IPhone 7, rasprava! izdvojena tema

poruka: 3.507
|
čitano: 477.484
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Interesuje me drug slike da li ce bit prebacene u album kamere ili novi icloud album? Ako ce bit icloud zna li neko neki program gdje cu moci prebacit slike na laptop pa kasnije na iPhone

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
miikaa77 kaže...

Interesuje me drug slike da li ce bit prebacene u album kamere ili novi icloud album? Ako ce bit icloud zna li neko neki program gdje cu moci prebacit slike na laptop pa kasnije na iPhone

 Nije mi baš jasno pitanje. iTunes, očiti odgovor? Neki razlog zašto se ne može koristiti?

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Pitanje je to hoce li mi slike stavit u moj normalni album camera roll ili ce poseban napravit icloud photos?!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Ako je sve bekapirano na cloud (ili na komp kroz itunes) sve ce biti tamo gdje je i sada, neces ni znati da si promijenio uređaj dok ne pogledaš oznaku modela na zadnjoj strani. Doslovce sve sve sve do zadnjeg bita
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Feudalac kaže...
Ako je sve bekapirano na cloud (ili na komp kroz itunes) sve ce biti tamo gdje je i sada, neces ni znati da si promijenio uređaj dok ne pogledaš oznaku modela na zadnjoj strani. Doslovce sve sve sve do zadnjeg bita

 Hvala drug, jer se sjecam da mi je kad sam prelazio sa 4 na 6 slike stavio u album my photo stream i nisam ih mogao prebaciti u cameru roll, radi toga sam upitao.

8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
To ti se moglo dogoditi ako si telefon aktivirao kao novi pa se samo prijavio u cloud naknadno. Idi na restore pa ce sve biti prebaceno kao da nisi promijenio uređaj.
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Feudalac kaže...
Idi na restore pa ce sve biti prebaceno kao da nisi promijenio uređaj.

 Osim bankovnih aplikacija - one nece raditi, iako sve ovisi o sustavu zastite. Recimo, PBZ aplikacija - mora se ponovno aktivirati aplikaciju.

8 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

U zadnjih mjesec dva, nakon svih tih silnih ažuriranja, primjetio sam da mi bateriju troši pa čak i 20-30% više nego prije, i to me počelo užasno živcirat.  Kak je vama? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Lennon12 kaže...

U zadnjih mjesec dva, nakon svih tih silnih ažuriranja, primjetio sam da mi bateriju troši pa čak i 20-30% više nego prije, i to me počelo užasno živcirat.  Kak je vama? 

 iP7 plus, prije bi ga napunio i svaki drugi dan stavio na punjac. Uopce se nebi zamarao sa baterijom. A sad kaos. Na punjacu svaki dan.  Navecer mi dode do cca 30%. Koliko vam traje baterija na obicnoj sedmici?

Ako sam ti pomogao opali TD!
8 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Meni je držala dan, normalnog korištenja. Instagram, face, whatsapp, livescore.. lokacija i 4g on. 

 

Sad kad sam doma za praznike, ne izdrži mi ni dan. I to ako sam na njemu, vidim kako mi curi s postotka na postotku... :D 

 

Uglavnom, nadam se da je do ažuriranja i do ios-a jer ovo je već počelo mi bit katastrofa. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Ima li neka app da pokazuje cpu frequency , a da je besplatna ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
kenan94 kaže...
Ima li neka app da pokazuje cpu frequency , a da je besplatna ?

 cpu dasher

Ja rekoh
11 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Neznam koliko su vam stari telefoni ali meni svakom iphoneu nakon cca godinu dana dosta oslabi baterija. Ja imam 6s i tesko mi izdrzi od jutra do navecer prije spavanja. Na pocetku mi ie izdrzao do dan i pol. Radi se o 6s. Ista stvar mi se dogadalo sa 4s,5 i 5s.

 

provjerite si sa ovim appom evo vam SS stanja kod mene.

 

Sretan Bozic svima.

 

 

 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
I kod mene je 6s , jos je mjenjana baterija prije godinu dana kada su priznali one greske ato se gasio tel , i kada je dosao s novom baterijom od jutra do navece i ostane baterije, na wi fi po 5 i po 6 nekad i vise sota , 3g po 4-4 i po , sad ako do 3 izdrzi na 3g sretan sam , i ne radi ko na ios 10.3.3 pa vidim da su priznali da usporavaju uredjaje , pa sam provjerio bateriju i navodno je dobra . Mislim o prodaji i uzimanju nekog androida :/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Izgleda da su nam namjerno skratili trajanje baterija, nakon izlaska novih modela, kako bi oni zablistali, SERONJE. To je čisto sprdanje sa kupcima.

Na taj način se ne trči na duge staze. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Ne znam je li se kome ovo prije događalo, ali ajde da iznesem svoje muke s navedenim mobitelom, ugl. nakon nešto više od dva mjeseca korištenja (kupljen nov) mobitel se ne želi puniti.
Odnosno puni mi se samo na punjaču u autu odnosno preko usb punjača, jer kad taj isti kabel za punjenje spojim na adapter i stavim u utučnicu mobitel se ne puni, odnosno primjetio sam da se puni tek kada je ugašen,

kada ga spojim na kompjuter nema nikakvih znakova i opet se ne puni.
Sve mi to zbunjujće djeluje jer da je do porta ne bi se punio ni autu da je do kabela isto se ne bi punio, ako je adapter za punjenje neispravan zašto onda mobitel ne reagira kada se spoji na računalo. 
Probavo sam hard reset, charging port je čist nema nikakvih naznaka blata/oštećenja kao što sam već napisao mobitel je nov nije nikad pao na pod i od prvog dana je držan u zaštitnoj futroli. 

:
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 13:45 (PowerRi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Zašto ga jednostavno ne odneseš na servis ako imaš garanciju?
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

Htio sam vidjet ima li tko što reći vezano za sitauciju, zadnjih 10 godina sam imao samo sonyeve mobitele nikad ni jednog problema, kupim iphone ni dva mjeseca mobitel se ne puni. Kad malo pogledam omjer ulozenog i dobivenog, iphone je samo jedna dobra šminka, naravno svaka im čast na tome sada su me u to uvijerili. 

:
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 14:21 (PowerRi).
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Ma, ti samo nisi imao sreće. Godinama imam iPhoneove i nikad ni s jednim nikakav problem. Moj savjet ti je da telefon odneses u iStyle ventar ili neki slicni servis, gdje ce ti problem biti otklonjen u vrlo kratkom roku.
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
jurica_m kaže...
Ma, ti samo nisi imao sreće. Godinama imam iPhoneove i nikad ni s jednim nikakav problem. Moj savjet ti je da telefon odneses u iStyle ventar ili neki slicni servis, gdje ce ti problem biti otklonjen u vrlo kratkom roku.

 Nešto se dogodilo, definitivno. Jamstvo, servis, bok. Ne želim insuinirati, ali moram spomenuti da je među nama dobar dio ljudi koji radi čudne stvari. Recimo, znam čovjeka koji je profi vozač, radio kao instruktor u autoškoli i on se čudi kako moj auto pali u djelu sekunde uz pitanje kaj ti uvijek čekaš prije okretanja ključa????? Pa naravno, lampice ti sve govore, zvuk pumpe za gorivo se čuje i mora prestati - tek tad je spreman za pokretanje. Meni toliko logično da danima nisam mogao doći sebi da profesionalac ne zna ili ignorira tako banalnu stvar... kolege na poslu na skeneru/printeru samo puste poklopac da padne - ja se godinama suzdržavam primjerenog predavanja o kućnom odgoju. Stvari očito moraju imati rezervu za brutalno zlostavljanje jer ce dio korisnika biti nezadovoljan i spreman okriviti cijeli svijet, nesvjestan da je kriv sam i nitko drugi

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Feudalac kaže...
jurica_m kaže...
Ma, ti samo nisi imao sreće. Godinama imam iPhoneove i nikad ni s jednim nikakav problem. Moj savjet ti je da telefon odneses u iStyle ventar ili neki slicni servis, gdje ce ti problem biti otklonjen u vrlo kratkom roku.

 Nešto se dogodilo, definitivno. Jamstvo, servis, bok. Ne želim insuinirati, ali moram spomenuti da je među nama dobar dio ljudi koji radi čudne stvari. Recimo, znam čovjeka koji je profi vozač, radio kao instruktor u autoškoli i on se čudi kako moj auto pali u djelu sekunde uz pitanje kaj ti uvijek čekaš prije okretanja ključa????? Pa naravno, lampice ti sve govore, zvuk pumpe za gorivo se čuje i mora prestati - tek tad je spreman za pokretanje. Meni toliko logično da danima nisam mogao doći sebi da profesionalac ne zna ili ignorira tako banalnu stvar... kolege na poslu na skeneru/printeru samo puste poklopac da padne - ja se godinama suzdržavam primjerenog predavanja o kućnom odgoju. Stvari očito moraju imati rezervu za brutalno zlostavljanje jer ce dio korisnika biti nezadovoljan i spreman okriviti cijeli svijet, nesvjestan da je kriv sam i nitko drugi

 Vjerovatno si htio insinuirati na nekakavo nespretno rukovanje oko porta čupanje, povlačenje ili slično, elektroničar sam po struci doduše budući inžinjer te jako dobro znam kolika je osjetljivost u pitanju i baš zato sam pazio, na kraju ispada da mobiteli koje sam bacao svakud bez pažnje izdržali više nego mobitel kojeg sam držao kao oko u glavi, baš jebena sreća. Ne pljujem ja po nikome nego me malo iživcirala situacija, nisam dao tolike novce da bih mobitel slao po servisima, ali dobro. Očito nemam sreće. Kad smo već kod usporedbi ovo je kao npr. kupiš mercedesa pa ti za 2 mjeseca crkne pumpa goriva, i da si palio auto dok ona ne odradi ona opet ne bi crkla nakon dva mjeseca. 

:
10 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Sve se kvari i može pokvariti, nisi imao sreće, teraj u servis i popraviti će, ne vidim koristi od 124235 kilometara kukanja po forumu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 7, rasprava!

Nema kukanja, mobitel je precjenjen. 

:
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

Koji nije? :)

iPh. barem radi i ne zeza ni priblizno koliko android. U 10g nisam nikada imao niti jedan jedini problem. Naravno da je uvijek moguc hw problem ali vrlo rijetko.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
PowerRi kaže...

 Vjerovatno si htio insinuirati na nekakavo nespretno rukovanje oko porta čupanje, povlačenje ili slično, elektroničar sam po struci doduše budući inžinjer te jako dobro znam kolika je osjetljivost u pitanju i baš zato sam pazio, na kraju ispada da mobiteli koje sam bacao svakud bez pažnje izdržali više nego mobitel kojeg sam držao kao oko u glavi, baš jebena sreća. Ne pljujem ja po nikome nego me malo iživcirala situacija, nisam dao tolike novce da bih mobitel slao po servisima, ali dobro. Očito nemam sreće. Kad smo već kod usporedbi ovo je kao npr. kupiš mercedesa pa ti za 2 mjeseca crkne pumpa goriva, i da si palio auto dok ona ne odradi ona opet ne bi crkla nakon dva mjeseca. 

 Moj komentar je općenit, eto samo prilika da nabacim jednu opservaciju.

u tvom slučaju - pravac servis. imao sam i ja problem s iphoneom - falična baterija -> servis -> dobio novi bez ikakvih potpitanja. Nikakav problem. Nema stvari koja se može napraviti a da nema baš niti jednu grešku. Ako nema greške, onda je stvar vjerojatno toliko trivijalna da nije ni bitna. bitna je reakcija servisa i prosjek kvarova, pojavnosti istih kroz radni vijek i općenito trajanje radnog vijeka.

a što kažeš da su precijenjeni - svi su. 100% funkcija današnjeg mobitela u Kini možeš dobiti za 40-50 dolara. Masno plaćamo kvalitetu izrade, performanse, umišljene potrebe poput vjernog prikaza boja, 2 milimetra manjeg obruba ekrana itd itb

Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

 pozdrav svima,

 

imam pitanje vezano za iPhone 7, u posljednje vrijeme mi se često pojavi na vrhu ekrana ona oznaka mobitela kao da nešto odrađuje (vidjet ćete na slici), oznaka je kao recimo kada uploada slike na iCloud, tj. nešto radi, sinoć sam vratio telefon na tvorničke postavke, nemam ni jedne slike i bilo je ok do malo prije, i malo prije mi se to opet uključilo, to radi kontinuirano dok je mobitel otključan, tek kad ga ugasim pa upalim onda nesatne, ali nakon nekog vremena se opet pojavi, i da, ukoliko mu isključim internet tada nestane, ali kada vratim ponovo se pojavi... zna li neko do čega je? 

hvala unaprijed!

 

https://imgur.com/a/IgYj9

 

[img]https://imgur.com/a/IgYj9[/img]

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Almir97:
Definitivno pristupa internetu, ažuriranje lokacije ili aplikacija, osvježavanje mail računa. Facebook i dr.? Ako te baš zanima koja je to aplikacija, isključi wifi, resetiraj koristenje mobilnih podataka i onda ga ostavi par dana da vidiš koja aplikacija ili sustav nabija megabajte prometa. Ako baterija traje normalno, ne bih se zabrinjavao, ali svakako početi od facebooka i push notifikacija - mail računima pogasi automatiku i stavi na određeni period provjeravanja; sumnjam da imaš takav posao da ti je nužno potrebno imati mail iste sekunde kada je primljen na server.
Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 7, rasprava!

hehe hvala ti puno druze, sve shvatio i sve sto si rekao je 99% tako ... 

8 godina
neaktivan
offline
IPhone 7, rasprava!

hmm nisam uspio ništa otkriti, dosta aplikacija sam reinstalirao i opet isto, mozes li mi reci da li postoji neki iOS program / aplikacija koja prati sam radi ajfona, znači da u toj aplikaciji vidim koja to stvar trenutno najviše uzima RAM (opterećuje) mobitel i sistem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 7, rasprava!
Pa nije poanta bila da makneš aplikacije vec da ocitas promet dok su one gore. Velim ti, face, push notifikacije. Drugi koji bi ti nesto mogao raditi je backup slika - google drive, onedrive itd. Icloud ne, on radi kada je telefon na punjacu i zakljucan.
Ja rekoh
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice