Kako instalirati Ubuntu?

poruka: 48
|
čitano: 17.986
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Zelio bih instalirati Ubuntu 11.10 na svoj laptop. Trenutno koristim 64 bitne Windowse na dell laptopu sa i5 procesorom. Mi moze netko preporuciti neki tutorial ili nesto? kompletni sam n00b i nikad nisam instalirao OS na svoj laptop. HDD mi je partitiran na 2 dijela: 136 gb c: 161 d:. partitirao bih d: tako da mu "uzmem" 50gb. kako to napraviti? i jos nesto, cudno mi je to sto kad skidam ubuntu 11.10 sa sluzbene stranice pise amd64 a moj je cpu intelov. hoce li to na ista utjecati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Skini Ubuntu > Napravi Live CD > Kada se pokaže desktop radi po ovom videu

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

a jel problem ako napravim sa usb-om?  i dal da skinem amd64 il nes drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Nije,u nastavku je video kako instalirati putem USB-a.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

a u vezi amd64?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
to ti je 64-bitni sustav. ako imas 4 ili vise gigabajta Rama, skini to.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
to ti je 64-bitni sustav. ako imas 4 ili vise gigabajta Rama, skini to.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

ja imam 3 gb i 64 bitne windowse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
onda radije skini 32-bitni ubuntu, ponudjeno ti je na stranici...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
offline
Kako instalirati Ubuntu?
Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 18:16 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje Unity koje  bolje tabletima nego PC.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 20:50 (LinuxForever).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

11.10

 

Nije istina. Gnome je WM, a ne OS.

 

 

Biti ili mniti svemiropolisno
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

LinuxForever ima pravo,Unity je najveće govno. Linux Mint dolazi sa GNOME 3 i GNOME 2.x tako da ako voliš više klasičan izgled,moš imati GNOME 2.x,a moderniji GNOME 3.2,a imaš i MATE,podsječa na GNOME 2.x...a moš instalirati i Cinnamon (ja ga koristim) koji je jakooo ljep i jednostavan. BOlje izaberi Mint nego Ubuntu,al opet,izbor je tvoj..

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
Bypass kaže...
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

11.10

 

Nije istina. Gnome je WM, a ne OS.

 

 

LOL nisam niti mislio da je Gnome OS niti sam to rekao.Mislio sam daje u odnosu na Unity koji izgledom bolje pristaje tabletima puno bolji Desktop enviroment.

filipvk1000 kaže...
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

LinuxForever ima pravo,Unity je najveće govno. Linux Mint dolazi sa GNOME 3 i GNOME 2.x tako da ako voliš više klasičan izgled,moš imati GNOME 2.x,a moderniji GNOME 3.2,a imaš i MATE,podsječa na GNOME 2.x...a moš instalirati i Cinnamon (ja ga koristim) koji je jakooo ljep i jednostavan. BOlje izaberi Mint nego Ubuntu,al opet,izbor je tvoj..

Mint kao prvi Linux za korisnika koji nikad nije bio u kontatku s Linuxom je savrsen.Nemoras se zezati oko codeca,flasha i ostalih stvari koje ne dolaze instalirane sa Ubuntuom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 20:53 (LinuxForever).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
LinuxForever kaže...
Bypass kaže...
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

11.10

 

Nije istina. Gnome je WM, a ne OS.

 

 

LOL nisam niti mislio da je Gnome OS niti sam to rekao.Mislio sam daje u odnosu na Unity koji izgledom bolje pristaje tabletima puno bolji  enviroment za stolno racunalo.I manje je bugovit.

filipvk1000 kaže...
LinuxForever kaže...

Hahah ne znam zasto bas zelis Ubuntu 10.11 posto je jako los i bugovit i koristi u odnosu na Gnome jako lose sucelje koje je bolje tablete Unity.Rade skini Linux Mint 12 Gnome neces zazalit.

LinuxForever ima pravo,Unity je najveće govno. Linux Mint dolazi sa GNOME 3 i GNOME 2.x tako da ako voliš više klasičan izgled,moš imati GNOME 2.x,a moderniji GNOME 3.2,a imaš i MATE,podsječa na GNOME 2.x...a moš instalirati i Cinnamon (ja ga koristim) koji je jakooo ljep i jednostavan. BOlje izaberi Mint nego Ubuntu,al opet,izbor je tvoj..

Mint kao prvi Linux za korisnika koji nikad nije bio u kontatku s Linuxom je savrsen.Nemoras se zezati oko codeca,flasha i ostalih stvari koje ne dolaze instalirane sa Ubuntuom.

 

14 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Da,Mint je oku ugodniji,za razliku od Ubuntua(govorimo u Unity-ju,zar ne?). Mint dolazi sa svim kodecima,svim programima koji će ti možda zatrebati,super playere za filmove i muziku...ma super! I da,kao što je čovjek iznad mene rekao za nekoga ko prelazi sa Windowsa Mint predstavlja odličan izbor!  AKo hočeš,dat ću ti par Screenshotova(osobno ga koristim).

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?

Da govorimo o desktop enviromentu.Takoder sam koristio Mint i Gnome je odlican,jednostavan i brz u obavljanju zadataka,dok nisam upoznao Kubuntu i odmah se zaljubio u KDE.Ajde nabaci par shotova uvijek me zanima kako drugi personaliziraju svoj desktop.

16 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

@Leonardus97

Moja preporuka je isto KDE, imaš dobar stroj, dovoljno memorije i bit će manji šok nakon Windowsa :-) Linux Mint 12 KDE radi savršeno, a prije njega sam stalno koristio Gnome (Ubuntu, Mint 9, 10, 11), ali Mint 12 me totalno razočarao, treba previše posla da ga se dovede u upotrebljivo stanje. Čekam što će biti s Cinnamonom, a do tada ostaje KDE.

 

@LinuxForever

imaš temu Vaši linux ekranski pucnjevi, pa tamo pogledaj, evo ti moj jednostavan desktop

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 21:44 (nino_z).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
LinuxForever kaže...

Da govorimo o desktop enviromentu.Takoder sam koristio Mint i Gnome je odlican,jednostavan i brz u obavljanju zadataka,dok nisam upoznao Kubuntu i odmah se zaljubio u KDE.Ajde nabaci par shotova uvijek me zanima kako drugi personaliziraju svoj desktop.

Stavit ću na Linux ekranski pucnjevi,da ovdje stavim bilo bi off topic.

On topic: jesi li odlučio? što češ instalirati?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
offline
Kako instalirati Ubuntu?

Svi mi imamo svoje favorite. Moj ti je savjet da skineš Live CD-e od nekoliko distribucija (biraj ovdje).Zašto savjetujem ovo, zbog toga jer slijepim slušanjem nekoga možeš izgubiti dosta vremena i živaca s podešavanjem te distribucije na vlastitom hardveru. S live CD-om isprobaš i ako ti se sviđa instaliraš.

 

Za mene ti redoslijede ide ovako: openSUSE; Ubuntu (12.04); Mint; Debian i Fedora. Nakon početnog ushita s Mintom slijedilo je razočaranje s druge strane nakon velikog razočaranja s openSUSE-om nakon nekoliko update-a sustav radi ko urica i vrlo sam zadovoljan. Novi Ubuntu mi izgleda puno dorađeniji od prethodne verzije (barem ja na momo stroju namam probleme koje sam imao s prethodnom verzijom).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
mario.L_hr kaže...

 

"Nakon početnog ushita s Mintom slijedilo je razočaranje"

Iz znatizelje,sto ti nije pasalo?

13 godina
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
LinuxForever kaže...

Iz znatizelje,sto ti nije pasalo?

Suživot ATI Radeon 4670 i samog Minta baš i nije bio kako treba. Treblo je više od mjesec dana da sredim MATE-a, tek nakon velikog update-a.

 

Sredio sam ja njega na kraju da izgleda kako želim ali je openSUSE u međuvremenu odradio lavovski posao i sada mi je on primarna distribucija. Na netu ćeš naći hrpu ljudi koji pljuju po njemu ali meni, na mojoj konfiguraciji, on radi odlično. Mint mijenjam sa Ubuntu 12.04 LTS.

 

Imam dosta staro računalo i vjerojatno je ono izvor većine problema.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 23:15 (mario.L_hr).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?

pa ja bi stavio to da se malo naucim, posto cu prvi put koristiti linux, a cekam ubuntu 12.04.

 

EDIT: moj frend ima ubuntu i "default" sucelje mi se svidja. vidit cu ja kad budem malo duze koristio kako ce mi bit. i on mi uvijek moze pomoc jer koristi ubuntu od negdje 2008, pa je poprilicno iskusan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2012 11:20 (Leonardus97).
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

I jos jedno pitanje, ako nesto zaj***m, sta je najgore sto se moze desit? i kako to popravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

I jos nesto, ja imam 1 HDD partitiran na 2 :   C: 136 gb   i    D:  161 gb. Ja bi za Ubuntu od D: "oduzeo" 50 gb. i d: i c: su NTFS. sta trebam napravit tamo kad me za vrijeme instalacije pita kako partitirati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
da formatiras hard disk ili prepises MBR od Windowsa i nemozes ga vise bootati.
ovaj tutorial mozes upotrijebiti na bilo kojoj distri.
www.linuxbsdos.com/2011/05/22/how-to-dual-boot-windows-7-and-ubuntu-11-04/
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
da formatiras hard disk ili prepises MBR od Windowsa i nemozes ga vise bootati.
ovaj tutorial mozes upotrijebiti na bilo kojoj distri.
www.linuxbsdos.com/2011/05/22/how-to-dual-boot-windows-7-and-ubuntu-11-04/
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati Ubuntu?

ipak cu ja pricekati svog prijatelja da mi pomogne. ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?
desni klik na D particiju u disk managmentu, odaberi shrink volume i odaberi koliko zelis da ti shrinka. odaberes u megabajtima i kasnije u instalaciji to vidis jednostavno kao free space...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati Ubuntu?

Tako je pitaj nekoga tko zna,nemoj nista radit sam ako ne znas,a pogotovo nemoj slusati i slijediti linkove od ljudi sa foruma jer ce ti u vecini slucajeva krivo reci.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice