RAM ddr

poruka: 16
|
čitano: 5.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RAM ddr
pitanje

Imam staru maticnu ASRock P4V88.... ima 4 memorijska utora.... 4 utora podrzavaju ddr333, a 2 utora podrzavaju ddr400.... dok sam imao dvije plocice od 512mb ddr400 (Kingmax, potpuno identicne, dual channel) nije bilo problema.... nedavno sam nadogradio svoju kantu s jos 2x512mb ddr400 (iste plocice kao i prve dvije)...primjetio sam da imam dual channel, al samo dual 266... dobro, to sam i mogao ocekivati jer sva cetiri utora ne podrzavaju ddr 400... ali meni se nakon de nadogradnje svako malo resetiralo, pa blue screen... pa u biosu vidim da mi nekad ne prepoznaje koliko memorije imam... npr. pise da prvi i treci memorijski utor ima 512mb, a drugi i cetvrti 256...nekad se desi da da mi pokazuje kako je cetvrti utor prazan.... u windowsima mi takodjer pokazuje da imam samo 1,5gb, iako u everestu fino prepozna sve cetiri plocice... nekad mi i uspije cupanjem i ponovnim stavljanjem prepoznati sve... ali najveci problem mi je to resetiranje....sad sam u biosu nasao neku opciju Flexibility option for memory... ukljucio sam ju i primjetio sam da mi memorija sad radi na dual 200...al evo do sad se nije rusilo...sad me zanima ima li tko iskustva s time... je li velika razlika kad memorija radi na ddr400 i ddr200... a ako ima netko jos kakvo rjesenje da poboljsam situaciju, slobodno...pomozite

 

 

poz

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: RAM ddr
sMith_sb kaže...

Imam staru maticnu ASRock P4V88.... ima 4 memorijska utora.... 4 utora podrzavaju ddr333, a 2 utora podrzavaju ddr400.... dok sam imao dvije plocice od 512mb ddr400 (Kingmax, potpuno identicne, dual channel) nije bilo problema.... nedavno sam nadogradio svoju kantu s jos 2x512mb ddr400 (iste plocice kao i prve dvije)...primjetio sam da imam dual channel, al samo dual 266... dobro, to sam i mogao ocekivati jer sva cetiri utora ne podrzavaju ddr 400... ali meni se nakon de nadogradnje svako malo resetiralo, pa blue screen... pa u biosu vidim da mi nekad ne prepoznaje koliko memorije imam... npr. pise da prvi i treci memorijski utor ima 512mb, a drugi i cetvrti 256...nekad se desi da da mi pokazuje kako je cetvrti utor prazan.... u windowsima mi takodjer pokazuje da imam samo 1,5gb, iako u everestu fino prepozna sve cetiri plocice... nekad mi i uspije cupanjem i ponovnim stavljanjem prepoznati sve... ali najveci problem mi je to resetiranje....sad sam u biosu nasao neku opciju Flexibility option for memory... ukljucio sam ju i primjetio sam da mi memorija sad radi na dual 200...al evo do sad se nije rusilo...sad me zanima ima li tko iskustva s time... je li velika razlika kad memorija radi na ddr400 i ddr200... a ako ima netko jos kakvo rjesenje da poboljsam situaciju, slobodno...pomozite

 

 

poz

 Update BIOS-a, je su li sve pločice DS ili SS? I RAM DDR400 realno i radi na 200 MHz.

Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BibTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
autorov komentar

ne, radi na 100, a efektivno je 200...plocie su potpuno iste...u everestu se ni malo medjusobno ne razlikuju

16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
koja je to matična?
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
autorov komentar
LUXX kaže...
koja je to matična?

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=p4v88

 

google is your friend

16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
sMith_sb kaže...
LUXX kaže...
koja je to matična?

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=p4v88

 

google is your friend

 Hvala za poduku. Namigiva
Nebi bilo loše napravit bios update ali pazi kod toga.


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
autorov komentar

update-ao sam bios jos ranije...zadnja verzija je

16 godina
neaktivan
offline
RAM ddr

Stvari stoje ovako:

On DDR Dual Channel configuration, memory is acessed 128 bits at a time, instead of 64 bits, which is the normal rate. Therefore, the transfer rate is doubled. In order to use this configuration on your PC, you need to have a motherboard with this feature and two identical memory modules correctly installed (same capacity and same speed – same manufacturer and same model is highly adviced).

 

Memory    Rated Clock    Maximum Transfer Rate     Dual Channel Maximum Transfer Rate
DDR200    200 MHz            1,600 MB/s                        3,200 MB/s
DDR266    266 MHz            2,100 MB/s                        4,200 MB/s
DDR333    333 MHz            2,700 MB/s                        5,400 MB/s
DDR400    400 MHz            3,200 MB/s                        6,400 MB/s

 

 

 

Ako je ovo točna informacija, bolje je da memorije rade u dual channel modu... E sad, pošto ti imaš problema u tom modu, ne bih pogađao... 

Najverojatnije je problem ploča - namijenjao sam ih se dosta prošle godine, ali što točno Neodlučan - probaj je testirati.. skini hiren's boot ili nešto slično...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 21:05 (SZKlemen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RAM ddr

znači, htio bi imati 2 GB. pa lijepo nabavi 2x 1GB i stavi u ova 2 utora u kojima je radilo bez problema

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RAM ddr
autorov komentar

hvala na odgovorima...bas me zanima da li bi osjetio neki pomak (posebno u igrama) kad bi mi umjesto sadasnjih 3200 MB/s promjenio te cetri plocice za dvije od 1GB i time dobio transfer rate od 6400 MB/s

 

Eto da mi svi utori podrzavaju ddr400 ne bi imao problema... sad moram traziti 2x1GB...eto ako je netko za trade...ovdje sam

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM ddr

Jedna od stvari kod starijih (ali i manje poznatih) ddr matičnih ploča sa 4 utora je i problem što se ustvari nemogu iskoristiti sva 4 utora za module sa velikom količinom memorije. Ja sam na staroj ploči imao problem kad sam probao staviti 4x512MB memorije a računalo mi je prepoznalo samo 3x512 i naravno nema riječi o dual chanell-u. Poslije sam isprobavao još neke kombinacije i nisu upalile

 

kao što netko predloži idi na dvije pločice sa više memorije, nije jeftino rješenje ako nemaš kamo sa starim modulima.....

 

po mom osobnom iskustvu ddr memorije najbolje rade kad su u paru samo dva modula.....


U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
Sad mi je palo na pamet: pogledaj u knjižicu MBO, tebalo bi pisati koja dva slota podržavaju dual channel..

Obično je bilo tako, da 400-tke podržavaju, a druga dva slota (još ako su niže frekvencije) ne..

Može biti da nije kvar, nego MBO radi tako i nema druge...
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr

ta ploča podržava dual channel sa 4 modula ali onda snižava takt modula.
Nije u tome problem,već da ga previše snižava

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 10:49 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
autorov komentar
SZKlemen kaže...
Sad mi je palo na pamet: pogledaj u knjižicu MBO, tebalo bi pisati koja dva slota podržavaju dual channel..

Obično je bilo tako, da 400-tke podržavaju, a druga dva slota (još ako su niže frekvencije) ne..

Može biti da nije kvar, nego MBO radi tako i nema druge...

http://www.asrock.com/manual/P4V88.pdf

 

nije bitno koja dva slota...sve podrzavaju dual channel, ali samo 2 slota podrzavaju dual400, pogledaj str. 6,7 i 12

16 godina
neaktivan
offline
RE: RAM ddr
Baja 001 kaže...
sMith_sb kaže...

Imam staru maticnu ASRock P4V88.... ima 4 memorijska utora.... 4 utora podrzavaju ddr333, a 2 utora podrzavaju ddr400.... dok sam imao dvije plocice od 512mb ddr400 (Kingmax, potpuno identicne, dual channel) nije bilo problema.... nedavno sam nadogradio svoju kantu s jos 2x512mb ddr400 (iste plocice kao i prve dvije)...primjetio sam da imam dual channel, al samo dual 266... dobro, to sam i mogao ocekivati jer sva cetiri utora ne podrzavaju ddr 400... ali meni se nakon de nadogradnje svako malo resetiralo, pa blue screen... pa u biosu vidim da mi nekad ne prepoznaje koliko memorije imam... npr. pise da prvi i treci memorijski utor ima 512mb, a drugi i cetvrti 256...nekad se desi da da mi pokazuje kako je cetvrti utor prazan.... u windowsima mi takodjer pokazuje da imam samo 1,5gb, iako u everestu fino prepozna sve cetiri plocice... nekad mi i uspije cupanjem i ponovnim stavljanjem prepoznati sve... ali najveci problem mi je to resetiranje....sad sam u biosu nasao neku opciju Flexibility option for memory... ukljucio sam ju i primjetio sam da mi memorija sad radi na dual 200...al evo do sad se nije rusilo...sad me zanima ima li tko iskustva s time... je li velika razlika kad memorija radi na ddr400 i ddr200... a ako ima netko jos kakvo rjesenje da poboljsam situaciju, slobodno...pomozite

 

 

poz

 Update BIOS-a, je su li sve pločice DS ili SS? I RAM DDR400 realno i radi na 200 MHz.

Ako su ti sve pločice DS ( double side - memorijski čipovi s obje strane pločice ) ne može raditi u dual channel pa čak ni u non dual channel jer u tom slučaju ne prepoznaje sve pločice , a ako su sve SS ( single side ) trebalo bi sve biti u redu. Probaj malo ovo istražiti.
15 godina
neaktivan
offline
RAM ddr

Imam ploču soltek 85dr3,kako sam još uvijek sa ovim kompjutorom zadovoljan,nadogradio bih memoriju,sa sadašnjih 512 na 2 gb koliko ploča podržava,problem je taj što ne mogu nigdje pronaći memoriju pc2700 na 333 mhz,jer je to memorija koja se sad nalazi u kompjuteru,zbunjuje me to što u opisu ploče piše kako ona podržava 266/333 mhz memoriju,ali u nastavku teksta se spominje i memorija pc 3200 na 400mhz,znači li to da je mogu staviti na kompjuter ali će ona raditi na 333 mhz,molim pomoć


lombi
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice