Dual channel pitanje

poruka: 27
|
čitano: 5.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dual channel pitanje

Imam pitanje u vezi rama, naime imam 4x utora na matičnoj za ram najveće brzine od 800mhz a trenutno imam 2x512 od 667mhz i sada isplati li mi se stavljati još jedan (1x1gb 667) ili nešto drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
Uzmi rađe 2x512mb.
Ili prodaj tvoja 2x512 i kupi 2x1gb
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje

znači imao bi 4x512 ali skupo mi je to, onda bi rađe 2x512 + 2x1gb


Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) AMD Athlon 64 3200+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
Pa da...možeš staviti 1GB Knigmaxove memorije-jako povoljna.
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje

Bilo bi ti najbolje staviti 2x1GB nekog OCZa na 800Mhz, pa kasnije nadokupiš još 2x1GB.  Gledaj uvijek da su ti simetrično raspoređeni moduli zbog dual channel-a.

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
Pa autor ovog topica hoće ram za kojeg će najmanje platit.
--
OCZ nije zamale novce
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje
PCMaster kaže...
Pa autor ovog topica hoće ram za kojeg će najmanje platit.
--
OCZ nije zamale novce
 Nije nigdje naglasio da želi jeftilen...

OCZ Gold 2GB 800Mhz  ---> 416kn   - ja mislim da je to itekako isplativo!   Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

Radije bi uzeo 2GB Kingmaxa nego taj precjenjeni OCZ


- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
kako god..ali onaj jelde ne mogu biti ramovi razliciti frekrencija da se kombinuje 667 i 800mhz ako se ne varam jedan drug mi je imao sa tim problema...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
Dado ali Kingmax možeš dobit na skoro upola manje cijene,dakako kingmax je manje kvalitetan(to nije upitno),ali za autora ove teme je bolje uzet Kingmax!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
PCMaster kaže...
Dado ali Kingmax možeš dobit na skoro upola manje cijene,dakako kingmax je manje kvalitetan(to nije upitno),ali za autora ove teme je bolje uzet Kingmax!
 Sad će vama lipo wolverine objasnit ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
hehe, mogu i ja.
Kingmax Mars 800mhz @ 960mhz.
Toliko o nekvalitetan.
Ima ih koji idu i preko 1000
Dakle promašena izjava o nekvalitetan
16 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

Kada bi ja sebi kupovao kupio bi 2 X 1GB da bi naravno ostvario Dual Channel.To jest da bi dobio vecu memorijsku propusnost.


Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

Probaj to prodati i uzeti 2x 1gb kingmax 800 ili 667mhz ( isti su čipovi).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje

Da, ali ima jedan problem, kupio sam računalo u Eurotrejdu i oni imaju samo ovu ponudu


Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) AMD Athlon 64 3200+
16 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

koliki su dobici u dual chanelu uopće?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

hey man a zasto nebiš smjeo kupit rame drugdje kakve veze ima sto si komp kupio u eurotradeu

 

hHAHAHAH STETA sto se forum nije otvorio prije kupnje tvog kompa barem bi znao da eurotrade nevalja sve sto sam tamo kupio mi je krepalo

samo mi nemoj reci da su ti stavili onu naljepnicu na kuciste ako jesu kupis drugdje i das im da ti stave oni ako ti zele naplatiti onda reci da ces zvati odvjetnika jer garancija nema veze sa kucistem nego sa dijelovima unutra to su meni frendu htjeli isfurat pa nisu uspjeli zele da vrse monopol nad tobom kupi rame drugdje sta ti ljudi kazu kingmax je mrak ja imam 4 giga pozdraf

 

zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 17:49 (tripix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dual channel pitanje

Ja bih ti savjetovao za Dual Channel 2 x 1 GB Kingmax PC6400 (800 MHz). Ovdje ti je link za ponudu memorija u Vemilu. Zavisi gdje živiš, ali mislim da u tvom mjestu sigurno ima neki Vemil centar i slobodno odi tamo i kupi si memorije i ugradi. Nemoj da Eurotrade sputava kad kaže da ćeš izgubit garanciju. Općenito su takvi servisi sranje (ispričavam se). Ništa ti ne poprave, nego resetiraju BIOS i komp krepa za par dana opet. Ak ti komp krepa najbolje je biti sam svoj majstor!

Sretno s memorijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje

Pa, da rekli su mi ako skinem nalijepnicu da više nije pod garancijom (trenutno je) ali ipak pa ne resetiraju bios?


Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) AMD Athlon 64 3200+ Nvidia GeForce 7600gs (256mb) 160gb....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
kod stavljanja dual chanell memorije da li pločice moraju biti iste tvrtke ili istok "takta"
jer ja bi si na svoja 2 GB kingmaxova dodao 2 OCZ.
jer to moguče.
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje
uvijek je bolje imati istog proizvođača i istu frekvenciju i isti/slični model RAMA
16 godina
moderator
offline
Dual channel pitanje

Negdje sam davno procito da intelovi noviji chipseti podrzavaju asimetricni dual channel? Ne sjecam se o cemu se radi tacno, ali mislim da podrzavaju razlicite frekvencije memorije u dual channel modu, npr 2x 1 GB 667 MHz dual channel u prvom paru utora i 2x 800 MHz dual channel u druga 2 utora. Ispravite me ako grijesim/pogresno sjecam, daaavno sam negdje naletio na to.


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dual channel pitanje

a ako mislis stavit jos 1GB onda ces morat stavljat 2 x 512 mb jer ako stavis jos jednu plocicu od 1GB  a sad imas vec popunjena dva utora nece ti to radit radi samo kad su popunjena sva četri , dva ili jedan s tri ne radi nikako

DaDo - gp1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dual channel pitanje

Ja sam imao 2x512 i jedan keks od gigu i radilo je bez ikakvih problema!!

AMD Athlon 64 X2 4800+ // 4 GB DDR2 800 MHz KINGSTONE // Gainward BLISS 9600 GT GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual channel pitanje
doktor1 kaže...

Ja sam imao 2x512 i jedan keks od gigu i radilo je bez ikakvih problema!!

 radi, ali stvar je u tome sto covjek hoce dual channel!
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
offline
Dual channel pitanje

Tocno, radi ali ne u dualu. Pisalo je da ne radi nikako

AMD Athlon 64 X2 4800+ // 4 GB DDR2 800 MHz KINGSTONE // Gainward BLISS 9600 GT GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual channel pitanje
kupio bi u eurotreadu ove take ms od 1gb
imam pitanje je li bolje:
trenutno 2x512
i sada još da li 1x1gb
ili 2x512 još?
C2D E8400@3.9ghz,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb@870mhz@4-4-4-12, Gigabyte radeon HD 3870
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2008 15:07 (LUXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice