Memorija 667mhz radi na 598mhz???

poruka: 7
|
čitano: 1.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Ja se ispricavam na opet otvorenoj temi ali nije mi jasno zasto mi memorija radi na 598mzh umjesto na 667mhz

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

zato što je tako podešeno u BIOS-u...Osmijeh

bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Malo pročitaj overclockerske teme, trebalo bi tamo pojašnjeno. Omjer RAMA i FSB-a je 1:1, pa ti je zato smanjena megahercaža memorije. Dva su rješenja da je se poveća. Oveclockaj procesor ili sigurnije rješenje, i BIOS-u namjesti automatski ili neki drugi omjer da se ta brojka promjeni.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Ne znam koji imaš hardver, ali kod nekih AMD-ovih procesora je skroz uobičajeno da memorija ne radi uvek na brzini koja je deklarisana (ako se ne varam, zbog ugrađenog memorijskog kontrolera je frekvencija memorije zavosna od frekvencije i množioca procesora). U svakom slučaju, malo "pročačkaj" po BIOS-u i proguglaj, trebalo bi da nađeš objašnjenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Ma stvar je u tome sto imam jako malo opcija nista zivo nemrem podesavat osim boota i nekih sitnica tako da neznam stvarno sta da napravim a glupo mi je clockat jeer je to laptop pa da se ne pregrijava

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Malo klokneš proc i imaš 667mhz.

btw. nečeš osjetit razliku, samo će broj bit ljepši

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2008 18:30 (nadimak888).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija 667mhz radi na 598mhz???

Zato što ti se brzina sabirnice, procesora i memorije smanjuje u trenucima smanjenog opterećenja, kako bi se smanjilo zagrijavanje i potrošnja.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice