IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.545
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...

  Evo, opet ćemo uletjeti u kopija-nekopija rasprave 

 

A šta su te nevjerojatno revolucionarne geste na iPhoneu X nego kopiranje BB10 pet godina kasnije?

https://crackberry.com/apple-brings-some-blackberry-10-flavor-iphone-x

 

Btw, kakav je to smiješni sajt smartphonehrvatska? Kad god tamo zalutam imam osjećaj k'o da je to sajt dvojice klinaca od 16 godina.

 Ono što ti odbijaš prihvatiti, a ja ti ne zamjerim, je da apple promišljeno uvodi novotarije u svoje uređaje. Ako ćemo pravo, oni su izbacivanjem prvog iphonea uveli najviše gesti i pokazali svima kako ekran osjetljiv na dodir treba funkcionirati. Netko je dodao par stvari na to - odlično. Ono što nije odlično je da si uz tu gestu trebao ukucati pin ili stisnuti prst na FP čitač... ups, nije ga bilo. A kao poslovni uređaj, sigurnost za državne službenike... sjajno promišljeno. E vidiš, ljepota FaceID-a je baš u tome što mu se ove geste idealno uklapaju. Sve je toooliko jednostavno, praktično, brzo. Za 1000 dolara po komadu i tako nekoliko deseteka milijuna puta. Koliko se ono BB 10 prodalo kad je to bilo tako dooobro?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 21:21 (Feudalac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

Tvoja ljubav prema Jabuci je neizmjerna  Ok, sve što Apple napravi je najjednostavnije, a ujedno i daleko najbolje. Ništa drugo ne valja.

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...
R36 kaže...

Kamera je vrhunska za ono što normalnim korisnicima treba.

Ako ga netko uzima zbog kamere - ne može pogriješiti.

Definitivno. Ono sto ja zelim reci da nije u rangu sa recimo Pixel 2/U11 ili Note 8, ali da je dobra? Dobra je, point and shoot

 

Jedino ponavljam taj mono zvuk bode u oci, ali sto je tu je

to je tvoje mišljenje koje je, siguran sam, poprilično proizvoljno. Testirao si usporedno?

 

Na netu se može naći svašta na jednu ili drugu stranu, ali recimo ovo kaže PhoneArena (pixel vs X):

We can testify to these: both are excellent cameras, but in some conditions the iPhone will take better pictures, and in others, the Pixel.
If you are asking for a personal and a subjective opinion from a camera enthusiast like myself, I'd go with the iPhone... most of the time. I shoot a lot of pictures of people and a lot of pictures during the day when the iPhone usually does a better job with white balance, color and exposure right out of the gate, and it has a beautiful, non-compromised display that allows showing those pictures in their best light.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:46 (Feudalac).
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

to je tvoje mišljenje koje je, siguran sam, poprilično proizvoljno. Testirao si usporedno?

 

Na netu se može naći svašta na jednu ili drugu stranu, ali recimo ovo kaže PhoneArena (pixel vs X):

We can testify to these: both are excellent cameras, but in some conditions the iPhone will take better pictures, and in others, the Pixel.
If you are asking for a personal and a subjective opinion from a camera enthusiast like myself, I'd go with the iPhone... most of the time. I shoot a lot of pictures of people and a lot of pictures during the day when the iPhone usually does a better job with white balance, color and exposure right out of the gate, and it has a beautiful, non-compromised display that allows showing those pictures in their best light.

Usporedivao sam svoj iPhone 8 Plus sa Note 8, koji ima recimo losiju kameru od Pixela.

 

Stvar je u tome, sto kod iPhona kao i u proslim modelima je vidljiv smudge/watercolor effect, pogotovo pri zumiranju. Koriste jako dobar softverski noise reduction, ali je jednostavno vidljiva razlika naspram vecih senzora.

 

Pogledaj recimo velicinu senzora na Note 8 i Pixel 2 XL, neki ce reci zanemarivo, ali i nije bas gledajuci slike. Iskreno mislim da bi Apple mogao napraviti lom medu iducom generacijom flagship modela, kad bi ubacili neki 1/2.3" senzor sa ovakvim ISP-om i algoritmima, mislim da bi ostatak konkurencije ostao u prasini.

 

Ali da ponovim, za iPhone 8 Plus (ista zadnja kamera kao iPhone X) ne mislim da je losa. Dobre boje, odlican dinamicki raspon i brzina okidanja. Za prosjecnog korisnika dusu dala. Za nekoga ko hoce najbolju mobilnu kameru na trzistu? Ne bas

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

 

Pogledaj recimo velicinu senzora na Note 8 i Pixel 2 XL, neki ce reci zanemarivo, ali i nije bas gledajuci slike. Iskreno mislim da bi Apple mogao napraviti lom medu iducom generacijom flagship modela, kad bi ubacili neki 1/2.3" senzor sa ovakvim ISP-om i algoritmima, mislim da bi ostatak konkurencije ostao u prasini.

 

Ali da ponovim, za iPhone 8 Plus (ista zadnja kamera kao iPhone X) ne mislim da je losa. Dobre boje, odlican dinamicki raspon i brzina okidanja. Za prosjecnog korisnika dusu dala. Za nekoga ko hoce najbolju mobilnu kameru na trzistu? Ne bas

Razlika u senzoru i nije velika, note koristi 1,0 i 1,4, pixel 1,4, a apple 1,0 i 1,22 um. To je oko 15%.

 

Telefon ima konzistentno dobru ekspoziciju, prirodne boje (posebno dobro hvata nebo kaj je noteu strani pojam, more, snijeg), jako dobro hvata ljudska lica i posebno dobro po noći kod korištenja bljeskalice. Kada to staviš na 9x13 nema tog eksperta koji će vidjeti par zamućenih piksela negdje na udaljenom drvetu kaj je slučajno u pozadini scene koju zapravo slikaš. Čak i taj vražji portret ima live prikaz rezultata pa odmah možeš vidjeti hoće li uspjeti ili neće za razliku od recimo pixela kojem moraš pisati dopis da ti prikaže finalni rezultat. Ponekad pogriješi (u portretu, ali pixel npr radi toliko umjetne portrete da ljudi izgledaju kao da su izrezani iz kartona i dodani u scenu). U ovoj zadnjoj generaciji im je nazadovala stabilizacija videa; i dalje nema baš najveću osjetljivost za noćno snimanje pejzaža i na tome mogu i trebaju poraditi.

 

 

Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

Razlika u senzoru i nije velika, note koristi 1,0 i 1,4, pixel 1,4, a apple 1,0 i 1,22 um. To je oko 15%.

 

Telefon ima konzistentno dobru ekspoziciju, prirodne boje (posebno dobro hvata nebo kaj je noteu strani pojam, more, snijeg), jako dobro hvata ljudska lica i posebno dobro po noći kod korištenja bljeskalice. Kada to staviš na 9x13 nema tog eksperta koji će vidjeti par zamućenih piksela negdje na udaljenom drvetu kaj je slučajno u pozadini scene koju zapravo slikaš. Čak i taj vražji portret ima live prikaz rezultata pa odmah možeš vidjeti hoće li uspjeti ili neće za razliku od recimo pixela kojem moraš pisati dopis da ti prikaže finalni rezultat. Ponekad pogriješi (u portretu, ali pixel npr radi toliko umjetne portrete da ljudi izgledaju kao da su izrezani iz kartona i dodani u scenu). U ovoj zadnjoj generaciji im je nazadovala stabilizacija videa; i dalje nema baš najveću osjetljivost za noćno snimanje pejzaža i na tome mogu i trebaju poraditi.

 

 

Pricam o velicini senzora, ali osim veceg senzora ima i vece piksele sto se i osjeti na zavrsnim rezultatima.

 

Vidis mene bas iPhone razocarao sa ljudskim licem u umjetnom osvjetljenju, ali nemogu reci ni da je Note puno bolji. Tu ih Pixel lagano pobijedi. Taj efekt vostanih figura mi na kraju nije niti malo privlacan.

 

Sto se tice portret moda, niti sam koristio na Notu, niti na iPhonu niti bi to igdi koristio. Taj fake bokeh je po meni iz fotografske perspektive najgora stvar sto sam u zivotu vidio. Nit izgleda privlacno niti prirodno. Ali eto nek ljudi koriste ako im pase.

 

Neznam jeli me kuzis sto zelim reci, ali ja na manjem senzoru/pikselima vidim watercolor effect cak i u 1:1 omjeru. 

 

Bas sam prebacio fotke sa iP8+ na komp, gdje je jos vise vidljivo. Kad gledam recimo fotke sa starog Nexusa 5x, to doslovno ne postoji. Veci senzor je uvijek way to go. Mogli su to ugurati u smartphone od 1000 dolara, zar ne? 

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

 

 

 

Neznam jeli me kuzis sto zelim reci, ali ja na manjem senzoru/pikselima vidim watercolor effect cak i u 1:1 omjeru. 

 

Bas sam prebacio fotke sa iP8+ na komp, gdje je jos vise vidljivo. Kad gledam recimo fotke sa starog Nexusa 5x, to doslovno ne postoji. Veci senzor je uvijek way to go. Mogli su to ugurati u smartphone od 1000 dolara, zar ne? 

pretpostavljam da sve ovo govoriš za snimanje u uvjetima vrlo slabog svjetla - da, veći senzor pomaže, 15% je bolje od ništa, ali nije da će zbog toga mobiteli postati DSLR-ovi

 

Btw, nekaj mi je tu čudno. Kao primjer dobrih fotki spominješ nexus 5 koji je prosječan ili direktno loš, milion problema sa svime i svačime uključujući i samu aplikaciju. Da ti nisi na iphoneu uključio HEIF? Lošije su fotke, ostavi JPG.

Ja rekoh
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže... 

pretpostavljam da sve ovo govoriš za snimanje u uvjetima vrlo slabog svjetla - da, veći senzor pomaže, 15% je bolje od ništa, ali nije da će zbog toga mobiteli postati DSLR-ovi

 

Btw, nekaj mi je tu čudno. Kao primjer dobrih fotki spominješ nexus 5 koji je prosječan ili direktno loš, milion problema sa svime i svačime uključujući i samu aplikaciju. Da ti nisi na iphoneu uključio HEIF? Lošije su fotke, ostavi JPG.

Ma pomogne, ne kazem da ce postati DSLR, ali definitivno pomogne. Volio bi kad bi proizvodaci poceli stavljati malo vece senzore, tocnije da Apple prvi krene taj trend, jer ce tek tako ostali poceti pratiti. 

 

Govorim o Nexusu 5x, koji ima jednak senzor kao 6P.  Ne govorim o obicnoj petici. Ma kakav HEIF, JPG uvijek koristim, puno manje kompresije i slike ispadaju bolje u svakom slucaju

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

Ma pomogne, ne kazem da ce postati DSLR, ali definitivno pomogne. Volio bi kad bi proizvodaci poceli stavljati malo vece senzore, tocnije da Apple prvi krene taj trend, jer ce tek tako ostali poceti pratiti. 

 Nema tu puno prostora - debljina uređaja izravno limitira kvadraturu čipa na koju onda možeš staviti mali broj velikih piksela što je pokušao HTC čini mi se i nije se nimalo dobro proveo ili veći broj manjih pa raznim trikovima nadoknaditi ponešto. Jedan od trikova je i dvostruka kamera s različitim optikama za različite udaljenosti, optička stabilizacija, snimanje više uzastopnih fotki koje se računalnim putem kombiniraju (pixel) itd itd. Ne mogu se sad sjetiti naziva, ali naletio sam nedavno na opis nove tehnologije izrade senzora bez optike kojom bi bilo moguće, uz računalnu obradu, imati puno bolje rezultate. O tom potom...

 

kamere su dovoljno dobre, na dnevnom svjetlu rade jako dobre fotke, a noć će ostati problem još dugo vremena. Pazi, možeš snimati 4K video u 60fps-a tako dugo koliko imaš memorije. Samo za sebe, to je amazing (bok Mirko) dostignuće koje nemaju ni pojedini 3000 eura vrijedni fotići

Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kada pricam o velicini senzora, pricam o recimo Sony IMX377. Poprilicno velik senzor za mobitel te veliki pikseli. Koristi se u Google Pixelu prve generacije, a uredaj uopce nije bio toliko debel. Nisam sad mislio full frame senzor, ali neki dobar kompromis izmedu velicine senzora i debljine uredaja.

 

Ali opet, mono snimanje zvuka? U kojoj smo godini? 2012? Totalno unisten dojam video snimanja

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Apple uvijek napravi nesto jako dobro i nesto jako jako lose. To radi konstantno sa svakim svojim uredjajem. Volio bih njihovo ''strucno'' misljenje o mono zvuku.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...

kamere su dovoljno dobre, na dnevnom svjetlu rade jako dobre fotke, a noć će ostati problem još dugo vremena. Pazi, možeš snimati 4K video u 60fps-a tako dugo koliko imaš memorije. Samo za sebe, to je amazing (bok Mirko) dostignuće koje nemaju ni pojedini 3000 eura vrijedni fotići

Amazing. I onda moj totalno non-media-centric phone snima, pazi ovo čudo, STEREO ZVUK!!! Od 2015.!!! Uzmem 1080p/60 i isto snimam neograničeno, sa zvukom koji nije pobjegao iz 1950. kao na iPhoneu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
robee1 kaže...

Apple uvijek napravi nesto jako dobro i nesto jako jako lose. To radi konstantno sa svakim svojim uredjajem. Volio bih njihovo ''strucno'' misljenje o mono zvuku.

Vjerojatno namjerno, tako da ti za godinu dana mogu prodati novi amazing mobitel koji neće snimati mono.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...
R36 kaže...

Kamera je vrhunska za ono što normalnim korisnicima treba.

Ako ga netko uzima zbog kamere - ne može pogriješiti.

Definitivno. Ono sto ja zelim reci da nije u rangu sa recimo Pixel 2/U11 ili Note 8, ali da je dobra? Dobra je, point and shoot

 

Jedino ponavljam taj mono zvuk bode u oci, ali sto je tu je

 Prije ovog sam imala u11 i kamera je slicna jedino je bolja na u11 u zatvorenoj prostoriji bez blica.Ostalo ja nisam primjetila neku razliku da bih rekla da je bolji ovaj ili onaj

13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

 Prije ovog sam imala u11 i kamera je slicna jedino je bolja na u11 u zatvorenoj prostoriji bez blica.Ostalo ja nisam primjetila neku razliku da bih rekla da je bolji ovaj ili onaj

Ti kao prosjecan korisnik to neces skuziti, ja kao covjek kojemu je kamera jedan od prioriteta na mobitelu cu skuziti. A te price o prosjecnom korisniku po meni ne drze vodu kad se radi o uredaju koji kosta 1000 dolara. Po meni kad platim za toliko, trazim da bude top of the class u svemu, tako i u kameri

9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Naravno ,ja se bas nesto i ne razumijem u to tako da su mi obje kamere dobre.Jedino sto sam ja kao prosjecan korisnik primjetila jeste da su u zatvorenom prostoru slike na u11 bolje.Naravno govorim o slikama bez blica 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

Naravno ,ja se bas nesto i ne razumijem u to tako da su mi obje kamere dobre.Jedino sto sam ja kao prosjecan korisnik primjetila jeste da su u zatvorenom prostoru slike na u11 bolje.Naravno govorim o slikama bez blica 

Pa da, u low lightu i na umjetnom osvjetljenju se i osjeti najveca razlika. Po danu je to sve slicno, a iPhone X po danu je poprilicno dobar sto se fotki tice. Takoder fotke sa blicom su isto jako dobre

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
robee1 kaže...

Apple uvijek napravi nesto jako dobro i nesto jako jako lose. To radi konstantno sa svakim svojim uredjajem. Volio bih njihovo ''strucno'' misljenje o mono zvuku.

Vjerojatno namjerno, tako da ti za godinu dana mogu prodati novi amazing mobitel koji neće snimati mono.

 To sto oni rade vise ne spada pod namjerno posto se dosta gluposti provlaci godinama. Za mono zvuk jednostavno nema opravdanja jos od i4.

Kakvo to objasnjenje treba biti da jedan X od 1000$ snima mono zvuk sa 4K60?! Jedino sto mi pada na pamet je izvlacenje love od proizvodjaca dodatne opreme. Ima stvarno odlicnih stereo mikrofona no oni nisu svima potrebni. Jednostavno hocemo stereo iz uredjaja koji nije toliko savrsen kao sa vanjskim mikrofonom ali je ipak bolji od mono zvuka.

 

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935:
Uz par časnih izuzetaka, većina android telefona ima govno od snimljenog zvuka, ako je stereo onda duplo govno. Iphone snima u stereu kad mu spojiš pristojne vanjske mikrofone i dovoljno je pametan da taj vanjski zapravo i koristi u aplikacijama a ne kao android koji forsira interni.
Drugo, ajde ti objasni čovjeku zašto mu jedan kanal tiho svira svako malo (odgovor je makni prst s mikrofona) i zašto nema sterea u portret orijentaciji. Previše gluposti da bi imalo smisla. A vi koji svršavate na taj svoj stereo (kojeg možete snimiti ali ne i čuti na telefonu, za razliku od iphonea), nađite jedan jedini test android telefona gdje je netko barem pokušao izmjeriti separaciju kanala i vidjeti radi li uopće.
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...
Mirko935:
Uz par časnih izuzetaka, većina android telefona ima govno od snimljenog zvuka, ako je stereo onda duplo govno. Iphone snima u stereu kad mu spojiš pristojne vanjske mikrofone i dovoljno je pametan da taj vanjski zapravo i koristi u aplikacijama a ne kao android koji forsira interni.
Drugo, ajde ti objasni čovjeku zašto mu jedan kanal tiho svira svako malo (odgovor je makni prst s mikrofona) i zašto nema sterea u portret orijentaciji. Previše gluposti da bi imalo smisla. A vi koji svršavate na taj svoj stereo (kojegmožete snimiti ali ne i čuti na telefonu, za razliku od iphonea), nađite jedan jedini test android telefona gdje je netko barem pokušao izmjeriti separaciju kanala i vidjeti radi li uopće.

Aha, ako iPhone to nema, znači da je i bolje da toga nema, tako treba biti i ako netko/nešto to ima, to je govno. Tvoja opijenost Appleom je fakat fascinantna, ne mogu vjerovati da ovo čitam...

 

Ako je ovo boldano takav faktor, ajde mi onda objasni za koji k* se ranije toliko dičiš iPhoneovim 4K videom kad na njegovom ekranu ni K od 4K ne možeš vidjeti. Spomenimo usput da postoje i eksterni (stereo!) zvučnici, slušalice itd. i u pravilu se malo češće koriste nego neki eksterni ekrani. Na svemu tome mogu čuti snimljeni stereo zvuk. I to koristeći isti taj mobitel na kojem sam snimio video. Ne bi vjerovao čovjek.

11 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Par časnih izuzetaka? Molim te, ako je nešto objektivno lošije na iphoneima je snimljeni zvuk. A stereo zvučnike sa stereo snimanjem imaš na android mobitelima iz 2013-e, i da zvuk je bolji. To što su 90% iPhone korisnika neizanteresirani tutleki i ne mogu maknuti prst sa mikrofona, to je opravdanje da uređaj od 10000kn nema tu funkciju? Znači bolje tako, pa zato iphone ima jednu tipku, previše bi se zbunila ekipa da su dvije, ne daj bože tri!

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Sta je ovo,vremeplov,pametni proletarijat ismijava glupe bogatase
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Izborna skupstina Zivog zida preselila na ovu temu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

I tipični odgovori appleovaca bez kontraargumenta...

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mals ohladi, ovo je tema za raspravu o vrlo konkretnom modelu telefona, a ne vase bjelosvjetsvke zavjere ili nepravde i prepucavanja po cemu je bilo kojj drugi telefon godina ispred itd.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Od svih bitnih segmenata mobitela, sad je odjedanput najbitnije kakav zvuk snima 

 

To što ima vrhunski SoC, vrhunsku kameru, zaslon, software,dizajn i ostalo...ajmo mu naći manu i reći - snima mono zvuk. 

 

Mjenjam svoj Pixel 2 XL s mono snimanjem zvuka ali stereo zvučnicima, za BB sa stereo snimanjem zvuka. Ma jebeš sve ostalo na Pixelu kad nema stereo snimanje. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 8:40 (R36).
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...

 

Sto se tice portret moda, niti sam koristio na Notu, niti na iPhonu niti bi to igdi koristio. Taj fake bokeh je po meni iz fotografske perspektive najgora stvar sto sam u zivotu vidio. Nit izgleda privlacno niti prirodno. Ali eto nek ljudi koriste ako im pase.

 

 

 

 

Ja ga na Mi Note 3 koristim jer zaista radi korektno.

Cak i kosu dobro odradi i rijetko kada imam prigovor.

Galaxy S8+ koji sam imao prije je imao onaj selective focus i nije radi tako precizno taj bokeh efekt.

Gledao sam u nekim recenzijama kako to radi iPhone X i ista stvar, cesto lose odradi na kosi pogotovo ako je kosa svjetlija.

Uglavnom na Mi Note 3 radi odlicno portret mode i koristim ga cesto...fotke me jako podsjecaju na fotke koje sam radio sa 20mm (40mm) f/1.7 objektivom na m4/3.

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

Steta ,umjesto da se prica o Iphone x tema se pretvara u raspravu android vs ios.Svak za svoje pare kupuje sto voli .tako i mi sa x ili kolega sa BB.

Pa i raspravlja se o iPhoneu X. Mobitel snima odličan video i onda taj potencijal upropaste tako što ne može snimiti stereo zvuk uz video što rade daleko jeftiniji i daleko stariji uređaji. Realno je to nedostatak i naprosto glupost. Problem je što neki nisu u stanju prihvatiti da im mobitel ima nedostatke jer se zaljubljuju u firme i u stvari pa kad im ukažeš na nešto što ne valja krenu cviliti i vrijeđati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice