Upit u vezi računa za novi televizor

poruka: 12
|
čitano: 2.410
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć - dobio sam novi tv bez računa

Poštovani

 

GAMER
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 16:15 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć - dobio sam novi tv bez računa
crocro23 kaže...

Poštovani

Kupio sam tv, došao je i nije bio ispravan. Poslan je na reklamciju, a nakon nje su mi poslali isti model ali drugi serijski broj. Uz taj novi tv nisu mi poslali i račun koji je za taj serijski broj. Dali je to po zakonu? Moraju li mi dostaviti naknadno poštom ili vrijedi ako mi pošalju emailom račun za taj model i što ako nemaju račun da dostave?

 Ako dobiješ novu stvar onda mora ići račun i nova garancija.

13 godina
offline
Re: Pomoć - dobio sam novi tv bez računa
Kolacic kaže...
crocro23 kaže...

Poštovani

Kupio sam tv, došao je i nije bio ispravan. Poslan je na reklamciju, a nakon nje su mi poslali isti model ali drugi serijski broj. Uz taj novi tv nisu mi poslali i račun koji je za taj serijski broj. Dali je to po zakonu? Moraju li mi dostaviti naknadno poštom ili vrijedi ako mi pošalju emailom račun za taj model i što ako nemaju račun da dostave?

 Ako dobiješ novu stvar onda mora ići račun i nova garancija.

 Da, došla je garancija i bez računa. Imam staru garanciju i račun, ali ovaj put na kutiji nije bio zaklamano ništa osim Overseas naljepnice i jamstva, a računa bez. Inače uvijek dobijem i račun kao što sam i za originalni tv koji sam poslao i dobio drugi. Znači trgovac mi mora odmah poslati račun ili mogu prijaviti to kome?

GAMER
11 godina
online
Re: Upit u vezi računa za novi televizor
Pa najprije vidi s trgovcem da ti pošalje kopiju računa na mejl, manje komplikacije od prijavljivanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor
picajzla0707 kaže...
Pa najprije vidi s trgovcem da ti pošalje kopiju računa na mejl, manje komplikacije od prijavljivanja

 Daje

GAMER
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 16:15 (crocro23).
15 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor

-što ćeš na npr policiji? :)

-novo=novi račun (btw garancija je nevažna tj povezana s računom i upravo zato ide i novi račun, nova garancija..). Traži, prijavi na mingo.hr ostale službe kao vodovod nemaju previše veze s tim.

.. još se ljudi (i trgovci su ljudi..) uče.. + otpor reakcionista :)) jednako se i kupac treba priviknuti, naučiti, pa i to za EU ili pravila igre, zakona, kad se što primjenjuje itd. (ne treba nabacivati svašta nego konkretno po kojoj osnovi, tad ćeš našto napraviti, kad samo nabacuješ 'masu' kritika obično se ništa ne napravi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Upit u vezi računa za novi televizor

Mislim da ne moraju. U njihovoj bazi podataka bi trebala biti zabilješka kako račun važi za novi serijski broj TV-a. Garancija je ionako ovjerena i na njoj imaš serijski broj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Upit u vezi računa za novi televizor

Jedan prigodan album povodom tužbi :

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor
Dardevil kaže...

Mislim da ne moraju. U njihovoj bazi podataka bi trebala biti zabilješka kako račun važi za novi serijski broj TV-a. Garancija je ionako ovjerena i na njoj imaš serijski broj.

 -misliš? :)) naravno, upravo suprotno, jer tako je s računovodstvom, storno-novi i mora upravo novi račun biti, jer je stari tad storniran, + fisklaizacija + distributer(uvoz-izvoz neispravnog itd). Sve je to na kraju 'isto', ali baš se mora zbog urednog knjiženja koje je lančano povezano + kontrola i broj računa mora odgovarati. Storniranje+novi nije to samo interno kemijanje jer je tad kemijanje=kažnjivo i amateri upravo po starim navikama često naprave glupost i rizik od kazne za nešto što je trebalo biti normalno knjiženo (bez kemijanja, kad kažeš ''zabilješka i bazi''..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor
ihush kaže...

-što ćeš na npr policiji? :)

-novo=novi račun (btw garancija je nevažna tj povezana s računom i upravo zato ide i novi račun, nova garancija..). Traži, prijavi na mingo.hr ostale službe kao vodovod nemaju previše veze s tim.

.. još se ljudi (i trgovci su ljudi..) uče.. + otpor reakcionista :)) jednako se i kupac treba priviknuti, naučiti, pa i to za EU ili pravila igre, zakona, kad se što primjenjuje itd. (ne treba nabacivati svašta nego konkretno po kojoj osnovi, tad ćeš našto napraviti, kad samo nabacuješ 'masu' kritika obično se ništa ne napravi).

 Evo

GAMER
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 16:15 (crocro23).
15 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor

protecto je gluparija.. tj to je obično osiguranje (kao za auto/kuću.. možeš osigurati bilo što), to nije jamstvo. Već je par puta spomenuto u temama (a mbaksa se ne prima takvih tema..) .. i mogao bi bug kao časopis malo o tome..

-jamstvo daje (isključivo) proizvođač.. i pravila su različita.

 

za osiguranje postoji premija, postoji cjenkanje koliko će ti isplatiti itd, kod jamstva toga nema.

nešto sasvim drugo je što postoje greške (pa i muljaže..), npr moguće da ti je trgovac nešto naplatio, ali imaš li jamstvo, osiguranje ili ne, ne znaš (dok ne zatrebaš).. kao što ne možeš znati plaća li trgovac npr PDV ili radi 'na sivo'. Amaterizam treba iskorjeniti, muljaže sankcionirati (i iskorjeniti).. tad će i ovih 'nejasnoća' biti manje. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Upit u vezi računa za novi televizor
ihush kaže...

protecto je gluparija.. tj to je obično osiguranje (kao za auto/kuću.. možeš osigurati bilo što), to nije jamstvo. Već je par puta spomenuto u temama (a mbaksa se ne prima takvih tema..) .. i mogao bi bug kao časopis malo o tome..

-jamstvo daje (isključivo) proizvođač.. i pravila su različita.

 

za osiguranje postoji premija, postoji cjenkanje koliko će ti isplatiti itd, kod jamstva toga nema.

nešto sasvim drugo je što postoje greške (pa i muljaže..), npr moguće da ti je trgovac nešto naplatio, ali imaš li jamstvo, osiguranje ili ne, ne znaš (dok ne zatrebaš).. kao što ne možeš znati plaća li trgovac npr PDV ili radi 'na sivo'. Amaterizam treba iskorjeniti, muljaže sankcionirati (i iskorjeniti).. tad će i ovih 'nejasnoća' biti manje. :)

 Ma meni sami trebam račun jer ako ne-daj bože bude nešto neće mi uvažit. Drugo, ovo na Protectu nisam unio ja, nego piše da je već jamstvo produženo od strane Sancte i to pod Samsung tv,a model napisali koji pripada LG-u što i je jer ja zapravo nemamo samsung nego lg tv koji sam dobio.Znači trebam i novi protecto, ali ono najbitnije trebam ja novi račun za tv jer ga nemam. Strašno. Sancta Domenica, Garden Mall.

GAMER
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice