslo za popravak ako ces ici na tu opciju

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Ok...naravno ...u nwko skoro vrijemw cu to rjesit sigurno!!
Novu necu sigurno kupovat jer tv star15mj. Ne mislim prodavat ili davat u bescjenje I sta mogu dobit za tu razliku popravka...nis pamwtno,a ako idem kupovat novu puta dva I vise davat isto nw mislim plus sta dobivam revolucionarno sad I prije..nis sve isto...tako da mi je bolja opcija popravak ...I omotat ga jastukom dok ovaj klinac nw odraste.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 22:16 (ronhill22).
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Stigla jos jedna ponuda, skuplja naravno 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Uzas
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pitao sam jel postoji jeftinija opcija od onih 2600+pdv, kazu da nema.... moj tv se trenutno da ubosti u rasponu 4500-5000kn ove cifre se ne isplate ni pod razno

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Naravno..
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ima netko u okolici Bjelovara, Virovitice, Garešnice, Kutine, Daruvara da popravlja LCD TV, konkretnije pozadinsko osvjetljenje??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam Samsung UE40EH5000WXXH 40" LED televizor i nestalo je slike ali ima tona. Kad pogledam kroz proreze na plastici iza ekrana vidim da svijetli neka mala ledica plave boje ( valjda negdje na elektronici unutra). Koji bi problem mogao biti sa televizijom.Pozdrav.

Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Uzmi neku lampu i osvijetli ekran dok tv radi, ako vidiš sliku znači da je krepalo pozadinsko osvjetljenje.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam grunding led tv i slika mi 'bliješti',kao da kasni slika i ostanu tragovi od prošle slike,ako me shvatate

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Philips 55PFL8007K/12

 

Prilikom paljenja na desnoj strani se javljaju crte, promjena boja na cijeloj slici i cijeli zaslon bljeska. Slika je i usporena prvih par minuta.

 

Nakon par minuta, slika se vrati u normalno stanje sto se tice brzine i bljeskanja vise nema, ali smetnje na desnoj strani su prisutne prilikom izmjene scena ( dolazi do pojave raznih crta samo na desnoj strani panela ). 

 

Ima li itko ideju ili slicno iskustvo sto bi mogao biti problem ? Tcon plocica , glavna ploca ili mozda sam panel ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 22:14 (mstaglicic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav imam sony KD-49XD7005  tv i spojio(scart ) sam ga sa kućnim kinom koji ima opciju tv tako da rade zvučnici sa tv-om . Radi kada okrenem na programe ali kada prebacim na youtube što mi i treba onda se prebaci na zvučnike sa tv-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

bump

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, zanima me ako mi mozete pomoci oko tv.Trebao bih promjenu napajanja sa 240 na 12 v.Televizor radi normalno na 240 v ali u kleti imam 12 volti napajanje preko invertera i televizor ne radi na toj struji.Taj modificirani inverter daje 240 ali tv ne radi.Pa sam dobio savjet da promjenim napajanje na 12v i direktno na akumulatore,kako to izvesti? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zaboravih napisati,tv je lcd, star oko 10g

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam dva samsing tva, stara par godina, oba su pocela sa bljeskanjem slike, kao stroboskop.

 

Neka ideja, krepo panel ili elektronika? Jel se to moze prodat za dijelove ili u smece?

 

 

Btw jel neko prodaje kakav jeftini 55-65 cm lcd ?:)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz...samsung 55ks8000 se sam gasi/pali vise puta uzastopno, poslan je na servis....je li imao tko problema takvih, pretpostavljam da je nesto s napajenjem unutar tv-a?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 18:29 (Atila18).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

 Kod mene na LG-u se pojavila svjetla točka na ekranu promjera 3 cm, koja se jedva vidi kada je na tv-u crna ili smeđa ili siva slika,ali postaje uočljiva kada su na tom mjestu svjetle boje. Juče je bilo kod nas grmljavinsko nevrijeme pa možda od napona. Dali netko zna šta da se radi?

Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 21:58 (mucamica).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, molim te informaciju kako si riješio situaciju sa probijenjem svijetla, ista stvar se dogodila i meni.

 

10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

crko danas tv plazma panasonic s30,

gdje u zagrebu dobar i povoljan servis za plazme

garancija od 5.god istekla

zadnji put otišao nekakav pretvarač struje - cijena popravka

je bila 2200kn, al je bio pod garancijom

pa predpostavljam da je i sad isto

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
bara19 kaže...

Pozdrav, molim te informaciju kako si riješio situaciju sa probijenjem svijetla, ista stvar se dogodila i meni.

 

 Nikako,naučio sam se i gledam s flekom   :(  Kažu da je probio napon i spalio piksele i da je jedini način da se kupi displej koji može koštati skoro ko tv. Kakve veličine je tvoja pjega?

 

Samo Canon priznam
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mucamica kaže...
bara19 kaže...

Pozdrav, molim te informaciju kako si riješio situaciju sa probijenjem svijetla, ista stvar se dogodila i meni.

 

 Nikako,naučio sam se i gledam s flekom   :(  Kažu da je probio napon i spalio piksele i da je jedini način da se kupi displej koji može koštati skoro ko tv. Kakve veličine je tvoja pjega?

 

 Pošto mi se danas pojavila još jedna fleka otišao sam majstoru koji je okrenuo tv i čulo se da se unutra koturaju neki djelovi.On kaže da se to nešto odljepilo i da mora rastavit tv i zaljepit te dijelove.Kaže da je to ne od udara struje, nego od forsiranja svjetline na maximum i ono za energiju treba smanjit na daljinskom.Kvar će za te dvije flekice koštati oko 350 kn. i to je za rastavljanje tv-a, a kad ga rastavi popravi ga za 2 minute.Takođe je rekao da kada ga bude imao rastavljenog pogledati i druge "čunjeve" da nebi neki opet brzo pao. Inače to izgleda kao da mala baterijica svjetli s druge strane ekrana promjera oko 3 cm,u sredini jače sa krajeva se gubi.Eto,ako ćeš pročitati ovo i ako je isti kvar to je to.

Samo Canon priznam
6 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
loky4i4 kaže...

Pozdrav imam sony KD-49XD7005  tv i spojio(scart ) sam ga sa kućnim kinom koji ima opciju tv tako da rade zvučnici sa tv-om . Radi kada okrenem na programe ali kada prebacim na youtube što mi i treba onda se prebaci na zvučnike sa tv-a

 

loky4i4 kaže...

bump

 Ako do sad nisi riješio problem imaš za kupiti DAC za 100 kn.

iz tv-a ide optički u DAC a u liniju analogni cinch

 

https://www.ebay.com/itm/With-Fiber-Cable-Digital-Optical-Coax-to-Analog-RCA-L-R-Audio-Converter-Adapter-/401482809034

 

Moš se javiti i meni jer sam kupio soundbar a (isti) DAC koristio mjesec dana.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 22:57 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mucamica kaže...

 Pošto mi se danas pojavila još jedna fleka otišao sam majstoru koji je okrenuo tv i čulo se da se unutra koturaju neki djelovi.On kaže da se to nešto odljepilo i da mora rastavit tv i zaljepit te dijelove.Kaže da je to ne od udara struje, nego od forsiranja svjetline na maximum i ono za energiju treba smanjit na daljinskom.Kvar će za te dvije flekice koštati oko 350 kn. i to je za rastavljanje tv-a, a kad ga rastavi popravi ga za 2 minute.Takođe je rekao da kada ga bude imao rastavljenog pogledati i druge "čunjeve" da nebi neki opet brzo pao. Inače to izgleda kao da mala baterijica svjetli s druge strane ekrana promjera oko 3 cm,u sredini jače sa krajeva se gubi.Eto,ako ćeš pročitati ovo i ako je isti kvar to je to.

 Iza ekrana se nalaze led trake koje izgledaju otprilike ovako:

 

https://www.picclickimg.com/d/w1600/pict/173217477673_/Led-Backlight-For-32D1333Db-Vestel-32Inch-Rev02-Tis-4A.jpg

 

kada skineš taj "čunjić" koji služi za raspršivanje svijetlosti onda dobiješ to što si ti dobio: svijetlo tuče direktno u ekran i to izgleda čudno

 

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1GqxPSpXXXXaxaXXXq6xXFXXXU/100pcs-x-3537-Colde-White-Light-LED-Diode-Beads-for-Samsung-Tv-LED-Lens-Strips-Backlight.jpg_640x640.jpg

 

No, ono što mene zabrinjava je što se takve stvari ne bi smjele događati tek tako. To se mora jako dobro zagrijati da bi palo, a ako se tako jako grije onda je pitanje koliko su te led trake ispravne te koliko im je još vremena rada preostalo. Lijepljenje natrag je nešto na što bih išao eventualno u kućnoj radinosti, a ako bih već išao u servis radije bih rekao da mi zamijene kompletnu pozadinsku rasvjetu. Platiš par sto kn više, ali znaš da je rasvjeta nova i da će potrajati još neko vrijeme.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...
mucamica kaže...

 Pošto mi se danas pojavila još jedna fleka otišao sam majstoru koji je okrenuo tv i čulo se da se unutra koturaju neki djelovi.On kaže da se to nešto odljepilo i da mora rastavit tv i zaljepit te dijelove.Kaže da je to ne od udara struje, nego od forsiranja svjetline na maximum i ono za energiju treba smanjit na daljinskom.Kvar će za te dvije flekice koštati oko 350 kn. i to je za rastavljanje tv-a, a kad ga rastavi popravi ga za 2 minute.Takođe je rekao da kada ga bude imao rastavljenog pogledati i druge "čunjeve" da nebi neki opet brzo pao. Inače to izgleda kao da mala baterijica svjetli s druge strane ekrana promjera oko 3 cm,u sredini jače sa krajeva se gubi.Eto,ako ćeš pročitati ovo i ako je isti kvar to je to.

 Iza ekrana se nalaze led trake koje izgledaju otprilike ovako:

 

https://www.picclickimg.com/d/w1600/pict/173217477673_/Led-Backlight-For-32D1333Db-Vestel-32Inch-Rev02-Tis-4A.jpg

 

kada skineš taj "čunjić" koji služi za raspršivanje svijetlosti onda dobiješ to što si ti dobio: svijetlo tuče direktno u ekran i to izgleda čudno

 

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1GqxPSpXXXXaxaXXXq6xXFXXXU/100pcs-x-3537-Colde-White-Light-LED-Diode-Beads-for-Samsung-Tv-LED-Lens-Strips-Backlight.jpg_640x640.jpg

 

No, ono što mene zabrinjava je što se takve stvari ne bi smjele događati tek tako. To se mora jako dobro zagrijati da bi palo, a ako se tako jako grije onda je pitanje koliko su te led trake ispravne te koliko im je još vremena rada preostalo. Lijepljenje natrag je nešto na što bih išao eventualno u kućnoj radinosti, a ako bih već išao u servis radije bih rekao da mi zamijene kompletnu pozadinsku rasvjetu. Platiš par sto kn više, ali znaš da je rasvjeta nova i da će potrajati još neko vrijeme.

 

 Da,upravo je to,ona 2 gumba su otpala.Još su se neki klimali pa je i njih zaljepio.Ali to se mora zalijepiti na stotinku mm. tako da ipak se primjeti gdje su bili ti čunjevi koje je zalijepio.To nije neki specijalni servis,nego majstor koji popravlja tv-e. Ako mi još kada otpadne,onda ću pokušati ono što si predložio.Čudi me što mi majstor nije to predložio,da promjenim poz.osvjetljenje. Sada je to ok,onaj koji nezna nemože vidjeti te tragove,gdje nije uspio centrirat one "dugmiće". Čudi me da su počeli masovno otpadati,tri godine nije bilo problema sa tv-om,a nije ni obična jeftinjava,LG,smart,102 cm,3D... Izgleda da je ljepilo tako programirano da se raspadne nakon 3 godine,upravo nakon što prođe garancija...doduše je bila 2 godine garancija.  :(

Samo Canon priznam
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ljepilo se ne programira, ljepilo se ljepi :)

 

Ima tu puno faktora koji utječu, ovdje je prvenstveno problem toplina a koliko će se grijati ledice ovisi o tome koliko je dnevno tv upaljen, na koliko posto radi pozadinska rasvjeta, na kojoj se poziciji nalazi u kući itd.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Ljepilo se ne programira, ljepilo se ljepi :)

 

Ima tu puno faktora koji utječu, ovdje je prvenstveno problem toplina a koliko će se grijati ledice ovisi o tome koliko je dnevno tv upaljen, na koliko posto radi pozadinska rasvjeta, na kojoj se poziciji nalazi u kući itd.

 Ma znam da se ljepilo ne programira,ali sigurno uvjeti  dovode do toga da izgubi snagu,sam si napisao koji su to. A šta se tiće koliko je upaljen upaljen je od-do  :)  Uglavnom ne gasi se,a volimo svjetlu sliku itd. Ali tri godine sve ok,a onda u 7 dana otpadnu dva dugmeta.Možda se nešto drugo sj.balo pa tamo dolazi do veće temp..ec..ec..   Vidjeću,ako još jedan  "gumb" otpadne budem ga nosio u neki SERVIS da ispita zašto se to dešava,stvarno mi je dobar taj tv bio,slika odlična..itd. Dobio sam upute da kad budem drugi put kupovao tv da kupim čisti LED,šta misliš o tome?

Samo Canon priznam
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

To ti se počelo sad dešavati jer je tv skupio određeni broj sati i taman je krenulo toplije vrijeme pa se više grije. Nema tu puno filozofije - morat ćeš mjenjati pozadinsku rasvjetu kad-tad, ovim ljepljenjem si samo to malo odgodio.

 

Rasvjetu bi bilo dobro smanjiti, barem za 10-20% jer se ne vidi jako na slici a diodama to nešto znači.

 

Pravi LED, misliš na OLED? Čuj, tamo ne bi imao problema sa pozadinskom rasvjetom jer je tamo nema, tamo svaki piksel svijetli za sebe. Međutim, oni su još uvijek malo skuplji sport...

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

To ti se počelo sad dešavati jer je tv skupio određeni broj sati i taman je krenulo toplije vrijeme pa se više grije. Nema tu puno filozofije - morat ćeš mjenjati pozadinsku rasvjetu kad-tad, ovim ljepljenjem si samo to malo odgodio.

 

Rasvjetu bi bilo dobro smanjiti, barem za 10-20% jer se ne vidi jako na slici a diodama to nešto znači.

 

Pravi LED, misliš na OLED? Čuj, tamo ne bi imao problema sa pozadinskom rasvjetom jer je tamo nema, tamo svaki piksel svijetli za sebe. Međutim, oni su još uvijek malo skuplji sport...

 Točno si prognozirao.Opet mi je otpao jedan "gumb" i svjetli iznutra baterija fi 3 cm.Novo pozadinsko košta 150 $ + majstor. Sad se dvoumim.Takav ili sličan tv nema ispod 3500 kn.,a ovako će me koštati 1500  WTF?  :(

Samo Canon priznam
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A da, na žalost popravci znaju biti skuplji ali kada to promijeniš si najmanje par godina na miru, naravno ako nemaš neki peh pa nešto drugo ne crkne.

 

Šteta samo što si dao tih 300kn na odgodu kvara umjesto na popravak...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice