Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 352.571
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
goranbm kaže...

Znam da nije baš za ovu temu, ali je li moguće da Tomato kartica ne ide u A1 mobitele, ili su me isključili bez ikakve poruke ???

 Imaš posebnu temu za Tomato - tamo postavi pitanje (ne mogu ti prebaciti post tamo):

https://www.bug.hr/forum/board/tomato/129.aspx?sort=act

 

...
12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
I još par ljudi na XDA sa BOE ekranom I green tintom...neznam zašto mi neda link staviti....imate u glue gate temi.

A masa ko zombiji... BOE BOEEEE BOEEEEEEEEEEEEEEEE

čekajte ispravne LG modele hebemubog
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 Ako si pogledao onaj test od Anandtech, ni LG na M20P ne pokazuje super kvalitetu... Pogotovo ono čudno ponašanje na auto brightness.

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zuper kaže...
R36 kaže...

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 Ako si pogledao onaj test od Anandtech, ni LG na M20P ne pokazuje super kvalitetu... Pogotovo ono čudno ponašanje na auto brightness.

 Iskreno nisam čitao detaljno...meni je na auto brightnessu i nemam zamjerku na prilagođavanje okolini.

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Sirotinja kaže...
R36 kaže...

Stigao danas paket...

Otvorio mob i vidio da imam Lg-43 panel...isti kao i kolega @goranbm.Morao sam na posao tako da nisam se igrao s mobom niti sam otvorio sat i diftbox.Kad dođem doma ću se pozabavit.

Za 5-10 dana ćemo vidjet ima li zeleno ili ne.

 Ajde kad stigneš slikaš sat na ruci :)

 Evo kolega slike sata...

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
Sirotinja kaže...
R36 kaže...

Stigao danas paket...

Otvorio mob i vidio da imam Lg-43 panel...isti kao i kolega @goranbm.Morao sam na posao tako da nisam se igrao s mobom niti sam otvorio sat i diftbox.Kad dođem doma ću se pozabavit.

Za 5-10 dana ćemo vidjet ima li zeleno ili ne.

 Ajde kad stigneš slikaš sat na ruci :)

 Evo kolega slike sata...

 

Ne izgleda loše, nadam se da je i funkcionalno ok. Koliko sam čitao radili su ga u suradnji sa Garminom, pa bi trebalo biti to ok. Javi kad ga malo isprobaš.

Galaxy S8+ :)
15 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 Može li link na taj post?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ivanv000 kaže...
R36 kaže...

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 Može li link na taj post?

ovako izgleda serijski broj: xxxxx18B06000911 i iz njega se moze ocitati datum proizvodnje

18 predstavlja godinu

B predstavlja studeni (A je listopad, C ce biti prosinac, itd...)

06 predstavlja dan

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Malo sam se poigrao sa M20 pro i kad se zelenilo ispravi, možemo se svi složiti da je broj 1 za ovu godinu. Top uređaj!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
CrossDeath kaže...
ivanv000 kaže...
R36 kaže...

Ne da mi se gubitak vrijeme na trola ali čisto da mu odgovorim.

Već je krenula nova serija M20P a kako se zna koji je mob iz nove a koji iz stare serije : po S/N broju.

Ima pametnih ljudi na xda forumu koji su i to dešifrirali.

Tako da za buduće kupce nema brige.

 

Drugo : BOE se ugrađivao u M20P za tržište Azije a ovdje je znao zalutat zbog veće potražnje koje s LG ekranom nisu mogli zadovoljiti.

Također kažu da je BOE ekran je inferiorniji po svemu naspram LG ekrana.Nije to još ta razina OLED kakve rade Samsung i LG.

 Može li link na taj post?

ovako izgleda serijski broj: xxxxx18B06000911 i iz njega se moze ocitati datum proizvodnje

18 predstavlja godinu

B predstavlja studeni (A je listopad, C ce biti prosinac, itd...)

06 predstavlja dan

 Lijepo je znati kad je mobitel napravljen ali to ne znači da se zna po serijskom broju koji je ekran ispravan a koji nije

15 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Dario7 kaže...
Malo sam se poigrao sa M20 pro i kad se zelenilo ispravi, možemo se svi složiti da je broj 1 za ovu godinu. Top uređaj!

 

Bio bi top 1 da nije zelenog ekrana. To nije greška u softwareu pa da se ispravi zakrrpom, to je ozbiljan problem koji se zataškava jer su utukli ogromnu lovu u marketing.

 

Ja ću ga vjerojatno uzet na proljeće, do tada bi svi ekrani trebali biti ispravni a i cijena će mu pasti 

13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Dario7 kaže...
Malo sam se poigrao sa M20 pro i kad se zelenilo ispravi, možemo se svi složiti da je broj 1 za ovu godinu. Top uređaj!

 Mobitel je dobar,a i za ocekivati je da ce bit najbolji kad izlazi na kraju godine i tehnologija ide naprijed.Mobitel je top ali jednostavno ja osobno ne mogu progutat taj notch sta ga ugradjuju sad na sve udedjaje.Jednostavno me bode u oci ta krivina a i smeta kod gledanja filmova i igranja igara jer proguta neki dio sadrzaja

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Može se maknuti, a i nije toliko velik kao recimo ipx ili pixel xl.

Uostalom, mobitel ima jedan od najvećih screen to body omjera od svih, više od bilo kojeg aktualnog flagshipa, te čak i kad makneš notch ekran je još uvjek ogroman s obzirom na dimenzije uređaja.

9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
DuMe kaže...
Dario7 kaže...
Malo sam se poigrao sa M20 pro i kad se zelenilo ispravi, možemo se svi složiti da je broj 1 za ovu godinu. Top uređaj!

 Mobitel je dobar,a i za ocekivati je da ce bit najbolji kad izlazi na kraju godine i tehnologija ide naprijed.Mobitel je top ali jednostavno ja osobno ne mogu progutat taj notch sta ga ugradjuju sad na sve udedjaje.Jednostavno me bode u oci ta krivina a i smeta kod gledanja filmova i igranja igara jer proguta neki dio sadrzaja

Kako mislis "proguta dio sadržaja"? notch se korisiti za notifikacije, tako da se dobija jedan red "više" na ekranu, umjesto da notifikacije uzimaju 1 red u npr. pregledniku kada surfas. kod igranja igrica ili gledanja filmova, uređaj je u "landscape" modu, notch je jendostavno zacrnjen i ekran je u normalnoj pravukutnoj formi i nema nikakvog gutanja sadržaja.

13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

 

Evo primjera na pubg

 

https://goo.gl/images/Jjvk3k

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 10:49 (DuMe).
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
DuMe kaže...

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

o kakvom rezanju sadržaja ti pricas? imam uređaj s notchem vec pola godine i nema nikakvog rezanja sadržaja u  filmu, videu ili igrama.

Iako igre ne igram, ali gledam TV i filmove/serije često :)

 

P.S. vidim sada da si dodao screenshot

cit:" Evo primjera na pubg https://goo.gl/images/Jjvk3k "

 

ne znam koja je to igra, meni se to nikad nije pokazalo, jednostavno s lijeve strane je ravna crna crta i notch se u landscapeu ne koristi. mozda igra nije dobro programirana, pa ne kuzi da uređaj ima notch? uglavnom, takve stvari se meni ne dogadaju, a mislim da se i ne bi trebale događati ako je sve dobro postavljeno i isprogramirano i notch ti nista ne bi trebao smetati, kao i meni u ovih pola godine korištenja...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 10:56 (Dan1234567890).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
DuMe kaže...

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

 

Evo primjera na pubg

 

https://goo.gl/images/Jjvk3k

 Kako si ti vrlo inteligentan lik.

Vidi sliku, i reci mi koji dio to notch sakriva??

13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

R36 nema razloga da se pjenis tako,raspravljamo samo.

Mislim da ce nadolazeca godina biti godina bez notcha,vidjet crmo ko ce prvi model posegnuti za tim.Proizvodjaci su i sami svjesni da je taj notch totalna glupost i da su mogli slobodno zaobici tu "tehnologiju".Kad izađu modeli sa full ekranom od ruba do ruba u nadolazecoj godini nadajmo se,mobiteli sa notchom ce izgledati smijesno i ljudi ce tad skuzit kakvu glupost je taj trend zuba donio

13 godina
odjavljen
offline
Huawei Mate 20 Pro

Nemojte notch predatavljati kao prednost jer ti "prikazuje notifikacije". M20P se reklamira sa 6.4" ekranom sto znaci da mu notch pojede jedan dio ekrana, ali ne znaci da pojede i neki dio sadrzaja. Ali ako oces gledati video u punih 6.4", nemozes jer ekran ima *ebeni notch. Tako da je DUME u pravu generalno gledajuci. Imam notch na iP Xs i to je najiritantnija stvar koju mozes imati na mobitelu, na koju se jos nisam navikao.

 

A sto se tice zelenog ekrana, necu niti komentirati, ovo uzeti moras imati muda od celika da se kockas i svaka cast onome ko ima volje za probati i kasnije se natezati u sa servisom. Iskreno pitam, bez uvrede nikome.. Sto vam nije bilo bolje uzeti nesto drugo, tipa N9? Ili ako vec volite Huawei, P20P? Ili bar sacekati koji mjesec da vidite sto ce biti i oce li se Huawei uopce oglasiti u vezi ovoga? Nije toliki problem sto se desilo, svako ima kiks, ali problem je sto uredaj kosta jako puno i uz to Huawei suti i ne oglasava se sa nikakvim zamjenama uredaja. 

 
6 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
DuMe kaže...

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

 

Evo primjera na pubg

 

https://goo.gl/images/Jjvk3k

 Kako si ti vrlo inteligentan lik.

Vidi sliku, i reci mi koji dio to notch sakriva??

Hahaha jesi ti to ozbiljno napravio screenshot da pokazes da se notch ne vidi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 11:36 (CrossDeath).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
CrossDeath kaže...
R36 kaže...
DuMe kaže...

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

 

Evo primjera na pubg

 

https://goo.gl/images/Jjvk3k

 Kako si ti vrlo inteligentan lik.

Vidi sliku, i reci mi koji dio to notch sakriva??

Hahaha jesi ti to ozbiljno napravio screenshot ekrana da pokazes da se notch ne vidi 

 Jesi ti ozbiljan da nisi skužio da tamo gdje je crno(s desne strane) da je tamo notch.To je bila ponta.

Normalno da se preko screenshota ne može vidjet notch osim ako ne slikam s drugim mobom. 

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Bravo za Marka. Iako ima najbolji uredjaj danasnjice,tvrdi iskreno da je notch tehnologija zivo sranje.Nemojte svog konja hvalit nego budite iskreni i realni

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
CrossDeath kaže...
R36 kaže...
DuMe kaže...

Dovoljno je velik da ti sakrije neki dio u filmu,videu ili igrama.Na velicinu ekrana se brzo naviknes ma koliko velik bio ali na rezanje sadrzaja tesko.

 

Evo primjera na pubg

 

https://goo.gl/images/Jjvk3k

 Kako si ti vrlo inteligentan lik.

Vidi sliku, i reci mi koji dio to notch sakriva??

Hahaha jesi ti to ozbiljno napravio screenshot ekrana da pokazes da se notch ne vidi 

 Jesi ti ozbiljan da nisi skužio da tamo gdje je crno(s desne strane) da je tamo notch.To je bila ponta.

Normalno da se preko screenshota ne može vidjet notch osim ako ne slikam s drugim mobom. 

E tako vec moze, a kad gledas youtube u full screenu?

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ajd sad zamislite da kupite smart tv sa recimo ekranom od 107 cm i gore bude zub nekih 10cm velicine u kojoj je smjesten zvucnik i prednja kamera i recimo nekakav senzor.Pa na sta bi to slicilo bogati

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
HuaweiHR
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Diazz72 kaže...
HuaweiHR

i dobit cete novi uredaj s istim problemom 

sala mala, nadam se da ce sto prije to rijesiti

9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Da li je notch prednost ili ne je subjektivna procjena svakog pojedinca, tako da u to neću sada ulaziti, ali generalno, dume je napisao da ti notch pojede dio ekrana u igrama, filovima i videima, što i generalno i praktično, jednostavno nije istina.
Ako proizvođači reklamiraju telefon sa notchem po dijagonali 6,4", a ne možeš korisiti punih 6,4", onda je to stvar neke lažne reklame ili tako nečega, a ne da je dume u pravu glede onog što je napisao.
Ja osobno, čitao sam prije nego sam imao uredaj, o notchu i ovakvi komentari su me zabrinjavali, no od kad ga imam, nemam nikakvih problema ili poteškoća zbog toga i skroz i zaboravim da je notch tu... Sve dok opet ne naiđem na ovakve komentare. :-)
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Diazz72 kaže...
HuaweiHR

 Pff pa normalno da cu ga vratit natrag i da gs necu koristi takvog zelenog.Mogli su barem ponuditi odmah drugi uređaj

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Da, bilo bi bolje imati mob sa full ekranom naravno.

Notch nije najsretnije rješenje, ali u M20P i nije neki bauk jer je ekran bez njega dosta velik a ja i onako stavim crni dio sučelja pa tu budu notifikacije.

 

Note 9 je cigla u usporedbi po dimenzijama, M20P je manji od S9+, a nudi puno više.

 

Cijena je bila 4200 sa satom u a1 i za te pare mislim da je super deal unatoč notchu a zelenilo i nije tolika pojava u stvarnosti koliko se čini po forumima. Prijateljica mi radi u a1 i kaže da joj se niti jedan nije vratija do sada.

 

Ako želiš mobitel s odličnom baterijom i kamerom, M20P ti je praktički jedini izbor jer svi ostali imaju neke kompromise, lošu bateriju i suludu cijenu (pixel), glomaznost, cijenu i identične specifikacije kao jeftiniji model (n9) itd...

 

Problemi s ekranom ili ne, M20P je objektivno jedini high end mobitel da ima nešto zanimljivo, novo i drugačije.

 

P20 PRO je isto dobar ali mate je puno brži, ima vrlo zgodnu wide angle kameru i nije puno skuplji je se p20p, s9+ prodaju na njuškalu za 4000kn+

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 13:58 (Mar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice