Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 546.685
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Gamer-gts kaže...

Veli ovako:

1. Skinut sa punjača 19:00

2. Uključeni svi standardni servisi, Wifi, 4G, GPS, fejsbuki i 100 IM-a, AOD....

3. Povremeno odgovaranje na IM poruke, fejs notifikacije itd...

4. 23:25 baterija.je.na 98%

 

Ajd valjda je zbog veće baterije, ali zamzungi u standbyu troše daleko više.

 

Kako su ostali kinezi po tom pitanju?

Nitko se ne može mjeriti s trajanjem baterijom kod Huawei-a...

 

Kod P30 Pro mi baterija traje 30% duze nego kod Note 9.

 

14 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo malo moji impresija uređaja, nakon par dana.

 

Znači da se razumjemo kamera mi nije toliko bitna tako da o njoj ni neću toliko raspravljati, jer posao obavlja odlično pogotovo za moje skromne potrebe. Baterija, na standyby-u i SOT su čudo nebesko, prije P30 Pro sam imao Mate 10 Pro koji je bio fenomenalan po pitanju baterije, ali ovo je nova razina. Znači meni baterija izdrži bez problema 2 dana sa konstantno uključenim 3G internetom, svjetlina ekrana na 50%, uključenim AOD-om i ostane mi još oko 30% od čega mi je SOT oko 5h, ali moramo uzeti u obzir da mi je sigurno 2:30h potošeno na igre (koje jako dobro znamo cuclaju bateriju žestoko). A punjenje baterije je nova perverzija, danas sam dao punit mob sa 31% baterije, za 30 min baterija je bila na 90%  

 

Meni je Huawei sučelje odlično i skroz sam se navikao kroz mobove koje sam imao od njih (Mate 8, Mate 10 Pro), jako je brzo i fluidno i sve se izvršava te milisekunde, nigdje nema zatrzavanja, sučelje je čisto i relativno jednostavno, postoji hrpa besplatnih tema pa si možete skockat kako god hoćete da vam mob izgleda, a naravno možete i vrlo jednostavno instalirati neki launcher ako vas baš jako bode u oči EMUI.

 

Zvučnik je samo mono nema kao Mate 10 stereo, što je nedostatak, ali relatino mali, zato jer taj drugi zvučnik u slušalici i nije bio toliko glasan, nego je bio više diskretan i davao ti jednostavno osjećaj sterea, ali to baš i nije bilo to, da je naprimjer imao pravi posebni zvučnik na gornjoj strani onda bi to bila velika razlika i to bi shvaćao kao veći nedostatak, a ovako je to manji nedostatak jer većinom nemam upaljeni ton, a kod muzike si puštam preko soundbara ili prijenosnog bluetooth zvučnika.

 

Ekran je odličan, velik, raskošan, odlično vidljiv na suncu i vani, FHD+ reza je dovoljna i ne vide se nikakvi pixeli, jedini po meni nedostatak ako to uopće možemo zvati nedostatkom je zakrivljeni ekran kojih nisam ljubitelj i ovo mi je takav prvi mob i trebat će mi neko vrijeme da se naviknem na njega.

 

Kvaliteta izrade i dizajn su mi vrh i odlično je sve naprvljeno, jedino mi je žao što nema 3,5 mm utor za slušalice.

 

Sve u svemu gledano moja ocjena za ovaj uređaj je 9/10, ispunio je sva moja očekivanja pa i više, ima par nedstataka za koje sam znao, ali sam ga svejedno odabrao i nisam zažalio.

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Kakav je zvučnik na P30P i slušalica?

 

Jel ko nabavio P30?

Rivju na gsm areni je vani..

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 9:46 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
zvonac kaže...

Kakav je zvučnik na P30P i slušalica?

 

Jel ko nabavio P30?

Rivju na gsm areni je vani..

 Zvučnik je stvarno glasan, a slušalica je malko za sitno tiša od klasične slušalice, ali nije da ne možeš telefonirat u glasnom okruženju.

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...
zvonac kaže...

Kakav je zvučnik na P30P i slušalica?

 

Jel ko nabavio P30?

Rivju na gsm areni je vani..

 Zvučnik je stvarno glasan, a slušalica je malko za sitno tiša od klasične slušalice, ali nije da ne možeš telefonirat u glasnom okruženju.

 Bolje su slušalice na Note 9 - ergonomija i zvuk.

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Da sam na vasem mjestu brinula bi me najvise zastita ekrana obzirom da je zakrivljen i da su uglavnom sva rjesenja za takve ekrane losa ili skupa ako valjaju.
Sa kinezima nikad ne znas sto dobijes od zastite (pitanje je ima li Gorilla zastitu) pa koristenje bez zastite ce brzo pokazati ogrebotine na ekranu...steta da nije ravni ekran.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Da sam na vasem mjestu brinula bi me najvise zastita ekrana obzirom da je zakrivljen i da su uglavnom sva rjesenja za takve ekrane losa ili skupa ako valjaju.
Sa kinezima nikad ne znas sto dobijes od zastite (pitanje je ima li Gorilla zastitu) pa koristenje bez zastite ce brzo pokazati ogrebotine na ekranu...steta da nije ravni ekran.

Znaš šta mene brine. Brine me - NISTA.

Običan komad elektronike kao i sve ostalo., i sad bi se ja trebao brinut.

 

Ni na jednom mobu nisam imao ogrebotine jer ih pazim.Ne nosim mob s ključevima, pazim gdje mob stavljam...itd...

 

Zaštitu ekrana sam naručio usput više iz fore, jer sam naručivao bežični Huawei punjac pa rekoh da naručim odmah i zaštitu ekrana.Cekam da mi to sve dođe.

 

Koliko čitam P30Pro ima GG5.

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Sto se mene samog tice time se ne zamaram, ali kako mijenjam cesto mobitele tako nesto mi otezava daljnju prodaju jer mnoge te ogrebotine brinu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Da sam na vasem mjestu brinula bi me najvise zastita ekrana obzirom da je zakrivljen i da su uglavnom sva rjesenja za takve ekrane losa ili skupa ako valjaju.
Sa kinezima nikad ne znas sto dobijes od zastite (pitanje je ima li Gorilla zastitu) pa koristenje bez zastite ce brzo pokazati ogrebotine na ekranu...steta da nije ravni ekran.

Sigurno ima GG5, ali u nekim recenzijama se govori da ima GG6, to ćemo saznati, jer nikada Huawei ne kaže odmah koji GG su koristili, nemam pojma zašto, ali je tako. Inače svi jači modeli prijašnji su imali GG, tako da sumnjam da ovaj P30 Pro nema barem GG5 - LINK.

 

A ako baš hoćeš screen protector onda je ovaj odličan -

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 7:11 (MasterOfDisaster).
16 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Jel probao ko instalirat gcam app na P30/P?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
zvonac kaže...

Jel probao ko instalirat gcam app na P30/P?

 Barem ja nisam vidio da ima negdje link za skidanje.

 

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Zvonac to zaboravi, za takve stvari trazi neki Xiaomi sa Snapdragon procesorom... Pocophone je cudo sa gcam.
16 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Zakaj? Pa P20P ima podrsku za gcam kolko citam, ekipa je zadovoljna.

Mislim da bude s vremenom i P30 serija imala podrsku za gcam, da podigne to na jos visi nivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 20:53 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Pošto imam Note 9 a i P30 Pro pa da napravim tu famoznu usporedbu „kompletnog mobitela“ Note 9 i P30 Pro. Bit ću kratak…

 

Dizajn : P30 pro pobjeđuje u svim segmentima. Jednostavno je kompaktniji mobitel., a kvaliteta izrade je jednaka. Sve je to vrhunski izrađeno.

Ekran : Prednost je na strani Note 9 jer je ekran QHD. P30 Pro ima FHD. Oba dva su odlično vidljiva na suncu s tim da P30 Pro ima realnije boje. Kod Note 9 bijela boja baca na žučkastu. To sam tek primijetio kad sam ga uspoređivao s P30 Pro

Software : I jedan i drugi se daju prilagodit. Brži je EMUI… Dizajn softwarea neću komentirat jer i jedan i drugi imaju aplikaciju teme pa si svako prilagodi kako mu odgovora.

Kamera : Slikanje : P30 Pro – ima više mogućnosti prilagodbe. Video : Note 9 zbog 4K 60fps i dual pixel tehnologija.

Baterija : P30 Pro – bolji u svim segmentima. Od trajanja baterije, punjenja…

3.5mm i stereo zvučnici kome je to bitno kod Note 9. Normalno i olovka tko je koristi.

 

Da li postoji kompletan mob. Ma postoji NE. U svemu je kompromis, kao i tko ima kakve prioritete.

 

Ajmo usporedit lovu ali s S10+ u T-comu  : 190kn za P30 Pro ili 260kn za S10+. Da li se isplati dat 70kn više mjesečno za S10+. Neisplati.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
zvonac kaže...

Zakaj? Pa P20P ima podrsku za gcam kolko citam, ekipa je zadovoljna.

Mislim da bude s vremenom i P30 serija imala podrsku za gcam, da podigne to na jos visi nivo.

 Koliko se sjecam gcam na p20 radi marginalnio nema hdr+ i nema night mode. 

6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

Pošto imam Note 9 a i P30 Pro pa da napravim tu famoznu usporedbu „kompletnog mobitela“ Note 9 i P30 Pro. Bit ću kratak…

 

Dizajn : P30 pro pobjeđuje u svim segmentima. Jednostavno je kompaktniji mobitel., a kvaliteta izrade je jednaka. Sve je to vrhunski izrađeno.

Ekran : Prednost je na strani Note 9 jer je ekran QHD. P30 Pro ima FHD. Oba dva su odlično vidljiva na suncu s tim da P30 Pro ima realnije boje. Kod Note 9 bijela boja baca na žučkastu. To sam tek primijetio kad sam ga uspoređivao s P30 Pro

Software : I jedan i drugi se daju prilagodit. Brži je EMUI… Dizajn softwarea neću komentirat jer i jedan i drugi imaju aplikaciju teme pa si svako prilagodi kako mu odgovora.

Kamera : Slikanje : P30 Pro – ima više mogućnosti prilagodbe. Video : Note 9 zbog 4K 60fps i dual pixel tehnologija.

Baterija : P30 Pro – bolji u svim segmentima. Od trajanja baterije, punjenja…

3.5mm i stereo zvučnici kome je to bitno kod Note 9. Normalno i olovka tko je koristi.

 

Da li postoji kompletan mob. Ma postoji NE. U svemu je kompromis, kao i tko ima kakve prioritete.

 

Ajmo usporedit lovu ali s S10+ u T-comu  : 190kn za P30 Pro ili 260kn za S10+. Da li se isplati dat 70kn više mjesečno za S10+. Neisplati.

Note 9 je toliko bolji od svega, i od S10 i od P30P da se to nema sta uopce usporedivati

 

Realnija je usporedba P30P i S10+, i tu je vec stvar izbora osobe i njezinih afiniteta, imati sve opcije koje nude mobiteli u slucaju S10+ uz visoko kvalitetnu fotografiju i video, ili zrtvovati par opcija u korist, nenadjebivog zooma i najbolje low light fotografije

 

osobno kao fanboj samsunga, biram naravno S10, medutim ne mogu tvrditi da je sada apsolutno bolji od P30P ili necega drugoga, recimo S9 (ne kuzim ljude koji su sa S9 presli na S10, vi ste ludi skroz) 

 

Samsung je u samom vrhu, i ima sve sto se moze pozeljeti u rangu svih top modela, i tu je njegova privlacnost, znas da sve radi i da to radi odlicno, jednostavno

 

osim ove rupetine u ekranu, to je totalna katastrofa

14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
3dfx kaže...

Note 9 je toliko bolji od svega, i od S10 i od P30P da se to nema sta uopce usporedivati

 

Realnija je usporedba P30P i S10+, i tu je vec stvar izbora osobe i njezinih afiniteta, imati sve opcije koje nude mobiteli u slucaju S10+ uz visoko kvalitetnu fotografiju i video, ili zrtvovati par opcija u korist, nenadjebivog zooma i najbolje low light fotografije

 

osobno kao fanboj samsunga, biram naravno S10, medutim ne mogu tvrditi da je sada apsolutno bolji od P30P ili necega drugoga, recimo S9 (ne kuzim ljude koji su sa S9 presli na S10, vi ste ludi skroz) 

 

Samsung je u samom vrhu, i ima sve sto se moze pozeljeti u rangu svih top modela, i tu je njegova privlacnost, znas da sve radi i da to radi odlicno, jednostavno

 

osim ove rupetine u ekranu, to je totalna katastrofa

Sorry, ali ova označena rečenica je budalaština.

Ajmo u same početke Samsung serije S i Note, razlika između te dvije serije je bila u veličini ekrana (u korist Note serije naravno), veličini baterije (naravno u korist Note serije) i olovke (koju koristi možda 10% korisnika Note serije - naravno aktivno).

Danas razlika između serije S i Note je jedino u olovci, jer nove S serije imaju običnu S, Lite, i + verziju, a razlika između S+ serije i Note serije nema skoro nikakve osim olovke, čak dapače S10+ je jači od Note 9 barem što se tiče hardware-a.

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...
čak dapače S10+ je jači od Note 9 barem što se tiče hardware-a.

Pa naravno da je jaci? Zasto bi flagship iz 2019. bio slabiji od notea koji je izasao 2018.?

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...

Danas razlika između serije S i Note je jedino u olovci, jer nove S serije imaju običnu S, Lite, i + verziju, a razlika između S+ serije i Note serije nema skoro nikakve osim olovke, čak dapače S10+ je jači od Note 9 barem što se tiče hardware-a.

 

 

 

Nije bas tako banalno.

Note 9 u odnosu na S9+ ima veci ekran, vecu svjetlinu ekrana, vecu bateriju, bolju autonomiju, podrzava veci kapacitet SD carda, ima S-PEN, ima ugradjen DEX, ima bolje rjeseno hladjenje,nesto drugacije algoritme kamere pa je i ukupan rezultat bolji...ovdje neki pisu samo da nesto napisu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 13:48 (ocean77).
6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...

Sorry, ali ova označena rečenica je budalaština.

Ajmo u same početke Samsung serije S i Note, razlika između te dvije serije je bila u veličini ekrana (u korist Note serije naravno), veličini baterije (naravno u korist Note serije) i olovke (koju koristi možda 10% korisnika Note serije - naravno aktivno).

Danas razlika između serije S i Note je jedino u olovci, jer nove S serije imaju običnu S, Lite, i + verziju, a razlika između S+ serije i Note serije nema skoro nikakve osim olovke, čak dapače S10+ je jači od Note 9 barem što se tiče hardware-a.

ovo nije samsung tema, pa iako cu biti offtopic, fak it

 

S10+ i Note 9 su, dva razlicita svijeta, S10+ ne da nije bolji od N9 nego mu nije niti blizu, S10+ je jedva bolji od S9+  (a i to bi se dalo raspravljati)

 

sta to bolje hardverski ima S10+ u odnosu na N9? ah da, ultrawide kameru, that is it

 

znam da je tesko prihvatiti, ne osobno ti ne znam da li si presao sa 9 na 10, ali ovi koju su presli sa 9 serije na 10, da nisu nista dobili tim prelaskom, osim sta, ultrawide angel kamere, i to je to, e da dobili su i  rupetinu u ekranu

 

menij koji sam presao sa S7 je dosta dobar skok, ali nije kvantni

 

ako zelis dalje argumentirano raspravljati, prebaci se u s10 temu, da ne seremo ovdje ljudima koji su dosli pricati od P30P

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Danas razlika između serije S i Note je jedino u olovci, jer nove S serije imaju običnu S, Lite, i + verziju, a razlika između S+ serije i Note serije nema skoro nikakve osim olovke, čak dapače S10+ je jači od Note 9 barem što se tiče hardware-a.

 

 

 

Nije bas tako banalno.

Note 9 u odnosu na S9+ ima veci ekran, vecu svjetlinu ekrana, vecu bateriju, bolju autonomiju, podrzava veci kapacitet SD carda, ima S-PEN, ima ugradjen DEX, ima bolje rjeseno hladjenje,nesto drugacije algoritme kamere pa je i ukupan rezultat bolji...ovdje neki pisu samo da nesto napisu.

Oprosti, ali ti pišeš samo da nešto napišeš, pogledaj gore post od kolege i vidjet ćeš da je Note 9 uspoređivao sa S10 linijom proizvoda, a ne S9 kako ti ovdje uspoređuješ, i kao što vidiš u mojem tekstu ja spominjem najjači iz S10 serije, a to je S10+ i on je hardwerski djelom jači (noviji čipset, malo jača baterija, lakši), a u ostatku su manje više isti.

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ti si napisao da je Note serija prakticki S serija sa olovcicom, na to sam se referirao, a Note 9 je generacijski par sa S9+.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:28 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Ti si napisao da je Note serija prakticki S serija sa olovcicom, na to sam se referirao, a Note 9 je generacijski par sa S9+.

Da istina je da Note 9 je serijski par sa S9+, ali ovdje je bila usporedba Note 9 sa S10 serijom i da S10+ je malkice jači i identičan u ostalom sa Note 9 serijom jedino nema olovčicu i to je činjenica. 

 

No sada smo stvarno otišli

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

postoji li opcija da se iskljuci brzo punjenje? ne znam koliko ovo divljacki brzo punjenje steti ili ne steti bateriji...

koji je zadnji update kod vas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

postoji li opcija da se iskljuci brzo punjenje? ne znam koliko ovo divljacki brzo punjenje steti ili ne steti bateriji...

koji je zadnji update kod vas?

ma ne brini, nece ti nista biti mobitelu, pogotovo ne u tom periodu koristenja koji manje-vise svima traje godinu do dvije dana

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 21:36 (CrossDeath).
8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Koristi slabiji punjac.
9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

ma rokam dok ne rikne, pa kupim drugi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Ja tako radim oduvijek i nikad nikakvih problema.....

 

Svi nesto cuvaju bateriju i promijene telefon poslije godinu dana....A slusaju savjete tipa ako zelis da sacuvas bateriju ugais telefon ;) Ovo nije sala to moj telekom preporucuje ;)

6 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Da li je razlika u cijeni opravdana razlikom u karakteristikama između P30 i P30P?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
love2ml86 kaže...

Da li je razlika u cijeni opravdana razlikom u karakteristikama između P30 i P30P?

 vjerojatno ne, ali tko zeli veci ekran nema sta gledat p30

 

jeeeee nasao sam double tap to wake opciju 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 9:34 (digitall).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice