Greška u Ubuntu-u

poruka: 16
|
čitano: 2.185
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u
pitanje

Zašto mi je s lijeve strane desktopa crna traka zbog koje mi s desne strane manjka prostora  to jest ne vidim cijele prozore(njihovu desnu stranu).I zašto u instalaciji Ubuntu-a nemam ponuđenu opciju Vođeno pri particioniranju diska?

 

H-MAN RULES!!!11
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2008 14:17 (Horagio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Greška u Ubuntu-u
imas instaliran neki dock koji trazi omposite managera? a ova opcija guided- koja verzija? mislim ubuntua? ne radis valdja s betom hardija.
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u
autorov komentar

Imam Ubuntu 7,10

 

H-MAN RULES!!!11
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2008 14:23 (Horagio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Greška u Ubuntu-u

Promjeni rezoluciju.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u

Da, najvjerovatnije ti je do toga što u windowsima imaš drugu rezoluciju ili refresh rate. U tom slučaju, kad ih promijeniš slika na monitoru ti ode uvjetno rečeno, malo lijevo-desno. Nije problem, možeš to namjestit na postavkama monitora (oni gumbići), ako misliš zadržati novu rezu, ili promijeniti rezu u Ubuntuu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u
autorov komentar

hvala na odgovorim, isprobat ću, ali 

di se mijenja reza u Ubuntu-u ?

još mi nitko nije odgovorio zašto u instalaciji kod particioniranja nema opcije VOĐENO


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Greška u Ubuntu-u
prihvaćeno rješenje

System>Preferences>Screen Resolution. Malo te stvari probaj sam pohvatati, istražuj malo. Ionako ne možeš ništa zbrčkati bez root ovlasti.

 

Vođeno bi trebalo biti (guided na eng), ne znam zašto nema. Možda si stvarno skinio verziju 8.04 (alphu neku, betu), jer tamo nema te opcije. Provjeri to.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Greška u Ubuntu-u
autorov komentar
ambivalent kaže...

System>Preferences>Screen Resolution. Malo te stvari probaj sam pohvatati, istražuj malo. Ionako ne možeš ništa zbrčkati bez root ovlasti.

 

Vođeno bi trebalo biti (guided na eng), ne znam zašto nema. Možda si stvarno skinio verziju 8.04 (alphu neku, betu), jer tamo nema te opcije. Provjeri to.


 nisam-siguran sam da je 7.10 jer sam ga uzeo s PCPlaya i tamo piše da je 7.10

H-MAN RULES!!!11
16 godina
offline
Greška u Ubuntu-u

A onda valjda je 7.10. Napiši koje ti sve opcije izbaci na tome dijelu kad već nema vođeno.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u
autorov komentar

Izbaci mi opciju Ručno i onu opciju da koristi cijeli disk(ne znam kako se zove)


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Greška u Ubuntu-u

Trk u trgovinu po bunt DVD-ova, totalni BackUP i jebiga - ručno. Šta da ti kažem.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Greška u Ubuntu-u
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
ambivalent kaže...

Trk u trgovinu po bunt DVD-ova, totalni BackUP i jebiga - ručno. Šta da ti kažem.


Imam Partition Magic 8.0 pa mogu smanjiti particiju C (na njoj su Windowsi) i onda odabrat Ručno u instalaciji kod particioniranja i tamo onda odaberem free space i iz njega mogu kreirati novu particiju i swap particiju da mi na njoj bude Ubuntu - zato mi nije potreban backup kolko sam shvatio na ovoj stranici

H-MAN RULES!!!11
16 godina
offline
Greška u Ubuntu-u

Točno tako. Sljedeći post hoću da ti bude iz Linuxa!


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u

Ja uvik i koristim ručno, pa do sada nisam ni primijetio da ima Guided Smijeh  Iskreno nisam na prvu ni registrirao na što misliš. E, daklem iz Partition Maigca kojeg imaš, al ga ja ne preporučam (ima čudnu naviku da kad smanjuješ particije i slično uništi partition table, pa bude plaća), ili recimo live distre samo zato (velika 30 MB) Parted Magic Smijeh  smanji windows particiju, i tu napravi 3 particije. Dvije ext3 i jednu swap. Prva ext3 nek ti bude recimo 12GB i mount point nek joj bude "/", druga nek ide na "/home" a mjesta joj daj koliko ostane, dok za swap particiju ostavi onoliko koliko ti pagefilea treba (ako imaš dosta rama preporučam da to bude malo, jer ti linux to ne koristi ako ne mora). Eto nadam se da je pomoglo.

 

P.S.

Ovo s dvije ext particije ti je zgodan trik, da u slučaju da uspiješ zgazit svoj Ubuntu, ipak korisnički podaci i postavke prežive, tako da samo reinstaliraš OS i mountaš particiju, i sve ko novo Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 11:45 (Cika Jova Zmaj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Greška u Ubuntu-u
autorov komentar
Horagio kaže...
ambivalent kaže...

Trk u trgovinu po bunt DVD-ova, totalni BackUP i jebiga - ručno. Šta da ti kažem.


Imam Partition Magic 8.0 pa mogu smanjiti particiju C (na njoj su Windowsi) i onda odabrat Ručno u instalaciji kod particioniranja i tamo onda odaberem free space i iz njega mogu kreirati novu particiju i swap particiju da mi na njoj bude Ubuntu - zato mi nije potreban backup kolko sam shvatio na ovoj stranici

 evo ga složio sam Ubuntu na iznad navedeni način, jedino još moram net podesiti i onda je dobro

H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
Greška u Ubuntu-u
autorov komentar

net podešen, sam od sebe(ne znam kako , al nije me briga) stoga ova tema zaslužuje LOCK

ovo mi je prvo post s linuxa


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice