Huawei Mate 9 - rasprava

poruka: 79
|
čitano: 31.406
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 10:25 (Sosed).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Više me se danas dojmio Mate 9 nego P10. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.

 a majq im njihovu, pa htio sam postati njihov korisnik naredne godine, sto je jos gore, kad kupujes telefon ne znas ni s kakvom memorijom dobijas, sve je igra na srecu

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Gle, naravno da su pizde kad nisu dali memoriju koju su trebali, ali da li ljudi koji imaju Mate 9 uopće vide nekakvu razliku, da li im uređaji i dalje idu munjevito brzo, usudio bi se reći da Huawei ima jedan od najoptimirizaniji Android sustava, a da nisu goli Android kao kod Google uređaja.

Mislim da je ovo sve pokrenuo Samsung kako bi se sa njih prebacilo svijetlo pažnje jer su im ipak oni najljući suparnik na tržištu Android uređaja.

Jer budimo realni da to netko nije spomenuo nitko ne bi tome pridavao važnost jer Mate 9 i dalje radi odlično i munjevito, sa tom ili bez te memorije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

"Ma jebes kupce, hajmo mi zaradit" A nisu se zajebali pa stavili nedajboze brzu memoriju. Razlika je 100 % u brzini doslovno. Razumijem da se to ne osjeti u svakodnevnom radu al eto iznervirase me jer sam mislio bas njega uzet na novi ugovor. Btw koliko dugo huawei podrzava u prosjeku uredjaje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Evo iskreno, ja apsolutno ne znam kakva je brzina memorije bila u bilo kojem mobu (a svi su bili high end uređaji) kojeg sam do sada imao, niti mi je to bilo važno, glavno da je količina ram ili interne memorije ta koja je i obećana.

Što se tiče podrške mislim da je za Huawei high end uređaje oko 2 godine sigurno. Trenutno imam Mate 8 oko godinu i mjesec dana i dobio sam oko 6 ili 7 firmware update-ova (zadnji je Android 7 update) što je po meni čist solidno i uredu.

Ovaj tjedan čekam da mi dođe Huawei P10+ i uopće me ne zamara kakova je memorija u njemu, glavno da ima 6Gb rama i 128Gb interne memorije.

Koliko sam vidio najsporija memorija (od 3 varijante) koje su ugrađivali u Mate 9 i P10 su na razini moga Mate 8 koji nigdje i nikada nije zatrznuo u ovoj godini dana i uređaj radi kao i prvoga dana bez ijednog hard reseta uređaja da bi došao k sebi kako inače drugi uređaji to zahtijevaju.

Sve u svemu prezadovoljan Huawei uređajem i dalje sam se odlučio njih (Huawei) uzeti makar sam bez problema mogao npr. uzeti Samsung S8+.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.

Ok, ne poricem ja da je to high end uredjaj i da ima vrhunske specs i dalje ali zamisli da neko na bol oglasniku postavi ssd i kaze read je 550 a write je 450. Ti kupis i testiras i vidis da si dobio read 275 a wtire 225. Ne bi mu makar j mater? To ti je apsolutno isto kao kad bi ti svoj p10+ dobio sa 3Gb rama umjesto sa 6.

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
esko kaže...

Ok, ne poricem ja da je to high end uredjaj i da ima vrhunske specs i dalje ali zamisli da neko na bol oglasniku postavi ssd i kaze read je 550 a write je 450. Ti kupis i testiras i vidis da si dobio read 275 a wtire 225. Ne bi mu makar j mater? To ti je apsolutno isto kao kad bi ti svoj p10+ dobio sa 3Gb rama umjesto sa 6.

Gle, shvaćam tvoj stav, ali se sa njim ne bi složio. Usporedba brzine SSD-a i količine RAM-a u uređaju nisu iste, niti su jednako mjerljive.

Naravno da kupim takav SSD da ne bi bio zadovoljan, ali opet, brzina SSD-a i brzina memorije u mobitelu nisu isto. Ti na mobitelu ne možeš raditi takve zahtjevne poslove kao na kompu i gdje bi mogao osjetiti takve razlike kao na kompu i poslovima koje obavljaš na kompu, a koje na mobu apsolutno ne možeš.

Shvaćam tvoju frustriranost, ali za mene to je malte ne samo jedan statistički podatak koji u stvarnom korištenju nema nekog utjecaja, jedino se čovijek može smatrati prevarenim da je uređaj na papiru mogao biti brži, ali ti to opet u stvarnom životu i korištenju ne bi ni osjetio. 

Sve je u stavu kako to želiš shvatiti i prihvatiti.

Činjenica je da su stavljali sporiju memoriju (što nije u redu ako su rekli da će biti ugrađivana brža), ali u stvarnoj primjeni uređaja možda bi tu razliku primjetio 10 puta u kompletnom korištenju uređaja.

Sad da li je to vrijedno živciranja i odustajanja od njihovih uređaja je isključivo na svakom pojedincu.

Meni osobno Huawei odlično radi i nikada prije nisam imao takvo brzo i jednostavno sučelje sa odličnih hardware-om i za sada ću i dalje ostati vijeran kupac Huawei-a.

Osobno me ne smeta razlika na papiru u performansama dok ja nju ne osjetim u stvarnom korištenju uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 9:55 (MasterOfDisaster).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
esko kaže...

Ok, ne poricem ja da je to high end uredjaj i da ima vrhunske specs i dalje ali zamisli da neko na bol oglasniku postavi ssd i kaze read je 550 a write je 450. Ti kupis i testiras i vidis da si dobio read 275 a wtire 225. Ne bi mu makar j mater? To ti je apsolutno isto kao kad bi ti svoj p10+ dobio sa 3Gb rama umjesto sa 6.

 To se ietkako vidi npr Galeriji slika gdje imaš 1000-2000 slika., i kad ideš listat on sporo očitava slike...,a kod bržih memorija - instant očitavanje.

 

Na xda forumu ima dosta takvih usporedba...

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
R36 kaže...
esko kaže...

Ok, ne poricem ja da je to high end uredjaj i da ima vrhunske specs i dalje ali zamisli da neko na bol oglasniku postavi ssd i kaze read je 550 a write je 450. Ti kupis i testiras i vidis da si dobio read 275 a wtire 225. Ne bi mu makar j mater? To ti je apsolutno isto kao kad bi ti svoj p10+ dobio sa 3Gb rama umjesto sa 6.

 To se ietkako vidi npr Galeriji slika gdje imaš 1000-2000 slika., i kad ideš listat on sporo očitava slike...,a kod bržih memorija - instant očitavanje.

 

Na xda forumu ima dosta takvih usporedba...

Evo ja na Mate 8 imam 500 slika, nemam 2000 slika jer to bi morao ne znam koliko godina uslikavati i naslikavati i tih mojih 500 slika otvara momentalno u milisekundi je sve učitano.

Osobno vjerujem da Mate 9 ili Huawei P10 sigurno još brže i bolje otvaraju i sa tom sporijom memorijom nego moj Mate 8 koji je izašao 2015. godine.

 

EDIT: Pa daj na SSD-u da ti otvori u Explorer-u 2000 slika mislim da će se i on zblesirat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 11:07 (MasterOfDisaster).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
MasterOfDisaster kaže...
R36 kaže...
esko kaže...

Ok, ne poricem ja da je to high end uredjaj i da ima vrhunske specs i dalje ali zamisli da neko na bol oglasniku postavi ssd i kaze read je 550 a write je 450. Ti kupis i testiras i vidis da si dobio read 275 a wtire 225. Ne bi mu makar j mater? To ti je apsolutno isto kao kad bi ti svoj p10+ dobio sa 3Gb rama umjesto sa 6.

 To se ietkako vidi npr Galeriji slika gdje imaš 1000-2000 slika., i kad ideš listat on sporo očitava slike...,a kod bržih memorija - instant očitavanje.

 

Na xda forumu ima dosta takvih usporedba...

Evo ja na Mate 8 imam 500 slika, nemam 2000 slika jer to bi morao ne znam koliko godina uslikavati i naslikavati i tih mojih 500 slika otvara momentalno u milisekundi je sve učitano.

Osobno vjerujem da Mate 9 ili Huawei P10 sigurno još brže i bolje otvaraju i sa tom sporijom memorijom nego moj Mate 8 koji je izašao 2015. godine.

 

EDIT: Pa daj na SSD-u da ti otvori u Explorer-u 2000 slika mislim da će se i on zblesirat.

Ja sam naveo jedan od primjera...na xda ih ima više.

 

Ok...ako su stavili sporiju memoriju šta ne bi bilo pošteno da onda smanje cijenu?? 

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
R36 kaže...

Ja sam naveo jedan od primjera...na xda ih ima više.

 

Ok...ako su stavili sporiju memoriju šta ne bi bilo pošteno da onda smanje cijenu?? 

 

 

Slažem se oko cijene, ako su dali sporiju memoriju onda treba i manja cijena, ali je to nemoguće bilo napraviti jer bi time priznali da imaju uređaje iste oznake sa sporijom i bržom memorijom, a uređaj iste oznake se prodaje po definiranoj cijeni za svako tržište, neovisno o brzini podatkovne memorije. Naravno tu se dešava da su zapravo na uređajima sa sporijom podatkovnom memorijom ostvarivali extra profit koji ne bi ostvarivali sa uređajima koji imaju bržu memoriju.

Ništa nije savršeno pa tako ni ovo.

 

Iskreno mislim da je takvih slučajeva bilo i unazad par godina u velikim firmama kao Samsung, LG, HTC i Sony samo što nisu ugledale svijetlo dana.

14 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Ajde neka neki vlasnik Mate 9 napravi test u AndroBench-u, i posta screenshot pa da vidimo koje su brzine interne memorije.

 

U temi Huawei Mate 8 ja sam postao screenshot od mojeg Mate 8, ajde da vidimo kako se ponaša Mate 9.

 

Fala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.

Izvoli kolega pa hvala i tebi. 

14 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Pa bome je fino brži od Mate 8. Za svaku pohvalu. Hvala na testiranju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

nije stvar u brzini memorije, vec u tome sto prodaju po istoj cijeni, i taj sa brzom i sporijom memorijom. i jos vamo reklamiraju tu novu memoriju, kupis telefon i dobijes sa sporijom.

gore je kolega lijepo napisao poredjenje sa ssd.om, r/w recimo 500mb, uzmes ssd ono u praksi hajmo reci duplo manje, i ti sad recimo pri normalnom koristenju pc-a ili laptopa ne osjetis taj nedostatak brzine sa papira, ali si svejedno zakinut, i platio si cjenu skupljeg ssd-a

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Bok ljudi, 

 

Razmisljam se o kupnji mate 9. i sad imam par pitanja koja me muče. 

kao prvo veličina, sada imam lg g3, i malo me strah da ce biti prevelik, znam da je to osobna stvar, ali svejedno ako netko ima nesto pametno za reci...

zatim zanima me kako funkcionira dual sim s obzirom da do sada nisam imao priliku vidjeti kako to radi. Dali su obje kartice uvijek aktivne, kako odlucujem s kojeg broja pozivam, moze whatsup funkcionirati odvojeno...

i zadnje pitanje, dali da čekam p10 plus da dode u naših teleoperatera, ili da uzmem mate 9.

 

znam da ima i malo glupih pitanja :-)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
antisa1987 kaže...

Bok ljudi, 

 

Razmisljam se o kupnji mate 9. i sad imam par pitanja koja me muče. 

kao prvo veličina, sada imam lg g3, i malo me strah da ce biti prevelik, znam da je to osobna stvar, ali svejedno ako netko ima nesto pametno za reci...

zatim zanima me kako funkcionira dual sim s obzirom da do sada nisam imao priliku vidjeti kako to radi. Dali su obje kartice uvijek aktivne, kako odlucujem s kojeg broja pozivam, moze whatsup funkcionirati odvojeno...

i zadnje pitanje, dali da čekam p10 plus da dode u naših teleoperatera, ili da uzmem mate 9.

 

znam da ima i malo glupih pitanja :-)

1. Jednom kad odeš na 6 inča nema povratka.

2. Imaš postavke za dvije kartice, odabereš koja će za šta služit. Npr. Sim1 za pozive i 4G, Sim2 2G i sms. Može i obrnuto isto. WA regaš na jednu karticu i nije bitno koristio sim1 ili sim2 za net radit će.

3. UZMI MATE 9

4. Nema glupi pitanja, samo glupi odgovora. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 19:53 (lucifer.ie).
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Da li je ko od vas vec dobio OTA nadogradnju OS na 'B182 verziju? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Baš sad kad sam vidio tvoj post otišao provjeriti ima li kakvih ažuriranja sustava i on mi izbaci da ima i to upravo B182. Thx! :))

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Nema na cemu. :)

Jeste li zadovoljni sa radom tel.? Tece glatko? A inace neka bi bila baterija na B182 jos bolja. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Super zadovoljan sam s mobitelom. Sve teče glatko bez ikakvih i najmanjih problema. Već ranije sam ovdje opisao dojmove i stojim pri sve mu što sam tada rekao.

Jedini mobitel za koji bih se trenutno usudio mijenjati je Galaxy osmica, ali isljučivo jer mi se sviđa dizajn Galaxya. Što se svega ostalog tiče ne mogu se apsolutno na ništa požaliti. :)

 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.

S8 je sprijeda brutalno lijep, zadnja strana kao da su ga lopatom radili. Imam Mate 8 i on je sex bomba nasuprot S8. Mislio sam preći na Mate 9 al nije velika nadogradnja.

What do you desire? LM
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

@miroban, da, procitao sam vec tad, kad si napisao svoje dojmove ali sad sam imao u mislima, kako si/ste zadovoljni radom telefona posle nadogradnje na B182, oni, koji ste vec uradili azuriranje OS. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Da baš ovako odmah mogu reći da je nešto očigledno bolje - ne mogu. To je njihova standardna zakrpa kojom se krpaju manji bugovi i malo poradi na sigurnosti + što su dodali taj 6x zoom iako mi to nije jasno jer sam od ranijeg updatea imao 10x zoom, no dobro. Valjda su ga sad poboljšali nešto.

Mob me služi jednako dobro kao što je to bilo i prije ovog zadnjeg update-a. 

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
Ej ljudi novi korisnik ovde, kupio sam prije par dana mate 9 i mogu reci da je zvijer telefon. Senior member sam na xda i promjenio sam podosta ROM-ova, kernela itd, ali ove performanse jos nisam dozivjeo. Jedino sto mi malo smeta su scroll smoothness koji nije bas na nivou cistog androida, a daleko je od ios-a, dalje sto ne daju kernel source pa nema lineage os-a, te ova glupost koju su uradili s 2.0 efs memorijom, ali sve u svemu daleko superioran telefon svemu sto je trenutno na trzistu. Pozz
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.
Silverariel kaže...
Ej ljudi novi korisnik ovde, kupio sam prije par dana mate 9 i mogu reci da je zvijer telefon. Senior member sam na xda i promjenio sam podosta ROM-ova, kernela itd, ali ove performanse jos nisam dozivjeo. Jedino sto mi malo smeta su scroll smoothness koji nije bas na nivou cistog androida, a daleko je od ios-a, dalje sto ne daju kernel source pa nema lineage os-a, te ova glupost koju su uradili s 2.0 efs memorijom, ali sve u svemu daleko superioran telefon svemu sto je trenutno na trzistu. Pozz

 Ovo bi trebali biti rezultati od ufs 2.0? Ufs 2.1 sequental read ide oko 750 MB/s? I da li su ugradjivali ovaj najsporiji eMMC 5.1 u mate 9?  

7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 9 - rasprava.

Znaci, imam jednu zanimljivost za one, koje vas/ih to zanima. 

 

Posle slabe volje mnogih korisnika-globalnih razmera, sto se tice Huawei' manipulacija u vezi ugradjene vrste tj. tipa flash merorije(eMMC 5.1/UFS 2.0/UFS 2.1), juce sam dosao do presenetljivog otkrica. 

 

Nakon nadogradnje OS na 'B182, situacija se promenila, kako je to razvidno iz prilozenog ispod: 

________ 

 

Rezultati pre nadogradnje ... 

 

*(sad vidim, da vam ovde, to za slike, ne radi kako treba/pokusat cu drukcije da je okacim i taj 'screenshot ce biti 1. u redu)*   

________

 

... i posle nje ... 

 

*(saj vidim, da vam ovde, to za slike, ne radi kako treba/'screenshot bit ce 2. za redom)* 

 

..., sto su vrednosti, koje ima UFS 2.1. 

________ 

 

Hm ... tako to i vise mi nista nije jasno. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 17:53 (Sosed).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 9 - rasprava.

@Sosed, gdje su te slike? Ovo što si napisao je niđe veze bez tih slika.

What do you desire? LM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice