Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.069.651
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

sta je s mi cloudom? jucer stavio miui 10 eu beta rom i kroz citavu noc mi je vracalo aplikacije brzinom dial up veze, serveri su im u kurcu, jos imam 16 aplikacija za vratit kad dodem s posla i spojim se doma na wifi, valjda ih bude vratilo do ponoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ako koga zanima evo kupon za 20€ popusta na Mi Mix 2s kod Geekmaxi (DE skladište): LLQR

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 22:58 (dtdtdt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
dtdtdt kaže...

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

 Uzmi u obzir da se ekrani mjere po duljini dijagonale. Zbog novog omjera stranica mnogi telefoni kao imaju 6" ekran, ali recimo 6" ekran na nexusu 6 je površinom veći od ovih modernih 6 inčera. 

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
maks0806 kaže...
dtdtdt kaže...

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

 Uzmi u obzir da se ekrani mjere po duljini dijagonale. Zbog novog omjera stranica mnogi telefoni kao imaju 6" ekran, ali recimo 6" ekran na nexusu 6 je površinom veći od ovih modernih 6 inčera. 

 Jebe tebe geometrija.

8 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
maks0806 kaže...
dtdtdt kaže...

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

 Uzmi u obzir da se ekrani mjere po duljini dijagonale. Zbog novog omjera stranica mnogi telefoni kao imaju 6" ekran, ali recimo 6" ekran na nexusu 6 je površinom veći od ovih modernih 6 inčera. 

wtf? o cemu ti?

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

O tome da mobiteli 16:9 aspekta ekrana imaju veću površinu zaslona od 18:9 a sa istom duljinom dijagonale. Pitagora i omjeri :)

Što je veća dijagonala, veća je razmjerno i razlika u površini. 

 

Evo nabrzaka izračunao za 5.5 inčni mob razliku. 

Kod Mi Pada 4 8" sa njegovim omjerom stranica imaš 192cm^2 iskoristive površine ekrana, dok 8 inčni mobitel sa modernim omjerom stranica bi imao 159,8cm^2 ,što znači ta bi tab imao preko 20% veću površinu na istoj dijagonali 

 

RePlaY hvala na brizi, ali ja sam osnovnu školu završio pa mi nije predstavilo preveliki problem 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 1:58 (maks0806).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
RePlaY kaže...
maks0806 kaže...
dtdtdt kaže...

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

 Uzmi u obzir da se ekrani mjere po duljini dijagonale. Zbog novog omjera stranica mnogi telefoni kao imaju 6" ekran, ali recimo 6" ekran na nexusu 6 je površinom veći od ovih modernih 6 inčera. 

 Jebe tebe geometrija.

 

ivanlotz kaže...
maks0806 kaže...
dtdtdt kaže...

https://www.gizmochina.com/2018/06/24/mi-pad-4-appears-on-official-website-has-a-cheaper-price-tag/ nisam siguran je li službeno.. ovo bi mogao biti best buy po toj cijeni. makar šteta što nisu išli sa većim ekranom jer mobiteli su sad od 6" na više,max 3 navodno 7" i sad ovih 7.9" neće biti toliko veće u odnusu na mobitele,kao da imaš malo veći mob. oko 10" bi možda bilo bolje ali eto..

 Uzmi u obzir da se ekrani mjere po duljini dijagonale. Zbog novog omjera stranica mnogi telefoni kao imaju 6" ekran, ali recimo 6" ekran na nexusu 6 je površinom veći od ovih modernih 6 inčera. 

wtf? o cemu ti?

 

u pravu je kolega, ovaj trend izduzivanja mobitela i promjerna omjera stranica je rezultiralo smanjenjem povrsine samog ekrana

10 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
I još uzeti u obzir ako kupujes mob sa zubom recimo 6" to je kako da si uzeo mob sa 5,5 inča jer dio ekrana biva pojeden i neglediv je .
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Jes vala ebo ih zub.Glupljeg trenda ne vidjeh odavno.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

A i 18:9 aspect je banana naspram 16:9, jucer gledam u harvey normanu note4 i redmi 5 pa to je uzas koliko je redmi 5 losiji u ekranu, ko da je spljosten sadrzaj kad gledam u ekran. 

 

Jel ima netko nubiu m2 sa amoledom, ima li burn ina i opcenito kakav je mob? 

 

Uskoro je vrijeme da zamjenim svoj lg spirit koji mi je taman na granici velicine za baratanje jednom rukom al vidim da nema nis kvalitetno u toj velicini. Sa xiaomi nemam osobnog iskustva al odma na prvu vidim da su tipku back stavili na desnu stranu, na lgu je na lijevoj strani i to mi je pogođen koncept.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
roby27 kaže...

A i 18:9 aspect je banana naspram 16:9, jucer gledam u harvey normanu note4 i redmi 5 pa to je uzas koliko je redmi 5 losiji u ekranu, ko da je spljosten sadrzaj kad gledam u ekran.

 Pa sadržaj je umanjen radi bolje ergonomije i rukovanja s mobitelom jednom rukom.

Opće je poznato da je širina mobitela glavni krivac za teško korištenja većih telefona, zato svi proizvođači i idu na 18:9.

Eto i sam kukakš kako ti ne pašu veliki telefoni, ne znam kako misliš da se tebi udovolji...

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kako je to puno bolje ako ekran ide u visinu trebas palcem doc do gornjeg dijela ekrana jel tako, opet ti trebaju dvije ruke za baratanje. A sadrzaj stisnut, bljuv. 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Normalno da je bolje, šta nisi kad si već bio u tom harvey normanu probao uzeti u ruke note 4 i redmi 5 pa bi vidio koji je ugodniji za rukovanje.

Sa užim telefonom je puno ugodnije baratati, a uostalom, barem na xiaomiju ne moraš povlačiti palcem od vrha nego bilo gdje na ekranu.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 13:35 (zalman1).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

uzeo sam ih oboje u ruke, nego sto mislis da sam ih gledao na stolu samo kako rade :) note 4 mi je puno prirodniji i vise prostora na ekranu, 18:9 mi izgleda spljošteno ekran al ok kuzim da ima ljudi koji puše te fore oko stanjivanja širine da bi dobili izduzen ekran. 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
roby27 kaže...

uzeo sam ih oboje u ruke, nego sto mislis da sam ih gledao na stolu samo kako rade :) note 4 mi je puno prirodniji i vise prostora na ekranu, 18:9 mi izgleda spljošteno ekran al ok kuzim da ima ljudi koji puše te fore oko stanjivanja širine da bi dobili izduzen ekran. 

 

 

 smanjuje se meso gore i dolje. A inače ja nemam nista protiv velikog ekrana, meni baš paše :) uzeo bi i veći ekran od 6 inča, ali od idućeg očekujem tanki rub poput Oppo find X

Užitak mi je imati veći ekran, ugodno je surfati, gledati videozapise itd ali kad gledam kod drugih manje mobače onda to ne mogu smisliti :D

 

16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kuponi za popust s Geekmaxi DE skladišta - 15€ off:

 

Xiaomi HUAMI AMAZFIT Stratos - cijena 154,99€ s popustom uz kupon QX72

i
Xiaomi Roborock S50 Cleaning Robot 2  - cijena 384,99€ s  popustom uz kupon BXRP

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zamolio bih kolege koje imaju MIX2 ako mogu da sa CPU-Z postave sliku procesora. Primjetio sam da mi je procesor uvijek online i zato mi se baterija potrosi brzo. Jedna slika je sa mog MIX 2 a druga sa MI MAX i na njemu se uredno jezgra pogase koja se ne koriste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja imam MI 6 i meni ostanu prve 4 na 518 a druge 4 na 806 mhz, na xiaomi.eu developer romu sam.

14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
svaki put dok vidim ovu temu mislim da se radi o nekom desničarskom nacionalističkom pokretu
-
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne znam je li relevantno, ali sam primetio da na Mi 5s CPU-Z prikazuje totalne gluposti. Vrhunac je bio kad mi je prikazao da su mi sva 4 jezgra offline, a ja pustio radi testa Chessify da analizira neku poziciju (i on uredno radi u pozadini, što se uostalom oseti i po sve većoj toploti zadnje strane telefona).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
roby27 kaže...

uzeo sam ih oboje u ruke, nego sto mislis da sam ih gledao na stolu samo kako rade :) note 4 mi je puno prirodniji i vise prostora na ekranu, 18:9 mi izgleda spljošteno ekran al ok kuzim da ima ljudi koji puše te fore oko stanjivanja širine da bi dobili izduzen ekran. 

 

 

 18:9 je drek i po meni. izduzili su mob ko daljinski sugavi i kao to je nekakav feature. stvarno 16:9 bezeless bi bio prefora, ali eto. 18:9 + notch je dobitna kombinacija :P

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Upravo stiglo!

Klinci potrgali stare slušalice koje sam dobio s mobitelom, a za ove sam pronašao dobre opise na netu, pa reko, ajd da probam.

Nisam audiofil, nemam s čim usporediti, tak da ne očekujte neki review 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Deutsch kaže...
roby27 kaže...

uzeo sam ih oboje u ruke, nego sto mislis da sam ih gledao na stolu samo kako rade :) note 4 mi je puno prirodniji i vise prostora na ekranu, 18:9 mi izgleda spljošteno ekran al ok kuzim da ima ljudi koji puše te fore oko stanjivanja širine da bi dobili izduzen ekran. 

 

 

 18:9 je drek i po meni. izduzili su mob ko daljinski sugavi i kao to je nekakav feature. stvarno 16:9 bezeless bi bio prefora, ali eto. 18:9 + notch je dobitna kombinacija :P

 

meni je 18:9 puno bolja kombinacija. Posto mnogo citam na mobitelu (reddit/knjige) vise sadrzaja na ekranu je veliki plus. Plus lakse ga je drzati u ruci jer je uzi a visi i samim time ras s jednom rukom je malo laksi. Sveu svemu vise mi je svida taj cudni 18:9 format. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Igormaric kaže...

Ja imam MI 6 i meni ostanu prve 4 na 518 a druge 4 na 806 mhz, na xiaomi.eu developer romu sam.

 

Ivan(4) kaže...

Ne znam je li relevantno, ali sam primetio da na Mi 5s CPU-Z prikazuje totalne gluposti. Vrhunac je bio kad mi je prikazao da su mi sva 4 jezgra offline, a ja pustio radi testa Chessify da analizira neku poziciju (i on uredno radi u pozadini, što se uostalom oseti i po sve većoj toploti zadnje strane telefona).

 Ja sam pogledao u i kernel manageru i pokazuje mi da i one jezgre koje nemaju nikakav load na sebi rade. To mi je malo cudno jer sam i na OP3 primjetio da se jezgre koje se ne koriste gase, sto mi je i logicno.

15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Korisnici Mi Boxa stigao vam je update na Android Oreo. Ima oko 600MB, dosta ljepše izgleda, vidjet ćemo kak će raditi... Ima google asistenta kaj mi se sviđa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Blade18 kaže...

Korisnici Mi Boxa stigao vam je update na Android Oreo. Ima oko 600MB, dosta ljepše izgleda, vidjet ćemo kak će raditi... Ima google asistenta kaj mi se sviđa.

 Da čovjek ne povjeruje! Nisu ni sedmicu izdali (osim bete koja je niškorist) nego drito na osmicu? Večeras test...

9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pitanje za korisnike Mi boxa. U čemu je razlika između Mi boxa i Mi box 4,osim verzije androida, desetak dolara veće cijene i toga što je izgleda četvorka chinese verzija, a trojka international? . Mi box 3 mi se čini kao super kupnja za 66$ iz njemačkog akladišta geekbuyinga. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
4 ka nema google play
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Nakon updatea mibox 3 na oreo, uređaj više ne čita NTFS??? Koliko vidin po webu i drugi imaju taj problem. Pravi kineski šlamperaj
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice