Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 686
|
čitano: 267.357
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Toliko sam ga ja platio,cekao sam i brzo docekao...pa ti sad kupi S9 plus i pljucni preko 1000 Kn vise.

Da im je cijena u lipu ista mozda bi jos i razmislio iako mi se vise svidja P20 PRO...cijena ce mu sada malo usporiti padati do 3800 i tu bi se trebala stabilizirati.

 Ajd javi dojmove.

 

Danas mi je stigao, trazio sam Twilight i gdje god sam trazio samo su mi crni iskakali.

Taj mob meni izgleda najbolje bas u toj boji tako da nije bilo dileme koju uzeti, a dobra stvar je sto sam cekajuci da naleti Twilight usput docekao i osjetan pad cijene pa me ovaj mob nije izasao previse.

U trenutku kupnje Galaxy S9+ u mojoj blizini su isli za oko 1200 Kn vise, a za novce koliko sam platio P20 PRO sam mogao kupiti obicni S9.

 

Sto rec nakon 1 dan...prerano je za bilo sto.

Ono sto se odmah primjeti je izuzetna kvaliteta izrade, lijep dizajn, prvoklasni materijali, premium pakiranje, kvalitetan punjac koji enormno brzo puni.

Od mana na prvu...rekao bih zaslon, ali samo u usporedbi sa S9+ od kojega je nesto manje ostar...kontrast, svjetlina i kutovi vidljivosti su vrhunski, ali ostrine malo fali.

 

Sto se kamere tice...probao sam RAW 40MP cisto da vidim koliki je to file...80 MB......fotke inace budu 2-5MB cisto za usporedbu.

Nisam jos stigao provuci tako nesto kroz Lightroom...kada uhvatim malo vremena.

Probao sam i onaj night mode i usporedio sa Galaxy S7 od zene...razlika ogromna, neusporedivo.

Mrak potpuni, samo sam upalio rasvjetu u vrtu i P20 PRO je izbacio fotku na kojoj je hrpa detalja, trava se najnormalnije vidi dok Galaxy S7 uz sav moj trud sve sto sam uspio iz ruke dobiti je fotka na kojoj se sve to isto vidi, ali bez detalja.

Prosle godine sam usporedjivao S8+ sa S7 i kamere su im vrlo slicne tako da ni noviji Galaxy nebi nesto bolje napravio...za ove S9 ne znam.

Kamera ima toliko mogucnosti da treba vremena da se uopce sve i isprobaju.

 

Malo sam razmisljao...ovaj P20 PRO ima slicne specifikacije kao Canon S95 kakav sam nekada imao (negdje 2011/12) koji je Canon razvio za svoje profi korisnike da imaju solidan aparat koji uvijek moze biti uz njih.

Kao i P20 PRO taj Canon S95 isto ima relativno velik 1/1.7 senzor, takodjer ima 10 MP sto na tu velicinu senzora daje dosta velike pojedinacne pixele, oba imaju 3X opticki zoom...inace Canon S serija je uz G seriju bila njihova high end linija aparata medju kompaktima i S serija je bila inspiracija Sony-u da napravi RX100.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 23:29 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Jel imas upaljen AOD? Ako da, koje notifikacije se vide?
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Vrijeme, datum i postotak baterije.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

ajde stavite slike u rar ili na disk pa link jer ovo što bug ima 5x5 pixela slike su za obrisati guzicu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...

Beauty and the beast...

 Čestitam i boja je stvarno luda. 

16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ak ove godine ne povecaju senzor na nekim buducim smartfonima, onda bu 2019ta bila prekretnica po tom pitanju..

Trazim zamjenu za U11, al trenutno ne vidim alternativu, pa i na nadozecim modelima sa tim manjim senzorima..

 

Eventualno ove godine moze Njoka (9) pomrsit racune sa vecim senzorom, sumnjam da ce jos neko imat petlje izbacit mob s vecim senzorom, mada zivi bili pa vidjeli..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 9:59 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

https://flic.kr/p/26zMfQF

 

Evo prva fotka za album koji cu dopunjavati sa vremenom.

Ova je samo tele lecom, bez portret mode.

Svidja mi se plitak DOF bez potrebe umjetnog.

Neke fotke mi se na prvu na ekranu moba nisu svidjele, a kada sam ih prebacio na comp i pogledao na vecem ekranu izgledale su bolje.

AI sam ugasio i nemam ga namjeru uopce koristiti.

 

Od alternativnih app probao sam Open Camera i ona radi bez ikakvih problema, cak i u najvecoj rezoluciji.

 
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
zvonac kaže...

Ak ove godine ne povecaju senzor na nekim buducim smartfonima, onda bu 2019ta bila prekretnica po tom pitanju..

Trazim zamjenu za U11, al trenutno ne vidim alternativu, pa i na nadozecim modelima sa tim manjim senzorima..

 

Eventualno ove godine moze Njoka (9) pomrsit racune sa vecim senzorom, sumnjam da ce jos neko imat petlje izbacit mob s vecim senzorom, mada zivi bili pa vidjeli..

 

Nokia pomrsit racune...pa evo ti mob koji je to ucinio...kada se samo sjetim koliko sam citao komentara ljudi koji su prizeljkivali upravo ovo sto je Huawei napravio i sada kada je to tu ti pises o nekakvoj Nokiji koja se pogubila u prostoru i vremenu...pa oni nemaju udio na trzistu ni 1%.

16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Najavljuju jos ove godine dolazak flagsipa, penta lens, a neki cak i spominju xenon da ce imat, pa velim, uz P20Pro bit ce dodatna motivacija za druge i da se makneno sa stoljetnog 1 2/5" i manjih senzora, naravno, za Nokiu 9 su rekli da ce imat veci senzor, samo se jos ne zna kolko veci..

 

Napokon pravi bokeh, a neki softverski..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 10:24 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nokia još nije izdala pravi flagship tak da treba pričekat, njima treba neko čudo s vrhunskom kamerom s kojom bi se vratili u igru i vjerojatno rade na tome.
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Evo mali kratki osvrt nakon kratkog druzenja i sto mi se svidja, a sto ne...

 

Odlicna stvar je sto je ekran potpuno ravan pa ga se moze adekvatno zastititi bez da kaljeno staklo "zijeva" na rubovima i to je svakako veliki plus.

Notch koliko god mi bio simpatican na slikama u pocetku sada kada ga koristim mogu reci da me zivcira i da sam ga "ugasio" u postavkama...realno potpuno je nepotreban...bolje rjesenje bi bilo kao na Galaxy S9+ ili Mi Mix 2S.

Citac otiska prsta na ovom mjestu je svakako praktican, ali vise bi volio da je iza jer ga ionako ne koristim obzirom da face unlock radi odlicno...odlicno je i to sto cim pocnem dizati mob sa stola on vec aktivira face unlock i dok ga ja primaknem licu on je vec otkljucan bez da sam bilo sto pritisnuo...genijalno rijeseno.

Bas zato mi se citac otiska prsta naprijed cini suvisnim jer krade prostor za ekran ili je mob mogao biti jos manji uz ovakav ekran.

Zadnja strana je odlicna, nemam zamjerke i u Twilight boji posebna.

 

Sto se tice EMUI-a...ne znam sto bih rekao...treba mu malo kozmetickih promjena i bolja organizacija jer su neke postavke na mjestima na kojima ih ne ocekujes.

Automatsko podesavanje svjetline ekrana je dosta lose rjeseno i to mi je jedna od vecih zamjerki...Samsung je to puno bolje rijesio.

Baterija se puni jako brzo i autonomija se cini OK, ali mislim da nije tako dobra kao na Mi Note 3...jos je rano za ovo.

 

 
1 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Manje više je bilo koji uređaj stvar kompromisa... Dobio si što si tražio - igranje s kamerom. Bitno je da nema velikih nedostataka koji će narušiti mir. ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

ocean77 kako ti radi face unlock u mraku? 

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Jim Carrey kaže...

ocean77 kako ti radi face unlock u mraku? 

 

 

Isto kao i po danu, otkljuca ga mozda mrvicu sporije.

12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Prelijepo. Koja je ovo boja? Crna?
PSN Tokioplastic292
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 1:22 (LordSnow).
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Može li snimiti istovremeno u oba formata (jpeg i raw)?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Pa jel moguce da prednja kamera snima u 720p o.O

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Prednja moze snimati u 1080p ali moras beauty mode isključit gore lijevo ikonica mislim..
Al za video snimanje p20 i p20pro nisu bas nesto..
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Cackam p20 i nikako ne mogu naci efekat sa zamucenom pozadinom.Zns li neko objasniti

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
AudioGorilla kaže...
Al za video snimanje p20 i p20pro nisu bas nesto..

 

 

Ne bih se nuzno slozio da nije za video snimanje.

Nije za nekoga tko planira koristiti kao akcijsku kameru i to samo iskljucivo u 4K.

Bas sam pogledao svojih 10-tak zadnjih video snimaka i nijedan nije nastao dok hodam ili nesto sl...kada se prebaci u 1080p stabilizacija radi efikasno cak i dok se trci...cisto za probu isprobao.

Sto se ostalog tice 4K video je detaljan, odlican u uvjetima slabije osvjetljenosti, nema ni mrvicu jello efekta sto jos uvijek vidjam (Note 8).

Odlicno izgleda i kod zoom-a...ovaj mob ima neke druge mane, ali na kameru nemam zamjerke (ako zanemarim AI) kako na video snimanje tako i na fotke.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Sve to stoji, ali ja nemogu taj notch prozvakati nikako, a kamoli ovo neukusno kopiranje istog. Protiv kopiranja nikad nisam bio, ali kad se kopira nesto dobro i korisno, a ne nesto sto ce mi smetati dok gledam filmove/videa. 

 

Najveca prednost P20 Pro je u kameri u tu on NEMA konkurencije

 

Ja taj notch vidim kao prednost jer one notifikacije ne kradu nista od ekrana, a jos je stao i senzor otiska prsta dolje.

Kome on bas jako smeta moze ga iskljuciti i ne primjeti se...kao i da ga nema.

 zar nije sami smisao notcha povecati screen to body ratio? jest, a onda ekipa iz huaweija stavi senzor otiska prsta na prednju stranu lol.. a najsmjesnije je to sto jos stave opciju da "sakrijes" notch.. pa zasto ga uopce stavljati onda? ili se drzi notcha ili nemoj.. malo smijesno.. ali sve u svemu, mob nije los

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CrossDeath kaže...
ocean77 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Sve to stoji, ali ja nemogu taj notch prozvakati nikako, a kamoli ovo neukusno kopiranje istog. Protiv kopiranja nikad nisam bio, ali kad se kopira nesto dobro i korisno, a ne nesto sto ce mi smetati dok gledam filmove/videa. 

 

Najveca prednost P20 Pro je u kameri u tu on NEMA konkurencije

 

Ja taj notch vidim kao prednost jer one notifikacije ne kradu nista od ekrana, a jos je stao i senzor otiska prsta dolje.

Kome on bas jako smeta moze ga iskljuciti i ne primjeti se...kao i da ga nema.

 zar nije sami smisao notcha povecati screen to body ratio? jest, a onda ekipa iz huaweija stavi senzor otiska prsta na prednju stranu lol.. a najsmjesnije je to sto jos stave opciju da "sakrijes" notch.. pa zasto ga uopce stavljati onda? ili se drzi notcha ili nemoj.. malo smijesno.. ali sve u svemu, mob nije los

 

 

Slazem se, ovo sam pisao dok ga nisam imao...sada ga koristim par dana i taj notch je teska glupost.

Citac otiska prsta je isto komotno mogao iza ili da ga uopce nema jer face unlock radi odlicno u kombinaciji sa senzorom pokreta pa cim pofignes mob on pali face unlock i ne trebas nista pritisnuti i imas otkljucan mob.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Ak ove godine ne povecaju senzor na nekim buducim smartfonima, onda bu 2019ta bila prekretnica po tom pitanju..

Trazim zamjenu za U11, al trenutno ne vidim alternativu, pa i na nadozecim modelima sa tim manjim senzorima..

 

Eventualno ove godine moze Njoka (9) pomrsit racune sa vecim senzorom, sumnjam da ce jos neko imat petlje izbacit mob s vecim senzorom, mada zivi bili pa vidjeli..

 

Nokia pomrsit racune...pa evo ti mob koji je to ucinio...kada se samo sjetim koliko sam citao komentara ljudi koji su prizeljkivali upravo ovo sto je Huawei napravio i sada kada je to tu ti pises o nekakvoj Nokiji koja se pogubila u prostoru i vremenu...pa oni nemaju udio na trzistu ni 1%.

nemoj brljat.HMD je tek prošle godine krenuo.šta očekuješ?odmah u prvoj godini 10% tržišta.malo te strah da bi Nokia mogla pomest  Huawei u kameri.to me uopće ne bi čudilo,kad se sjetimo Lumije 1020 i još nekih.

 

imam Mate 10 pro i EMUI je čisto smeće,neituitivno,nikakva prilagodljivost,nema korisnih gesti,a opet pretrpano nekorisnim glupostima...podsjeća me na neke korejske susjede 

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
vepar kaže...

nemoj brljat.HMD je tek prošle godine krenuo.šta očekuješ?odmah u prvoj godini 10% tržišta.malo te strah da bi Nokia mogla pomest  Huawei u kameri.to me uopće ne bi čudilo,kad se sjetimo Lumije 1020 i još nekih.

 

 

 

Koristio sam Nokie dok su mnogi ovdje bili u pelenama ili nisu ni rodjeni...od Nokie 3210 1999.g. pa na dalje...sve do N95 8GB.

Imao sam ih masu i ta marka mi je draga i sta me ima biti strah ili ne...pa nisam ja nikakav fanboy neke marke...kupim ono sto mi najvise odgovara u datom momentu.

Ovo mi je prvi Huawei i nisam uopce vezan za tu marku...ove godine su izbacili lijep i interesantan mob.

Nagodinu mozda opet Samsung privuce moju paznju kao sto je prosle i pretprosle godine, ili LG sa G4 2015.g...totalno mi je nebitna marka...gledam iskljucivo meni bitne detalje i tko me najvise zadivi te godine moj novac ide toj marki...vrlo jednostavno.

Ako ce to biti nagodinu Nokia...super.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 20:07 (ocean77).
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Jesi probao Nokiu 8? Super telefon

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...

https://flic.kr/p/26zMfQF

 

Evo prva fotka za album koji cu dopunjavati sa vremenom.

Ova je samo tele lecom, bez portret mode.

Svidja mi se plitak DOF bez potrebe umjetnog.

Neke fotke mi se na prvu na ekranu moba nisu svidjele, a kada sam ih prebacio na comp i pogledao na vecem ekranu izgledale su bolje.

AI sam ugasio i nemam ga namjeru uopce koristiti.

 

Od alternativnih app probao sam Open Camera i ona radi bez ikakvih problema, cak i u najvecoj rezoluciji.

 :) slike su ti super, imas smisla definitivno, mislim...napravio bi s bilo kojom kamerom nesto. Lol, bas gledam, imam i ja 99999 slika eurodoma

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 0:00 (bender_007).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
 Sto se tice EMUI-a...ne znam sto bih rekao...treba mu malo kozmetickih promjena i bolja organizacija jer su neke postavke na mjestima na kojima ih ne ocekujes.

Automatsko podesavanje svjetline ekrana je dosta lose rjeseno i to mi je jedna od vecih zamjerki...Samsung je to puno bolje rijesio.

Baterija se puni jako brzo i autonomija se cini OK, ali mislim da nije tako dobra kao na Mi Note 3...jos je rano za ovo.

 

 Taj problem sa auto podesavanjem svjetline postoji od kad ai Huawei i ne mogu vjerovati da to jos uvijek nisu rijesili.

Sto se tice kamere meni Pixel 2 ima bolje fotke. Pro kamera ima potencijala ali sw je koma.

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
robee1 kaže...
ocean77 kaže...
 Sto se tice EMUI-a...ne znam sto bih rekao...treba mu malo kozmetickih promjena i bolja organizacija jer su neke postavke na mjestima na kojima ih ne ocekujes.

Automatsko podesavanje svjetline ekrana je dosta lose rjeseno i to mi je jedna od vecih zamjerki...Samsung je to puno bolje rijesio.

Baterija se puni jako brzo i autonomija se cini OK, ali mislim da nije tako dobra kao na Mi Note 3...jos je rano za ovo.

 

 Taj problem sa auto podesavanjem svjetline postoji od kad ai Huawei i ne mogu vjerovati da to jos uvijek nisu rijesili.

Sto se tice kamere meni Pixel 2 ima bolje fotke. Pro kamera ima potencijala ali sw je koma.

 

Ipak nema problem...imao sam ukljucenu stednju baterije koja je forsirala preslabo osvjetljenje ekrana...ugasio sam i sve je ok.

Sto se kamere tice...mozda nisi pratio, SW je koma samo i iskljucivo sa upaljenim AI...ja sam ga ugasio i ne palim ga uopce.

Probao sam nekoliko fotki sa AI i bez AI i razlika je ogromna...naravno u korist bez AI.

6 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...

 

Ipak nema problem...imao sam ukljucenu stednju baterije koja je forsirala preslabo osvjetljenje ekrana...ugasio sam i sve je ok.

Sto se kamere tice...mozda nisi pratio, SW je koma samo i iskljucivo sa upaljenim AI...ja sam ga ugasio i ne palim ga uopce.

Probao sam nekoliko fotki sa AI i bez AI i razlika je ogromna...naravno u korist bez AI.

 Izgleda da AI stvara probleme samo kod P20P

 

Gledam uzorke fotki i usporedbe već danima i P20 u auto modu radi savršeno, čak ima bolje fotke od P20P

Wierd

10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
3dfx kaže...
ocean77 kaže...

 

Ipak nema problem...imao sam ukljucenu stednju baterije koja je forsirala preslabo osvjetljenje ekrana...ugasio sam i sve je ok.

Sto se kamere tice...mozda nisi pratio, SW je koma samo i iskljucivo sa upaljenim AI...ja sam ga ugasio i ne palim ga uopce.

Probao sam nekoliko fotki sa AI i bez AI i razlika je ogromna...naravno u korist bez AI.

 Izgleda da AI stvara probleme samo kod P20P

 

Gledam uzorke fotki i usporedbe već danima i P20 u auto modu radi savršeno, čak ima bolje fotke od P20P

Wierd

 

Ne znam, napravi prema svojoj intuiciji...ja znam da nebi izabrao P20 naspram P20 PRO ako bas mora biti Huawei.

Primjetio sam da je primjetna razlika izmedju fotki koje su na Google photos u odnosu na te iste fotke koje gledam direktno sa kamere spojene na PC gdje ih imam u full kvaliteti bez ikakvih kompresija.

Te uzorke koje gledas i usporedjujes isto ne znas da nisu mozda postavljene na net nakon sto ih netko skine sa svoga Google accounta...mnogi to koriste jer je najbrze i najjednostavnije.

Ono sto ja vidim je brdo detalja kada koristim svih 40MP u dnevnim uvjetima i sto nema SW zagladjivanja vec su fotke kao i kod Pixela sa prihvatljivom dozom digitalnog šuma.

P20 PRO kamera ima puno lica i ja sam vidio isto koma uzoraka jer se vrlo jednostavno moze iz te kamere izvuci ono najlosije...nazalost.

Kod Pixela toga nema...imas automatiku i to je to.

Ovdje ako maknes AI, ako koristis svih 40MP u dnevnim uvjetima dobit ces super detaljne fotke...isto tako nisam jos do sada na nijednom mobitelu uspjevao dobiti prirodni bokeh (barem malo) cak i ako ne slikam subjekt iz neposredne blizine...to se moze zahvaliti vecem senzoru.

 

I dalje su kamere na mobitelima nuzno zlo i jos uvijek nisu na nivou boljih aparata, ali P20 PRO je meni do sada najblize toj nekoj prihvatljivoj razini da ne posezem za pravim aparatom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice