Linux - Općenito izdvojena tema

poruka: 326
|
čitano: 108.708
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
royalhero kaže...

Baš volim kad se amateri igraju novinara, s time da pojma nemaju o građi.

 

Primjer 1:

 

Kvalitet softvera, dakle, nije upitan, pa se zato pitamo zašto Canonical svoje snage ne okrene prema stvarnim problemima Ubunta na desktopu?

 

Koji to točno stvarni problemi ako ih već spominje? Nije da nema problema, ali ovakvo novinarstvo je na razini 14 godišnjeg blogera.

 

Primjer 2:

 

Da i ne spominjemo da novi interfejs Ubuntua – Unity, još uvijek koristi menije, pa od kontrole prstima nema ništa čak i uz novi HUD (o njemu malo kasnije). 

 

Da, ima menu-e, jer vidi sad vraga, Ubuntu je još uvijek Desktop based OS. Tako je mogao reći i da windows 7 i 8 još uvijek koristi menu-e koji nisu prilagođeni touch screen-u. WTF.

 

Primjer 3:

 

Unity je Canonicalova zamjena za GNOME 3 desktop, koji je opet (za sada neuspješna) zamjena za GNOME 2. Situacija sa GNOME desktopom je slična kao i sa prelaskom na KDE 4 od prije par godina – promjene su radikalne, sve izgleda nedovršeno i većina korisnika ne želi ili ne može da se prebaci na novi interfejs.

 

Blago rečeno idiotizam. Gnome 3 izgleda dovršenije nego bilo koje ranije verzije gnome-a. Unity nije zamjena za Gnome 3. Dakle gospodin bloger tu nameće neka svoja mišljenja kao činjenice u sprezi sa velikim neznanjem.

 

Primjer 4:

 

HUD je sličan Dashu, ali je zapravo potpuno drugačiji. Da bi konfuziju doveli do maksimuma, znajte da HUD pozivate tipkom Alt, a Dash tipkom Super (što je zapravo tipka Win, pa se pitamo da li to Linux zajednica poručuje da je Win super?). 

 

Jedna riječ: Debilizam.

 

Primjer 5:

 

ili onoj traci na lijevoj strani koja glumi vertikalni OS X Dock (bljak!) ... Kao i uvijek do sada, pored glavne verzije sa GNO...pardon, Unity desktopom ...

 

Zar se tako piše jedan članak? Bože dragi.

 

Primjer 6:

 

Ako ste zainteresovani za GNU/Linux, ali vam nisu jasne sve ove kombinacije sa različitim desktopima, imamo jedan savjet za vas – isprobajte Ubuntu Server. Pored već standardno dobrih serverskih alata poput Apache web servera, MySQL-a ili Iptablesa, Ubuntu Server je jako dobro opremljen za virtualizaciju, te cloud servise. Nedostaju grafički alati za administraciju kakve ima Microsoft, ali ćete bez GUI mnogo više naučiti o samoj tehnologiji. 
I na kraju ultimativni dokaz neznanja, nezrelosti i općenito lošeg pisanja.

 

DEFCON 20
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

  Ma naravno,ali zašto samo FOSS zajednicu angažirati?

Neka za početak se kontaktira ljude iz Electronic frontier foundationa,zatim neka se angažira i anonimous...

Opraštam ti jer si mlad.

DEFCON 20
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

@makaveli:ma samo mislim da sama foss zajednica to nemože sama ostvarit pa da bi si zato trebala naći čim veču količinu saveznika.Mislim ako anonimous može srušit actu,sopu,pipu...

Napisao sam malo veci post no shvatio sam da bi previse otisao u offtopic. Evo jedan video na hrvatskom da pokusas shvatiti sto je Anonymous (ili sto bi trebao biti) Nakon sto shvatis sto je Anonymous shvatiti ces da velika vecina Anon kolektiva NEMA potrebnih znanja i vjestina za puno banalnije stvari od ove sto si ti predlozio.

 

http://e-kako.hr/etv/zanimljivosti/944-sto-je-anonymous

13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Makavelii kaže...
g12356 kaže...

@makaveli:ma samo mislim da sama foss zajednica to nemože sama ostvarit pa da bi si zato trebala naći čim veču količinu saveznika.Mislim ako anonimous može srušit actu,sopu,pipu...

Napisao sam malo veci post no shvatio sam da bi previse otisao u offtopic. Evo jedan video na hrvatskom da pokusas shvatiti sto je Anonymous (ili sto bi trebao biti) Nakon sto shvatis sto je Anonymous shvatiti ces da velika vecina Anon kolektiva NEMA potrebnih znanja i vjestina za puno banalnije stvari od ove sto si ti predlozio.

 

http://e-kako.hr/etv/zanimljivosti/944-sto-je-anonymous

  Ništa novo nisam pročitao.Samo ne vidim zašto se FOSS zajednica nebi malo okoristila masovnim prosvjedima protiv MIcrosofta.A pošto svi zanmo da anonimous zna radit masovne prosvjede...

Radi se o free softveru>Radi se o slobodi>...

...i sada povežite kuda da stavimo anonimous u kontekst secure boota?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 14:18 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...
Makavelii kaže...
g12356 kaže...

@makaveli:ma samo mislim da sama foss zajednica to nemože sama ostvarit pa da bi si zato trebala naći čim veču količinu saveznika.Mislim ako anonimous može srušit actu,sopu,pipu...

Napisao sam malo veci post no shvatio sam da bi previse otisao u offtopic. Evo jedan video na hrvatskom da pokusas shvatiti sto je Anonymous (ili sto bi trebao biti) Nakon sto shvatis sto je Anonymous shvatiti ces da velika vecina Anon kolektiva NEMA potrebnih znanja i vjestina za puno banalnije stvari od ove sto si ti predlozio.

 

http://e-kako.hr/etv/zanimljivosti/944-sto-je-anonymous

  Ništa novo nisam pročitao.Samo ne vidim zašto se FOSS zajednica nebi malo okoristila masovnim prosvjedima protiv MIcrosofta.A pošto svi zanmo da anonimous zna radit masovne prosvjede...

Radi se o free softveru>Radi se o slobodi>...

...i sada povežite kuda da stavimo anonimous u kontekst secure boota?

Slažem se s tobom u potpunosti,dobra ideja :)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
offline
Re: Linux - Općenito
Bypass kaže...
..

Baš volim kad se amateri igraju novinara, s time da pojma nemaju o građi.

... 

 - i za kraj, ''primjer 7:''

''...  Ubuntu možete probati kroz Windows sa alatom Wubi ili u besplatnom VMware Playeru u kojem Ubuntu radi gotovo jednako kao i na pravom hardveru.''

 

-spominjanje wubi-vmw.. -hit, LiveCD? ili je bitno bilo naglasiti da se može i iz windoza ili besplatan VMware-player ili (...su u šumici)? Pa čak da bi više u 'duhu' bilo barem spominjanje VBoxa (GNU/GPL) za istu namjenu ili bilo kojeg VMa jer je svejedno. (i nepotrebno uz LiveCD).

 

- @ g12345, ? može malo objašnjenje, što s sec.bootom?...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 15:49 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Bypass kaže...

Baš volim kad se amateri igraju novinara, s time da pojma nemaju o građi.

U našem časopisu nedostaje Linux igrača, jer ih u BiH nema. Bio je jedan i morali su ga otpustiti jer nije znao pisati, polupismen čovjek. Ovaj tekst je pisao urednik samog časopisa, koji traži na sve strane Linux gurue, ako ima zainteresiranih nek mi se jave na PM, samo pismeni dolaze u obzir.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
ihush kaže...
Bypass kaže...
..

Baš volim kad se amateri igraju novinara, s time da pojma nemaju o građi.

...

  - i za kraj, ''primjer 7:''

''...  Ubuntu možete probati kroz Windows sa alatom Wubi ili u besplatnom VMware Playeru u kojem Ubuntu radi gotovo jednako kao i na pravom hardveru.''

 

-spominjanje wubi-vmw.. -hit, LiveCD? ili je bitno bilo naglasiti da se može i iz windoza ili besplatan VMware-player ili (...su u šumici)? Pa čak da bi više u 'duhu' bilo barem spominjanje VBoxa (GNU/GPL) za istu namjenu ili bilo kojeg VMa jer je svejedno. (i nepotrebno uz LiveCD).

 

- @ g12345, ? može malo objašnjenje, što s sec.bootom?...

  Joj...secure boot je loš za FOSS pa bi se uzela sloboda radi toga,pa bi se anonimusi koji su samoprozvani borci za slobodu i robin hoodovi morali umiješati i radit masovne prosvjede.

Kontekst,sve šta govorim je u kontekstu.

royalhero kaže...
Bypass kaže...

Baš volim kad se amateri igraju novinara, s time da pojma nemaju o građi.

U našem časopisu nedostaje Linux igrača, jer ih u BiH nema. Bio je jedan i morali su ga otpustiti jer nije znao pisati, polupismen čovjek. Ovaj tekst je pisao urednik samog časopisa, koji traži na sve strane Linux gurue, ako ima zainteresiranih nek mi se jave na PM, samo pismeni dolaze u obzir.

  Ja bih ali nisam iz BiH.Majka mi je bila novinarka pa mislim da sam donekle pismen(dok se trudim barem).

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...
  Ja bih ali nisam iz BiH.

Ne moras biti iz BiH.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 16:09 (royalhero).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
royalhero kaže...
g12356 kaže...
  Ja bih ali nisam iz BiH.

Ne moras biti iz BiH.

  A nemam ni vremena...faks je važan...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Što mislite hoće li ikad Linux zaživjeti na desktopu,dakle popeti se više od ova 2%,zašto hoće/neće?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito

Linux je u konstantnom rastu u biti   ali problem je što ne želi "eksplodirati".Ako vjerujem w3schoolsu uzima 0.1 po 0.1%...

p.s. dana se nešto nevjerojatno dogodilo,drugi puta u dvije godine od kada koristim Linux sam morao restartati računalo :o! :P

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 19:56 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

Linux je u konstantnom rastu u biti   ali problem je što ne želi "eksplodirati".Ako vjerujem w3schoolsu uzima 0.1 po 0.1%...

p.s. dana se nešto nevjerojatno dogodilo,drugi puta u dvije godine od kada koristim Linux sam morao restartati računalo :o! :P

Ček,ti to zafrkavaš? Eee čut će me Linus zbog ovoga...XD

 

Jedva čekam dan (ako se dogodi) kad budu pisali po svim portalima: "Linux prestigao Mac OS X po popularnosti" , "Linux kreće u osvajanje Windowsa" itd...

 

Al eo,sve ih više koristi Linux,eo još malo imat ćemo Steam na Linuxu,pa će oni koji su imali win samo zbog igrica maknit windows i preć 100% na linux.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
filipvk1000 kaže...
g12356 kaže...

Linux je u konstantnom rastu u biti   ali problem je što ne želi "eksplodirati".Ako vjerujem w3schoolsu uzima 0.1 po 0.1%...

p.s. dana se nešto nevjerojatno dogodilo,drugi puta u dvije godine od kada koristim Linux sam morao restartati računalo :o! :P

Ček,ti to zafrkavaš? Eee čut će me Linus zbog ovoga...XD

 

Jedva čekam dan (ako se dogodi) kad budu pisali po svim portalima: "Linux prestigao Mac OS X po popularnosti" , "Linux kreće u osvajanje Windowsa" itd...

 

Al eo,sve ih više koristi Linux,eo još malo imat ćemo Steam na Linuxu,pa će oni koji su imali win samo zbog igrica maknit windows i preć 100% na linux.

ovakvi optimisti nam trebaju u saboru :D

http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
14 godina
online
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

  Ništa novo nisam pročitao.Samo ne vidim zašto se FOSS zajednica nebi malo okoristila masovnim prosvjedima protiv MIcrosofta.A pošto svi zanmo da anonimous zna radit masovne prosvjede...

Radi se o free softveru>Radi se o slobodi>...

...i sada povežite kuda da stavimo anonimous u kontekst secure boota?

Ovo je glupost2. Kako to Microsoft ugrožava slobode foss korisnika? Je li ti zabranio korištenje GNU/Linuxa ili je možda zabranio korištenje FOSS-a na windowsu?

 

Secure boot nije ugrožavanje sloboda korisnika GNU/Linuxa. On će se na x86 platformama moći isključiti, a  postojat će i mogućnost izrade custom keyeva. Na arm sustavima ta mogućnost ne postoji, ali budimo realni microsoft nema baš velik monopol nad tim tržištem.

filipvk1000 kaže...

Ček,ti to zafrkavaš? Eee čut će me Linus zbog ovoga...XD

 

Jedva čekam dan (ako se dogodi) kad budu pisali po svim portalima: "Linux prestigao Mac OS X po popularnosti" , "Linux kreće u osvajanje Windowsa" itd...

 

Al eo,sve ih više koristi Linux,eo još malo imat ćemo Steam na Linuxu,pa će oni koji su imali win samo zbog igrica maknit windows i preć 100% na linux.

Ovo su čiste izjave jednoga fanboy-a. Vas dvojica volite koristiti linux, i sada želite cijeli svijet natjerati da ga koristi. Vi ste totalno promašili filozofiju linuxa i takvi evanđelisti samo štete linuxu.

"Let us work without theorizing... 'tis the only way to make life endurable." - Voltaire
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
captain_soap_McTawish kaže...
g12356 kaže...

  Ništa novo nisam pročitao.Samo ne vidim zašto se FOSS zajednica nebi malo okoristila masovnim prosvjedima protiv MIcrosofta.A pošto svi zanmo da anonimous zna radit masovne prosvjede...

Radi se o free softveru>Radi se o slobodi>...

...i sada povežite kuda da stavimo anonimous u kontekst secure boota?

Ovo je glupost2. Kako to Microsoft ugrožava slobode foss korisnika? Je li ti zabranio korištenje GNU/Linuxa ili je možda zabranio korištenje FOSS-a na windowsu?

 

Secure boot nije ugrožavanje sloboda korisnika GNU/Linuxa. On će se na x86 platformama moći isključiti, a  postojat će i mogućnost izrade custom keyeva. Na arm sustavima ta mogućnost ne postoji, ali budimo realni microsoft nema baš velik monopol nad tim tržištem.

filipvk1000 kaže...

Ček,ti to zafrkavaš? Eee čut će me Linus zbog ovoga...XD

 

Jedva čekam dan (ako se dogodi) kad budu pisali po svim portalima: "Linux prestigao Mac OS X po popularnosti" , "Linux kreće u osvajanje Windowsa" itd...

 

Al eo,sve ih više koristi Linux,eo još malo imat ćemo Steam na Linuxu,pa će oni koji su imali win samo zbog igrica maknit windows i preć 100% na linux.

Ovo su čiste izjave jednoga fanboy-a. Vas dvojica volite koristiti linux, i sada želite cijeli svijet natjerati da ga koristi. Vi ste totalno promašili filozofiju linuxa i takvi evanđelisti samo štete linuxu.

TI nekužiš jel? Kad Linux na desktopu skoči na nekih 3-4% za par godina,dosta ljudi će naučit nešto o Linuxu,i neće ga smatrat zastarjelim OS-om (zbog terminala jel)i možda,samo možda ga i instalira. Lol,pa bmk  jel ga koristi cijeli svijet ili nas 2%,ak je zajednica dobra netreba mi svaki u susjedstvu imat Linux,pa da me zove kaže nešto je s*ebo i pokaže otvoren terminal. 

I nisam Linux fanboy,uskoro uzimam laptop sa predinstaliranim windowsom. Ček sad sam ja i Windows fanboy ili što?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
online
Re: Linux - Općenito
filipvk1000 kaže...

TI nekužiš jel? Kad Linux na desktopu skoči na nekih 3-4% za par godina,dosta ljudi će naučit nešto o Linuxu,i neće ga smatrat zastarjelim OS-om (zbog terminala jel)i možda,samo možda ga i instalira. Lol,pa bmk  jel ga koristi cijeli svijet ili nas 2%,ak je zajednica dobra netreba mi svaki u susjedstvu imat Linux,pa da me zove kaže nešto je s*ebo i pokaže otvoren terminal. 

I nisam Linux fanboy,uskoro uzimam laptop sa predinstaliranim windowsom. Ček sad sam ja i Windows fanboy ili što?

Ja sam (mojom greškom) dobio dojam da ti želiš praktički svakoga prisiliti da koristi linux. To je za mene fanboy i takav samo šteti linux zajednici.

"Let us work without theorizing... 'tis the only way to make life endurable." - Voltaire
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
captain_soap_McTawish kaže...
filipvk1000 kaže...

TI nekužiš jel? Kad Linux na desktopu skoči na nekih 3-4% za par godina,dosta ljudi će naučit nešto o Linuxu,i neće ga smatrat zastarjelim OS-om (zbog terminala jel)i možda,samo možda ga i instalira. Lol,pa bmk  jel ga koristi cijeli svijet ili nas 2%,ak je zajednica dobra netreba mi svaki u susjedstvu imat Linux,pa da me zove kaže nešto je s*ebo i pokaže otvoren terminal. 

I nisam Linux fanboy,uskoro uzimam laptop sa predinstaliranim windowsom. Ček sad sam ja i Windows fanboy ili što?

Ja sam (mojom greškom) dobio dojam da ti želiš praktički svakoga prisiliti da koristi linux. To je za mene fanboy i takav samo šteti linux zajednici.

Ne želim definitivno. Mislim želim al ne prisiliti nego samo osobe informirati o Linuxu i objasniti njihove prednosti. A da tjeram nekog nepada mi napamet,i čim nešto nebude kako spada bi ispalo da sam ja kriv što sam ga/ju nagovorio,da Linux smrdi,da je onaj terminal sr*nje i neznam ti ni ja što,pa da zažalim što sam uopće pričo o Linuxu s tom osobom. 
Al me živcira kad neko govori kako je Linux najveće sr*nje što postoji,a uopće nezna ni šta je Linux,šta su distribucije niti išta drugo. Zato ti kažem ovo boldano gore u prošlom postu.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

@captain:

ne obazirai se na mene toliko ja sam ti u biti osoba koja voli slušat zavjere,pogotovo ako se radi o Microsoftu.

Vjeruj mi da bi bio sretan da to ispadne onako kako ti veliš.

 

Ali daj ti sada nekome tko želi instalirati Linux reci kako isključiti secure boot ili kako instalirati custom key?MIslim da ugrožava GNU/Linux jer se pojačava vendor lock in i jer nepotrebno zakomplicirava instalaciju Linuxa.

 

Da se to spriječi trebalo bi svako računalo dolaziti sa barem 100 predinstaliranih keyeva raznih distribucija....

 

NIje onemogućavanje slobode nego je nekakvo "kompliciranje,otežavanje,zastrašivanje slobode" ili tako nešto.I to je dovoljno loše.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...
 Ali daj ti sada nekome tko želi instalirati Linux reci kako isključiti secure boot

Mislim da se baš na Phoronixu vodila rasprava o ovome. Išlo je nešto tipa: "što misliš kako će prosječni korisnik vulgaris reagirati na činjenicu da mora isključiti nešto što se zove "secure boot" kako bi instalirao linux?". Ne zvuči baš simpatično...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Stvari ne stoje baš tako. To da će neka Linux distribucija prestići MacOS ili čak Windows su čiste gluposti, jer neće. Ali razumijem vaš revolt. Dosta korisnika Linux distribuciju proba sa LiveCD-a ili instalira ga par dana i ide na Internet, proba .EXE instalirati, onako nasuno... I onda krenu priče kako je Linux smeće, kako ne zadovoljava ovo, ono... Baš sam jučer sa @athlonom64, na Facebook-u, zapao u raspravu u kojoj sam morao braniti Linux distribucije i MacOS. Koje su gluposti tu iznošene, ali se nisam naživcirao ni 5%.
U doba medijske hajke na Windows Vistu, Linux je mogao učiniti nešto, ali jednostavno nisu i sam Linus je negdje rekao, svojim tonom, bukvalno da ga taj atak na Windowse ne zanima. Davno je to bilo, 2008, od tada ne znam da li Linux ima više ili manje korisnika. Ako ste vas dvojica takvi kakvim se predstavljate, to nije dobro za Linux zajednicu. Ako oristiš Linux iz nekog hira ili radi "efikasnijeg" kernela, čisti si fanboy. OS nije svrha sam sebi, bitne su aplikacije koje će te pokretati na njemu i ništa drugo, ako vama je, onda je to vaš problem.

 

Ako ovakve rasprave nastave...

 
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
rustweaver kaže...
g12356 kaže...
 Ali daj ti sada nekome tko želi instalirati Linux reci kako isključiti secure boot

Mislim da se baš na Phoronixu vodila rasprava o ovome. Išlo je nešto tipa: "što misliš kako će prosječni korisnik vulgaris reagirati na činjenicu da mora isključiti nešto što se zove "secure boot" kako bi instalirao linux?". Ne zvuči baš simpatično...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

I ja se slažem,neće u predvidljivoj budućnosti...Ali za dvadeset ili više godina tko živ tko mrtav...

 

A šta se tiče microsoftove zabrane dodavanja keye-va na arm uređaje,budimo relani,Linux i Linux zajednica žele stavit Linux na baš svaki uređaj,od super računala pa do zvonca na vašim ulaznim vratima.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 11:34 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
paradajz kaže...

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

"Znati" hoće, nije to nekakva znanost. A na "htjeti" se radi, a ovakve situacije definitivno odmažu...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
paradajz kaže...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

Daj molim te za dobro tebe pošalji zahtjev moderatorima da ti izbrišu account. Ovake gluposti sipati na koliko toliko IT forumu. Strašno.

DEFCON 20
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Bypass kaže...
paradajz kaže...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

Daj molim te za dobro tebe pošalji zahtjev moderatorima da ti izbrišu account. Ovake gluposti sipati na koliko toliko IT forumu. Strašno.

  Ma njegovo pitanje je svakako na mjestu.prosječan korisnik je ionako lijen,nema potrebe da mu se postavi još jedna prepreka...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
offline
Re: Linux - Općenito
paradajz kaže...
rustweaver kaže...
g12356 kaže...
 Ali daj ti sada nekome tko želi instalirati Linux reci kako isključiti secure boot

Mislim da se baš na Phoronixu vodila rasprava o ovome. Išlo je nešto tipa: "što misliš kako će prosječni korisnik vulgaris reagirati na činjenicu da mora isključiti nešto što se zove "secure boot" kako bi instalirao linux?". Ne zvuči baš simpatično...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

Davno je prošlo vrijeme kad se linux instalirao preko textualnog menija...sad imaju lijepe sličice koje te vode kroz instalaciju, bolje nego na windowsima, probaj pa ces vidjeti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
royalhero kaže...

Stvari ne stoje baš tako. To da će neka Linux distribucija prestići MacOS ili čak Windows su čiste gluposti, jer neće. Ali razumijem vaš revolt. Dosta korisnika Linux distribuciju proba sa LiveCD-a ili instalira ga par dana i ide na Internet, proba .EXE instalirati, onako nasuno... I onda krenu priče kako je Linux smeće, kako ne zadovoljava ovo, ono... Baš sam jučer sa @athlonom64, na Facebook-u, zapao u raspravu u kojoj sam morao braniti Linux distribucije i MacOS. Koje su gluposti tu iznošene, ali se nisam naživcirao ni 5%.
U doba medijske hajke na Windows Vistu, Linux je mogao učiniti nešto, ali jednostavno nisu i sam Linus je negdje rekao, svojim tonom, bukvalno da ga taj atak na Windowse ne zanima. Davno je to bilo, 2008, od tada ne znam da li Linux ima više ili manje korisnika. Ako ste vas dvojica takvi kakvim se predstavljate, to nije dobro za Linux zajednicu. Ako oristiš Linux iz nekog hira ili radi "efikasnijeg" kernela, čisti si fanboy. OS nije svrha sam sebi, bitne su aplikacije koje će te pokretati na njemu i ništa drugo, ako vama je, onda je to vaš problem.

 

Ako ovakve rasprave nastave...

Odgovor na boldano: Znam da neće,jer je nemoguće,mislim nije nemoguće al je blizu nemogučeg. AL ja se nadam {#}

 

Odgovor na podcrtano: Kad se ljudi neinformiraju i kad su uporni pri pljuvanju nečega sve će reći samo ne ono šta je istina...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Bypass kaže...
paradajz kaže...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

Daj molim te za dobro tebe pošalji zahtjev moderatorima da ti izbrišu account. Ovake gluposti sipati na koliko toliko IT forumu. Strašno.

 

Svaki prosječan korisnik sam instalira OS. Right.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
malina22 kaže...
paradajz kaže...
rustweaver kaže...
g12356 kaže...
 Ali daj ti sada nekome tko želi instalirati Linux reci kako isključiti secure boot

Mislim da se baš na Phoronixu vodila rasprava o ovome. Išlo je nešto tipa: "što misliš kako će prosječni korisnik vulgaris reagirati na činjenicu da mora isključiti nešto što se zove "secure boot" kako bi instalirao linux?". Ne zvuči baš simpatično...

 

Hoće li prosječan korisnik uopće htjeti i znati instalirati Linux?

Davno je prošlo vrijeme kad se linux instalirao preko textualnog menija...sad imaju lijepe sličice koje te vode kroz instalaciju, bolje nego na windowsima, probaj pa ces vidjeti.

 

Kao da ne znam to. Govorim o prosječnom korisniku. Zašto bi itko tko računalo godinama koristi (sa Windowsima) za multimediju, internet, neki tekst napisat i takve stvari rekao, ma instalirat ću si ja taj Linux. Zašto? Što će dobit s tim?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice