Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zašto kada pišem poruku većeg sadržaja od 3 poruke pretvori sms u mms? 

I kako da premjestim da se automatski aplikacije skidaju i instaliraju na sd karticu? 

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

To je "normalno" na, ako se ne varam, svim Androidima. Kada pišem dugačak SMS, koristim BigSMS. U pitanju je rudimentarna aplikacija, ali radi ono što treba. A vezano za drzgo pitanje: Settings / Storage / Default Write Disk -> SD Card. Samo će poneka aplikacija ipak prvo otići u interni storage.

 

Nego, ima li neko da ga ne mrzi da pogleda ovo:

Ivan(4) kaže...

Ekipa, je l' i vi kad odete na Manage Apps / All imate izlistane Location Engineer Mode i YGPS? Pitam jer izgleda kao da su ugrađene aplikacije (nemam ih pod Downloaded i nema opcije za deinstalaciju), ali YGPS ima jako čudna prava, "Directly call phone numbers" i "Send SMS messages"!

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ivan(4) kaže...

Ekipa, je l' i vi kad odete na Manage Apps / All imate izlistane Location Engineer Mode i YGPS? Pitam jer izgleda kao da su ugrađene aplikacije (nemam ih pod Downloaded i nema opcije za deinstalaciju), ali YGPS ima jako čudna prava, "Directly call phone numbers" i "Send SMS messages"!

 

Imam ih i ja instalirane. Jel imaš možda instaliran mobileuncle tool? Vidio sam da u njemu ima nekakav izbornik YGPS i Location Based Service pod Engineer mode izbornikom.

Zdravi i veseli bili :)
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Posumnjao sam i ja na njega, no nisu nestali kad sam ga deinstalirao. Hvala!  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
bradonja_85 kaže...

Imam ih i ja instalirane. Jel imaš možda instaliran mobileuncle tool? Vidio sam da u njemu ima nekakav izbornik YGPS i Location Based Service pod Engineer mode izbornikom.

Svi ih imamo instalirane. Zavirio sam u stock ROM - te aplikacije dolaze u stock ROM-u. Zašto imaju te dozvole? Piše u App inofu: ... because it runs in the same process as Phone/Messaging Storage, SIM Toolkit... Znači, sistemske aplikacije.

10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ponovo sam dosao s jednim pitanjem 

ja sam stavio lewu i svaki put kad mi se mob restarta napravi factory reset

jel neko zna kako to rijesiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Koji launcher koristite?

Ja sam pokušao sa GO launcerom ali nisam zadovoran,

više puta u toku dana dođe do restarta i raznoraznih blokada + previše reklama (mada je vizualno najljepši).

Sada sam prešao na Novu pa ćemo vidjeti šta će biti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 14:31 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
jozagloza123 kaže...

Ponovo sam dosao s jednim pitanjem 

ja sam stavio lewu i svaki put kad mi se mob restarta napravi factory reset

jel neko zna kako to rijesiti

Instaliraj rom ponovno i prije si trebao wipeati cache i dalvik cache.

Probaj neki drugi rom...

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
nova i apex.su ti odlicnu luncheri
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: ExpNinja
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

nemogu ponovo stavit kad mi svaki put napravi factory reset

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Keiichi kaže...
nova i apex.su ti odlicnu luncheri

 

Slažem se, nova cijeli dan radi odlično, niti jednom nije zapela a maltretiram je stalno.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Najbolji je Adw launcher ex

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pozdrav svima!

 

Imam problema sa baterijom i sumnjam na loš punjač. Mobitel mi se sam od sebe resetira par puta tokom dana. Dal ima netko neki prijedlog koji punjač da kupim? Puno hvala!

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mmmnnn kaže...

Koji launcher koristite?

Ja sam pokušao sa GO launcerom ali nisam zadovoran,

više puta u toku dana dođe do restarta i raznoraznih blokada + previše reklama (mada je vizualno najljepši).

Sada sam prešao na Novu pa ćemo vidjeti šta će biti.

 

 

za mene je nova prekomplicirana tj previše postavki što mi stavrno ne treba..

trenutno koristim smart luncher pro verziju, free verzija je također ok, glavna razlika (uz još neke sitnice) je šta pro podržava widgete,

no ja ih svejedno ne koristim, jer luncher nudi lijep prikaz shortcuteva na desktopu.

no meni najbitnija stvar je u tome da ti meni raspodjeli na kategorije, po tipu aplikacija, recimo za komunikaciju, media, internet, postavke, alati, znaći sve je puno preglednije, nemoraš tri dana tražiti aplikaciju po meniju.

najbolje od svega je šta ti odmah sam rasporedi aplikacije u 99 posto točnu kategoriju, tako da nemoraš ništa namještati, a i ako želiš nešto mjenjati možeš..

isto tako ima dosta različitih tema za instalirati, koje se razlikuju po wallpeperima, ikonama na zaslonu, meniju i slično..

preporučam! ja sam skinuo pro verziju krekiranu, sve radi za 5

 

također sam pirje koristio adw, bio mi je ok,

meni se isto mogao kategorizirati po grupama, no grupe si morao sam puniti aplikacijama, što nije nikako praktično.

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ova rupica lijevo od lock tipke na vrhu telefona, jel bi to bio noise cancellation mikrofon?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Carlos Mencia kaže...

Pozdrav svima!

 

Imam problema sa baterijom i sumnjam na loš punjač. Mobitel mi se sam od sebe resetira par puta tokom dana. Dal ima netko neki prijedlog koji punjač da kupim? Puno hvala!

 

Ja sam isprobao punjač koji je došao sa cubotom i radi mi ok. Ovdje sam čitao da neki imaju problema sa orginalnim punjačom ali meni je zasad sve ok.

Također sam probao i punjač od prošlog mobitela samsunga i radi super.

Pokušaj posudit od nekog punjač pa probaj.  

 

Ja sam imao problema s restratiranjem zbog GO launchera, nakon što sam stavio novu nemam nikakvih problema.

Moguće je da i kod tebe uzrok neka aplikacija ili launcher mada ne isključujem niti punjač.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Može biti,tj. vjerujem da je isti problem,ali šta je GO launcher i kako da ga isključim?

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pozdrav svima!!!! {#}

 Ja potpuno nova ovdje{#}.

Pročitala sam svih 66 stranica o ovoj temi{#}.

Ne razumije booooootanje, roootanje i svega što tu spominjete{#}, ali imam svoj problem u vezi dotičnog aparata. Imam ga već dva tjedna i imala sam problema s 3G mrežom i to tolikih da sam s TELE2 prešla u T-mobile, misleći da će mi to riješiti problem. Ali.....

Živim u Varaždinu, a radim u Čakovcu, pa kad mijenjam lokaciju imam probleme. Npr u Čakovcu sve ok, dođem u Varaždin pojavi se ono krčanje kad nekog zovem (sugovornik me ne čuje ni ja njega) ili ako mene netko zove  javlja da sam nedostupna. Skinula sam mkt tools i podesila one mreže kak je tu već negdje pisalo, ali problemi ostaju. Na 2G sve radi savršeno. Dal se da to kaj popravit ili??? Il da ostanem na 2gG i to je to? 

 

P.S. Nisam ni pokušala skinut neku navigaciju, bilo bi mi drago da je imam al nitko od vas nije naveo koja točno radi kako treba...

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

I ja imam isti problem sa 3G mrežom. T-mobile,lokacija Zg. Prćkam po MTK Toolsu i nikako da naredim 3G. Uz to se redovito resetira.

 

AJDE DOBRI LJUDI POMAGAJTE NAM! HVALA  

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
nina martina kaže...

Pozdrav svima!!!! {#}

 Ja potpuno nova ovdje{#}.

Pročitala sam svih 66 stranica o ovoj temi{#}.

Ne razumije booooootanje, roootanje i svega što tu spominjete{#}, ali imam svoj problem u vezi dotičnog aparata. Imam ga već dva tjedna i imala sam problema s 3G mrežom i to tolikih da sam s TELE2 prešla u T-mobile, misleći da će mi to riješiti problem. Ali.....

Živim u Varaždinu, a radim u Čakovcu, pa kad mijenjam lokaciju imam probleme. Npr u Čakovcu sve ok, dođem u Varaždin pojavi se ono krčanje kad nekog zovem (sugovornik me ne čuje ni ja njega) ili ako mene netko zove  javlja da sam nedostupna. Skinula sam mkt tools i podesila one mreže kak je tu već negdje pisalo, ali problemi ostaju. Na 2G sve radi savršeno. Dal se da to kaj popravit ili??? Il da ostanem na 2gG i to je to? 

 

P.S. Nisam ni pokušala skinut neku navigaciju, bilo bi mi drago da je imam al nitko od vas nije naveo koja točno radi kako treba...

 

Frekvencije uzrokuju problem u nekim područjima. Ako ti u 2G mreži radi dobro onda odi u Settings-More-Mobile netw-3G-Off.

Ako ti je tada sve ok ostavi tako. Ionako ti 3G neće biti potreban ako ne koristiš mobilni paket.

U slučaju da ti onda krči odi u isti izbornik odaberi 3G-ON i Network mode-WCDMA only.

Probaj, ako ti je ok ostavi. Sada mu je prioritet 3G.

 

U Voloskom (manjem mjestu kraj Rijeke i Opatije) sam imao problema s 3G mrežom, preskakivanjem iz 2G u 3G i tako u krug. Navedeni problem je prisutan u manjim i ruralnijim područjima kao što je Čakovec.

U Rijeci mi 3G radi bez problema kao i 2G i nema prebacivanja. Internet je iznimno brz no kako nemam mobilni paket nisam htio više testirati.

Resetiranje može uzrokovati sljedeće:

 

-smeće od punjača koje se dobije uz mobitel

punjač se grije, iznimno sporo puni i može oštetiti bateriju. Mobitel može misliti da je pun krivim postotkom te nakon resetiranja prikaže pravo stanje baterije

Rješenje: Kupovina kvalitetnijeg punjača, primjer boljeg. Ja tog koristim i ZTE-ov. Ako ne želite kupiti novi makar ispraznite mobitel do kraja i onda napunjenog na 100% ga držite nekoliko sati, provjerite da li se resetira za vrijeme punjenja. 

 

-određena aplikacija/launcher koji ste stavili na mobitel može uzrokovati neočekivano resetiranje

Preporučeno je koristiti Chrome browser za pristup internetu, početni, stock browser se zna zamrznuti i dovesti do resetiranja. Određena aplikacija može uzrokovati resetiranje.

Rješenje: Izbrišite aplikacije, vratite mobitel na tvorničke postavke.

 

Također, jeftine i nekvalitetne memorijske kartice mogu uzrokovati resetiranje. Maknite memorijsku. 

 

Osobno nemam problema s 3G mrežom a resetirao mi se samo jednom prije par mjeseci dok sam bio u stock browseru na nekoj web stranici.

Dnevno igram nekoliko sati Simpsone, Deer hunter i Real racing te mi se ni jednom ne resetira.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
nina martina kaže...

Pozdrav svima!!!! {#}

 Ja potpuno nova ovdje{#}.

Pročitala sam svih 66 stranica o ovoj temi{#}.

Ne razumije booooootanje, roootanje i svega što tu spominjete{#}, ali imam svoj problem u vezi dotičnog aparata. Imam ga već dva tjedna i imala sam problema s 3G mrežom i to tolikih da sam s TELE2 prešla u T-mobile, misleći da će mi to riješiti problem. Ali.....

Živim u Varaždinu, a radim u Čakovcu, pa kad mijenjam lokaciju imam probleme. Npr u Čakovcu sve ok, dođem u Varaždin pojavi se ono krčanje kad nekog zovem (sugovornik me ne čuje ni ja njega) ili ako mene netko zove  javlja da sam nedostupna. Skinula sam mkt tools i podesila one mreže kak je tu već negdje pisalo, ali problemi ostaju. Na 2G sve radi savršeno. Dal se da to kaj popravit ili??? Il da ostanem na 2gG i to je to? 

 

P.S. Nisam ni pokušala skinut neku navigaciju, bilo bi mi drago da je imam al nitko od vas nije naveo koja točno radi kako treba...

 

Ja sam resetiranje rješio prelaskom na samsung ROM i odtad sam prezadovoljan mobom, dotad sam imao par reseta dnevno, a probao popraviti svakako. Još danas instalirao smart launcher pro i sad je još bolji

Necu zvaku ocu kusur
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zna li netko gdje se nalazi "media_profiles.xml" i da li ga uopce negdje ima? Trebao bi se nalaziti u /etc folderu, inace u tom fajlu su postavke za kameru, bit rates za video snimanje, codec i format za video, jpeg kvaliteta slika itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
nina martina kaže...

 

Pročitala sam svih 66 stranica o ovoj temi{#}.

 

 

 

Čestitam!

Sad opet iz početka. :D

12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...
nina martina kaže...

Pozdrav svima!!!! {#}

 Ja potpuno nova ovdje{#}.

Pročitala sam svih 66 stranica o ovoj temi{#}.

Ne razumije booooootanje, roootanje i svega što tu spominjete{#}, ali imam svoj problem u vezi dotičnog aparata. Imam ga već dva tjedna i imala sam problema s 3G mrežom i to tolikih da sam s TELE2 prešla u T-mobile, misleći da će mi to riješiti problem. Ali.....

Živim u Varaždinu, a radim u Čakovcu, pa kad mijenjam lokaciju imam probleme. Npr u Čakovcu sve ok, dođem u Varaždin pojavi se ono krčanje kad nekog zovem (sugovornik me ne čuje ni ja njega) ili ako mene netko zove  javlja da sam nedostupna. Skinula sam mkt tools i podesila one mreže kak je tu već negdje pisalo, ali problemi ostaju. Na 2G sve radi savršeno. Dal se da to kaj popravit ili??? Il da ostanem na 2gG i to je to? 

 

P.S. Nisam ni pokušala skinut neku navigaciju, bilo bi mi drago da je imam al nitko od vas nije naveo koja točno radi kako treba...

 

-smeće od punjača koje se dobije uz mobitel

punjač se grije, iznimno sporo puni i može oštetiti bateriju. Mobitel može misliti da je pun krivim postotkom te nakon resetiranja prikaže pravo stanje baterije

Rješenje: Kupovina kvalitetnijeg punjača, primjer boljeg.

... probao sam kupit ovaj punjač ali nakon 6-7 punjenja prestao radit.

095/8033306
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

oprostite na ponavljanju, ali nisam dobio odgovore.

1) Možete li na Cubotu razgovarati i biti na internetu? Meni kod uspostave poziva na SIM2 nestane oznaka H+ sa SIM1 (na kojem koristim paket podataka) i internet veza se prekine. Kod razgovora na SIM1 ponekad ostane spojen na 3G, nekad ne.

2) Par postova iznad postavio sam sliku, zanima me je li ona rupica na gornjem rubu Cubota sekundarni mikrofon za smanjenje buke pri razgovoru?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Trenutno sam na T-Mobile i poisključivao sam one sve frekvencije prema mbaksinim uputama pa bi htio isprobat kak to šljaka...

 

Prije nego uključim neki paket.. Kak si vi upravljate podatkovnim prometom? Možete mi preporučit neku aplikaciju da limitiram recimo da samo Chrome i Facebook mogu potegnut preko 3G? Da mi hrpa aplikacija ne navali odmah na nekih probnih 100MB... Bilo bi dobro da mogu i limitirat da poslije prekoračenja uoće ne koristi 3G kaj sam vidio u Onavon i My Data Manager aplikacijama ali to ni nije tak bitno..

 

I planiram prijeći na TELE2... Dal će i tada vrijediti ista caka isključivanja frekvencija prema mbaksinim uputama da radi 3G i mreža općenito na cubotu.. Razmišljam radi Smart tarife jer za 35kn dobim gigu prometa i besplatne minute kaj ne nalazim nigdje jeftinije..

 

 

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

 Hvala svima na odgovorima.

 

Samo niste me razumjeli. Nemam problema s punjačem ni s resetiranjem. Samo je problem 3G mreža koja na relaciji Vžd-Čk neće raditi.

I da naravno da mi treba internet na mobu, pa zasto sam onda kupila smartphone ako ne koristim internet.

 

E sad, navigaciju i savjete oko toga izbjegavate svi ko kugu {#}.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

mob naručen sa banga 31.10. i danas ako bude sreće ga podignem i naravno platim PDV

 

pošiljka je išla preko singapura i frankfurta

 

preko vikenda se bacam na testiranje i stavim dojmove i rezultate

 

sranje nije mob ocarinjen tek idući tjedan, neznam jel još netko tak dugo čekal {#}

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 16:45 (batizg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
nina martina kaže...

 Hvala svima na odgovorima.

 

Samo niste me razumjeli. Nemam problema s punjačem ni s resetiranjem. Samo je problem 3G mreža koja na relaciji Vžd-Čk neće raditi.

I da naravno da mi treba internet na mobu, pa zasto sam onda kupila smartphone ako ne koristim internet.

 

E sad, navigaciju i savjete oko toga izbjegavate svi ko kugu {#}.

3G ti neće raditi na relaciji Varaždin-Čakovec zbog toga što su to ruralna područja gdje su stari odašiljači sa 900mHz. Mobitel podržava samo 2100Mhz.

Onda se on prebaci na 2G.

Ako tko želi CoPilot Live Premium navigaciju mogu mu na pm dati link.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mob je stigao za 18 dana, čak nije ni ocarinjen...valda im je gužva. Išao preko Singapura i Frankfurta. Sada slijedi testiranje :D

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice