Iphone swap

poruka: 45
|
čitano: 27.875
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap
Da li taj iphone swap ima novu ili koristenu bateriju
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap
?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap
uragan kaže...
Da li taj iphone swap ima novu ili koristenu bateriju

 Pa ako piše da je swap uređaj novi, neaktivirani i nekorišteni onda znači da je i baterija nekorištena.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Iphone swap
Zelja98 kaže...

Zamjenom uređaja, jamstvo se ne produžuje za novih 12 mjeseci, već do isteka originalnog jamstva ili 90 dana, ovisi što je povoljnije za potrošača.  Evo informativno, da svi znaju kako stvarno funkcionira. 

Zelja98 kaže...

E to je ono na što imaju utjecaj oni koji kroje zakone. Ja govirm kakva je praksa jer se svaki dan susrečem s tim. A tko ima volje neka se suprotstavi onima kojima takvu praksu podržavaju. 

To je direktno kršenje članka 425 zakona o obavezbim odnosima. Oni koji kroje zakone su rekli svoje, a svatko tko provodi suprotnu praksu riskira nemalu kaznu kad ga zakinuta stranka prijavi.

 

Zelja98 kaže...

To je nažalost pravo proizvođača, oni su dužni otkloniti kvar na proizvodu, na taj način ga otklone, kolika je kvaliteta učinjenog ili zamijenjenog od strane servisa, teško je to odgonetnuti.  Oni se osiguraju da će raditi 12 mjeseci, nakon toga, samo Bog zna.

Zelja98 kaže...

Po zakonu, svi proizvodi bi trebali imati jamstvo 24 mjeseca, a Apple ima 12... Toliko o zakonima.  U Švicarskoj Apple ima 24 mjeseca jamstvo, dali se netko pita zašto....

Vidim da ne razlikujete dvije stvari - jamstvo i odgovornost za nedostatke. Zakon ne definira trajanje garancije, već samo neka opća pravila, poput onog da pri zamjeni uređaja počinje teći novi rok od dana zamjene.

 

Međutim, prodavatelj je odgovoran za materijalne nedostatke i to 24 mjeseca za potrošačke ugovore, a 6 mjeseci za trgovačke, pri čemu kupac ima pravo tražiti novi uređaj. Dakle, garancija od 12 mjeseci je u skladu sa zakonom, ali fizička osoba nakon isteka garancije i dalje ima prava po pitanuju odgovornosti prodavatelja za nedostatke do isteka 24 mjeseca od prodaje, zamjene ili popravka uređaja.

 

 

Činjenica da ne znate ili se pravite da ne znate ove odredbe puno govori o trgovini koju zastupate.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Iphone swap
MrBlc kaže...
...
Zelja98 kaže...

--

 

Činjenica da ne znate ili se pravite da ne znate ove odredbe puno govori o trgovini koju zastupate.

 

 -činjenica je da je ovo Zelja98.. i da je beskorisno objašnjavati :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Iphone swap

refurbished uređaji koji dolaze bez originalnog pakiranja su dobri kao i novi zapakirani uređaji. Vidim da ljudi pisu po tome sta su mozda procitali negdje ili su izmislili. Pa da vam iz iskustva kazem, vec 2 godine koristim refurbished iphone 6s koji sam dobio u istyleu za 2200kn jer sam razbio svoj stari 6s, ako vam nemogu popraviti mobitel vam ponude refurbished i mozete dobiti samo identican model. Sve vrijeme mobitel radi savršeno i nema nikakvih naznaka da je taj mobitel manje vrijedan i drugaciji od prvog 6s kojeg sam kupio novog u istyleu

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iphone swap
Odlično, dobili smo statističku analizu na jednom uzorku. Refurbished nije novo niti se smije tako prodavati jer je to varanje kupca. S druge strane, tvornički novi uređaj kojeg je proizvođač namijenio za zamjenu neispravnih uređaja se može prodavati zasebno isključivo ako je proizvođač to dopustio i ako uređaj kao talav nije uvezen po nekoj posebnoj proceduri pri kojoj ne bi bile plaćene iste dažbine kao za normalnu prodaju, i to sve dok je kupcu jasno istaknuto što s takvim uređajem dobija i koja prava može ostvariti
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap

sve je zamijenjeno na tim uređajima i nova je baterija, tako da nevidim cemu biti skeptican oko takvih mobitela. Ne zalim uopce da sam dao 2200 za taj iphone nego dao duplo vise za vakumirani na njuskalu

12 godina
offline
Re: Iphone swap
extrametalika kaže...

sve je zamijenjeno na tim uređajima i nova je baterija, tako da nevidim cemu biti skeptican oko takvih mobitela. Ne zalim uopce da sam dao 2200 za taj iphone nego dao duplo vise za vakumirani na njuskalu

 I da ti se pokvari ovako nevezano za njuškalu... etc.

Kome bi ga poslao popraviti? Mislim gdje imaš garanciju :O? 

everyday i'm shuffling...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iphone swap

Znaš ono kad se Mujo hvalio sa već 50 godina ima istu metlu. Kaže, samo je 30 puta promijenio četku i 15 puta štap...

 

Ako je sve promijenjeno, onda nije refurbished, ako nešto nije promijenjeno, onda nije novo.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap

dobio sam za njega garanciju 3 mjeseca u istyleu, ionako kada sam razbio stari 6s (pala sipka za bench u gymu na njega) koji je isto kupljen kod njih vec mu je istekla garancija. Tako da poprave ti mobitel u istyleu samo moras platiti, tamo bi odnio i ovaj ali evo sve vrijeme savrseno radi

5 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap

promijenili su kompletno kuciste tako da je izvana nov i novu bateriju. Meni dosta, radi skoro 2 god bez najmanjeg problema

12 godina
offline
Iphone swap

Ta 3 mj. garancija ista ona fora od prije 15+ god. kad bi ti neki servis ugradio chip u ps1 ili 2 sto je totalna legalno.

I onda kad krepa konzola za 4 mj. A prosla garancija... XD

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 16:13 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone swap

Koristim iphone 0d 2008. od iphona 3g kada je dosao u hr. Nikada ali bas nikada mi nije trebala garancija niti mi se ijedan od tih mobitela pokvario, cetvero nas je u kuci i takodjer nikome nije trebala garancija za iphone. To sam ga jedino nosio u servis jer sam doslovno smrskao mobitel kada je na njega pala sipka i sa svake strane 40 kila. Zato mi je bilo bolje iskorisiti to da dobijem refurbished za 2200 u istyle nego kupovati novi

15 godina
odjavljen
offline
Re: Iphone swap
extrametalika kaže...

promijenili su kompletno kuciste tako da je izvana nov i novu bateriju. Meni dosta, radi skoro 2 god bez najmanjeg problema

Ali to i dalje nije novi uređaj i ne može se prodavati pod novi. Daj kupcu tu informaciju jasno istaknuto, pa ako mu paše cijena, nek kupi, ali ako prodaješ pod novi, varaš kupca.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice