Ddr2 i ddr3 zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 2.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Dali ide graficka ddr3 u utor za graficku ddr2 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Kakvo je to pitanje?

Naravno da ide.

Koji ram grafička ima nema veze sa utorom.

Jedino nemoj pokušavat stavit AGP karticu u PCI-E utor.


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3

Daj mi reci neku 512mb 256bit ddr3 a da nije jako skupa

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3

Jako skupa je relativno.
Kolko novaca?
Nvidija ili ATi?

AGP ili PCI-E?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 15:14 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3

1000 kn,ati pci-e ako nije dovoljno onda neku dobru ddr2 reci

16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Daj definiraj što ti "da nije preskupa" znači

dakle cjenovni rang

 

dalje kakav je ostatak konfiguracije MBO/CPU/RAM/PSU

 

birat karticu prema količini i vrsti video memorije nije baš bajno

 

 

EDIT:

 

evo već si odgovorio

pogledaj si HD3850

 

[B] - Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience - [/B]
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 15:25 (Wolverine_pce).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Mislim da bi ovo bio najbolji izbor:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1130021

 

Ili ova:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1130180


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3

Kakve apsolutno vama kao korisnicima ima veze jel DDR3 ili DDR4 na grafičkoj? :) Znate li razliku uopće?


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Prvo. Ne gledaj grafičke po količini rama.

Drugo, grafičke s DDR2 su sad u većini slučajeva smeće. Sad je standard DDR3/DDR4.

Znači nešto ne preskupo a dobro ti je raspon od ATi 1950GT/Pro do HD3850.

Za ovog zadnjeg padobranca: DDR4 je brži i postiže veći takt od DDR3, što puno znači kod novijih grafičkih, prvenstveno kod oc-a.


E6750@3.2GHz cooled by BigTyphoon // Gigabyte P35C-DS3R // 2 GB Kingmax 667@DC // Gigabyte 8800GTS 320MB // Seagate 7200.10 320 GB // Chieftec 550W // Chieftec BH-02B-B-B //
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3

Gospon pješadinac, DDR4 postiže brže radne taktove, ali nije nužno brži jer uvijek dolazi s manjom širinom sabirnice što u konačnici rezultira jako sličnim performansama. Razlike u napretku DDR-a 4 u odnosu na DDR3 u pogledu performansi su se pokazale minimalne, dok je cijena razvojnog procesa previše skočila. Iz tog razloga ATi se odlučio na rezanje troškova u stavljanje DDR3 memorije i na najbrže kartice danas.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

Kakve veze ima memorijsko sučelje ( 128,256,320-bitno, ... ) sa tipom memorije ( GDDR3, GDDR4 ), GDDR4 dolazi sa užim sučeljem -wtf? Ja bi reka nikakve. DDR4 postiže veće frekvencije, ali ima i nešto više latencije u odnosu na DDR3.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3
naxeem kaže...

Gospon pješadinac, DDR4 postiže brže radne taktove, ali nije nužno brži jer uvijek dolazi s manjom širinom sabirnice što u konačnici rezultira jako sličnim performansama. Razlike u napretku DDR-a 4 u odnosu na DDR3 u pogledu performansi su se pokazale minimalne, dok je cijena razvojnog procesa previše skočila. Iz tog razloga ATi se odlučio na rezanje troškova u stavljanje DDR3 memorije i na najbrže kartice danas.


ROFL....Bravo  majstore  svaka  cast  koji  zakljuca  nemam  uopce  volje  komentirati.  Samo  se  pitam  dali  si  izvalio  još  ovakih  gluposti  u  svojih  ~300  postove  koje  si  skupio  u  7  dana.

May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
Ddr2 i ddr3

GDDR3 ti je definitivno najisplatljivija, GDDR2 je sranje a GDDR4 se ne isplati zbog malog povecanja performansi. DDR4 ce za negdje pola godine pozivjeti kako treba i cijene ce biti prihvatljivije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ddr2 i ddr3

geforce 8600 256mb gddr3 dobra je

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3
afroman kaže...

geforce 8600 256mb gddr3 dobra je


ne baljezgaj, kraj hd3850 je stvarno GLUPO uzeti nesto lose poput bilo koje 8600!

i unatoc tome sto ima samo 256mb memorije bit ce uvjek brza od bilo koje x1950gt s neovisno koliko rama

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3
Darth Punisher kaže...
naxeem kaže...

Gospon pješadinac, DDR4 postiže brže radne taktove, ali nije nužno brži jer uvijek dolazi s manjom širinom sabirnice što u konačnici rezultira jako sličnim performansama. Razlike u napretku DDR-a 4 u odnosu na DDR3 u pogledu performansi su se pokazale minimalne, dok je cijena razvojnog procesa previše skočila. Iz tog razloga ATi se odlučio na rezanje troškova u stavljanje DDR3 memorije i na najbrže kartice danas.


ROFL....Bravo  majstore  svaka  cast  koji  zakljuca  nemam  uopce  volje  komentirati.  Samo  se  pitam  dali  si  izvalio  još  ovakih  gluposti  u  svojih  ~300  postove  koje  si  skupio  u  7  dana.

 Iz odobnih reply iskustava potvrdjujem da je... izvalio je :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ddr2 i ddr3
Krivo si postavio pitanje!
--
ATI HD 3850
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice