Good OS 2.0beta

poruka: 11
|
čitano: 2.182
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Good OS 2.0beta

Eto zanima me vaše mišljenje o ovoj distribuciji. Ja sam je probao prije par mjeseci, kako su po netu dosta brujali o njoj. Nisam baš nešto bio impresioniran, puca se na jednostavnost, ali s druge strane previše toga je bugovito. Rezultat je samo kompliciranije izvođenje sistemskih postavki i pokušaja popravljanja. Plus, ovo mi je prvi put da sam to doživio, linux distra bez virtualnog terminala. Daklem, diskutirajte Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Good OS 2.0beta

To je onaj koji je dolazio predinstaliran na Walmart PC-ima? Idealan za svoju svrhu, ako ga se ne treba konfigurirat previše tj. dolazi sa konfiguracijom...

16 godina
offline
RE: Good OS 2.0beta
Cika Jova Zmaj kaže...

Eto zanima me vaše mišljenje o ovoj distribuciji. Ja sam je probao prije par mjeseci, kako su po netu dosta brujali o njoj. Nisam baš nešto bio impresioniran, puca se na jednostavnost, ali s druge strane previše toga je bugovito. Rezultat je samo kompliciranije izvođenje sistemskih postavki i pokušaja popravljanja. Plus, ovo mi je prvi put da sam to doživio, linux distra bez virtualnog terminala. Daklem, diskutirajte Smijeh

Terminal postoji, odi na run command, upiši "su", pa odaberi "root terminal".

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Good OS 2.0beta
ambivalent kaže...
Terminal postoji, odi na run command, upiši "su", pa odaberi "root terminal".

 Ma znam za toga, ali nema običnog, user terminala  Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
Good OS 2.0beta

Sto ona nema Ctrl+Alt+F1-6(Virtual Console).(?)  That suxs.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Good OS 2.0beta
Tux Slave kaže...

Sto ona nema Ctrl+Alt+F1-6(Virtual Console).(?)  That suxs.


'sux' = 'su' na siduxu.Smijeh

Nije čudno što je bugovita kad koristi E17 koji je sam po sebi još u beti, bolje bi bilo da su odabrali DR16 za window manager. Probaj OpenGEU (geubuntu) ako ti se svidio E17.

 

Oduvijek mi se sviđao enlightenment (i u kombinaciju sa Gnomeom) pa i AfterStep i WindowMaker jer su me podsječali na NeXTSTEP.

 


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Good OS 2.0beta

Nemožete puno očekivat od beta verzije....a i priča se da je GOS početak Google-ovog OS-a.......ipak pričekajte final verziju za raspravu o njemu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Good OS 2.0beta
denis88 kaže...

a i priča se da je GOS početak Google-ovog OS-a......

 Gdje se to priča?

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
protjeran
offline
Good OS 2.0beta

Ako je GOS početak google OSa, što je onda Android? Smijeh


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Good OS 2.0beta

a priča se tako, čak su i bug-ovci u svojem časopisu kod opisa te distribucije to naveli.......možda sam krivo shvatio al eto...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Good OS 2.0beta

Ako tako piše, onda je to super materijal za zločestu... Od samog izlaska bilo je krivih pretpostavki da se radi o Googleovom OS-u, što su odlučno opovrgnuli iz oba tabora...

Btw, nedavno je izašla 2.9 verzija gOS-a, kao i novo Everexovo računalo sa gOS distrom prepravljen za MySpace. Da ne dajem direktan link opet, evo c/p:

 

"Good OS (gOS) i Everex predstavili su limitirano izdanje svoga mini računala za kućnu uporabu - MyMiniPC, koje ovoga puta dolazi sa predinstaliranom gOS Space 2.9 distribucijom. gOS od nedavno je dostupan u verziji 2.9 koja nam kao najbitniju novost donosi izbor E17 ili GNOME grafičkog okruženja. Everex MyMiniPC dolazi sa gOS Space 2.9, posebnom inačicom koja se okrenula prema velikoj brojci od preko 100,000,000 MySpace korisnika. Kompletna distribucija prilagođena je popularnom MySpaceu sa lakim pristupom vijestima, slikama, filmovima, glazbi i dr. sadržajima koji se mogu pronaći na servisu. Po screenshotovima može se vidjeti da dobrim dijelom kopiraju novi OS X, počevši od pozadine pa do prerađenog docka (AWN) koji oponaša intuitivno riješen dock iz Appleovog operativnog sustava. Cijena MyMiniPC-a u SAD iznosi 499$."


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice