Samsung syncmaster 2270 P

poruka: 7
|
čitano: 1.029
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung syncmaster 2270 P

Pozdravljam.
Imam neobičan problem sa monitorom samsung syncmaster p2270.
Sva moguca podešavanja u meniju sam probao, slike sve govore

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung syncmaster 2270 P
TORdat kaže...

Pozdravljam.
Imam neobičan problem sa monitorom samsung syncmaster p2270.
Sva moguca podešavanja u meniju sam probao, slike sve govore

 

 To su ti visokonaoponski transformatori za rasvjetu monitora (fluo cijevi), i izgleda da su gecrk, a budući da su oba dva roknula, rekao bih da im nekaj ne valja na primarnoj strani, i nemoj koristiti taj monitor dok ne popraviš, jer možeš samo pogoršati stvar.

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Samsung syncmaster 2270 P

EH sada, koji dio od tri koja sam ja nasao kada sam otvorio kućište da zamjenim.
Onaj sa HDMI, DVI ... ulazima, ili tzv "tcon board", ili ipak onu "letvicu" backlight koja ide na vrh displeja

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung syncmaster 2270 P
TORdat kaže...

EH sada, koji dio od tri koja sam ja nasao kada sam otvorio kućište da zamjenim.
Onaj sa HDMI, DVI ... ulazima, ili tzv "tcon board", ili ipak onu "letvicu" backlight koja ide na vrh displeja

Jesi li ti to lemilicom eksperimentirao po tim trafičima ili su nogice takve same od sebe (od topline)?

Teško je zaključiti po ovim slikama, ali ako je razina osvjetljenja ista kao prije, a boje nisu normalne i slika je isprana, onda ti je problem u spoju kabela i konektora od displaya.

To možepš riješiti čiščenjem konektora i kabela nekim sredstvom (čisti alkohol, benzin, itd.).

Ja sam na prvu pretpostavio da sugeriraš da nekaj s trafičima ne valja, ali sam onda vidio treću sliku na kojoj osvjetljenje izgleda ok.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 17:09 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung syncmaster 2270 P

Ne, nisam ja nista dirao lemio itd ..
IMa li koji nacin da testiram, da znam sta da narucim ...

7 godina
offline
Re: Samsung syncmaster 2270 P
TORdat kaže...

Ne, nisam ja nista dirao lemio itd ..
IMa li koji nacin da testiram, da znam sta da narucim ...

 Koliko vidim,   ništa nije krepalo,  samo  treba  očistiti flat kabele i konektore.

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice