Multi-Pointer X

poruka: 5
|
čitano: 1.564
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Multi-Pointer X

Evo jedne interesantne stvarčice:

 

http://www.linux.hr/modules/news/article.php?storyid=2418

 

Ima li netko ovdje možda više informacija o načinu funkcioniranja i primjene?

Čini mi se vrlo zanimljiva pomisao da bi danas-sutra mogli imati touchscreen stolove koji bi funkcionirali 'prirodno', pritom olakšavajući rad u nekim specifičnim situacijama. Ipak, koliko je to upotrebljvo, kakvi su zahtjevi prema window managaru, aplikacijama? Koji je maksimalni mogući broj kontakata?

 

Molim komentare i malo mašte vezano za eventualne moguće buduće načine primjene (obrada fotografija, organizacija podataka, crtanje, ...).

Pazi, gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Multi-Pointer X

Mozes imati 18 miseva odnosno 18 prstiju "zaljepljenih" istovremeno na touch-screen. Ima video na youtube-u. Evo link pa malo prouci, dosta stvari skuzis gledanjem, a nesto i sam govornik kaze: https://www.youtube.com/results?search_query=mpx&search_type= - prva dva videa.

Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Multi-Pointer X

Odlično, hvala, pogledao sam... Nije da sam skužio sve što tip priča, valjda je do kombinacije moje (ne)kvalitete sluha i njegovog naglaska. Osmijeh

 

Uglavnom, koliko vidim, potreban je poseban window manager i posebna podrška aplikacija, kao što sam i pretpostavljao...

A sada na zabavni dio: što mislite, koje su mogućnosti buduće primjene? Uvijek nekako završim na radu s fotografijama, čini mi se nekako dosta prirodno, ali isključivo u smislu pregleda i organizacije sadržaja, dosta korisno ako radiš u nekom časopisu ili modnoj agenciji. No, postoji li mogućnost šire primjene ovog koncepta? Npr. na sljedećem linku mi se sama multitouch podrška ne čini krucijalna:

 

 

 

Ovo se svodi na uvijek isto:

 

 

 

Mislio sam da bi Autodesk mogao pronaći zaista koristan način upotrebe, ali zasad ništa od toga - ovo nije ništa što se ne bi moglo brže, vjerojatno i preciznije izvesti kombinacjom tipkovnice i miša s kotačićem:

 

 

Okej, ovdje možda ima nešto, ali se i dalje sve svodi na zumiranje i rotiranje fotografija:

 

 

 

Ima li netko od vas možda kakvu ideju primjene, poslovnu ili kućnu?

Pazi, gledam te!
16 godina
protjeran
offline
RE: Multi-Pointer X
Najbolja primjena ove tehnike bi bila kod velikih ekrana, prezentacija i ekrana osjetljivih na dodir.
Veliki ekrani - vise usera interaktiraju na istoj radnoj povrsini.
Prezentacija - Zajednicki rad na nekom projektu, koristenjem miseva.
TouchScreen - Kontakt s vise prstiju radi brzeg odradivanja potrebnih radnji,
Sigurno ima toga jos, evo samo kratko od mene.
Vrlo zanimljivo...
Zlo i Naopako
16 godina
protjeran
offline
Multi-Pointer X

Odlicna stvar, veselim se testiranju istog.

 

Naime MPX se merga sa masterom, ocekujemo ga uskoro unutar svake distre :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice