Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.160
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mstaglicic kaže...

Kad ga upalim, prednja lampica treperi kao da je u standby modu, ekran je crn. 

Pritiskom power tipke , lampica prestaje treperiti i ostaje svjetliti.

Da li je i inače dok je bio ispravan lampica treperila u stand by-u?

 

Nakon paljenja imaš li konstantnih 5V, 12V i 24V na napajanju ili napon padne nakon nekog vremena?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Alkaline kaže...
mstaglicic kaže...

Kad ga upalim, prednja lampica treperi kao da je u standby modu, ekran je crn. 

Pritiskom power tipke , lampica prestaje treperiti i ostaje svjetliti.

Da li je i inače dok je bio ispravan lampica treperila u stand by-u?

 

Nakon paljenja imaš li konstantnih 5V, 12V i 24V na napajanju ili napon padne nakon nekog vremena?

 Krivo sam se izrazio - tv kad je upaljen mora svjetliti plavo , a crveno treperi kad je greska negdje, ne za standby .

 

Naponi su stabilni, mjerio sam i pinove :

 

A_DIM 0V

P_DIM 0V

INV_ON 0V ( u trenutku paljenja skoci na 0.3V )

 

Po tome zakljucujem da se inverter ne pali , negdje je greska u tom krugu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 18:41 (mstaglicic).
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Matična ploča šalje taj signal, kao i PS_ON pa vjerujem da ti je riknula matična.

Koji model je taj TV?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Alkaline kaže...

Matična ploča šalje taj signal, kao i PS_ON pa vjerujem da ti je riknula matična.

Koji model je taj TV?

 PS_ON signal dobijem u redu, dok ova tri gore navedena stalno budu 0V.

 

Model LG 42 LD465

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mstaglicic kaže...

 PS_ON signal dobijem u redu, dok ova tri gore navedena stalno budu 0V.

 

Razumijem. Samo inverter se obično pali par sekundi kasnije poslije napajanja, a kao i PS_ON taj signal šalje matična ploča.

No bez obzira, da i nema invertera TV bi se upalio. Probaj ištekati inverter pa upaliti TV i vidjeti da li se isto ponaša.

 

Imao sam ploču od 32LG3000 i upalio sam "TV" bez T-Cona i invertera bez problema.

 

 

Tražio sam po njuškalu, nema razbijenih za dijelove. No našao sam service manual ovdje

sa troubleshooting guideom pa možeš pratiti korake.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:30 (Alkaline).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Alkaline kaže...
mstaglicic kaže...

 PS_ON signal dobijem u redu, dok ova tri gore navedena stalno budu 0V.

 

Razumijem. Samo inverter se obično pali par sekundi kasnije poslije napajanja, a kao i PS_ON taj signal šalje matična ploča.

No bez obzira, da i nema invertera TV bi se upalio. Probaj ištekati inverter pa upaliti TV i vidjeti da li se isto ponaša.

 

Imao sam ploču od 32LG3000 i upalio sam "TV" bez T-Cona i invertera bez problema.

 

 

Tražio sam po njuškalu, nema razbijenih za dijelove. No našao sam service manual ovdje

sa troubleshooting guideom pa možeš pratiti korake.

 Hvala na informaciji.

 

Skinuo sam već manual i odradio po njemu , jedino ovaj korak gdje piše Check Mstar LVDS output ne znam gdje izmjerit, ovi svi prethodni koraci sto se tice naponskih vrijednosti su u redu . 

 

Inverter je dio ploce napajanja pa ne znam kako ga ištekati , nije zasebni dio.

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

LG televizori imaju RS232 port za kontrolu na kojem možeš pitati TV za trenutno stanje.

Imaš li mogućnost spajanja na taj port putem PC-a, odnosno imaš li COM port?

 

Komanda za upit 15. abnormal status je "[k][z][  ][Set ID][  ][FF][  ][Cr" odnosno "kz 00 FF " bez navodnika, a terminal podesiš na carriage return ali ne i newline.

Najbolje je koristiti Arduino terminal na 9600 bps sa carriage return opcijom.

 

A odgovor od TV-a je:

00: Normal (Power on and signal exist)

01: No signal (Power on)

02: Turn the monitor off by remote control

03: Turn the monitor off by sleep time function

04: Turn the monitor off by RS-232C function

05: 5V down

06: AC down

07: Turn the monitor off by Fan Alarm function

08: Turn the monitor off by Off time function

09: Turn the monitor off by Auto sleep function

a: Turn the monitor off by AV Board detect

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kako je najpravilnije staviti kabel od napajanja u tv - da ide prema dolje ili gore? Na uputama je gotovo uvijek prema dolje, ali koliko sam vidio na mnogim youtube videima kod mountanja tv-a na zid kabel je bio okrenut prema gore kako bi se kasnije mogao iza tv-a stakriti da ne visi na zidu. Dali je to ispravno ? Možda je malo "glupo" pitanje, ali nigdje nisam vidio da drugi način postavljanja pogrešan.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

znaci ovako...
samsung smart tv u pitanju
kad kliknem na home(ili sources)...pojavi se ono TV,HDMI,USB itd..i od tog TV moze se staviti shortcut ili sta vec na Smart Hub (mislim da se to tako zove..ona traka dolje sa Menu) i tamo pise da se zove Live TV...prije kad sam to stavljao u Smart Hub i odaberes app i kliknes dolje imas opciju Delete i Move...pa sam uvijek mogao brisat ili zamjenjivat mjesta gdje sto stoji...
Danas slucajno stavim taj shortcut od TV dolje u traku i kad dodjem na bilo koju app i kliknem dolje jednostavno se nista ne događa...i sad ne mogu ni delete ni move, a htio sam obrisat taj shortcut jer me zivcira i jer sad uvijek moram ici skroz u lijevo kad hocu doci do app od netflix,youtube itd...(kasnije sam stavio i ovaj HDMI shortcut dok sam isprobavao kako brisat ..sad ni njega vise nit mogu obrisat niti mogu maknit...a kazem prije sve uredno radilo)
zna netko u cem bi mogao biti problem?

 

 https://i.postimg.cc/htVnfwBX/42660561_237896460221507_4009332531794018304_n.jpg

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

riješeno...ištekavanje iz struje je riješilo problem

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

TV je Sony kd-49xe7077. U ekran je doletio kontroler od ps4 (koji je prvo zavitlan u pod, odbio se od ormara, pa u lijevi gornji ćošak tv-a). Da li se ovo isplati popravljati uopće? Koliko bi koštala zamjena panela i tko to radi?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne isplati se

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Iz servisnog centra Hanžek su mi javili da je cijena popravka jednaka kao i novi TV... što mi je nevjerojatno...

Što da radim s njim? Da li vrši tko otkup oštećenih televizora? Mislim, TV je kupljen u 12 mj., sve ostalo radi, ima tu hrpa dijelova koji se daju iskoristiti...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pa to ti uglavnom otkupljuju TV servisi. Ima tu svega sto oni mogu iskoristit, samo nećes dobit sad neke velike pare jbg
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Razbio si najvrijedniji dio TV-a, jbg. Prodaj u dijelove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Prijatelj ima jedan Philips tv 40" iz 2015 koji se ne da upaliti.Točnije uključi se i stoji logo Philips i nema daljnjeg pokretanja.Dao je tv meni da probam riješiti...
Od nešto guglanja sam našao da je možda nekakav čip,a meni se čini da ga je frend isključio tokom ažuriranja softvera i tako zablokirao tv...
Ima li tko ideju......
model tv 40PFT4100/12
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj ponovno instalirati softver:

 

https://www.philips.hr/c-p/40PFT4100_12/4000-series-tanki-full-hd-led-televizor-s-tehnologijom-digital-crystal-clear/support

 

E sad kako to ide - stvarno ne znam, a u zipu nema uputa...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Budem probao...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vučko_101 

 

Ima li pomaka sa plazmom? Tim plazmama fali EDID rom pošto dolaze sa system media receiverom.

Ima više o tome ovdje, čovjek je uspio osposobiti svoju da radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 19:14 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,
Imam problem sa Quadro LED tv-om, prije par dana ujutro ustanem upalim tv i nakon 5 sekundi nesto zaiskri kao da ga je grom opalio ali nije jer nije bilo grmljavinei od tada televizor vise ne radi, ne svijetli lampica odnosno uopce ne dobiva struju, prije par mjeseci sam imao problem da je iz televizora "skripalo" pretpostavljaj da je bilo nesto kao na pc-u "coil whine"? I pred jedno mjesec dana je to prestalo i nije bilo nikakvih problema do prije par dana, moze li to biti razlog pregorijevanja? Otvorio sam tv pa evo slika ako netko moze uociti u cemu bi bio problem.


 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Igyyman kaže...

Pozdrav,
Imam problem sa Quadro LED tv-om, prije par dana ujutro ustanem upalim tv i nakon 5 sekundi nesto zaiskri kao da ga je grom opalio ali nije jer nije bilo grmljavinei od tada televizor vise ne radi, ne svijetli lampica odnosno uopce ne dobiva struju, prije par mjeseci sam imao problem da je iz televizora "skripalo" pretpostavljaj da je bilo nesto kao na pc-u "coil whine"? I pred jedno mjesec dana je to prestalo i nije bilo nikakvih problema do prije par dana, moze li to biti razlog pregorijevanja? Otvorio sam tv pa evo slika ako netko moze uociti u cemu bi bio problem.


 Slikaj i donju stranu. Čini se trafo i diode u donjem desnom kutu ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bas tako, jel bi pomoglo kad bi zamijenio ove diode? I sta je ovaj veliki element fl2, neki osigurac ili?

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Igyyman kaže...

Bas tako, jel bi pomoglo kad bi zamijenio ove diode? I sta je ovaj veliki element fl2, neki osigurac ili?

 To je aluminijski hladnjak za hlađenje vjerojatno tranzistora. Ako imaš multimetar i znaš mjeriti probaj izmjeriti napon poslije dioda ili probaš izmjeriti da li su cijele diode preko omskog područja ili na "diodnom" području multimetra. Malo ih je "nezahvalno" ispitivati kad su zalemljene jer mogu "potegnuti" od nečeg drugog pa ti ispada da su dobre, ali zapravo nisu.

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da li se to meni samo čini ili ovo napajanje uopće nema osigurač, odnosno u slučaju kvara mora nešto izgoriti!!!!??

 

Btw: Ovo piše u korisničkim uputama za tvoj TV (LED-32VN40, LED-32VN41), kojem je eksplodiralo napajanje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 19:52 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!


Imam problem kod staraca sa LCD TV SONY KDL-40R450b starim oko 3.5 godine.

Pritiskom na power tipku TV se upali na 2 sekunde, pokaže samo Sony logo i ugasi, tako tri puta za redom, nakon toga stand by lampica blinka 6 puta. Možda je bitno napomenuti da se od prije par tjedana pri vrhu ekrana pojavila tanka horizontalna linija debljine 1mm koja se proteže od lijevog do desnog ruba ekrana ali možda i nije vezano uz ovaj kvar gore.

Koji je potencijalni razlog što se ne može uključiti?
Hvala.






Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 18:56 (Ico_Zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

6X error je obično problem s panelom odnosno pozadinskom rasvjetom. Moguće da su same LED-ice neispravne i/ili njihovo napajanje. 
Ova crta što ti se prije pojavila ne bi baš trebala imati veze s tim

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jutros dobio odgovor od Hanžeka, ovlašteni Sony servis, veli najvjerojatnije su u pitanju LED trake, cijena popravka 1200kn-1400kn, neisplativo.

Kakva su iskustva sa LED trakama od Kineza, vidim na Aliexpressu 10 komada za 200kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 14:47 (Ico_Zg).
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam problem dva HDMI porta su mi iz cista mira promijenili boju slike i nestalo je zvuka na SONY 55"xe7005. Zanima me zbog cega se to desilo i dali je servis jedino riješenje?


 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!


Evo rastavio kod staraca Sony KDL-40R450B LED TV, na dvije diode na različitim trakama vidljivo je jako žutilo sa stražnje strane, te dvije su vjerojatno pregorile, iako i na ostalim ima žutog ali ne u toj mjeri. Moram naći kod nekog da mi testira/upali trake na brzinu i to potvrdi tako da znam naručiti nove (2013SONY40) sa Aliexpressa, ovo se ne isplati popravljati u servisu, cijeli TV je košta 2 soma.  :))

https://image.ibb.co/irghJA/IMG-20181028-184108.jpg
https://image.ibb.co/myxpyA/IMG-20181028-184330.jpg
https://image.ibb.co/extOQq/IMG-20181028-184350.jpg
https://image.ibb.co/fbnBBV/IMG-20181028-185602.jpg

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Provjeri ih sam, uzmeš 3V bateriju, izvadiš plastične leće i spojiš + i - baterije na svaku ledicu pojedinačno i vidiš jel svjetle.

Ak ne svjetli, samo obrneš + i - dok ne skužiš kak su ledice okrenute i onda vidiš.

Ako je i jedna ledica krepala i u prekidu je, cijelo osvjetljneje ne radi.

Zamijeniš obavezno sve trake i piči dalje.

 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice