IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 421.494
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Jel ovaj brze puni? Sta trebam gledat,ne razumjem se pa je svaki savjet dobrodoso
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Jel ovaj brze puni? Sta trebam gledat,ne razumjem se pa je svaki savjet dobrodoso
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Jel ovaj brze puni? Sta trebam gledat,ne razumjem se pa je svaki savjet dobrodoso
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Qi Fast Wireless Charger
http://s.aliexpress.com/AZFrMRN7

Ovaj ima dobre recenzije korisnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kolega @aleng3

 

iPhone ima samo dobru kameru s obzirom na senzor, ali sam od sebe nema tako dobru kameru. Senzor je premali za ikakve ozbiljnije fotke, a to se pogotovo vidi pri zumiranju. Tu ga konkurencija dere poprilicno sa vecim senzorima

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Sad mi se prijatelj vratio sa jednomjesecnog rada u Kini i kaze da je vecini populacije prva zelja i vecini ljudi s kojima je poslovao ostvariva-iphone
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ako ti je prva želja komad gadgeta ona imaš većih problema u životu nego što je taj sam gadget.
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
aleng3 kaže...
Feudalac kaže...
aleng3 kaže...

 Samsung ima 3000mAh a iP7 1960mAh. Ta tvoja usporedba bas i ne drzi vodu. iP7 bi se tebao napuniti barem 33% brze od S8 da se uopce mogu baterije usporedjivati. Marko i Ivan kopaju rupe i Marko iskopa 3m (u dubinu jel..) a Ivan 1,9m ali nema veze jer su oba zavrsila u sat vremena?? I think not.....

Marko ima bager JCB, Ivan ima Komatsu. Oba iskopaju 3 kubika zemlje iste kvalitete pri čemu Markov bager potroši 30 litara, a Ivanov 20. Kad dođu na benzinsku, tankanje im traje jednako dugo jer Ivanov bager ima uzak čep i tanka na agregatu za osobna vozila, a Ivan na agregatu za kamione. E to je usporedba.

 

Halo, koga briga kolika je baterija unutra ako ja s manjom mogu jednako dugo čitati knjige, surfati internetom kao i netko drugi s dva puta većom?

Te priče pričaj nubovima s tatinom karticom koji ce kupti iShit. Ja imam G6 a kolega s posla iP7. U 8. mjesecu prešao s iP6 i covjek doslovno ŽIVI na punjaču do ja svoj G6 punim jednom u 30ak sati a PUNO vise vremena provodim na mobitelu. On do 14h ima 25% baterije a ja sam na 60ak. A svi znamo da su baterije na LG uredjajima prosjecne. Da,da,da... "nemozes tako usporedjivati uredjaje", "svatko drugacije koristi mobitel", "mozda je defektan uredjaj....": Iz mog iskustva, iP7 je smece.

Po meni se iPX (osim kamere) ne moze mjeriti s S8 ili bilo kojim android flagshipom. Dzabe brz procesor i odlicna kamera kad je OS tesko zatvoreno smece.

Jedina inovacija koju ja vidim da je iPX ostvario su animated emojis. Tu se odmah i vidi tko im je targeted demo. Ja osobno ne bih dao 1000$ za bilo koji mobitel, pogotovo kad mislim da uredjaj ne vrijedi te novce, a iPX DEFINITIVNO ne vrijedi. No, svakome svoje, kaj ne?

Kolega aleng3, ne vjerujem vam baš nešto! 

 

Uglavnom zato jer ste naveli prazne činjenice, kao ja mogu jer imam 190 centimetara visine. 

Navedite recimo gdje radite, ako je to povezano sa tolikim silnim radom na vašem mobilnom gadgetu, ako i nije vezano za posao onda navedite što konkretno radite sa njim na njemu, igrice možda, YouTube, nešto pismene korespondencije, nešto, bilo što?!?! 

Možda da stavite koji SS nakon takvog vrijednog perioda?!?! 

 

Ja sam svojedobno stavio SS u temi o iPhone 6 Plus gdje sam imao ciklus baterije preko punih četri dana i još sam imao 13% baterije, možete provjeriti u temi ako mi ne vjerujete, oko 17 ili 18 stranice, uglavnom tu su. 

 

Zanima me otkada ga imate, LG G6 i kako ste ga kupili, cash solarno plaćanje u dućanu, preko produljenja ugovora ili ste ga kupili preko oglasnika, obzirom sam ja svojeg uzeo krajem 2014 na produljenje ugovora. 

Ja sam ga kupio, nikakav tata sa karticom. 

 

Kada već spominjemo SMEĆE, koliko je modela LG G4 sjabala matična ploča, makar ja sam zbog nekih detalja jako cijenim LG gadgete?!?! 

Sumnjam da je od "ukupnog broja spaljenih G4" mobitela ako 1% iPX dobio green line, ili se iP8 Plus bakterija napuhala, ili me možete ipak demantirati nekim činjenicama, statistikom ?!?! 

 

Isto tako i ja mogu kazati, džabe Samsungu toliki hype oko "broja 8" kada ekipa nije sigurna hoće li ikada dobiti Oreo nadogradnju, a i isto tako, tko je target demo skupina koju cilja Samsung?!?! 

Pa oni su u ciklusu 11/1, svakih jedanaest mjeseci izlaze sa novim modelom, pa će u dogledno vrijeme imati dvije linije u jednog godini,  OMG?????? 

 

Koja je main deal inovacija po vama na liniji Samsunga Galaxy S 8/8+ pa čak i Note 8?!?! 

Kud su previsoki, tud i fingerprint sensor je debilana smještanja, priznali vi to ili ne! 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Hejteri ne priznaju,hejteri hejtaju
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
uragan kaže...
Sad mi se prijatelj vratio sa jednomjesecnog rada u Kini i kaze da je vecini populacije prva zelja i vecini ljudi s kojima je poslovao ostvariva-iphone
NorthBlue kaže...
Ako ti je prva želja komad gadgeta ona imaš većih problema u životu nego što je taj sam gadget.

Ja pak živim na mikrolokaciji gdje su ekipa sa istoka kao turisti, iznimno česta pojava, bude ih i po nekoliko desetaka autobusa kada su u naletu 

 

Ono što mene, ne fascinira kod njih, nego ubija u pojam je, evidentno pokazivanje nekulture nepoštivanja zemlje u kojoj su trenutno kao turisti prisutni, nebitno iz koje su konkretno zemlje, makar mi se baš Kinezi čine kao "najkrivijima". 

Kako se to manifestira?!?! 

Jednostavno, cestu prelaze kako gdje koji želi, a najbolji su mi oni koji filozofiraju kao da su u sred rižinih polja, pa traže jednu posebnu sadnicu! Za njih pješački prijelaz NE POSTOJI, NEMA ZNAČENJA, ali nikakvog, a čak sam i nešto načuo kao da u Kini institucija pješačkog prijelaza niti ne postoji, priznajem neprovjerena činjenica. 

 

Činjenica je da oni imaju "svoju istočnjačku kulturu", pa kada u Japanu obred pijenja čaja traje dulje od sat vremena, gdje je priprema čaja obred, više nego prijateljski, ovo sa idejom da si "moraju" nabaviti iPhone i nije nešto za začuditi se previše, zar ne?! 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Samo kvaliteta
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Apple je uvijek držao dobru poziciju udjela u tržištu tako da te brojke nisu za čudenje.

Ipak kolega ATJLučko, trebao bi se malo Apple okrenuti korisnicima pa poslušati ideje koje imaju i implementirati par featura sa Androida koje bi se ipak trebale nalaziti na uređaju kalibra Iphone X.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

ATJLučko 

Imao sam G4 prije G6. U SVEMU bolji mobitel od iP7. To sto mu malo maticna steka.... desi se

S LG-jem sam od modela Optimus G. Preskocio sam samo G5 jer mi se nije svidjao dizajn.

iPhone se kupuje jer ga forsiraju amerikanci i kinezi kojima je zivotni cilj iskopirati amerikance. Ja mogu na prste jedne ruke nabrojati ljude koje znam a da imaju iPhone. Nas je na poslu 50ak i imamo cak dva iPhonea. Zavrsio sam FOI i radim u struci. Znam kolege s faxa koji su iOS programeri a daily driver im je android. Da mi netko pokloni iPX, odmah bih da stavio na prodaju. Ne bih ni otvorio box. Nit je cjenovno pristupacan niti je user frendly (swipe odozdo, swipe odozgo, swipe s pola zaslona....) niti mu je dizajn bas nesto. Meni je shit, ali ima ljudi kojima je second coming pa zasto i ne zaraditi koju paru?

P.S. G6 ALL THE WAY!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 23:28 (aleng3).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
NorthBlue kaže...
Apple je uvijek držao dobru poziciju udjela u tržištu tako da te brojke nisu za čudenje.

Ipak kolega ATJLučko, trebao bi se malo Apple okrenuti korisnicima pa poslušati ideje koje imaju i implementirati par featura sa Androida koje bi se ipak trebale nalaziti na uređaju kalibra Iphone X.

Nikada nisam bio protiv ničega što "bi meni" donijelo, hmmmmmmmm, što napisati da nebude nadobudno prepotentno?! 

I sam bih volio kako sam masu puta napisao imati iPen na Plus modelu, nekakav, ili recimo 90' dizajn kuteva, ili onaj glide wallpaper, recimo 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
uragan kaže...
Sad mi se prijatelj vratio sa jednomjesecnog rada u Kini i kaze da je vecini populacije prva zelja i vecini ljudi s kojima je poslovao ostvariva-iphone
NorthBlue kaže...
Ako ti je prva želja komad gadgeta ona imaš većih problema u životu nego što je taj sam gadget.

Ja pak živim na mikrolokaciji gdje su ekipa sa istoka kao turisti, iznimno česta pojava, bude ih i po nekoliko desetaka autobusa kada su u naletu 

 

Ono što mene, ne fascinira kod njih, nego ubija u pojam je, evidentno pokazivanje nekulture nepoštivanja zemlje u kojoj su trenutno kao turisti prisutni, nebitno iz koje su konkretno zemlje, makar mi se bašKinezi čine kao "najkrivijima". 

Kako se to manifestira?!?! 

Jednostavno, cestu prelaze kako gdje koji želi, a najbolji su mi oni koji filozofiraju kao da su u sred rižinih polja, pa traže jednu posebnu sadnicu! Za njih pješački prijelaz NE POSTOJI, NEMA ZNAČENJA, ali nikakvog, a čak sam i nešto načuo kao da u Kini institucija pješačkog prijelaza niti ne postoji, priznajem neprovjerena činjenica. 

 

Činjenica je da oni imaju "svoju istočnjačku kulturu", pa kada u Japanu obred pijenja čaja traje dulje od sat vremena, gdje je priprema čaja obred, više nego prijateljski, ovo sa idejom da si "moraju" nabaviti iPhone i nije nešto za začuditi se previše, zar ne?! 

 

Bez uvrede, ali mene čudi nešto drugo:

 

1. Kakve veze imaju Kinezi s Japancima za ime svega?

2. Kakve veze ima zen budizam i ritual pripreme čaja s kupnjom iPhonea?

 

Čak i ako se na tri sekunde odlučim praviti da ovi argumenti imaju ikakvog smisla, produhovljenost, meditacija i čajni ritual trebali bi biti u negativnoj korelaciji s konzumerizmom, a ne pozitivnoj.

 

Iz Lučkog do Japana preko Kine u pol sekunde. To nemre ni doktor Who.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 9:44 (Yo Momma).
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Dali itko ima iskustva sa onim NANO LIQUID screen protectorima? Iskreno nisam za to cuo do maloprije,gledao po youtubeu malo i to,dali je pametno namazati ekran s time?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

 

objasnio lik.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Odlicno objasnio, potpisujem !

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
NorthBlue kaže...
Vas dvojica ste najsmješiji likovi ovdje, ne znam samo jel to sami sebi opravdavate cijenu ili nama?
Počnimo od stvari kojih nema :
- grupiranje notifikacija (u 2017. dibiješ 20 mailova i 20 notifikacija)
- bilo kakav oblik multitaska
- nema ikonu da je mob utišan? Wtf?
- ubijanje svih app-ova jednim gumbom?
- manipuliranje bilo kakvim file-ovima? Probaj napisat mail pa ubacit excel tabilcu i pdf skupa. Da ne pričam autocad file, jer ko to koristi, jel Apple?
- a da mob ostane otključan prilikom spajanja na poznatu mrežu ili ne daj bože Bluetooth uređaj?
- bilo bi lijepo poslati file bluetooth-om, nope, ne može. Kaj imaš slat nekome sa Android uređajem
- a ikone na home screen-u? Really Apple? Really? Ko još hoće premjestiti ikonu u donji desni kut?
- notifikacijski LED ili ne daj Bože always on displey? Koji kurac imaš znati s 2 metra jel ti netko posla poruku, izvoli dići mobitel.
- ako želiš brzo puniti mob, pljuni još 500 kn za punjač, jer Apple je jedina debilna tvrtka koja ne isporučuje fast charger s telefonom.
- kupiš novi MacBook i zaboravio si punjač doma, guess what , kupi dongle jer su na MacBook-u 4 USB-C porta.

Mogao bi još pisati al mi se fakat neda.
I Vas dvojica to smatrate najboljim mobitelom na svijetu??

 

Ovo nabrojano jesu objektivne mane, ja bi dodao i loše rješene notifikacije, Android to puno bolje radi, no ne pada ti na pamet da ima ljudi kojima odgovara taj način rada?

 

Znam isto masu ljudi na Androidu koji jako malo ili ništa ovo ovog popisa rade/koriste... niti znaju kaj je multitasking niti šalju fileove niti ništa... pozivi, poruke, Facebook, IM... sa Galaxyem S8 jer je on sada IN...

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Sumnjam da im odgovara baš sve jel su forumi imore-a, glavnog apple thread-a i drugih foruma prepuni sugestija za poboljšanje.

Iphone-u su redovno godinama dobivali vrlo velike ocjene kod recenzenata, ovdje imamo situaciju da ih masa nije sigurna više. Ljudi si jednostavno ne mogu opravdati cijenu jer Face ID sigurno ne vrijedi tog povećanja kad je Touch ID radio super.

Ja nemam problem s tim da netko kupi iPhone X, svatko kupuje što želi i što si može priuštiti. Ali imam problem kad mi dođu sa stavom "najbolji" na svijetu a ne znaju složiti dvije rečenice zašto.
Ne postoji najbolji uređaj na svijetu, samo oni koji su bliže ili dalje od te kategorije, a po meni iPhoneX ne spada ni u prva 3.



 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Evo ja cu reci neke pozitivne stvari,ios,kako kome,mene je najvise odusevila velicina i kvaliteta ekrana u odnosu na dimenzije uredjaja,glavni i po meni jedini konkurent u toj stavki je galaxy s8
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Svatko ima svoje stavke i zelje u izboru mobitela,moja je da ga mogu nositi u djepicu majice kratkih rukava po ljeti,i sad od takvih koji ima najbolji ekran jer ne zelim usput nositi i naocale,iphone x je cisti broj 1 bez konkurencije,gige i mege su mi manje bitne
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Syke kaže...
NorthBlue kaže...
Vas dvojica ste najsmješiji likovi ovdje, ne znam samo jel to sami sebi opravdavate cijenu ili nama?
Počnimo od stvari kojih nema :
- grupiranje notifikacija (u 2017. dibiješ 20 mailova i 20 notifikacija)
- bilo kakav oblik multitaska
- nema ikonu da je mob utišan? Wtf?
- ubijanje svih app-ova jednim gumbom?
- manipuliranje bilo kakvim file-ovima? Probaj napisat mail pa ubacit excel tabilcu i pdf skupa. Da ne pričam autocad file, jer ko to koristi, jel Apple?
- a da mob ostane otključan prilikom spajanja na poznatu mrežu ili ne daj bože Bluetooth uređaj?
- bilo bi lijepo poslati file bluetooth-om, nope, ne može. Kaj imaš slat nekome sa Android uređajem
- a ikone na home screen-u? Really Apple? Really? Ko još hoće premjestiti ikonu u donji desni kut?
- notifikacijski LED ili ne daj Bože always on displey? Koji kurac imaš znati s 2 metra jel ti netko posla poruku, izvoli dići mobitel.
- ako želiš brzo puniti mob, pljuni još 500 kn za punjač, jer Apple je jedina debilna tvrtka koja ne isporučuje fast charger s telefonom.
- kupiš novi MacBook i zaboravio si punjač doma, guess what , kupi dongle jer su na MacBook-u 4 USB-C porta.

Mogao bi još pisati al mi se fakat neda.
I Vas dvojica to smatrate najboljim mobitelom na svijetu??

 

Ovo nabrojano jesu objektivne mane, ja bi dodao i loše rješene notifikacije, Android to puno bolje radi, no ne pada ti na pamet da ima ljudi kojima odgovara taj način rada?

 

Znam isto masu ljudi na Androidu koji jako malo ili ništa ovo ovog popisa rade/koriste... niti znaju kaj je multitasking niti šalju fileove niti ništa... pozivi, poruke, Facebook, IM... sa Galaxyem S8 jer je on sada IN...

 

Iz toga zapravo dolazimo do zaključka: iPhoneX odličan je uređaj za nezahtjevne korisnike kojima trebaju najosnovnije funkcije telefona. Ali u tom slučaju faktor precijenjenosti dolazi još jače do izražaja.

12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Zašto je onda nepraktičniji, i kompliciraniji od ostalih iphonea. Ako je za nezahtjevne korisnike, onda je totalni flop

Naposlijetku, nakon prvotnog hypea čini mi se da je uređaj popriličan promašaj. Ne znam za koga je dobar. Tipičan primjer fraze "style over supstance", te je još više izražen appleov monopol za ono što ONI misle da je najbolje za korisnika. Na kraju ispada da je dosadni iphone 8 praktičniji uređaj, a ipX je samo beta primjerak sljedećeg premium iphonea. Dodati će apple Id na poleđinu i zvati to inovacijom :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 13:33 (maks0806).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Čuo sam da dosta ekipe pokušava vratiti iPhone X i zamijeniti za iPhone 8 Plus kod operatera. Navika je nezgodna stvar ponekad. :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Zašto je onda nepraktičniji, i kompliciraniji od ostalih iphonea. Ako je za nezahtjevne korisnike, onda je totalni flop

Naposlijetku, nakon prvotnog hypea čini mi se da je uređaj popriličan promašaj. Ne znam za koga je dobar. Tipičan primjer fraze "style over supstance", te je još više izražen appleov monopol za ono što ONI misle da je najbolje za korisnika. Na kraju ispada da je dosadni iphone 8 praktičniji uređaj, a ipX je samo beta primjerak sljedećeg premium iphonea. Dodati će apple Id na poleđinu i zvati to inovacijom :P

 

Pa tako sam nekako i mislio. Jednostavan u smislu onoga što Apple misli da bi korisniku trebalo biti bitno. Čim trebaš nešto više, stvari postaju komplicirane ili čak nemoguće.

 

Pa i cijela ta spika s otključavanjem prepoznavanjem lica. Osobno mi nije nikakav problem otključati mobitel pinom ili grafičkim obrascem. Otisak prsta je nešto brži i praktičniji, ali da mi je ikakav uvjet, nije. Ako nekome pak je, mogu razumjeti.

 

Ali prepoznavanje lica? Čemu? Kome to treba? Sad je odjedanput teško maknuti prstom i dotaknuti neki dio mobitela da se otključa. Ako to nije maksimalno podilaženje simpltonima i simpltonizmu, ne znam šta je.

 

U međuvremenu, vrijeđa se korisnike izostavljanjem notifikacijske lampice. U današnje doba. Jer, valjda, tko više prima ikakve bitne obavijesti ili koristi mobitel za nešto ozbiljno. A notifikacije s Instagrama mogu čekati.

 

Ali šta ćeš. Neke je mentalne sklopove očito nemoguće uvrijediti čak ni kad ih se očigledno podcjenjuje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Za to stanje su si korisnici sami krivi, jer je očito da ovakva politika pali a kompanija bi bila luda da ju ne iskoristi.
Kad Apple-u pala prodaja za 20% vidli bi uskoro drugu politiku. Al neka nama kažu da smo hejteri pa će uskoro kupovati mobitele po 1500 eura sa polu složenim sustavom i diviti se 'amazing' dizajnu.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Pa imate super telefon. S8. Recenzija bila prije pola godine, nula komentara, nula pregleda. Svi na apple temama. Pa i oni kojima je glupo prepoznavanje lica, nedostatak lampice za propustene obavijesti itd. Zanimljivo
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...
Pa imate super telefon. S8. Recenzija bila prije pola godine, nula komentara, nula pregleda. Svi na apple temama. Pa i oni kojima je glupo prepoznavanje lica, nedostatak lampice za propustene obavijesti itd. Zanimljivo

 

Ha? Šta nula komentara, šta nula pregleda? Misliš, osim trenutno nekih 80 stranica rasprave? Valjda si otvorio neku paralelnu kloniranu koja nije zaživjela.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice