Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.649
|
čitano: 1.524.366
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kod novih televizora je problem što su novi Ako i što rikne ljudi šalju na garanciju. A ako je isto netko razbio display to ti ne igra.

Ti u stvari moraš naći isti TV kojem je riknula elektronika, display je čitav, a iz nekog razloga ne može na garu.

Na starijim televizorima da, na novijim malo teže.

 

Možeš ga otvoriti i pogledati koji je točan model panela unutra. Pa onda tražiš taj panel ili neki drugi TV koji ima isti panel, a ostatak elektronike je neispravan.

 

SaveMe kaže...
TV nikako ne može skenirati programe, stalno se javlja poruka NO SIGNAL.

 Skeniranje programa? Koliko mi je poznato STB se spaja putem HDMI kabela. Treba samo prebaciti na HDMI ulaz na koji je MaxTV STB spojen.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 21:16 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

I spojeno je putem HDMI kabela, ali izgleda da on ne radi dobro. Jučer smo ga malo izravnali i ponovno priključili, uhvati signal i to traje par minuta i onda počne prekidati. Onda ga se opet treba promrdat i namjestit. Čuje se i nekakvo pucketanje i slika nije potpuno čista. Sve ostalo na TV-u radi normalno, internet, aplikacije, stvari sa sticka... Danas ću kupit novi kabel, nadam se da je samo on problem. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav, jel ima tko iskustva sa reklamacijom dirty screen efekta? imam poprilicno novu (staru par mjeseci) samsung 7 seriju UHD i skuzio sam nakon nekog vremena sive crte pa sam malo istrazio i vidio da se o tome radi..citam da je to relativno normalno i da je reklamacija samo u nekim slucajevima moguca, no opet me smeta pa ako se netko susreo s tim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi! Uzeo sam ovaj samsung nu7022, no odmah se javio problem. Nakon nekog vremena, nakon sto ugasim tv, pojavljuje se zujanje na mjestu gdje sam ustekao kabal od tva( ili malo iznad, ne mogu tacno definisati) javi se zujanje, pa prestane, pa opet. Kad radi tv, ne javlja se. Cak sam i snimio video. Pa me zanima zna li iko rjesenje za ovo? Link je ovdje. 

   Veliki pozdrav i unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima

 

Kupio sam novi tv prije par dana Philips 8303 pa me interesira šta je normalno da mi slika cuka kad idem na youtube promo video 4k 60fps. Ne cukaju svi ali neki dosta! Brzinu imam dovoljnu tako da nije zbog internet veze. Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerovatno zbog šrot SOC-a (Mediatek 5596a), negdje sam vidio da nije baš nekaj ekstra, bile su neke usporedbe sa SOC-ovima u android tv boxovima, i ispada da su i S905 i S912 puno bolji od njega.

Tak da ispada da većina Android smart tv-a ima najlošiji SOC kaj mogu pronaći da radi kaj reklamiraju...

Uglavnom, bolje je rješenje kupiti ne-smart tv i neki tv box uz njega ako nije estetski problem korisniku.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ovako imam grunding led tv 32 inca i imam problem da kad se tv zagrije,slika blijesti i ostaju tragovi od prosle slike,ne znam kako bi to objasnio,kao da slika kasni

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Daj moze li samo neko da me uputi,jeli problem u napajanju ili u onoj maticnoj gdje su portovi ?

Ili je ipak display ? 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Može biti bilo kaj od toga...

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo slika 

https://i.imgur.com/mT9ibZEr.jpg

 

Znaci pojavi se samo kad se tv zagrije,ako je bas hladan tv,radi 3 sata bez problema,a nekad 20-30 min

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ako imaš garanciju reklamiraj, ako ne, onda otvori i pogledaj.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 16:17 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nemam

A ne znam bas oko toga,evo slika

https://i.imgur.com/XPlzw00r.jpg

 

Jedino plocu sam nasao zamjensku

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 16:33 (Jimmy Lenard).
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj ove konektore koje sam označio ištekati i poravnati pa ponovno zaštekati.

 (valjda se vidi na ovak umanjenoj slici).

Samo oprezno, da ih ne potrgaš.

Ove na plosnatim kabelima ovak otvoriš (ako imaš nokte, možeš komotno i prstom):

A onaj široki kaj ima metalne kvačice, tam samo prstima stisneš obje kvačice.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 17:09 (fer-de-lance).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Taj zif konektor sam izvadio i ocistio pinove na njemu i sad nemam nikako slike,vratio sve kako treba,pokusao vise puta ukljucit

 

 

7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Provjeri, očito nisi dobro ugurao ili stisnuo.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A mozda sam zajebo jer sam sa gumicom za brisanje malo preso preko pinova

7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, očisti to nečim.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Danas mi se pojavila neka čudna fleka na Samsung TV. 

Tv je kupljen 2016. godine. 

Može li neki savjet ili preporuka što mi je činiti. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa,

 

Imam doma plazmu Philips (na poslu sam pa neznam model sada, ali telka je starija od 7 god sigurno) sa problemom da je kod paljenja slika jako tamna i kroz cca 45min sve dođe na svoje i slika je super. Slika je malo tamnija na lijevoj strani ekrana i svijetlija na desnoj. Sve djeluje kao da se polako "zagrijava" i da nakon toga sve bude u redu. Nikakvih drugih problema nemam. Postoji li šansa da je samo do neke elektronike tipa kondenzatori ili sl.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Postoji, otvori pa barem vizualno pregledaj kondenzatore, također i one na inverteru

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zasto kad prebacim nacin rada zaslona na "racunalo" padne mi ostrina na 0 i ne mogu koristit tu opciju,tj povecat ?

U pitanju je vivax 28le62

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
x18x05x kaže...

Imam ovaj tv Grundig 40 VLE 5322 BG, ima tona nema slike. Vjerovatno led trake vrisnule. Može li neko napisat koje da kupim led trake, link?

 Netko??

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
irimac kaže...

Danas mi se pojavila neka čudna fleka na Samsung TV. 

Tv je kupljen 2016. godine. 

Može li neki savjet ili preporuka što mi je činiti. 

 

 Ja takodjer imam isti problem na Philips TV 48PFK6300. Otvarao sam TV i u djelu na poči koja se nalazi iza mrlje je vidljivo da je chip potamnio; kao da je bio pregrijan.

Imali netko iskustva s ovim; može pomoć. Hvala.

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Čudan problem.

 

Ne bih rekao da je problem u čipu, prije bih rekao da jedna led dioda je "oslabila" pa da joj se promijenila boja. Da to provjeriš bi trebao otvoriti panel i pogledati kako svijetle ledice, ako sve svijetle bijelo a jedna ljubičasto na tom mjestu - onda je to to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam Panasonic 50 GT50 plazmu, i zadnjih par dana se pocela cudno ponasati.

Primjer otprilike kako to izgleda (nasao na YT):



Dakle, slika postane 'losija' kao da ima smetnje i pozeleni (i zelenkasti 'snijeg' na vecem dijelu slike), a vide se cak i crne tockice ponegdje. To se desilo kad je TV upaljen cca 1-2 sata. Ako i dalje radi, postaje sve gore.

Kad ugasim TV na 10-ak min i upalim, sve je OK, a kasnije cak radi cijeli dan bez problema.

Ima tko ideju sto bi moglo biti, kako popraviti, ili kome dati popraviti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da li netko zna kako na TCL C7006 android TV-u pokrenuti video sa USB-a. Kad uštekam USB stik onda ga TV skuži i pita dal želim pokrenut nešto s njega i to je OK. Ali neznam kako da ga izaberem kao source kad je već uštekan a glupo ga je stalno vadit i stavljat ... upustva su koma i nema ni riječi o tome ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jel netko možda zna što bi ovo moglo bit?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da li se to događa na svim programima i ulazima? Koliko vidim ne gasi ti se osvjetljenje tijekom smetnje, a broj 1 u gornjem lijevom uglu ti je cijelo vrijeme prikazan tako da zaključujem da nije T-Con, a ni napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
SAMSUNG UE43KU6072U 43" kvar slika...

Pozdrav.
Imam problem sa televizorom iz naslova. Kad se ukljuci radi normalno cca 40 minuta. Nakon toga slika pocne lagano podrhtavati da bi se nakon nekog vremena skroz razvukla po ekranu i drhti. Pokusat cu staviti video da vidite o cem se radi pa ako netko ima ideju sta bi to moglo biti...

Darko
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Alkaline kaže...

Da li se to događa na svim programima i ulazima? Koliko vidim ne gasi ti se osvjetljenje tijekom smetnje, a broj 1 u gornjem lijevom uglu ti je cijelo vrijeme prikazan tako da zaključujem da nije T-Con, a ni napajanje.

 Ma tv je star 20 dana,ovo je prvi put da se to dogodilo.Gledao se drugi program bio je neki film,slika se zamrznula(bila je čista)a zvuk je bio normalan.Prebacio sam na drugi program i krenulo je ovo prikazano na videu.Na starom tvu-mi se znalo dogodit da nestane zvuk,prebacim na drugi program i bude sve ok..evo jučer cijeli dan tv upaljen radi testiranja i nikakvih problema nisam imao

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice