Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Brzi USB stick

Pozdrav. Treba mi savjet za kupnju nekog brzog sticka 32-64GB do cca 500kn (može i više). Možda netko ima za preporučit nešto? Razmišljao sam čak i o kupnji msata ssd-a sa kučištem ali ne znam kolko je pouzdano i trajno tako nešto. Dakle, kapacitet je bitan, ali ne toliko kao brzina. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Corsair 64GB Voyager GT USB 3.0 - 495Kn

 

Mislim da ovog bolje nemoze, brzo i veliko.

Ohne Audi geht es nicht..
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 17:38 (andreas11).
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
andreas11 kaže...

Corsair 64GB Voyager GT USB 3.0 - 495Kn

 

Mislim da ovog bolje nemoze, brzo i veliko.

Gledao sam i taj stik, ali zaboravio sam napomenuti da i dizajn u neku ruku igra ulogu. Ovaj izgleda kao galactica. Ne kažem da je galactica bezveze, dapaće, sve sam pogledao i čuvam u arhivi. 

Sad sam malo više tražio i nabasao na sandisk extreme. Ni taj nije lijep, ali ako mora bit, dosta je brži i od tog cors-a u zapisivanju. Skoro duplo. Potražit ću jel ima kod nas za kupit ta mrga a cors-a ostavit za zamjenu ako ne nađem ovog.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Meni je osobno ovaj super, na ebay-u 370 kn - link

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Stiven kaže...

Meni je osobno ovaj super, na ebay-u 370 kn - link

 

Pozdrav. Tog i ja bas gledam. Kakve brzine postize ta mrga? Ja sam mislio win to go nametat na to i mislim da bi to radilo ok ako su brzine i pola kolko reklamiraju Edit: aaa nece ic win to go. Samo certificirani stikovi
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 0:18 (dax-lax).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Stiven kaže...

Meni je osobno ovaj super, na ebay-u 370 kn - link

 

Pozdrav. Tog i ja bas gledam. Kakve brzine postize ta mrga? Ja sam mislio win to go nametat na to i mislim da bi to radilo ok ako su brzine i pola kolko reklamiraju Edit: aaa nece ic win to go. Samo certificirani stikovi

 

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Dis iz veri gud

 

EDIT: Kupih taj sandisk za 380kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 10:19 (dax-lax).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ajde kad dode napisi malo dozivljaje jer se i ja bas mislim da li da ga kupim... {#}

 

EDIT: Da li namjeravas stavit win to go? Ako stavis napisi kako se ponasa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 11:48 (Stiven).
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Neće ić win to go jer nije certificiran za to. samo nekoliko flash memorija podržava. Iako našao sam da bi se i dalo nekak to napravit.

 

Nasred stranice su podržani stikovi i jedan disk.   http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/devices/windowstogo.aspx

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Moze se napraviti samo se nece ponasati dobro kao na tim certificiranim

13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Stigla danas mrcina. Testirao malo prije na x58a-ud3r i nec usb 3.0 kontroleru. Stavio sam poslje i usb 2.0 . Rezultati na slikama ispod. Btw, isprobat ću sutra još na primarnom kompu sa asus usb 3.0 boost.om, pa da vidim kolko je max.

 

EDIT:evo i boosta.  asus p8z77-v + asus usb 3.0 boost

usb 2.0 usb 2.0
usb 3.0 usb 3.0
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 21:46 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

pozdrav, evo da ne otvaram novu temu, meni bi takoder trebao jedan USB 3.0 stick, nisam u ovome pa bi me zanimalo, trazim neki od 16 GB, moze i 8 proci, za neke male novce, do max 100 KN, sto je best buy s obzirom na brzinu, radije bi da je manjeg kapaciteta, ali brzi, ionako bih ga koristio za prijenos manjih fileova te kao bootabilni disk za instalaciju winsa/ubuntua itd...hvala!

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

a to mi je ipak mozda malo previse, mozda da se prebacim na nekih 50ak kuna, ako ima nesto...

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

A cuj cim ti je manji kapacitet to su i brzine mizerne ali evo http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/mediji-za-pohranu-podataka/flash-memorije/dt100g38gb/

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

evo nakon guglanja i malo trazenja, naisao sam na ovaj model, nije fake, vec je nekolicina narucila od istog tipa i kazu da su brzine odlicne i da ne kruze fakeovi ovog modela, tako da ako netko trazi kao i ja neka proba, kazu da vrijedi svake lipe!

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
definho kaže...

evo nakon guglanja i malo trazenja, naisao sam na ovaj model, nije fake, vec je nekolicina narucila od istog tipa i kazu da su brzine odlicne i da ne kruze fakeovi ovog modela, tako da ako netko trazi kao i ja neka proba, kazu da vrijedi svake lipe!

Uuuu stvarno povoljno, samo 120kn...

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
definho kaže...

evo nakon guglanja i malo trazenja, naisao sam na ovaj model, nije fake, vec je nekolicina narucila od istog tipa i kazu da su brzine odlicne i da ne kruze fakeovi ovog modela, tako da ako netko trazi kao i ja neka proba, kazu da vrijedi svake lipe!

Taj sam i ja uzeo, ali 64GB model. Brzinu su stvarne u testovima, pa čak i brže uz dodatan sw koji dolazi sa matičnim pločama. Malo je većih dimenzija za vrijeme micro stickova, ali performansama sve nadoknađuje i sam mislim uzeti još jedan da s njega najbitnije programe i pokoju igru pokrećem jer je mnogo brži od hdd-a, a ssd je još preskup.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Jel ima jos kakvih skrivenih troskova kada se kupuje sa ebay-a? Vidim da je free dostava, a i ima dozivotno jamstvo?

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Jel ima jos kakvih skrivenih troskova kada se kupuje sa ebay-a? Vidim da je free dostava, a i ima dozivotno jamstvo?

Ako je fri šiping onda nemaš dodataka na to nikakvih. Naravno, kod većih cifri je lako moguće da ti bubnu carinu, a za ovo nemaš brige.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ovaj sto si ti kupio od 64GB jesi platio carinu na to? 

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Ovaj sto si ti kupio od 64GB jesi platio carinu na to? 

Njet

15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Zamolio bi za preporuku usb stick-a od 32gb do nekih 200 kn. Gledao sam malo ove http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sandisk+extreme+32gb&LH_FS=1&LH_ItemCondition=3&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xsandisk+extreme+32gb+usb&_nkw=sandisk+extreme+32gb+usb&_sacat=0

 

ali prelaze taj iznos. Vrijede li tih para i ima li nešto slično njima a jeftinije? pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ivan7 kaže...

Zamolio bi za preporuku usb stick-a od 32gb do nekih 200 kn. Gledao sam malo ove http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sandisk+extreme+32gb&LH_FS=1&LH_ItemCondition=3&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xsandisk+extreme+32gb+usb&_nkw=sandisk+extreme+32gb+usb&_sacat=0

 

ali prelaze taj iznos. Vrijede li tih para i ima li nešto slično njima a jeftinije? pozz

 -izbjegavaj SDove modele jer deklaracije-specifikcije za brzinu nemaju baš nikakve veze s RL, vjerojatno ovisi o trgovini gdje se kupuje, tako da ovo nije za predpostaviti da ćeš dobiti brzinu koju želiš.

btw, po većini naših trgovina imaš Transcendove modele (s točnim specifikacijama), serija 700 je brza i dovoljno jeftina da ti se ovo ne isplati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Zahvaljujem na odgovoru. Jel moze neki link gdje kupiti?

15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ivan7 kaže...

Zahvaljujem na odgovoru. Jel moze neki link gdje kupiti?

 stickovi su 'sitna roba' tako da ih je teže filtrirati ali uvjek je najzgodnije provjeriti preko nabave... (samo kao primjer).

-pošto Msan distribuira, imaš po raznim reklamnim materijalima, mada je najsigurnije vidjeti konkretno u trgovini konkretan model (jer reklame mogu biti ''slikovite''.. a kad dođeš ciljano kupiti, kupit ćeš što se zatekne jer nemaš volje ići dalje..).

Od jačih brandova Kingston, Corsair.. njihove specifikacije se lako proggoglaju i dovoljno su točne, ali je prosječno 20% skuplje od Transcenda ili ADATAe. (nije ni SanDisk loš, problem je smao kad tražiš konkretan model i specifikacije, česti su 'lažnjaci').

-npr Toshiba 8GB u Kaufu, katastrofa od brzine..

 

važnije, garancije su od 1-5g.. to je već dovoljan razlog da ih se kupi u lokalnoj trgovini (umjesto ebaya), recimo ako se pokvare imaš normalnu zamijenu, dok je cijena zanemarivo različita (pa uz nabavu, možeš pronači i jeftinije.. samo ako isfiltriraš..)

evo jedan u Protisu (akcija), 125-140kn, 32GB JF-760, ako nije lažnjak. Bench, Spec.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ja sam ubo Adata S102 32GB i zadovoljan sam brzinom (iznad 40mb/s mi prebacuje filmove preko USB 3.0, odnosno 25mb/s preko USB 2.0)

Preporod od kojekakvih stickova s 6-7mb/s.

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.6cb308f13ca241e5bcbb075f6dd75dde.usb-memorija-adata-32gb-s102-pro-usb-3-0-gray-as102p-32g-rgy.aspx

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ihush kaže...
..

evo jedan u Protisu (akcija), 125-140kn, 32GB JF-760, ako nije lažnjak. Bench, Spec.

 

 

DEEMon kaže...

Ja sam ubo Adata S102 32GB i zadovoljan sam brzinom (iznad 40mb/s mi prebacuje filmove preko USB 3.0, odnosno 25mb/s preko USB 2.0)

Preporod od kojekakvih stickova s 6-7mb/s.

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.6cb308f13ca241e5bcbb075f6dd75dde.usb-memorija-adata-32gb-s102-pro-usb-3-0-gray-as102p-32g-rgy.aspx

 

 

 da, i ADATA je OK, pristojna cijena i performanse, samo treba pazaiti na oznake/seriju.

 

Ja sam prije par mjeseci upravo po infoima naručio (jedna trgovina u dojču) SDov extreme, kao najbrži 64GB (140/70 R/W), čekao ga desetak dana, platio 100kn više (cca 400kn) od transcenda i razočarao se cca 5MBps.. ne pomaže ni promjena FSa FAT32-64/NTFS .. jednostavno lažnjak, koji mi je jednostavno beskoristan za ono što mi je trebalo (i što sam bio spreman platiti više...).

To uz garanciju, može biti razlog kupnje u lokalnoj trgovini, tj zamjena-reklamacija, pogotovo jer su premale razlike da bi ušteda s ebaya bila nešto bitnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

i ja sam u nabavci usb sticka pa me zanima vaše mišljenje o ovom modelu

 

Kingston 32GB USB 3.0 DataTraveler R30G2

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.878905b321654e09a24777e7207a4ad1.kingston-32gb-usb-3-0-datatraveler-r30g2-120mb-s-read-45mb-s-write-ean-740617225259.aspx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ivan7 kaže...

Zamolio bi za preporuku usb stick-a od 32gb do nekih 200 kn. Gledao sam malo ove http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sandisk+extreme+32gb&LH_FS=1&LH_ItemCondition=3&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xsandisk+extreme+32gb+usb&_nkw=sandisk+extreme+32gb+usb&_sacat=0

 

ali prelaze taj iznos. Vrijede li tih para i ima li nešto slično njima a jeftinije? pozz

Moraš paziti na ebayu imaš starijih modela SD extreme usb3 i ovaj novi klik koji je dosta brži, uglavnom best buy model odlične brzine

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice