Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.102.808
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
redrum781 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Koju ekstenziju preporučate sa split terminala, na 2 i više, do sada mi nije trebalo, ali za pokrenit nmap, dirbuster, metasploit, browser i burpsuite, nije s tim ni lako rukovati

 Koristim tilix, terminal emulator sa splitanjem horizontalno i vertikalno.

 

Kali hax0rs? 

8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Eto, bijo sam zloguki prorok:
https://chromeunboxed.com/news/run-linux-apps-pixelbook-container-crostini-video/

Resistance is futile 

Već mjesecima puštaju stvari na kapaljku i nabrijavaju raju, pokazuju mišiće;
-pričekajmo 8.5. (Google I/O) pa da vidimo koliko će aduta iz rukava odigrati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...
redrum781 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Koju ekstenziju preporučate sa split terminala, na 2 i više, do sada mi nije trebalo, ali za pokrenit nmap, dirbuster, metasploit, browser i burpsuite, nije s tim ni lako rukova

 

Kali hax0rs? 

 Moralo se navesti koji točno alati su potrebi za takvu vrstu terminala 

 

Ja bi prije preporučio učenje korištenja google-a i apt programa 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...
redrum781 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Koju ekstenziju preporučate sa split terminala, na 2 i više, do sada mi nije trebalo, ali za pokrenit nmap, dirbuster, metasploit, browser i burpsuite, nije s tim ni lako rukovati

 Koristim tilix, terminal emulator sa splitanjem horizontalno i vertikalno.

 

Kali hax0rs? 

 Ja sam pročitao samo split terminala 

https://gnunn1.github.io/tilix-web/

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Netko je očito gledao 'Hackera' sinoć na hrt :) 

Ja u kuhinji a čujem s tv-a 'magic people, voodoo people ...' od Prodigyja, odmah me vratilo u srednju školu i 90-e :))

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Ja u kuhinji a čujem s tv-a 'magic people, voodoo people ...' od Prodigyja, odmah me vratilo u srednju školu i 90-e :))

A ukuhinji si bio zbog hladnog piva ili mesnih narezaka?

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

A ukuhinji si bio zbog hladnog piva ili mesnih narezaka?

 Možda ga žena/cura/ljubavnica uhvatila u kuhinji jer zna da bi u sobi gledao tv

6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...
redrum781 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Koju ekstenziju preporučate sa split terminala, na 2 i više, do sada mi nije trebalo, ali za pokrenit nmap, dirbuster, metasploit, browser i burpsuite, nije s tim ni lako rukovati

 Koristim tilix, terminal emulator sa splitanjem horizontalno i vertikalno.

 

Kali hax0rs? 

 Pen-tester točnije hehe   trenutno na hack the box-u , najjača stranica za pen-testere , Tmux mi se sviđa najviše od svih navedenih ;)

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Mr.ddevil kaže...
Zechina kaže...
redrum781 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Koju ekstenziju preporučate sa split terminala, na 2 i više, do sada mi nije trebalo, ali za pokrenit nmap, dirbuster, metasploit, browser i burpsuite, nije s tim ni lako rukovati

 Koristim tilix, terminal emulator sa splitanjem horizontalno i vertikalno.

 

Kali hax0rs? 

 Pen-tester točnije hehe   trenutno na hack the box-u , najjača stranica za pen-testere , Tmux mi se sviđa najviše od svih navedenih ;)

 Nauči brate Swift pa radi apk za jabučare, uskoro će raditi i na Googletu. Lijevom rukom ćeš na fart apk zaraditi više nego li reverzanjem vektora napada. Osim ako već nisi plaćen ili imaš hebenu stručnu specijalizaciju...
Evo ti malo oldskul, da vidimo do kojeg ćeš levela doći ;)
http://3564020356.org/

16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

Kubuntu 18.04 review

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

.. samo štrecaš, da je bar raspoloživ za DL.. ovak sam opet 'poljubio vrata' ili server... :))

-već 26ti.. očel to skoro?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Malo štekaju, još nije dostupan.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

UPDATE: The final release of Ubuntu 18.04 LTS has been delayed due to a last minute bug. Canonical hasn’t announced how long the delay will be. Keep an eye on the release notes for more information.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

1804.. bio linux (k/ubuntu ili win..) ista stvar, ali 'hej!..' zato će biti jači, 1805.. ili 4+ edišn, još samo tjedan čekanja i tu je. (kalendarski mjesec, ne verzija OSa..).

 

edit: objašnjenje, 'zlo' mi od ovih polugodišnjih ciklusa za soft kao OS, kad je kriterij datum a ne nešto konkretnog ili stabilnog. Za ubnutu mi je još donekle opravdano, zbog LTSa-5god.. dok je za win baš onak, žaba na potkivanju.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 22:19 (ihush).
6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...

 Nauči brate Swift pa radi apk za jabučare, uskoro će raditi i na Googletu. Lijevom rukom ćeš na fart apk zaraditi više nego li reverzanjem vektora napada. Osim ako već nisi plaćen ili imaš hebenu stručnu specijalizaciju...
Evo ti malo oldskul, da vidimo do kojeg ćeš levela doći ;)
http://3564020356.org/

 Ne volim te jabučare, al šta je je, od njih je barem lako pare izvuć, Nisam plaćeni pen-tester, ali nisam ni daleko od toga (bilo je par ponuda).

Vezano za ovaj link, o čemu se radi točno, što je cilj (pogledat ću kad uhvatim vremena, a to čini mi se neće baš skoro biti)

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Mr.ddevil kaže...
Zechina kaže...

 Nauči brate Swift pa radi apk za jabučare, uskoro će raditi i na Googletu. Lijevom rukom ćeš na fart apk zaraditi više nego li reverzanjem vektora napada. Osim ako već nisi plaćen ili imaš hebenu stručnu specijalizaciju...
Evo ti malo oldskul, da vidimo do kojeg ćeš levela doći ;)
http://3564020356.org/

 Ne volim te jabučare, al šta je je, od njih je barem lako pare izvuć, Nisam plaćeni pen-tester, ali nisam ni daleko od toga (bilo je par ponuda).

Vezano za ovaj link, o čemu se radi točno, što je cilj (pogledat ću kad uhvatim vremena, a to čini mi se neće baš skoro biti)

 

To je pravi hakeraj, gdje treba koristiti pamet i razne vještine. Steganografija, različiti načini en/dekripcije i slično. Prvi leveli su relativno lagani, treba se dosjetiti o čemu se radi i riješiti "zadatak".
Nakon svakog riješenog levela, dobivaš pristup alatu ili znanju/tehnologiji za dalje. Zanimljivo i vrlo poučno.

Ova igra je side-project +HCU, mislim da je (bio?) i svojevrsni "mobilizacijski" centar za ekipu.
Osobno sam prošao nekih 30-50 levela, davno. No mene je zanimala intelektualna igra, a ovi skillovi... štajaznam, ne bavim se time :)
Zgodno je za skužiti kako pravi "dark web" funkcionira i ... kako npr stvarno anonimno komunicirati bez "Tora" i sl.

Nije za svakoga, ali je odlično.

Hint za prvi level: kao što je i rečeno, read between lines ;) 
 

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

-što? regrutiraš novog frontmena aka CEO iz Zaprešića?.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

-što? regrutiraš novog frontmena aka CEO iz Zaprešića?.. :)))

 

Njet, nego obeshrabrujem one koji misle da alat čini majstora :D

6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

-što? regrutiraš novog frontmena aka CEO iz Zaprešića?.. :)))

 Koja je kvaka s tim likom iz Zaprešića, koliko sam ja skužio on je "samo" "upućivao" ljude do drugih koji su vršili DOS napade, a to se inače radi na dark webu

Trust nobody, become the best !
6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...

To je pravi hakeraj, gdje treba koristiti pamet i razne vještine. Steganografija, različiti načini en/dekripcije i slično. Prvi leveli su relativno lagani, treba se dosjetiti o čemu se radi i riješiti "zadatak".
Nakon svakog riješenog levela, dobivaš pristup alatu ili znanju/tehnologiji za dalje. Zanimljivo i vrlo poučno.

Ova igra je side-project +HCU, mislim da je (bio?) i svojevrsni "mobilizacijski" centar za ekipu.
Osobno sam prošao nekih 30-50 levela, davno. No mene je zanimala intelektualna igra, a ovi skillovi... štajaznam, ne bavim se time :)
Zgodno je za skužiti kako pravi "dark web" funkcionira i ... kako npr stvarno anonimno komunicirati bez "Tora" i sl.

Nije za svakoga, ali je odlično.

Hint za prvi level: kao što je i rečeno, read between lines ;) 
 

 Mislim da je HTB (hack the box) na vìšoj razini jer zadatke kreiraju korisnici, i sve je CTF (capture the flag) , na njih se spajaš preko VPN-a i onda radiš kao da si na LAN-u, cilj je doći do root-a/administratora , i iščitati root.txt flag na desktopu

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Tko god da se sjetio staviti Wayland na Ubuntu treba instant otkaz. Opet upgrade polomio cijeli sustav jer Wayland ne radi. Pa kome je uopće na pamet palo stavljati to smece u Ubuntu.

 

Edit: Naravno da ne mogu prebaciti na Xorg jer se sustav zamrzne. Pa kome je ova glupost pala na pamet. 

 

Edit2:

 

Dakle. Napravio upgrade, dobio wayland defaultno,umjesto xorga kako je bilo i na 17.10. Ne mogu prebaciti na xorg jer se cijeli sustav smrzne. Ne mogu instalilrati nvidia drivere jer se onda wayland smrzne. Wayland je trzav i naravno ne mogu pokretati neke gtk aplikacije, kao što ih ne mogu pokretati iz terminala. Ukratko 18.04 upgrade - katastrofa, nemojte apgrejdati, bolje vam je clean install, manje vremena će vas koštati.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 10:10 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori
http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 10:14 (soundstream).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

-frontmen, isto kao da na kvartovskom čošku dila žižu, ništa posebno, ni pametan ni 'najveći'.. oni koji to rade znaju zašto ih korsite obrnuto ne baš.

... ili će netko pomisliti da je on to tako sam, .. mislim postoji ivica&marica koji su mrvicama pronašli put i šume.. no to je bajka. Kao što je vjerojatno pravi geek-hoxer jer eto, spominjemo ga u linux temi.. ili samo slučajno, jer zeko traži CEOa.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Mr.ddevil kaže... 

 

Stvar je u načinu razmišljanja. Ako želiš biti Bilbo the burglar, sve 5 (pen != gain).
Čak i tad, 90+% je vezano uz soc eng a ne 0dayXs.
Što je samo dio reality crackinga. ( < imaš +ORCov "nulti" esej, prouči i sjeti se kad slijedeći put svratiš u Konzum, Ikeu itd.)
Za mene je to vezano uz 4 slobode (ne nužno soft), no svatko bira svoj put.

@Ma+: pogledaj source od http://3564020356.org/deserve.htm

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 11:55 (Zechina).
6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Evo taman pogledao ovu stranicu, svi važni fajlovi su u /lanaki/ direktoriju , ne znam jel poanta to pronaći ili ne, ovo što sam pronašao je stvarno dosta zanimljivo , kao i sve što si naveo, šokiran sam haha

EDIT: Ne čitam između redaka, tek sad primjetio komentare ;)

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 23:37 (Mr.ddevil).
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Mrzim raditi clean install na radnoj mašini ali moralo se napraviti. Xorg radi napokon, i nvidia driveri rade. Joj Cannonical...

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

0 day install na radnoj mašini, ajoj. Probat ću možda za mjesec dana :) A da nisi negdje previdio upute da se proprietary moduli prvo maknu. Al svakako im ne ide na čast.

 

Google forka Adwaita gtk temu, za potvrdu Zechinih sumnji

https://www.omgubuntu.co.uk/2018/04/google-forks-adapta-gtk-theme

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 16:43 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Disk and RAM Usage of Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu MATE, Ubuntu Budgie 18.04 LTS

 

https://www.reddit.com/r/Ubuntu/comments/8fz0dv/disk_and_ram_usage_of_ubuntu_kubuntu_lubuntu/dy7iye5/

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 10:33 (soundstream).
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice