Problem s novim Ubuntu 8.04

poruka: 11
|
čitano: 1.828
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s novim Ubuntu 8.04
pitanje

Dva  puta skinuo sam sa službenih stranica Ubuntu 8.04. Prema uputama provjerio sam iso md5sum, spržio iso na cd, te nakon botanja provjerio da li postoje greške na cd.

Tu nastane problem. Kad pokrenem provjeru cd iso na greške, provjera prijavi 30 grešaka na cd-u. Kad sam drugi put ponovno spržio iso cd ubuntu 8.04 javila se slijedeća greška

BusyBox v1.1.3 (Debian 1.1.1.3-5 ubuntu 12) Built-in shell (ash). Enter "help" for a list of built- in commands.  (initramfs)_

 

Ne znam u čemu je problem. Verzija 7.10 je radila normalno, osim nekih sitnica.

 

Konfiguracija: AMD Atlhlon 1600

                      384 MB Ram

                      Ati rage 128 pro

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s novim Ubuntu 8.04

Nikad cuo za takav problem. Skini Alternate CD i s njime instaliraj. Budi upozoren da je to instalacija bazirana na ncursesima. Sve instaliras kroz meni koji se nalazi u konzoli(cijeli ekran crn). ;P Ovo uvijek radi.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04
autorov komentar

U tome i je problem, pokušao sam instalirati ubuntu i preko alternativnog iso cd-a. Nakon što sam spržio cd iso,botao,  te pokušao provjeriti cjelovitost cd iso, javilo mi je "configuring cdrom-checker menu, integrity test failed.the/dists/hardy/restricted/binary -i386/packages.gz failed the MD5 checksum verification.

Ne kužim zašto javlja da nije prošao MD5 checksum provjeru kad sam iso provjerio nakon što sam ga skinuo s službenih stranica i prije nego sam ga spržio na cd.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04

Problem je nastao nakon sto si ga sprzio, mozda nije problem sa imageom, mozda sa nerom, cd-om ili samim przacem???


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04
autorov komentar

Koristim Ashampoo Burning Studio 6 free edition i CDBurnerXP. Probao sam pržiti i na manjoj brzini, ali ponovno ista stvar. Mislim da nije problem s przačem (bar se iskreno nadam da nije), možda je u samom cd-u?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04

Na jednom forumu je bila slična greška..... problem je bio šta je tip extractirao iso datoteku, i onda ju pržio, i napravio bootable, šta naravno nije radilo..... treba gotovu iso file spržiti bez ikakvih podešavanja

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04
autorov komentar

Ne, samo sam s službenih stranica skinuo iso, i spržio ga. Još stvarno ne kužim u čemu je stvar?

16 godina
offline
Problem s novim Ubuntu 8.04
prihvaćeno rješenje

Baci ISO na USB stick i odnesi kod prijatelja/prijateljici spržiti to....


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s novim Ubuntu 8.04
autorov komentar

Hvala svima što ste mi pokušali pomoći svojim savjetima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s novim Ubuntu 8.04

Ovako,zanima me u čemu je problem jer mi ubuntu ne prepoznaje drivere za grafičku i nisu u uporabi te naravno ne radi compiz.

Imam laptop Acer(AMD Turion 64, ati radeon Xpress 1100-integrirana).

Jel možda problem što sam instalirao 32-bitnu verziju umjesto 64-bitne ili jednostavno nema hardverske podrške za tu grafičku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s novim Ubuntu 8.04
vlatko kaže...

Ovako,zanima me u čemu je problem jer mi ubuntu ne prepoznaje drivere za grafičku i nisu u uporabi te naravno ne radi compiz.

Imam laptop Acer(AMD Turion 64, ati radeon Xpress 1100-integrirana).

Jel možda problem što sam instalirao 32-bitnu verziju umjesto 64-bitne ili jednostavno nema hardverske podrške za tu grafičku.

 Hardware-ske podrske koliko znam ima za 32 bita. Dali su ti driveri ukljuceni pod Restricted Drivers Managerom? Ako ne, ukljuci ih i onda bi trebalo raditi.

Arch user, Don't Panic!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice