Pouzdani offline gps za android?

poruka: 22
|
čitano: 7.267
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Pouzdani offline gps za android?

 

Ekipa idem u Njemačku, Bavarska na tjedan dana, autom, malo turistički do rodbine i idem sa ženom i dvoje male djece. Baš iz tog razloga bi volio imati najsigurniju opciju gpsa na mobitelu. Koliko sam shvatio u EU nema problema s roamingom, neće biti nikakvog dodatnog troška i moći ćemo koristiti internet, ali bi ipak volio biti što sigurniji i ako bude problema s internetom da imam offline opciju. Znam da se takve stvari guglaju, to sam i napravio, ali ipak više vjerujem u iskustvo, a sigurno ga ovdje ima. Jel ima netko nekakav prijedlog?

 

Mobitel mi je Samsung S21 FE

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
HERE wego. Koristi online i offline mod. Za offline mod u aplikaciji imaš mogućnost skidanja karata po državama.
5 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Google maps. Free
13 godina
offline
Pouzdani offline gps za android?

Mislim da bolje navigacije od Google Maps nema. Ima najviše korisnika, pa je samim time i najtočnija. Osim toga, daje ti informacije o radovima na cesti, koje su ceste zatvorene, gdje su gužve i odabire najbolju i najbržu rutu, a radi i van mreže (samo moraš preuzeti karte grada/države).

 

HERE WeGo mi drži drugo mjesto, ta je navigacija također dosta pouzdana, ali Google Mapsu dajem prednost isključivo zbog broja korisnika i nekih funkcija koje HERE WeGo nema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 6:07 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Sygic me dosta puta doveo na pravu adresu po raznoraznim selima i naseljima kad je Google znao faliti naveliko. Vozač po profesiji.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
struja1911 kaže...
Sygic me dosta puta doveo na pravu adresu po raznoraznim selima i naseljima kad je Google znao faliti naveliko. Vozač po profesiji.

 Ali je poskupa za jednokratno koristenje.....

13 godina
offline
Pouzdani offline gps za android?

Koristim Genius Maps već godinama, prvo sam samo Hrvatsku imao, sad sam kupio cijeli paket Europa. Ne znam jel još to imaju ali mogao si probno 7 dana koristiti pa eto, možeš isprobati prije kupnje. Princip rada je da karte možeš preuzimati posebno za svaku državu, a licencu kupuješ za navođenje (odabereš odredište i složi ti nekoliko ruta od kojih odabereš koja ti odgovara i onda te vodi). Licenca je oko 50€ i doživotna je, sva daljnja ažuriranja aplikacije i mapa su besplatna. Mape budu nekoliko puta godišnje ažurirane. Meni je jedna od ljepših navigacija koje sam koristio. Od nekih opcija bih možda istaknuo mogućnost glasovnog pretraživanja, upozorenja na sigurnosne kamere i ograničenja brzine, 3D modeli zrada, 3D teren, odabir glasova za navođenje (na više jezika, muško, žensko, Pervan) podaci o voznim trakama. Prošli vikend sam u Austriji bio i sve 5. Još me nije iznevjerila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Pa besplatan je na Google playu (za iOS ne znam jel ga nikad nisam koristio). Trial verzija traje 7 dana, nakon tog ostaje basic licenca, dovoljno za besplatnu offline navigaciju. Plus pokazuje kamere za brzinu. A za one koji žele punu funkcionalnost, a malo im je skupa licenca postoje khm khm neke stranice gdje se nađe crackirani APK... 😉 P. S. Sjetih se da je neloša alternativa i Petal maps od Huaweija. Koriste TomTom-ove karte, karte se mogu skinuti offline...
9 godina
online
Re: Pouzdani offline gps za android?
Marko :D kaže...

Mislim da bolje navigacije od Google Maps nema. Ima najviše korisnika, pa je samim time i najtočnija. Osim toga, daje ti informacije o radovima na cesti, koje su ceste zatvorene, gdje su gužve i odabire najbolju i najbržu rutu, a radi i van mreže (samo moraš preuzeti karte grada/države).

 

HERE WeGo mi drži drugo mjesto, ta je navigacija također dosta pouzdana, ali Google Mapsu dajem prednost isključivo zbog broja korisnika i nekih funkcija koje HERE WeGo nema.

 

problem mi je kod googlea što moram biti online. Eventualno bi mogao downloadat dio karte Slovenije, Austrije i Njemačke

13 godina
offline
Pouzdani offline gps za android?

Obzirom planinarim po relativno velikom dijelu Europe (od Švicarske do na jugu Grčke) za orijentaciju kiristim aplikaciju Mapy.CZ koji po mojem skromnom razmišljanju i uočenim detaljima na karti imaju odličnu ponudu! 

Ako ju kolega budete skinuli morat će te downloadati same mape, koje zauzimaju podosta prostora, ali to je i za očekivati, zar ne?! 

Za vas bi bilo odlično da skinete sve zemlje na potezu od Hrvatske do Deutschland tako da će te moći apsolutno laganini odvest se do mjesta gdje ste naumili otići! 

Moja iskrena i topla preporuka! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Cansee kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da bolje navigacije od Google Maps nema. Ima najviše korisnika, pa je samim time i najtočnija. Osim toga, daje ti informacije o radovima na cesti, koje su ceste zatvorene, gdje su gužve i odabire najbolju i najbržu rutu, a radi i van mreže (samo moraš preuzeti karte grada/države).

 

HERE WeGo mi drži drugo mjesto, ta je navigacija također dosta pouzdana, ali Google Mapsu dajem prednost isključivo zbog broja korisnika i nekih funkcija koje HERE WeGo nema.

 

problem mi je kod googlea što moram biti online. Eventualno bi mogao downloadat dio karte Slovenije, Austrije i Njemačke

 Nemas problem. Sve se moze skinuti off line. Ides gore na onaj krug sa ikonom ili slovom pa na offline maps, select your own map i selektujes sta zelis. Ako ne mozes selektovati komplet selektuj iz vise puta kao razlicite mape. Bitno je da imas cijeli puit skinut....

13 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Cansee kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da bolje navigacije od Google Maps nema. Ima najviše korisnika, pa je samim time i najtočnija. Osim toga, daje ti informacije o radovima na cesti, koje su ceste zatvorene, gdje su gužve i odabire najbolju i najbržu rutu, a radi i van mreže (samo moraš preuzeti karte grada/države).

 

HERE WeGo mi drži drugo mjesto, ta je navigacija također dosta pouzdana, ali Google Mapsu dajem prednost isključivo zbog broja korisnika i nekih funkcija koje HERE WeGo nema.

 

problem mi je kod googlea što moram biti online. Eventualno bi mogao downloadat dio karte Slovenije, Austrije i Njemačke

Ne moraš. Google Maps već godinama ima opciju preuzimanja karata.

16 godina
offline
Pouzdani offline gps za android?

ne razumijem potrebu za korištenje offline karata u EU kada nema nikakvih dodatnih troškova već 5+ godina, doslovno je u roamingu unutar EU sve isto kao da si u HR

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Hacker002 kaže...

ne razumijem potrebu za korištenje offline karata u EU kada nema nikakvih dodatnih troškova već 5+ godina, doslovno je u roamingu unutar EU sve isto kao da si u HR

 Procitaj prvi post. Zna on to sve ali zeli imati rezervu i ima je potpuno besplatno....

16 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?

rezerva je nepotrebna, ne ideš u nigeriju pa da nema signala ili interneta

 

eventualno ako u tarifi koju koristi nema internet, ako ga ima realno je nepotrebno

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Hacker002 kaže...

rezerva je nepotrebna, ne ideš u nigeriju pa da nema signala ili interneta

 

eventualno ako u tarifi koju koristi nema internet, ako ga ima realno je nepotrebno

Situacija s pokrivenosti svih mreža u Hrvatskoj je odlična, ali isto se ne može reći za Njemačku i neke druge zemlje gdje izvan gradova ne da nemaš 4G signala, nego nemaš ni 3G, samo 2G. Njemačka je jedna od najgore pokrivenih zemalja mobilnim signalom u cijeloj EU. Osim toga, desetak kilometara od graničnog prijelaza, nekoliko minuta si bez ikakvog signala dok se mobitel ne prebaci na roaming; tako da nekih 5-10 minuta (ovisno o uređaju) voziš bez ikakve navigacije. Zato je potrebno imat backup, odnosno offline navigaciju. A i uvijek se može dogoditi da potroši mobilne podatke.

5 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Hacker002 kaže...

rezerva je nepotrebna, ne ideš u nigeriju pa da nema signala ili interneta

 

eventualno ako u tarifi koju koristi nema internet, ako ga ima realno je nepotrebno

 To je više filozofsko pitanje. Čovjek je tražio preporuku i to sam mu dao. Da li mu treba ili ne to je njegova stvar....I ja sam za to bolje backup pa da ti ne treba nego nemati ga a zatreba ti.....

20 mjeseci
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Magic Earth,potpuno besplatno i bez reklama i veoma pouzdana .
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Hacker002 kaže...

ne razumijem potrebu za korištenje offline karata u EU kada nema nikakvih dodatnih troškova već 5+ godina, doslovno je u roamingu unutar EU sve isto kao da si u HR

Nije baš potpuno isto u svim tarifama. Postoji nekakav FUP (fair use policy). Ja, npr., imam HT-ovu Unlimited tarifu u Hrvatskoj. U EU i EEA imam na raspolaganju 24,4 GB mjesečno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 22:47 (espero).
15 godina
offline
Re: Pouzdani offline gps za android?
Marko :D kaže...

Mislim da bolje navigacije od Google Maps nema. Ima najviše korisnika, pa je samim time i najtočnija. Osim toga, daje ti informacije o radovima na cesti, koje su ceste zatvorene, gdje su gužve i odabire najbolju i najbržu rutu, a radi i van mreže (samo moraš preuzeti karte grada/države).

 

HERE WeGo mi drži drugo mjesto, ta je navigacija također dosta pouzdana, ali Google Mapsu dajem prednost isključivo zbog broja korisnika i nekih funkcija koje HERE WeGo nema.

 Netočno. Totalno.

Here WeGo je jedno 5x preciznija, i 100x kompletnija navigacija. I onlajn i oflajn. Pa u 2023oj još uvijek nemaš u manjim mjestima ulice pokrivene u gugl mapsima pobogu. Za 20ak eura koliko sam platio lajftajm, top.

- koristim navigaciju svaki dan 10ak puta za dostave na poslu, znači trebam TOČNE adrese sa TOČNIM kućnim brojevima, što kod gugl mapsa uglavnom nije slučaj u ovim krajevima.

- i tvoje 'osim toga' ti ne fercera za ništa, jer je pokretač teme pitao za OFFLINE. Kako bi ti molim te u oflajn modu dobivao ONLINE i LIVE informacije o stanju na cestama?

- druga stvar, preference rute postavljaš sam u SVAKOJ navigaciji, da li želiš najbržu, najviše po autocestama, izbjegavanje naplate, itd.

- treća stvar - here WeGo=Garmin karte, a znamo što je garmin u svijetu gps uređaja.

13 godina
online
Pouzdani offline gps za android?

Koristio Here, Sygic, iGo, Google i Maps.me. Here mi je prije bio kralj, no pokvario mi se unazad nekoliko godina. Plus me par puta provozao kroz naselja radi 3 metra kraće rute (u Sisku jednom i negdje blizu Trilja drugi put), a jednom i odveo na pogranični prijelaz pa sam se morao natezati s graničnom policijom da me puste (Vaganj prije par godina). Ove godine isprobao Maps.me za put u Srbiju, prezadovoljan. Ostaje kao backup google mapsima koji su mi primarna navigacija.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pouzdani offline gps za android?

Ja sam super zadovoljan sa Waze navigacijom.

Ima i kamere za brzinu i stalno je koristim

Jedino što nema mogućnost da se skinu offline mape, mada možeš biti kasnije offline ako si online u momentu kada odabereš rutu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice