memorija za laptop

poruka: 22
|
čitano: 6.062
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
So-dimm

namjeravam uzeti dodatni modul za lap od 2 GB, DDR2 667, pa me zanima Vaše mišljenje ili eventualno iskustvo...

 

Crucial, Kigston, Kingmax ili nešto četvrto?

 

 

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: So-dimm
somi7 kaže...

namjeravam uzeti dodatni modul za lap od 2 GB, DDR2 667, pa me zanima Vaše mišljenje ili eventualno iskustvo...

 

Crucial, Kigston, Kingmax ili nešto četvrto?

 

 

A za koji laptop?
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Ja bih uzeo Kingmaxa. Jesi siguran da imaš DDR2 utore?

http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=16442
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

HP 8710w

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: memorija za laptop
kompotko kaže...

Ja bih uzeo Kingmaxa. Jesi siguran da imaš DDR2 utore?

jesam, siguran sam:)
Of all the things I lost it's my mind i miss the most
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Ako si zadovoljan trenutnim modulom, uzmi od istog proizvođača.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: memorija za laptop
macak kaže...

Ako si zadovoljan trenutnim modulom, uzmi od istog proizvođača.

 Zadovoljan sam, ali sa njim sam dobio modul od 2 gb od Microna.

To nisam vidio u nas hrvata...?!
Of all the things I lost it's my mind i miss the most
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Onda probaj nabaviti HP-ovu memoriju, eventualno Kingston.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Što je Kingston Hp-ova memorija?

 

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Nisi me shvatio, možda sam ja bio neprecizan - preporučam: 1. HP-ovu memoriju (original, proizvođač Hewlett-Packard) ili

                                                                                                2. Kingston

 

I da sam na tvome mjestu, zamijenio bih oba modula, tj. stavio dva identična.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

da, najbolje bi bilo da imam dva jednaka modula, ali tada ne bi niti otvarao post!

 

Kratak sam sa parama, pa ću se za sada morati zadovoljiti sa različitim memorijama, a kasnije....lako ćemo za kasnije:)

 

 

 

 

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2008 18:54 (somi7).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: memorija za laptop

...ja imam dvije različite memorije(proizvođači) na Lenovo lapu i sve funkcionira odlično..iako ima slučajeva konflikta,tako da jest bolje isti proizvođač ali niti različiti neće
raditi uvijek probleme.

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

na stranu i kompatibilnost (u linksu su mi rekli da modul, ukoliko ne bude radio, mogu zamjeniti unutar 7 dana), ali još uvijek ne znam za kojeg proizvođača da se odlučim...

 

 

 

 

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Sa HP-ovom memorijom ne možeš fulat. Mislim, pretpostavka je da će firma za svoje strojeve napraviti kvalitetnu memoriju. Pogotovo za takvu mobilnu radnu stanicu. Ako ništa, bar se ne moraš brinuti oko kompatibilnosti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

To vjerujem macak, ali cim sam procitao tvoj post odma sam išao provjeriti cijene i malo se iznenadio...

 

Naime cijena 2gb-nog modula (najjeftiniji koji sam našao) je 560 kn, skoro duplo skuplja od recimo kingstona kojeg si mi preporučio.

Čak bi se odvažio zaletiti na Crucialovu memoriju koja je 330, ali to je limit...hebiga,znaš kako se kaže:"sirotinja je i Bogu teška:)"

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

Daj mi samo reci kolika je cijena tvog laptopa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: memorija za laptop

Znao sam da ćeš se za to zakačiti...:)

 

Laptop je poklon od jako bogatoga tetka, vrijednom apsolventu koji u ovoj fazi života nema novaca!  (zato ono, kasnije ćemo lako)

 

I ne, ne mislim žicati tetka za još 2 GB rama:)

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

HP neradi memoriju. Nabavlja je od različitih proizvođača, ovisi o vremenu i modelu. Kako je rijeć o laptopu, i sigurno iz te memorije nećeš izvlačiti zadnje atome snage pod teškim overclockom, slobodno kupi Kingmax memoriju. Nije skupa, možeš za relativno malu paru kupit i 800 memoriju, što znači da če savršeno radit na taktu od 667  Smijeh   Što se tiće kompatibilnosti, šansa da ti ne rade zajedno je minimalna, 1:1000000 minimalna. Feel lucky punk???

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: memorija za laptop
Cika Jova Zmaj kaže...

HP neradi memoriju. Nabavlja je od različitih proizvođača, ovisi o vremenu i modelu. Kako je rijeć o laptopu, i sigurno iz te memorije nećeš izvlačiti zadnje atome snage pod teškim overclockom, slobodno kupi Kingmax memoriju. Nije skupa, možeš za relativno malu paru kupit i 800 memoriju, što znači da če savršeno radit na taktu od 667  Smijeh   Što se tiće kompatibilnosti, šansa da ti ne rade zajedno je minimalna, 1:1000000 minimalna. Feel lucky punk???

 HP proizvodi memoriju - pritom koristi čipove drugih proizvođača, ali svejedno je to njihov proizvod, testiran i certificiran za rad na HP računalima (''Thoroughly tested by HP for high reliability'').


Ovdje je riječ o laptopu, ali konkretnije riječ je o mobilnoj radnoj stanici. A zna se za što su namijenjena takva računala. I prije svega trebaju biti pouzdana.


Obzirom na vlastita iskustva, definitivno ne mogu preporučiti Kingmax memoriju. Jednostavno nije dorasla takvom stroju.


16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

kak okomplicirate cijelu priču!

HP ima preporučene memorijske module koje sam jednom našao na njihovom webu-u

tamo pogledaj šta oni preporučuju i kupi nešto što ti financijski odgovara.

HP, kao i IBM NE proizvodi memoriju niti diskove niti matične... Drugi rade za njihi, ALI prema njihovim "specifikacijama", točnije prema njihovim kriterijima (koji su visoki), zatim se takvi uređaji testiraju i onda se dobije "HP ili IBM memorija"!

u svim HP uređajima je Seagate HDD, ali takav disk ne možeš kupiti u slobodnoj prodaji, kao niti matičnu iz IBM servera,....

još jedan primjer su najbolji monitori - Apple -> radi ih Samsung, ali prema kriterijima i patentima koje ima Apple i te matrice i tehnologije NE smije koristiti u svojim monitorima.

 

Lp,

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
memorija za laptop

evo ekipa samo da Vam javim da mi je ipak upala sjekira u med.

Na ebay-u sam našao micronovu memoriju, štoviše identičan modul kao onaj koji več posjedujem (micronov dučan u SAD) te sa shipmentom ne prelazi limit koji sam prije spominjao.

Stiže za tjedan dana pa Vam javim kako je sve prošlo:)

 

Inače, kako je ova tema otvorena da se raspravlja o brendovima memorija, da i ja tu dopridonesem.

 

Da nisam naletio na Microna, moj izbor bi definitivno bio Crucial. Naime naletio sam na podatak da micron radi čipove za njih tako da bi na taj način bio najbliže onome što već posjedujem.

A Reuters kaže: ""Micron Continues Leadership in Energy-Efficient Design with New Low-Voltage..."te to puno objašnjava zašto su baš njihovu memoriju i koristili u slaganju workstation-a.

 

http://www.reuters.com/article/pressRelease/idUS129532+16-Apr-2008+BW20080416

 

 

Hvala svima na pomoči,

 

lp

Of all the things I lost it's my mind i miss the most
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: So-dimm

Moj savjet uzi svoj Lepitop pod ruku odi u prvi Vemil centar i dečki će ti sve reć,a i isprobat pa ćeš znat na čemu si. Jer sve ostalo ti je bacanje novaca jer se u večini slučajeva zna dogodit da kupljenja memorija NERADI iz razloga nekompatibilnosti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice