6GB RAM, a 4GB iskoristivo

poruka: 52
|
čitano: 26.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Evo ljudi, ja kupio novi kom i stavio Windows 7 64-bit. I sada imam 6GB DDR3 RAM, a prikazuje da koristi samo 4GB. Zašto i kako riješiti da koristi svih 6GB? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Ovo bi trebalo pomoći.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

probao sam, ali neće :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Hehe... Meni piše da imam 16GB a samo 2 usable. (Ali stvarno imam samo dva)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Ti imas tri plocice po 2 gb i to je triple channel. Tvoja ploca je socket 1156 i podrzava  samo dual channel memoriju tj 2 plocice po 2 gb i slicno. Zbog toga ti maticna prepoznaje samo 4 gb rama.

 
0 18 hvala 1
13 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

U BIOS-u pronađi opciju Memory remapping i uključi je.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

znači, niti u buduće neće prepoznavati svih 6GB RAM? Ili možda kada bude Windows 8? Ali u igrama kada ogram piše da koristi svih 6GB RAM :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
Vedran500 kaže...

Ti imas tri plocice po 2 gb i to je triple channel. Tvoja ploca je socket 1156 i podrzava  samo dual channel memoriju tj 2 plocice po 2 gb i slicno. Zbog toga ti maticna prepoznaje samo 4 gb rama.

Glupost.

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
deadman kaže...

U BIOS-u pronađi opciju Memory remapping i uključi je.

kod mene u BIOS-u to nema :(

13 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
maxi810 kaže...

kod mene u BIOS-u to nema :(

  Onda ti BIOS to ne podržava.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
odjavljen
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
deadman kaže...

Ovo bi trebalo pomoći.

Normalno da nece kada je tamo i7, a ti imas i5.

Posudi negdje jos jedan modul od 2 giga i probaj.

 

pinkskin kaže...
Vedran500 kaže...

Ti imas tri plocice po 2 gb i to je triple channel. Tvoja ploca je socket 1156 i podrzava  samo dual channel memoriju tj 2 plocice po 2 gb i slicno. Zbog toga ti maticna prepoznaje samo 4 gb rama.

Glupost.

Bas i nije. Nazalost, to je problem koji se jednostavno zna pojaviti... Nekome ce raditi (vjerojatno i poprilicno nestabilno, posebno kod klokanja), ali kingmax se nikada nije drzao jedec-ovih pravila. Jos tamo od sdrama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 0:57 (Mrgud Veliki).
16 godina
protjeran
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
Vedran500 kaže...

Ti imas tri plocice po 2 gb i to je triple channel. Tvoja ploca je socket 1156 i podrzava  samo dual channel memoriju tj 2 plocice po 2 gb i slicno. Zbog toga ti maticna prepoznaje samo 4 gb rama.

Glupost.

Bas i nije. Nazalost, to je problem koji se jednostavno zna pojaviti... Nekome ce raditi (vjerojatno i poprilicno nestabilno, posebno kod klokanja), ali kingmax se nikada nije drzao jedec-ovih pravila. Jos tamo od sdrama.

Jedino ako se rami i matična nevole baš, ali možeš stavit 6 GB (3x2) na matičnu sa dual chanelom i mora ti prikazivat svih 6GB rama samo neće radit u dual chanelu nego u single chanelu.

 

Ovo da neprepoznaje svih 6 GB očito je da matična baš i nevoli te rame.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 13:30 (pinkskin).
13 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Ili je keks kaputt..čitaj neispravan. Možeš bootati samo s tim dodanim,da vidimo,i opaliti kakav test?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 13:36 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

da ne otvaram novu temu.Imam amd athlon x2 procesor i 4 gb dd3 transcend 1333 mhz...prepoznaje mi samo 3,5 gb..a u biosu mi pise instaled memory 4gb.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 14:27 (keyboard).
14 godina
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

instaliraj 64 bitne windowse ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
Imas 32bitne windowse insaliraj 64 bitne i vidit ces svih 4gb
Slušaj pažljivo, žuti. Tvoje prisustvo me strašno ljuti. Ako što pre ne odjebeš, gadno ćeš da se provedeš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
maxi810 kaže...

Evo ljudi, ja kupio novi kom i stavio Windows 7 64-bit. I sada imam 6GB DDR3 RAM, a prikazuje da koristi samo 4GB. Zašto i kako riješiti da koristi svih 6GB? Hvala

Nikako ako ti je jedan keks mrtav. Jednostavno stavi jedan po jedan keks u primarni A1 utor i ako ti sa jednim od njih ne boota onda znaš u kojem grmu leži zec.

I'll be back
13 godina
protjeran
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

ahaa..ma necu xD..neki programi mi nerade na 64...bolji mi je 32 :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
keyboard kaže...

ahaa..ma necu xD..neki programi mi nerade na 64...bolji mi je 32 :D

Da mi je znati koji. Ja koristim Win 7 x64 več dosta dugo i radi ama baš sve, jednostavno instaliraš u Program Files (x86).

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

samo da vas pitam, koristi li se u igri svih 6GB ili samo 4GB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
maxi810 kaže...

samo da vas pitam, koristi li se u igri svih 6GB ili samo 4GB?

ne zamaraj se, igre još ne trebaju tolko memorije (4gb)..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 0:33 (nixass).
15 godina
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
maxi810 kaže...

samo da vas pitam, koristi li se u igri svih 6GB ili samo 4GB?

Zavisi koji launcher ima. Neke su samo 32-bitne, neke dolaze i sa 32-bitnim i sa 64 bitnim launcherom.

 

Da netreba se zamarat time, ali fps je trun viši na 64-bitnom launcheru.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 0:37 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

BIOS.

Problem postoji na nekim gigabyte pločama i na nekim verzijama biosa.

Nažalost nisi naveo o kojoj je ploči riječ pa bi bilo poželjno da staviš najnoviji bios.

Imao sam sličan problem na gigabyte x58 ploči,problem je memorijske kompatibilnosti biosa,pa

je konačno nakon 4-5 verzija biosa izašla ona koja radi sa memorijom apacer giant 3.

 

AMD Phenom x3 710 @ x4 10 / MA770-UD3 / Corsair 4x2GB 800 / Gainward 275 gtx GS / 2x 500GB Samsung F3 RAID 0 / LC 650W v2.3 / Samsung T260HD
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 0:39 (dax1974).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo
dax1974 kaže...

BIOS.

Problem postoji na nekim gigabyte pločama i na nekim verzijama biosa.

Nažalost nisi naveo o kojoj je ploči riječ pa bi bilo poželjno da staviš najnoviji bios.

Imao sam sličan problem na gigabyte x58 ploči,problem je memorijske kompatibilnosti biosa,pa

je konačno nakon 4-5 verzija biosa izašla ona koja radi sa memorijom apacer giant 3.

 

a dax 1974, ploča mi je: Gigabyte H55-UD3H :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Evo baš ima neki novi bios F10 i piše IMPROVE MEMORY COMPATIBILITY

http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_ga-h55-ud3h_f10.exe

sa @bios možeš iz windowsa updejtati.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe

 

Ako to nisi nikada radio zamoli nekoga da ti to napravi ko se razumije.

AMD Phenom x3 710 @ x4 10 / MA770-UD3 / Corsair 4x2GB 800 / Gainward 275 gtx GS / 2x 500GB Samsung F3 RAID 0 / LC 650W v2.3 / Samsung T260HD
14 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

možeš li mi ti objasniti?

14 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

evo, flashao sam BIOS na najnoviju verziju ali dalje ništa :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Očito da ćeš se malo načekati na bios koji će ti riješiti problem.

Kažem da sam ja za APACER GIANT čekao 5 verzija biosa dok nije došla ona prava.

Pogledaj pod supported memory list,a mogao bi i napisati koja ti je memorija da znam.

Žao mi te,jer sam i ja bio jednako frustriran fušerajem iz gigabyte.

Nisam to od njih očekivao.

Razmisli i o promjeni ploče ili memorije ako uskoro ne dođe bios kojim ćeš riješiti problem.

AMD Phenom x3 710 @ x4 10 / MA770-UD3 / Corsair 4x2GB 800 / Gainward 275 gtx GS / 2x 500GB Samsung F3 RAID 0 / LC 650W v2.3 / Samsung T260HD
15 godina
neaktivan
offline
RE: 6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Pardoniram još na sitnici nisi naveo koja ti je revizija ploče,postoje 2 revizije.

Očito je ova tvoja 1.0 ako radi sa tim biosom.

 

AMD Phenom x3 710 @ x4 10 / MA770-UD3 / Corsair 4x2GB 800 / Gainward 275 gtx GS / 2x 500GB Samsung F3 RAID 0 / LC 650W v2.3 / Samsung T260HD
16 godina
neaktivan
offline
6GB RAM, a 4GB iskoristivo

Kada je nekompatibilnost memorije u pitanju tada to znači ili da ploča uopće ne boota sa nekom memorijom ili ta memorija ne može raditi na svojoj specifikaciji, ne mogu 2 keksa radit normalno a treći da ne želi radi nekompatibilnosti...

 

Primjerice ja nisam mogao nikako 3x2GB Apacer Giant II 2000MHz upogonit na Asrock X58 Extreme, najbolje što je bilo stabilno je 1800MHz i sa novim biosom sa improved memory compatibility sam kasnije mogao držati 2000 stabilno...

 

 

Jesi probao poubijat u biosu bilo kakvu rezervu za onboard grafiku ili tako nešto?

 

Ajde stavi resource monitor screenshot da vidimo detaljnije, ovako

 

http://a.imageshack.us/img205/2306/resourcemonitor.jpg

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 12:29 (Cele303).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice