Xiaomi mi 8se

poruka: 83
|
čitano: 27.608
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

imam isti problem pokusa sam staviti novi xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.11.15_v10-9.zip preko TWRP sve je bilo ok nesto nisam dobro odradio nakon instalacije nije se podigao telefon samo na ekranu ima fastboot

kad hocu da se spojim na njega nema sance stalno izbacuje neku gresku

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
kuki82 kaže...

imam isti problem pokusa sam staviti novi xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.11.15_v10-9.zip preko TWRP sve je bilo ok nesto nisam dobro odradio nakon instalacije nije se podigao telefon samo na ekranu ima fastboot

kad hocu da se spojim na njega nema sance stalno izbacuje neku gresku

 

 

Koji twrp image si koristio? Ako nisi 3.2.3 LR.Team/wzsx150 probaj onda taj.

 

Meni je ova procedura radila:

 

INSTALACIJA TWRP-a (Custom recoverya)

Pod uvjetom da vam je bootloader otključan (prilikom paljena na dnu ekrana ispiše unlocked). Ako je kojim slučajem zaključan, onda ga prvo trebate otključati slijedeći ovaj tutorial.

 

1. Na mobitelu: Omogućite usb debuggingi zatim spojite mobitel s računalom (na mobitelu bi trebao iskočiti prozorčić Allow USB Debugging - odaberite OK)

2. Na računalu: instalirajte adb tools (a ako vam računalo nije prepoznalo mobitel, onda i xiaomi usb drivere pa ponovite prvi korak)

3. Na računalu: Skinite twrp (ovo je verzija 3.2.3 s podrškom za Android 9 Pie), raspakirajte, preimenujte datoteku u twrp.img te je premjestite u C:\Adb folder

4. Na računalu: Odite u C:\adb , držite shift i desnim klikom miša na praznu površinu prozora i označite Open powershell window here (win 10) ili Open Command Window here (Win 7)

5. Odspojite mobitel iz računala. Isključite mobitel. Na mobitelu: Uđite u fastboot držanjem donje volume tipke i tipke za paljenje. Kad vam se prikaže Fastboot sličica, spojite mobitel s računalom.

6. Na računalu: Ukucajte "fastboot devices".  Ekran bi vam trebao ovako izgledati (mobitel s njegovim sigurnosnim ključem). Ako računalo ne prepoznaje mobitel, onda se poslužite ovim tutorialom.

ako vam fastboot izbaci grešku fastboot is not recognized as an internal or external command, ovdje je rješenje (samo umjesto %USERPROFILE%\adb-fastboot stavite C:\adb)

7. Na računalu: Ukucajte "fastboot flash recovery twrp.img" . Nakon par sekundi trebali bi ste dobiti poruku "finished" i vrijeme koliko je trajao proces. Ako ne dobijete, probajte uštekati kabel u usb 2.0 port, nekima je navodno to pomoglo.

8. Na računalu: Kad završi instalaciju, ukucajte "fastboot boot twrp.img" da vam uđe u twrp prvi put, zatim na mobitelu prvo promijenite jezik (desni gumb je za promjenu jezika na engleski, inače je kineski defaultni) te swipeajte da omogućite zapisivanje po sistemu.

9. Odspojite mobitel iz računala, ugasite ga i uđite u TWRP držanjem gornje volume tipke i tipke za paljenje (čim vam zavibrira, pustite držanje). Ako vam se ponovno pojavio TWRP, znači da je uspješno instaliran i da je najveći dio posla obavljen. Još samo vam ostaje instalacija Rom-a.

 

 

INSTALACIJA ROM-a

Ako želite sigurniju opciju, instalirajte xiaomi.eu , ako želite više eksperimentirati onda xda portal pa nađete rom koji vam odgovara (trenutno ih nema puno, valjda će se uskoro popraviti situacija).

 

10a. Ako se prebacujete s jednog tipa roma na drugi (npr sa službenog na xiaomi.eu), trebate napraviti kompletno čišćenje sustava (u glavnom izborniku gumb Wipe pa desni gumb Format Data). Nakon toga izaći i ponovno ući u TWRP

10b. Ako nadograđujete isti rom na noviju verziju, prvo napravite Backup podataka, zatim odete na Wipe i swipeate desno (factory reset).

11. Prebacite rom s računala na internu memoriju (u zip formatu, kako ste i skinuli). U TWRP-ovom glavnom izborniku odaberite install, pronađite zip datoteku koju ste prethodno prebacili, swipeajte desno (restoreajte backup ako ste ga prethodno napravili) i uživajte u novom rom-u.

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:46 (Vulgaris).
13 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Probaj fastboot boot twrp.img kad boota recovery flešaj twrp.img iz recoverya. Meni je na taj način prošlo
Njuška
13 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
A ovo na slici rješiš tako da iskopčaš mob. I ponovo uđeš u fastboot mode , spojiš mob.i onda u cmd fastboot boot recovery twrp.img ,nakon toga instaliraš twrp iz recoverya možeš odma i eu rom puknut gore.
Njuška
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Vulgaris kaže...
kuki82 kaže...

imam isti problem pokusa sam staviti novi xiaomi.eu_multi_MI8SE_8.11.15_v10-9.zip preko TWRP sve je bilo ok nesto nisam dobro odradio nakon instalacije nije se podigao telefon samo na ekranu ima fastboot

kad hocu da se spojim na njega nema sance stalno izbacuje neku gresku

 

 

Koji twrp image si koristio? Ako nisi 3.2.3 LR.Team/wzsx150 probaj onda taj.

 

Meni je ova procedura radila (pod uvjetom da vam je bootloader otključan):

 

INSTALACIJA TWRP-a (Custom recoverya)

1. Omogućite usb debuggingi zatim spojite mobitel s računalom (trebao bi iskočiti prozorčić Allow USB Debugging - odaberite OK)

2. Instalirajte adb tools (a ako vam računalo nije prepoznalo mobitel, onda i xiaomi usb drivere pa ponovite prvi korak)

3. Skinitetwrp (ovo je verzija 3.2.3 s podrškom za Android 9 Pie), raspakirajte, preimenujte datoteku u twrp.img te je premjestite u C:\Adb folder

4. Odite u C:\adb , držite shift i desnim klikom miša na praznu površinu prozora i označite Open powershell window here (win 10) ili Open Command Window here (Win 7)

5. Ištekajte mobitel iz računala. Isključite mobitel. Uđite u fastboot držanjem donje volume tipke i tipke za paljenje. Kad vam se prikaže Fastboot sličica, spojite mobitel s računalom.

6. Ukucajte "fastboot devices".  Ekran bi vam trebao ovako izgledati (mobitel s njegovim sigurnosnim ključem). Ako računalo ne prepoznaje mobitel, onda se poslužite ovim tutorialom.

7. Ukucajte "fastboot flash recovery twrp.img" . Nakon par sekundi trebali bi ste dobiti poruku "finished" i vrijeme koliko je trajao proces. Ako ne dobijete, probajte uštekati kabel u usb 2.0 port, nekima je navodno to pomoglo.

8. Kad završi instalaciju, ukucajte "fastboot boot twrp.img" da vam uđe u twrp prvi put (desni gumb je za promjenu jezika na engleski, inače je kineski defaultni), zatim slajdajte da omogućite zapisivanje po sistemu i to bi trebalo biti to.

 

Kad se prebacujete s jednog tipa roma na drugi (npr s službenog na xiaomi.eu), trebate napraviti kompletno čišćenje sustava (Wipe - Format Data), zatim ponovno ući u TWRP (gornja volume tipka i tipka za paljenje), prebaciti rom na internu memoriju te ga instalirati.

 

edit: ako vam fastboot izbaci grešku fastbootis not recognized as an internal or external command, ovdje je rješenje (samo umjesto %USERPROFILE%\adb-fastboot stavite C:\adb)

 sve sam uradio po vasem postupku al izgleda da sam pogrijesio kad sam ubacivao EU rom da nisam uradio ovaj postupak

Kad se prebacujete s jednog tipa roma na drugi (npr s službenog na xiaomi.eu), trebate napraviti kompletno čišćenje sustava (Wipe - Format Data), zatim ponovno ući u TWRP (gornja volume tipka i tipka za paljenje), prebaciti rom na internu memoriju te ga instalirati.

i vise ne mogu uci i TWRP a samo na ekranu imam FASTBOOT

a kad idem po vasim opcijama imam samo ovu gresku kao na slici 

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

usao sam u TWRP jel u kompletno čišćenje sustava (Wipe - Format Data)

sve treba obrisati sve kvacice kad se udje u njih

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 9:52 (kuki82).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
kuki82 kaže...

usao sam u TWRP jel u kompletno čišćenje sustava (Wipe - Format Data)

sve treba obrisati sve kvacice kad se udje u njih

Ako si samostalno ušao u TWRP (kombinacijom Vol-Up + Power, da si siguran da je instaliran TWRP na mobitel), odeš na Wipe i nakon toga pritisneš desni gumb Format Data. Prikazat će ti se upozorenje da ćeš izgubiti sve podatke. Otipkaš yes, swipeaš desno i nakon toga će ti pobrisati sve s uređaja. Restartaj TWRP, prebaciš rom na njega, install i to je to.

Kad budeš nadograđivao rom, dovoljan će biti samo osnovni wipe (cache, dalvik) pa install (možeš i backup podataka napraviti za svaki slučaj). Jedino ako ti ne bude odgovarao xiaomi.eu pa se odlučiš na neki treći, onda radiš Format Data.

You only got one finger left And its pointing at the door
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

uspio hvala momci

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

radio sam update na EU rom 9.1.3 i nakon instalacije nema vise nista osim fastboot ne mogu ni instalirati twrp jer se i on izbrisao 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi mi 8se

Jel možete izgurati 2 dana sa baterijom? Imam trenutno redmi 3s sa 4000mah i koristim ga za mailove i razgovor. Sinkronizirana 2 racuna + whatsapp. Slusam muziku preko youtubea (ugasen ekran) kad idem na posao i sa posla ukupno 1h 20 min i ostane mi drugi dan navecer cca 25% baterije. Možete li uspoorediti sa svojim korištenjem? Znam da 8se ima manju bateriju ali je noviji chipset pa se nadam da bi mogao doci bar blizu ovog sto imam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
kuki82 kaže...

radio sam update na EU rom 9.1.3 i nakon instalacije nema vise nista osim fastboot ne mogu ni instalirati twrp jer se i on izbrisao 

 

Trebalo bi flashati noviju verziju TWRP-a (1227, imaš na xda forumu), no nikako ga nisam uspio uspješno instalirati pa sam stavio neki stariji TWRP (mislim 1220). Također sam za rom umjesto developer buildova stavio stable build (10.2.0) tako da ću neko vrijeme ostaviti po strani instalaciju novijih verzija. Nadam se da će se za koji mjesec pojaviti neki drugi recovery koji neće trebati stalno nadograđivati na novu verziju.  

 

Frenzy kaže...

Jel možete izgurati 2 dana sa baterijom? Imam trenutno redmi 3s sa 4000mah i koristim ga za mailove i razgovor. Sinkronizirana 2 racuna + whatsapp. Slusam muziku preko youtubea (ugasen ekran) kad idem na posao i sa posla ukupno 1h 20 min i ostane mi drugi dan navecer cca 25% baterije. Možete li uspoorediti sa svojim korištenjem? Znam da 8se ima manju bateriju ali je noviji chipset pa se nadam da bi mogao doci bar blizu ovog sto imam. 

 Nisam pratio brojke, ali izdrži mi 2 dana ne pretjeranog korištenja (uključen always on sat i notifikacije, surfanje, whatsapp, mail, malo youtubea). Procjena: 4-5 h uključenog displaya (negdje na razini redmi note 2 koji sam prethodno imao).

You only got one finger left And its pointing at the door
12 godina
offline
Xiaomi mi 8se

Uzeo bih sebi novi mob, pa gledam ovaj. Jer mislim da za oko 2 soma nema boljeg. Gledao sam redmi note 5, mi max 3, pocophone i 8se. Na nekim mjestima je 8se jeftiniji od  MI max 3. Znam da je max 3 van gabarita, ali zaista je pitanj etreba li mi toliki mob sa tolikom baterijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Ja sma zadovoljan sa mi 8se baterija traje vise od 7h upaljenog ekrana, narucio ga sa alia kod trgovca mi zealer, posalju iz italije sa gls stigao nakon 5 radnih dana. Mislim meni netreba nista bolje
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se

ne ide samo mi izbaci error bootloader bas sam baksuz iz zeze ajd da ubacim novi rom pre toga sve islo ok i vidi sad sve u k..

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

rijesio sam problem morao sam preko mi flash ubaciti china rom i onda je install twrp  TWRP-3.2.3-1217-XIAOMI8SE-CN-wzsx150.zip i ubacio sam stabile verziju

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi mi 8se

pozdrav

na mobitelu imam xiaomi.eu 8.11.1 beta, te kada idem update-at mobitel preko update app-a mobitel se restartira i pokaze se fastboot logo

Tako taj logo stoji nekih 10ak sekundi te e ekran ugasi...mobitel nakon toga najnormalnije upalim.

Zanima me šta ne valja i kako da popravim da mobitel se moze update-at normalno preko aplikacije

 

hvala 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Koji TWRP imaš ?
Trebaš imat 1227
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Gogo222 kaže...
Koji TWRP imaš ?
Trebaš imat 1227

 oprosti na glupom pitanju
al kako provjeriti verziju twrpa?

 

8 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Reboot to recovery ili power+vol up, pa pročitaj.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Gogo222 kaže...
Reboot to recovery ili power+vol up, pa pročitaj.

 ne dogodi se ništa
otvori se ovaj fastboot logo, neko vrijeme stoji na ekranu i zatim se ekran ugasi.

Nakon toga upalim mobitel najnormalnije,kao da je ugašen.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Tvpronlem kaže...
Gogo222 kaže...
Reboot to recovery ili power+vol up, pa pročitaj.

 ne dogodi se ništa
otvori se ovaj fastboot logo, neko vrijeme stoji na ekranu i zatim se ekran ugasi.

Nakon toga upalim mobitel najnormalnije,kao da je ugašen.

 

 

Probaj ovo: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78684163&postcount=72

You only got one finger left And its pointing at the door
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

Pozdrav ekipa,

nadam se da ču uskoro i ja postati vlasnik MI8SE (naručen je i čekam da mi ga pošalju).

Pa sada sam več počeo gledati što i kako sa promjenom roma jer vidim da masu ljudi ima problem.

Što vam se čini na ovaj video?

 

S time da po meni bi trebalo kada on prebacuje Rom na mob u isto vrijeme prebaciti i TWRP 1227 (mada neki kažu da netreba instalirat 1227 jer da nevalja i da je dopvoljan 1217).

I onda nakon instalacije roma odmah instalirati TWRP 1227 i tek onda restartat mob.

Jedina razlika što bi ja stavio stabilni rom V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1.

 

Pitam vas jer sam vidio puno različitih načina i savijeta uglavnom na eng. pa nebi bilo loše da negdje ima 100% siguran i jednostavan način kako otključat i instalirat TWRP i Rom.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
ToWaRR kaže...

Pozdrav ekipa,

nadam se da ču uskoro i ja postati vlasnik MI8SE (naručen je i čekam da mi ga pošalju).

Pa sada sam več počeo gledati što i kako sa promjenom roma jer vidim da masu ljudi ima problem.

Što vam se čini na ovaj video?

 

S time da po meni bi trebalo kada on prebacuje Rom na mob u isto vrijeme prebaciti i TWRP 1227 (mada neki kažu da netreba instalirat 1227 jer da nevalja i da je dopvoljan 1217).

I onda nakon instalacije roma odmah instalirati TWRP 1227 i tek onda restartat mob.

Jedina razlika što bi ja stavio stabilni rom V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1.

 

Pitam vas jer sam vidio puno različitih načina i savijeta uglavnom na eng. pa nebi bilo loše da negdje ima 100% siguran i jednostavan način kako otključat i instalirat TWRP i Rom.

 

 

 Provjereno radi kombinacija 1217 twrp i 10.2.1. stable (sa xiaomi.eu). Za upute kako instalirati skrolaj malo gore, napisao sam tutorial (i ovaj video što si zalijepio je dobar, slijedio jedno ili drugo rezultat će biti isti).

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:38 (Vulgaris).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se

Da sada nakon drugog čitanja sam skužija to je ustvari to :)

Zadnji put san to radija ima godinu ipo pa san malo zaboravija, a sada se najviše bojim shebat mob jer vidim ima dosta problema.

 

Ček onda samo da te pitam, može se odma instalirat TWRP 1217 i ostat će ma mobitelu?

Ne treba prvo 1102 pa onda 1217? I kažeš da preskočim 1127?

 

Hvala

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
ToWaRR kaže...

Da sada nakon drugog čitanja sam skužija to je ustvari to :)

Zadnji put san to radija ima godinu ipo pa san malo zaboravija, a sada se najviše bojim shebat mob jer vidim ima dosta problema.

 

Ček onda samo da te pitam, može se odma instalirat TWRP 1217 i ostat će ma mobitelu?

Ne treba prvo 1102 pa onda 1217? I kažeš da preskočim 1127?

 

Hvala

 Možeš odmah staviti 1217. Link

Ostat će ti za stalno, jedino će ga trebati updateati kad poželiš noviji rom, no vjerujem da će do tada izaći i neki drugi recovery.

 

Sa 1227 verzijom trebaju neka zaobilazna rješenja, ne možeš ga lagano updateat putem starijeg twrp-a, no ionako ti neće trebati ta verzija ako ćeš instalirati 10.2.1. stable.

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:46 (Vulgaris).
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

Ok hvala za info, za sada me samo zanima Xiaomi.eu stabilni rom V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1

 

Kada stigne mob i ako zapnewm javim se, nadam se za nekih 15 dana da će stić :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi mi 8se
Eu.beta ti neće raditi.
Znači prvo 1217, pa rom, onda
Ni slučajno bootati u MIUI,
nego preko kompa adb/fastboot staviš 1227 TWRP, pa reboot to recovery i tek onda u system.
Isprobano !
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

Skužaj pod Eu. beta misliš na dev. ili na sve .Eu romove uključujući stabilni?

 

Recimo kako sam čitao kažu ljudi kada se instalira 1102 ili 1217 preko pc-a (adb/fastboot), onda se sa mobitela sve osim USB-OTG izbriše preko TWRP uključujuiči system, onda se preko PC-a (copy/paste) ubaci rom i TWRP 1227.

I onda iz TWRP 1102/1217 instaliraš .Eu rom i nakon instalacije ne smijes restart nego odma iz TWRP instaliraš TWRP 1227.

 

Eto to je jedna od opcija ima ih puno svaka je nekome pomogla a nekome odmogla zato sam postavio pitanje poviše jel postoji neki jednostavan i 100% sigurn način micanja kineskogg roma i ubacivanje stabilnog .eu :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi mi 8se
ToWaRR kaže...

Ok hvala za info, za sada me samo zanima Xiaomi.eu stabilni rom V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1

 

Kada stigne mob i ako zapnewm javim se, nadam se za nekih 15 dana da će stić :)

 

Otkljucavanje Bootloadera ti traje 15 dana tako da ces se nacekati sa flashanjem TWRP-a...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi mi 8se

Da znam, po novemo se čeka 15 dana, prije je bilo 3 :)

Ali postoji velika šansa da sa Goldway-a dođe več otključan.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice